ATERIMA MED to pewna, legalna i bezpieczna firma – jesteśmy na rynku od 2011 roku
Ponad 100 000 razy! Na tyle zleceń wyjechali z nami nasi Opiekunowie przez ponad 10 lat.
Wypłacamy wynagrodzenie zawsze na czas – zgodnie z umową i wcześniejszymi ustaleniami.
Na 78% wszystkich naszych ofert wyjeżdżają ci sami, zadowoleni Opiekunowie. Znajdź swoją stałą ofertę!
Jesteśmy firmą nr 1 w branży opiekuńczej według rankingu firm na portalu opiekunki24.pl.
9,7/10 – nasza ocena wśród polecających nas Opiekunów. Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów – sprawdź nasze oferty!
W naszej codziennej pracy kierujemy się mottem: „zaopiekuj się naszym Podopiecznym, a my zaopiekujemy się Tobą”.
Nasi Opiekunowie mają dostęp do bezpłatnych webinarów „Profesjonalni w opiece" z przydatnymi wskazówkami dotyczącymi opieki nad osobami starszymi.
Zapewniamy stałą i indywidualną opiekę Koordynatora.
Nasi Opiekunowie mogą korzystać z nieodpłatnych i indywidualnych porad prawnych.
Organizujemy przejazd w obie strony i zapewniamy bezpieczną podróż ATERIMA Busem od drzwi do drzwi.
Zapewniamy wsparcie psychologiczne przez telefoniczne konsultacje z psychologiem.
Nasi Opiekunowie mają dostęp do wsparcia językowego przez indywidualne konsultacje z lektorem języka niemieckiego oraz kursy językowe.
Zapewniamy wsparcie merytoryczne przez telefoniczne konsultacje w zakresie opieki z Ekspertami Biura Medycznego ATERIMA MED.
Ubezpieczamy każdego Opiekuna prywatnym ubezpieczeniem medycznym, które uprawnia do korzystania z bezpłatnej opieki medycznej na terenie Niemiec i Polski.
Mamy sprawdzone oferty – aktualizujemy status oferty każdorazowo ze zmiennikami.
Mamy zlecenia w atrakcyjnych regionach Niemiec – sprawdź nasze oferty!
Mamy blisko 1000 sprawdzonych ofert – pomagamy dopasować je do preferencji Opiekuna.
Do grona Opiekunów ATERIMA MED dołączył właśnie kolejny Opiekun – dziękujemy za zaufanie.
Teraz nasze oferty przegląda 17 osób. Sprawdź dostępne zlecenia i zarezerwuj najlepsze dla siebie.
W tej chwili nasi Koordynatorzy potwierdzają oferty z 23 Opiekunami.
Dziś zlecenie w Niemczech rozpoczyna aż 64 Opiekunów.
image/svg+xml

Dlaczego warto wyjechać z ATERIMA MED? Wyróżnianie się na tle firm z branży opiekuńczej.

Z jaką firmą warto współpracować pełniąc rolę Opiekuna osoby starszej? Jak wcielić plan o wyjeździe w życie, podejmując współpracę z firmą godną zaufania? Podjęcie decyzji o wyjeździe do Niemiec w charakterze osoby sprawującej opiekę nad seniorami, to ważna chwila. Może wnieść wiele do życia nie tylko osób, nad którymi sprawowana będzie piecza, lecz przede wszystkim także osoby, która się na to zdecydowała. Ważne by wybrać firmę, która pozytywnie wyróżnia się na tle innych oferujących możliwość wyjazdu na zlecenia. Przeczytaj niniejszy artykuł, by dowiedzieć się, co wyróżnia ATERIMA MED.

 Dlaczego warto wyjechać z ATERIMA MED? Wyróżnianie się na tle firm z branży opiekuńczej.

Bardzo różne motywacje stoją za decyzją o wyjeździe. Wiele osób decyduje się na to, bo czerpią dużą satysfakcję z realnego pomagania seniorom. Niektórzy mają już takie doświadczenia, bo wcześniej przez lata zajmowali się swoimi bliskimi – chorym rodzicem lub innym członkiem rodziny. Nierzadko decydującą kwestią jest oczywiście także aspekt finansowy. Chęć podreperowania domowego budżetu, realizacji dawno odkładanych na przyszłość planów remontowych, czy wsparcie syna lub córki, którzy są dopiero na etapie wkraczania w dorosłość i dodatkowe środki finansowe byłyby bardzo pomocne w czasie studiów.

Niezależnie od  tego, jaka sytuacja stoi za podjęciem decyzji o wyjeździe na zlecenie, każdy Opiekun, bez względu na to, czy bywał już w Niemczach wcześniej, czy podejmuje się tego typu działań po raz pierwszy, powinien zatroszczyć się o swoje bezpieczeństwo. Dokonanie właściwego wyboru firmy, z którą podejmuje się współpracę, to gwarancja, że podczas pobytu poza granicami naszego kraju, nawet wystąpienie nagłych, nieprzewidzianych sytuacji nie sprawi, że osoba sprawująca opiekę nad Podopiecznym będzie zagrożona. 

