Wyjedź do Niemiec bezpiecznie i komfortowo ATERIMA Busem.
Rekrutacja i zatrudnienie on-line bez konieczności wychodzenia z domu. Aplikuj
Najlepsze oferty od pracodawcy nr 1 w rankingu Opiekunek24.pl
Aż 98% zadowolonych Opiekunów ze współpracy z nami – dołącz do nas!
Bezpieczna praca w pandemii w ATERIMA MED – mamy 6 gwarancji bezpieczeństwa!
W tym momencie 9 Opiekunek przegląda oferty pracy ATERIMA MED
Mamy dopasowane oferty - wyjedź na zlecenie do Niemiec na jak długo chcesz!
W ciągu ostatnich 2 godzin godzin aplikowało już 3 Opiekunów.
Współpracując z nami otrzymasz możliwość uczestnictwa w certyfikowanych szkoleniach.
Oferujemy dedykowany program szkolenia tylko dla Opiekunów ATERIMA MED
Dołącz do grona najlepszych Opiekunek i odbieraj premie do wynagrodzenia.
Tylko dla Opiekunów ATERIMA MED - profesjonalne wsparcie Zespołu Pielęgniarskiego!
Rozwijaj kompetencje językowe i zarabiaj więcej! Korzystaj z kursów języka niemieckiego!
ATERIMA MED – numer 1 wśród firm z branży opieki na seniorami w rankingu Opiekunek24.pl
Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów ATERIMA MED.
Blisko 1000 sprawdzonych ofert czeka na Ciebie. Aplikuj
Teraz najwyższe premie – sprawdź oferty i wyjedź z ATERIMA MED.
U nas to Ty wybierasz zlecenie! Blisko 1000 ofert czeka na Ciebie. Aplikuj Z nami zyskasz wysokie zarobki + PREMIE. Zawsze terminowe wypłaty. Aplikuj

Praca dla opiekunek w Niemczech

+48 12 341 15 15
Zadzwoń już teraz!

Praca dla opiekunek w Niemczech

Dlaczego warto podjąć pracę w charakterze opiekunki w okresie świątecznym?

Wielkimi krokami zbliża się czas Bożego Narodzenia. Większości z nas ten czas kojarzy się z choinką, prezentami, zapachem jodły, śpiewaniem kolęd i białym obrusem. Dla Polaków często jest to najważniejszy okres w kalendarzu spędzany z rodziną. Nie brakuje jednak osób, które corocznie w tym okresie wyjeżdżają do pracy za granicę. Zapotrzebowanie na pracowników w okresie świątecznym znacznie wzrasta, zwłaszcza w branżach takich jak opieka nad osobami starszymi.

Podjęcie pracy w okresie świątecznym – szczególnie za granicą – przynosi więc często atrakcyjne wynagrodzenie, a nawet dodatkowe premie. Jakie są korzyści pracy w czasie świąt Bożego Narodzenia? Najważniejsze z nich zebraliśmy poniżej.

1. Korzyści materialne i ciekawe oferty

Głównym powodem, dla którego warto podjąć pracę w okresie świątecznym jest możliwość otrzymania wyższego wynagrodzenia. Podejmując współpracę z ATERIMA MED w grudniu zarobisz nawet 1800 EUR na rękę! Wszystko dzięki premiom świątecznym. Możesz liczyć na ciekawe oferty, dopasowane do Twojej znajomości języka oraz preferencji. Jest w czym wybierać.  Dlatego jeśli np. masz rodzinę w Essen, Berlinie czy w Hamburgu i bardzo zależy Ci na podjęciu pracy w tych okolicach, to warto się z nami skontaktować. Posiadamy oferty na terenie całych Niemiec. Może się okazać, że połączysz pracę z możliwością spotkania ze znajomymi i to właśnie w okresie świątecznym. Brzmi zachęcająco?

