ATERIMA MED to pewna, legalna i bezpieczna firma – jesteśmy na rynku od 2011 roku
Ponad 100 000 razy! Na tyle zleceń wyjechali z nami nasi Opiekunowie przez ponad 10 lat.
Wypłacamy wynagrodzenie zawsze na czas – zgodnie z umową i wcześniejszymi ustaleniami.
Na 78% wszystkich naszych ofert wyjeżdżają ci sami, zadowoleni Opiekunowie. Znajdź swoją stałą ofertę!
Jesteśmy firmą nr 1 w branży opiekuńczej według rankingu firm na portalu opiekunki24.pl.
9,7/10 – nasza ocena wśród polecających nas Opiekunów. Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów – sprawdź nasze oferty!
W naszej codziennej pracy kierujemy się mottem: „zaopiekuj się naszym Podopiecznym, a my zaopiekujemy się Tobą”.
Nasi Opiekunowie mają dostęp do bezpłatnych webinarów „Profesjonalni w opiece" z przydatnymi wskazówkami dotyczącymi opieki nad osobami starszymi.
Zapewniamy stałą i indywidualną opiekę Koordynatora.
Nasi Opiekunowie mogą korzystać z nieodpłatnych i indywidualnych porad prawnych.
Organizujemy przejazd w obie strony i zapewniamy bezpieczną podróż ATERIMA Busem od drzwi do drzwi.
Zapewniamy wsparcie psychologiczne przez telefoniczne konsultacje z psychologiem.
Nasi Opiekunowie mają dostęp do wsparcia językowego przez indywidualne konsultacje z lektorem języka niemieckiego oraz kursy językowe.
Zapewniamy wsparcie merytoryczne przez telefoniczne konsultacje w zakresie opieki z Ekspertami Biura Medycznego ATERIMA MED.
Ubezpieczamy każdego Opiekuna prywatnym ubezpieczeniem medycznym, które uprawnia do korzystania z bezpłatnej opieki medycznej na terenie Niemiec i Polski.
Mamy sprawdzone oferty – aktualizujemy status oferty każdorazowo ze zmiennikami.
Mamy zlecenia w atrakcyjnych regionach Niemiec – sprawdź nasze oferty!
Mamy blisko 1000 sprawdzonych ofert – pomagamy dopasować je do preferencji Opiekuna.
Do grona Opiekunów ATERIMA MED dołączył właśnie kolejny Opiekun – dziękujemy za zaufanie.
Teraz nasze oferty przegląda 17 osób. Sprawdź dostępne zlecenia i zarezerwuj najlepsze dla siebie.
W tej chwili nasi Koordynatorzy potwierdzają oferty z 23 Opiekunami.
Dziś zlecenie w Niemczech rozpoczyna aż 64 Opiekunów.
image/svg+xml

Zmiana dotychczas wykonywanego zawodu na pełnienie roli Opiekuna osób starszych

Zmiana zawodu dotychczas wykonywanego na pełnienie roli Opiekuna osób starszych

Rozwój medycyny, zwiększenie dostępności do fachowej opieki zdrowotnej, a także wzrost poziomu edukacji oraz większa świadomość na temat zdrowego stylu życia sprawiają, że społeczeństwo sukcesywnie starzeje się. Odzwierciedleniem tego faktu jest ciągły rozwój branży opiekuńczej, która z niszowego obszaru rynku pracy, przekształciła się w popularną formę intratnego pozyskiwania środków na swoje potrzeby.

Jednocześnie warto zaznaczyć, że wraz z upływem lat życia, wzrasta nasze doświadczenie, w tym także i to zawodowe. Zmiana zawodu w kwiecie wieku nie jest w dzisiejszych czasach decyzją zaskakującą, ponieważ wiele osób, bazując na zdobytych na przestrzeni lat nowych kompetencjach, postanawia wykorzystać te umiejętności w nowych obszarach.

Chcąc czerpać korzyści finansowe z tego, czego się nauczyli. Mimo iż nie jest to ścieżka, którą wcześniej obmyślając swoją drogę zawodową planowali podążyć. Zmiana zawodu po 40 nie jest postrzegana jako zjawisko nietypowe, ponieważ w dzisiejszych czasach przebranżawianie się jest odpowiedzią na ciągle zmieniający się rynek pracy. 

Zmiana ścieżki zawodowej na Opiekuna osób starszych może być znakomitym wyborem dla tych, którzy szukają nie tylko stabilizacji zatrudnienia, ale i głębokiego sensu w swojej pracy. Opieka nad seniorami, to rola społecznie ważna, która przynosi bezpośrednią korzyść zarówno osobom nad którymi opieka jest sprawowana, jak i ich bliskim, którzy są w tym działaniu odciążeni. Ponadto, sektor opieki nad osobami starszymi oferuje szerokie możliwości rozwoju zawodowego. Od specjalizacji w opiece nad chorobami związanymi z wiekiem, jak Alzheimer czy formy demencji, po awansowanie na stanowiska kierownicze w placówkach opiekuńczych. Praca ta również może być pierwszym krokiem do kariery w szerszym sektorze opieki zdrowotnej, otwierając drogę do zdobycia dodatkowych kwalifikacji i specjalizacji. Zostać opiekunem to także zdecydować się na zawód, który cieszy się rosnącym zapotrzebowaniem globalnie. To daje szansę na stabilność finansową oraz możliwość pracy w różnych miejscach na świecie, co może być kuszące dla osób odkrywczych i lubiących zmiany. Każdy dzień w pracy to nowe wyzwania i możliwości, co czyni każdy dzień wyjątkowym i pełnym satysfakcji.