Czym ATERIMA MED wyróżnia się na tle konkurencji?

Na opiekuńczym rynku działań istnieje wiele firm. Czym wyróżniają się te dobre? Chociażby brakiem opłat za pośrednictwo. Nie daj się nabrać na opłaty po Twojej stronie! Firma powinna pobierać prowizje za pośrednictwo tylko i wyłącznie od rodzin seniora, nad którym ma zostać sprawowana piecza. Opiekun zawsze powinien otrzymać wynagrodzenie w wynegocjowanej, zawartej w umowie wysokości. Tak jak ma to miejsce w ATERIMA MED. Co jeszcze wyróżnia nas pośród innych firm?

 • W innowacyjny sposób promujemy lojalność, nagradzając tych spośród Opiekunów, którzy są z nami dłużej. Wdrożony został nowatorski program „Jesteś z nami dłużej, zarabiasz więcej”, który gwarantuje podwyżkę podstawy wynagrodzenia już po 1. wyjeździe. Tym samym umożliwiając rozwój i wzrost wynagrodzenia Opiekunów.
 • Dajemy możliwość uczenia się języka niemieckiego z indywidualnym lektorem. Wiadomo, że lepsza znajomość języka, to możliwość wyboru w szerszej gamie dostępnych ofert. Nie sposób więc nie dostrzec, jak duży potencjał rozwoju Opiekunów drzemie w udostępnieniu takiego rozwiązania. Na naszej stronie internetowej dostępne są lekcje zarówno dla osób zaawansowanych, jak i takich, które dopiero rozpoczynają naukę. Każdy Opiekun ma więc możliwość poprawienia swoich umiejętności.
 • ATERIMA MED organizuje webinaria "Profesjonalni w opiece", w których można wziąć udział online, czyli bez wychodzenia z domu, niezależnie od miejsca przebywania Opiekuna. Wystarczy tylko komputer lub smartfon i dostęp do Internetu. W związku z czym spotkania cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem i Opiekunowie chętnie pozyskują nową wiedzę w tej formie. Firma przygotowuje regularnie materiały edukacyjne.
 • Zapewniany bezpieczną podróż w obie strony ATERIMA Busem. Sam fakt podróży do Niemiec bywa dla niektórych Opiekunów źródłem sporego stresu, ze względu na zmartwienie organizacją podróży. Firma wspiera więc Opiekunów także i w tym aspekcie, dzięki czemu podejmując zlecenie można być pewnym, że bezpiecznie dotrze się na miejsce, a następnie powróci do kraju.
 • Decydującym się na wyjazd w czasie świąt oferujemy bonus za dni świąteczne oraz wcześniejszą wypłatę wynagrodzenia.
 • Dodatkową szansą na uzyskanie środków jest polecenie firmy rodzinie Podopiecznego. Jeśli do wyjazdu realnie dojdzie, wówczas po 60 dniach realizowania zlecenia Opiekun odbiera bonus w wysokości 500 EUR netto.
 • Kolejną możliwością dodatkowego zarobku jest polecenie Opiekuna. Tylko u nas bonus otrzymują osoba polecająca i polecana – po 800 zł brutto.
 • Opiekunowie współpracujący z ATERIMA MED są objęci pakietem dodatkowych ubezpieczeń. Mogą oni liczyć na wsparcie osoby, która poprowadzi ich od pierwszego telefonu ze zgłoszeniem choroby, do momentu załatwienia formalności i dokumentów.
 • ATERIMA MED daje możliwość bezpłatnych telefonicznych konsultacji w zakresie opieki ze specjalistą Biura Medycznego, co stanowi dla Opiekunów niezwykle ważne wsparcie.
 • Każdy Opiekun ma swojego Koordynatora, który jest z nim w stałym kontakcie podczas zlecenia, co jest dużym udogodnieniem i gwarancją bezpieczeństwa w czasie trwania pobytu w Niemczech.
 • Co niezwykłe, w ATERIMA MED udostępniamy dla współpracujących z nami Opiekunów także telefoniczne dyżury z prawnikiem i indywidualne porady prawne.
 • Dorocznie w firmie celebrowany jest Dzień Opiekuna Osób Starszych. W zorganizowanej z tej okazji konferencji wzięło udział prawie 400 Opiekunów, czyniąc to wydarzenie jednym z największych w branży opieki w Polsce.
 • Nie sposób także nie docenić społecznej odpowiedzialności i zaangażowania firmy, zauważonego i docenianego przez grono specjalistów. Grupa ATERIMA, w skład której zalicza się także ATERIMA MED, otrzymała wyróżnienie w kategorii „Pracodawca Przyjazny Osobom z Niepełnosprawnością”, a także tytuł Laureata Programu Liderzy Społecznej Odpowiedzialności – Dobry Pracodawca 20222. 

