Wypłacamy wynagrodzenie zawsze na czas – zgodnie z umową i wcześniejszymi ustaleniami.
ATERIMA MED to pewna i sprawdzona firma – jesteśmy na rynku opieki już ponad 10 lat!
Ponad 100 000 razy! Na tyle zleceń wyjechali z nami nasi Opiekunowie przez ponad 10 lat.
Na 78% wszystkich naszych ofert wyjeżdżają ci sami, zadowoleni Opiekunowie. Znajdź swoją stałą ofertę!
W opinii Opiekunek24 jesteśmy numerem 1 wśród firm świadczących usługi opieki.
Pomagamy w dopasowaniu oferty do potrzeb i możliwości Opiekuna. Porozmawiajmy!
98% Opiekunów i podopiecznych jest zadowolona ze współpracy z nami. Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów!
Do grona Opiekunów ATERIMA MED właśnie dołączyła kolejna Opiekunka. Dziękujemy za zaufanie!
Najlepsze oferty schodzą jak świeże bułeczki. Teraz przegląda je 11 osób.
Teraz nasze oferty sprawdza 7 osób.
Nasze oferty weryfikuje teraz 17 osób.
W tej chwili nasi koordynatorzy potwierdzają oferty z 18 Opiekunkami.
Dziś zlecenie w Niemczech rozpoczyna 87 Opiekunek.
Świętujemy! Właśnie podpisaliśmy umowę z kolejną Opiekunką!
Mamy sprawdzone oferty – aktualizujemy status oferty każdorazowo ze zmienniczką.
Rok 2022 to rok wyższych stawek za zlecenie. Dobrze zarabiaj z ATERIMA MED.
5 gwarancji bezpieczeństwa – wyjedź na zlecenie ze spokojną głową. Dajemy poczucie bezpieczeństwa w czasie pandemii.
Jesteśmy w razie potrzeby – zapewniamy indywidualną opiekę Koordynatora.
Pomagamy w opiece nad podopiecznym – służymy fachową poradą Zespołu Pielęgniarskiego.
Oferujemy bezpłatne cykle webinarów z certyfikatem „Profesjonalni w opiece”– tylko dla Opiekunów ATERIMA MED.
Ubezpieczamy każdego Opiekuna – oferujemy pakiet dodatkowego ubezpieczenia, w tym ubezpieczenie na wypadek zachorowania na COVID-19.
Zapewniamy bezpieczną podróż ATERIMA Busem z adresu pod adres.
Mamy blisko 1000 sprawdzonych ofert – pomagamy dopasować je do potrzeb i możliwości Opiekuna.

Praca opiekunki osób starszych w Niemczech

+48 12 341 15 15
Zadzwoń już teraz!

Praca dla opiekunek w Niemczech

Dlaczego warto podjąć pracę w charakterze opiekunki w okresie świątecznym?

Wielkimi krokami zbliża się czas Bożego Narodzenia. Większości z nas ten czas kojarzy się z choinką, prezentami, zapachem jodły, śpiewaniem kolęd i białym obrusem. Dla Polaków często jest to najważniejszy okres w kalendarzu spędzany z rodziną. Nie brakuje jednak osób, które corocznie w tym okresie wyjeżdżają do pracy za granicę. Zapotrzebowanie na pracowników w okresie świątecznym znacznie wzrasta, zwłaszcza w branżach takich jak opieka nad osobami starszymi.

Wyjazd do opieki nad seniorem w okresie świątecznym

Podjęcie pracy w okresie świątecznym – szczególnie za granicą – przynosi więc często atrakcyjne wynagrodzenie, a nawet dodatkowe premie. Jakie są korzyści pracy w czasie świąt Bożego Narodzenia? Najważniejsze z nich zebraliśmy poniżej.

1. Korzyści materialne i ciekawe oferty

Głównym powodem, dla którego warto podjąć pracę w okresie świątecznym jest możliwość otrzymania wyższego wynagrodzenia. Podejmując współpracę z ATERIMA MED w grudniu zarobisz nawet 1800 EUR na rękę! Wszystko dzięki premiom świątecznym. Możesz liczyć na ciekawe oferty, dopasowane do Twojej znajomości języka oraz preferencji. Jest w czym wybierać.  Dlatego jeśli np. masz rodzinę w Essen, Berlinie czy w Hamburgu i bardzo zależy Ci na podjęciu pracy w tych okolicach, to warto się z nami skontaktować. Posiadamy oferty na terenie całych Niemiec. Może się okazać, że połączysz pracę z możliwością spotkania ze znajomymi i to właśnie w okresie świątecznym. Brzmi zachęcająco?