2. Zdobycie doświadczenia i nauka języka niemieckiego

Praca w okresie świąt Bożego Narodzenia to niepowtarzalna szansa dla osób, które dopiero zaczynają pracę w branży opiekuńczej za granicą. Zapewniamy szkolenia językowe przed wyjazdem oraz wsparcie lektora już w czasie pracy w Niemczech. Decyzja o wyjeździe nie należy do najłatwiejszych, zdajemy sobie z tego sprawę. Jednak aplikując już teraz masz szansę na znalezienie ciekawej oferty, nawet ze znajomością podstaw języka niemieckiego.. Wyobraź sobie, ile satysfakcji będziesz czuć po powrocie!

3. Poznanie tradycji niemieckich

U nas karp w galarecie, sianko pod obrusem i pasterka o północy. Zastanawiasz się, jak to wygląda u naszych zachodnich sąsiadów? Śledzisz różne fora, słuchasz opowieści swojej koleżanki? Niemieckie tradycje różnią się od dobrze znanych nam zwyczajów.

Najlepiej będzie, jak sam dowiesz się o tym od swojego podopiecznego albo od jego rodziny. Rozmowa pozwoli Wam ustalić, w jaki sposób spędzicie wspólnie ten wyjątkowy czas.

4. Walka z samotnością

Wyjeżdżając do pracy w czasie świąt na pewno nie będziesz czuć się samotnym. Jedziesz w końcu do podopiecznego, który też w tym czasie Cię potrzebuje. Wykorzystaj to!

Podczas pobytu w Niemczech wsparciem są także nowe technologie – rozmowy wideo przez Skype czy facebooka, a także rozmowy telefoniczne pozwolą Ci być w stałym kontakcie z rodziną.

5. Koniec z nerwową atmosferą podczas przygotowań

Zastanów się, ile sił wymaga przygotowanie Świąt Bożego Narodzenia, zwłaszcza, kiedy robisz to sama: sprzątanie, pranie, gotowanie, prasowanie. Oczywiście, nie brakuje osób, które lubią świąteczne przygotowania, ale jest też liczne grono ludzi, które oddałyby wszystko, byleby tego nie robić, bo są po prostu zmęczeni.  Świąteczna atmosfera nie udziela się wszystkim. Wyjazd na świąteczny czas to moment, w którym możesz nauczyć rodzinę angażowania się w przygotowania i cenna lekcja na temat odpowiedzialności.

6. Odpoczynek od zakupowego szaleństwa

Może i brzmi dość śmiesznie, ale pracując podczas świąt unikniesz niepotrzebnego wydawania pieniędzy. Przyznaj się, ile razy zdarzyło Ci się zakupić prezent, który był nietrafiony? Przypomnij sobie nerwowe wypady do galerii handlowej. Wyjeżdżając w święta przynajmniej zaoszczędzisz część pieniędzy i unikniesz tłumów.

7. A czy ktoś powiedział, że w Niemczech nie będziesz obchodzić świąt?

Otóż to. W końcu Niemcy też obchodzą święta Bożego Narodzenia. Dla nich to też jedno z najważniejszych dni w roku. Przede wszystkim będziesz mieć okazję zobaczyć kiermasze bożonarodzeniowe (Weihnachtsmarkt), a te wzbudzają zachwyt niemalże u wszystkich.   Jarmarki mają długą tradycję i przyciągają setki turystów niezwykłymi zapachami i dekoracjami.

W domu podopiecznego też warto wprowadzić świąteczny klimat. Być może połączysz tradycje niemieckie z polskimi? To wszystko zależy od Ciebie i od Twojego podopiecznego. Może się okazać, że spędzicie miło czas przy lepieniu pierogów, ubieraniu choinki albo przy słuchaniu kolęd?

Pamiętaj o tym, że żyjemy w XXI wieku. Mamy dostęp do Internetu, który pozwala nam na kontakt z najbliższymi nawet, jeśli dzielą nas setki kilometrów. Będziesz mieć szansę na złożenie życzeń i wspólne kolędowanie. 

grudzien

Zamów bezpłatne połączenie →

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki ciasteczek i polityki prywatności.