Czym ATERIMA MED wyróżnia się na tle konkurencji? Opieka nad osobami w wieku zaawansowanym 

Gdzie konkretnie szukać opinii dotyczących firm i jak przedstawia się ocena ATERIMA MED?

Opinie innych Opiekunów są dla osób zainteresowanych wyjazdem na zlecenie czymś w rodzaju drogowskazu. Jasno sygnalizują, z kim warto podjąć współpracę. Także same firmy, zwłaszcza te, które od lat funkcjonują w branży opiekuńczej, w trosce o coraz wyższe standardy chcą poznać zdanie Opiekunów na temat dotychczasowego przebiegu współpracy. Gdzie można znaleźć rzetelne opinie?

 • Facebook – w dzisiejszych czasach obecność w social mediach jest nie tylko formą rozrywki, lecz także zdobywania wiedzy. W jaki sposób? Warto dołączać do grup dedykowanym Opiekunom osób starszych, w których publikowane są opinie, porady oraz cenne wskazówki dotyczące sprawowania opieki. Jedną z takich grup jest np. zyskująca coraz większą popularność grupa „Między nami Opiekunami”. Portal Facebook daje także możliwość ocenienia firm. ATERIMA MED przez użytkowników Facebooka została oceniona bardzo wysoko. Jest to ocena 4.3 na 5, przyznana przez niespełna 150 opiniujących Opiekunów.
 • GoWork - według badania Megapanel PBI/Gemius jest to portal będący jednym z największych serwisów branżowych w Polsce, który miesięcznie odwiedza prawie 2,5 mln osób. Nic więc dziwnego, że wiele Opiekunów właśnie na tym portalu publikuje swoje opinie o pracodawcach. ATERIMA MED na tym portalu również oceniona została wysoko – jest to nota 4 na 5, a oceny dokonało prawie tysiąc użytkowników portalu.
 • Google – Wyraz zadowolenia lub niechęci do firmy Opiekunowie mogą także wyrazić dzięki ocenom na tym portalu. Jak tutaj przedstawia się ocena ATERIMA MED? W skali 5 stopniowej osiągnęliśmy bardzo wysoką ocenę 4,6.

Godną zaufania firmę można poznać po tym, że sama zwraca się za pomocą maili lub w social mediach do osób realizujących zlecenia, by oceniły one poziom zadowolenia ze współpracy. Wszelkie informacje zwrotne kierowane do pracodawcy wpływają na jego rozwój. Ponieważ jest to komunikat informujący, co się sprawdza, a jaki obszar działań warto jeszcze dopracować. Godne zaufania firmy nie boją się więc krytyki i są w stanie na nią merytorycznie odpowiedzieć.

ATERIMA MED - opieka nad osobą w wieku zaawansowanym

Jak ocenić ATERIMA MED w dedykowanych temu celowi platformach?

Tworząc opinię na jednym z portali dajesz znać innym zainteresowanym, dlaczego warto podjąć z nami współpracę, by nieść pomoc potrzebującym seniorom. Jak dodać opinię na portalach? To proste!

Ocenienie ATERIMA MED w portalu Facebook – jak to zrobić?

 • Aby polecić nasze konto na Facebooku można skorzystać z linka: https://www.facebook.com/ATERIMA.cMED/reviews/?ref=page_internal lub w profilu wejść do zakładki „Więcej” i wybrać opcję „Recenzje”.
 • Następnie pojawi się zapytanie „Czy polecasz stronę ATERIMA MED – Opiekunki w Niemczech?”
 • Po kliknięciu w „Tak” pojawi się pole, w którym możesz zanotować treść swojej opinii. Kliknij „Opublikuj” i gotowe. To niezwykle proste!

Ocenienie ATERIMA MED w portalu GoWork – jak opublikować opinię?

 • By dodać opinię na GoWork nie trzeba nawet posiadać tam konta. Wystarczy wejść na stronę: https://www.gowork.pl/opinie_czytaj,540685 i kliknąć w przycisk „Dodaj merytoryczną opinię”, znajdujący się w prawym dolnym rogu strony.
 • Pamiętaj! Po uzupełnieniu formularza zaznacz, czy dana opinia jest pozytywna i potwierdź zapoznanie się z regulaminem.
 • Ostatni krok, to ocenienie pracodawcy. Gotowe!

Ocenienie ATERIMA MED w portalu Google – jak to zrobić?

 • Po wpisaniu w wyszukiwarkę Google hasła ATERIMA MED kierujemy swój wzrok na prawą stronę, gdzie widnieje przycisk „Dodaj opinię”.
 • Następnie logując się do swojego konta Google tworzymy treść i oceniamy firmę. W tych prostych krokach możesz dać nam znać co myślisz!

Pomóż nam w tworzeniu wspierającej się społeczności zrzeszonej wokół ATERIMA MED, której przyświeca wspólny cel – wsparcie osób w wieku zaawansowanym. Będziemy wdzięczni za podzielenie się z nami Twoją opinią. Dziękujemy za każdą z nich!

 

 

Zamów bezpłatne połączenie →