2. Zdobycie doświadczenia i nauka języka niemieckiego

Praca w okresie świąt Bożego Narodzenia to niepowtarzalna szansa dla osób, które dopiero zaczynają pracę w branży opiekuńczej za granicą. Zapewniamy szkolenia językowe przed wyjazdem oraz wsparcie lektora już w czasie pracy w Niemczech. Decyzja o wyjeździe nie należy do najłatwiejszych, zdajemy sobie z tego sprawę. Jednak aplikując już teraz masz szansę na znalezienie ciekawej oferty, nawet ze znajomością podstaw języka niemieckiego.. Wyobraź sobie, ile satysfakcji będziesz czuć po powrocie!

3. Poznanie tradycji niemieckich

U nas karp w galarecie, sianko pod obrusem i pasterka o północy. Zastanawiasz się, jak to wygląda u naszych zachodnich sąsiadów? Śledzisz różne fora, słuchasz opowieści swojej koleżanki? Niemieckie tradycje różnią się od dobrze znanych nam zwyczajów.

Najlepiej będzie, jak sam dowiesz się o tym od swojego podopiecznego albo od jego rodziny. Rozmowa pozwoli Wam ustalić, w jaki sposób spędzicie wspólnie ten wyjątkowy czas.

4. Walka z samotnością

Wyjeżdżając do pracy w czasie świąt na pewno nie będziesz czuć się samotnym. Jedziesz w końcu do podopiecznego, który też w tym czasie Cię potrzebuje. Wykorzystaj to!

Podczas pobytu w Niemczech wsparciem są także nowe technologie – rozmowy wideo przez Skype czy facebooka, a także rozmowy telefoniczne pozwolą Ci być w stałym kontakcie z rodziną.

Wyjazd na zlecenie w charakterze opiekunki seniora

5. Koniec z nerwową atmosferą podczas przygotowań

Zastanów się, ile sił wymaga przygotowanie Świąt Bożego Narodzenia, zwłaszcza, kiedy robisz to sama: sprzątanie, pranie, gotowanie, prasowanie. Oczywiście, nie brakuje osób, które lubią świąteczne przygotowania, ale jest też liczne grono ludzi, które oddałyby wszystko, byleby tego nie robić, bo są po prostu zmęczeni.  Świąteczna atmosfera nie udziela się wszystkim. Wyjazd na świąteczny czas to moment, w którym możesz nauczyć rodzinę angażowania się w przygotowania i cenna lekcja na temat odpowiedzialności.

6. Odpoczynek od zakupowego szaleństwa

Może i brzmi dość śmiesznie, ale pracując podczas świąt unikniesz niepotrzebnego wydawania pieniędzy. Przyznaj się, ile razy zdarzyło Ci się zakupić prezent, który był nietrafiony? Przypomnij sobie nerwowe wypady do galerii handlowej. Wyjeżdżając w święta przynajmniej zaoszczędzisz część pieniędzy i unikniesz tłumów.

7. A czy ktoś powiedział, że w Niemczech nie będziesz obchodzić świąt?

Otóż to. W końcu Niemcy też obchodzą święta Bożego Narodzenia. Dla nich to też jedno z najważniejszych dni w roku. Przede wszystkim będziesz mieć okazję zobaczyć kiermasze bożonarodzeniowe (Weihnachtsmarkt), a te wzbudzają zachwyt niemalże u wszystkich.   Jarmarki mają długą tradycję i przyciągają setki turystów niezwykłymi zapachami i dekoracjami.

W domu podopiecznego też warto wprowadzić świąteczny klimat. Być może połączysz tradycje niemieckie z polskimi? To wszystko zależy od Ciebie i od Twojego podopiecznego. Może się okazać, że spędzicie miło czas przy lepieniu pierogów, ubieraniu choinki albo przy słuchaniu kolęd?

Pamiętaj o tym, że żyjemy w XXI wieku. Mamy dostęp do Internetu, który pozwala nam na kontakt z najbliższymi nawet, jeśli dzielą nas setki kilometrów. Będziesz mieć szansę na złożenie życzeń i wspólne kolędowanie. 

grudzien

Zamów bezpłatne połączenie →