Podsumowując, podjęcie nowej ścieżki kariery niesie z sobą:

  • Satysfakcję z pomagania innym - opieka nad osobami starszymi daje możliwość wywierania bezpośredniego, pozytywnego wpływu na życie innych ludzi.
  • Możliwości rozwoju zawodowego - praca jako Opiekun może otworzyć drzwi do dalszego rozwoju zawodowego w dziedzinie opieki zdrowotnej, w tym do roli pielęgniarza, terapeuty czy menedżera w ośrodkach opiekuńczych.
  • Nawiązywanie głębokich relacji - praca ta umożliwia nawiązywanie bliskich relacji z osobami potrzebującymi wsparcia, co jest niezwykle pozytywne.
  • Uczucie potrzeby i ważności - osoby starsze często czują się samotne lub izolowane, więc obecność i wsparcie Opiekuna znacząco poprawia ich jakość życia.
  • Szerokie spektrum miejsc pracy - Opiekunowie mogą pracować w różnych środowiskach, w tym w domach prywatnych, domach opieki, ośrodkach rehabilitacyjnych czy hospicjach.
  • Rozwój osobisty - praca ta wymaga ciągłego uczenia się i adaptacji, co przyczynia się do osobistego rozwoju.
  • Możliwość pracy za granicą - kwalifikacje i doświadczenie w opiece nad osobami starszymi są cenione na całym świecie, co otwiera możliwości pracy za granicą.

Zmiana zawodu wykonywanego dotychczas na pełnienie roli Opiekuna osób starszych

Korzyści płynące ze zmiany zawodu dotychczas wykonywanego na pełnienie roli Opiekuna osób starszych w Niemczech - z czego warto zdawać sobie sprawę?

Zmiana zawodu wykonywanego na podjęcie się działań opiekuńczych niesie z sobą szereg korzyści. Pomaganie innym, zwłaszcza osobom starszym, może przynosić ogromną satysfakcję i poczucie spełnienia, gdy Opiekun dostrzega, że jego codzienne działania przynoszą ulgę osobom potrzebującym i tym samym poprawiają jakość życia Podopiecznych. W społeczeństwie, w którym liczba osób starszych ciągle rośnie, istnieje duży popyt na wykwalifikowane osoby posiadające kompetencje opiekuńcze. Zastanawiasz się dlaczego to właśnie z ATERIMA MED warto wyjechać do Niemiec? Tutaj przeczytasz więcej na temat tego, czym wyróżniamy się na opiekuńczym rynku pracy. 

Realizowanie misji, jaką jest opieka nad seniorami, może zapewnić stabilność zatrudnienia i być intratnym sposobem łączącym udzielanie wsparcia z pozyskiwaniem funduszy na swoje potrzeby. Zmiana zawodu wykonywanego jest więc szansą na wykazanie się w nowej roli, będącej jednocześnie formą wsparcia grupy społecznej, która takiej pomocy potrzebuje. Ważne jednak w niesieniu pomocy innym jest właściwe zrozumienie ich potrzeb i odpowiednie odpowiadanie na nie. Kluczem jest komunikacja.

Niemiecki dla początkujących nie jest językiem trudnym do przyswojenia, a im więcej poświęca się czasu na poznanie właściwych słów i zwrotów związanych z opieką, tym większa satysfakcja płynie z komunikowania się w języku, który początkowo był dla nas językiem obcym. A z czasem porozumiewanie się przy użyciu niemieckiego słownictwa staje się naturalne i wręcz odruchowe. Wystarczy poświęcić na naukę odpowiednią ilość czasu i uwagi.  

 Zmiana zawodu dotychczas wykonywanego na pełnienie roli Opiekuna osób starszych

Zmiana zawodu po czterdziestym roku życia - dlaczego warto?

Podjęcie się realizacji zawodu Opiekuna, to przede wszystkim decyzja przyszłościowa, stanowiąca szansę na rozwój w branży, która jest stabilna. Dlaczego to właśnie po 40 roku życia warto rozważyć taką zmianę? Ponieważ osoba mająca już duże doświadczenie, zarówno w sferze zawodowej, jak i osobistej, podejmuje decyzje bardziej przemyślanie. Posiada szersze spojrzenie na różnorodne sytuacje oraz zdolność do strategicznego myślenia, co pozwala jej spojrzeć na długofalowe konsekwencje swoich działań.

Zmiana zawodu wykonywanego jest korzystna na wielu poziomach – w kontekście korzyści finansowych, misyjności wykonywanych działań, ale też bezpieczeństwa zawodowego. Ponieważ zawsze będzie istniało zapotrzebowanie na kompetentne osoby, które będą w stanie udzielać fachowego wsparcia seniorom. Niemiecki dla Opiekunek jest więc kluczowy, nie tylko w kontekście rozmów z Podopiecznym, czy jego rodziną i właściwego odpowiadania na ich potrzeby, ale także w znaczeniu możliwości, jakie zyskuje osoba swobodnie komunikująca się w tym języku.

Daje to możliwość wyboru w dużym zestawie ofert, a tym samym jest szansą na optymalne dopasowanie zlecenia do potrzeb osoby wyjeżdżającej na zlecenie do Niemiec. Nie tylko w znaczeniu finansowym, ale także innych preferencji związanych z wyjazdem poza granice naszego kraju. Zmieniając drogę zawodową warto brać pod uwagę bowiem także to, że Opiekun sam decyduje, czy dane zlecenie chce realizować w aglomeracji miejskiej, czy na wsi. W górach, a może w miejscowości z malowniczymi jeziorami? To wszystko sprawia, że podjęcie się roli Opiekuna i zmiana zawodu po 40 roku życia jest pomysłem, który warto wdrożyć od zaraz, jeśli rozważa się rozpoczęcie nowego etapu w życiu.

 

Zamów bezpłatne połączenie →