Wypłacamy wynagrodzenie zawsze na czas – zgodnie z umową i wcześniejszymi ustaleniami.
ATERIMA MED to pewna i sprawdzona firma – jesteśmy na rynku opieki już ponad 10 lat!
Ponad 100 000 razy! Na tyle zleceń wyjechali z nami nasi Opiekunowie przez ponad 10 lat.
Na 78% wszystkich naszych ofert wyjeżdżają ci sami, zadowoleni Opiekunowie. Znajdź swoją stałą ofertę!
W opinii Opiekunek24 jesteśmy numerem 1 wśród firm świadczących usługi opieki.
Pomagamy w dopasowaniu oferty do potrzeb i możliwości Opiekuna. Porozmawiajmy!
98% Opiekunów i podopiecznych jest zadowolona ze współpracy z nami. Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów!
Do grona Opiekunów ATERIMA MED właśnie dołączyła kolejna Opiekunka. Dziękujemy za zaufanie!
Najlepsze oferty schodzą jak świeże bułeczki. Teraz przegląda je 11 osób.
Teraz nasze oferty sprawdza 7 osób.
Nasze oferty weryfikuje teraz 17 osób.
W tej chwili nasi koordynatorzy potwierdzają oferty z 18 Opiekunkami.
Dziś zlecenie w Niemczech rozpoczyna 87 Opiekunek.
Świętujemy! Właśnie podpisaliśmy umowę z kolejną Opiekunką!
Mamy sprawdzone oferty – aktualizujemy status oferty każdorazowo ze zmienniczką.
Rok 2022 to rok wyższych stawek za zlecenie. Dobrze zarabiaj z ATERIMA MED.
5 gwarancji bezpieczeństwa – wyjedź na zlecenie ze spokojną głową. Dajemy poczucie bezpieczeństwa w czasie pandemii.
Jesteśmy w razie potrzeby – zapewniamy indywidualną opiekę Koordynatora.
Pomagamy w opiece nad podopiecznym – służymy fachową poradą Zespołu Pielęgniarskiego.
Oferujemy bezpłatne cykle webinarów z certyfikatem „Profesjonalni w opiece”– tylko dla Opiekunów ATERIMA MED.
Ubezpieczamy każdego Opiekuna – oferujemy pakiet dodatkowego ubezpieczenia, w tym ubezpieczenie na wypadek zachorowania na COVID-19.
Zapewniamy bezpieczną podróż ATERIMA Busem z adresu pod adres.
Mamy blisko 1000 sprawdzonych ofert – pomagamy dopasować je do potrzeb i możliwości Opiekuna.

Praca opiekunki osób starszych w Niemczech

+48 12 341 15 15
Zadzwoń już teraz!

Praca dla opiekunek w Niemczech

Odwodnienie u Seniora – poważne zagrożenie

Odwodnienie to sytuacja, kiedy organizmowi brakuje odpowiedniej ilości wody i składników odżywczych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania. Jest to groźny stan, który może zagrażać zdrowiu, a nawet życiu Podopiecznego!

Piszemy o tym problemie właśnie teraz, ponieważ nadchodzi lato, a wraz z nim wysokie temperatury – wtedy odwodnienia u osób starszych zdarzają się szczególnie często. Nasz ekspert radzi, jak można temu skutecznie zapobiegać.

Kilka faktów:

 • Niedobór płynów może wynikać z niedostatecznej ilości przyjmowanej wody, ale czasem jest skutkiem wzmożonej utraty płynów podczas biegunki, nadmiernego pocenia się lub stosowania leków diuretycznych (moczopędnych).
 • Ryzyko odwodnienia wzrasta w przebiegu niektórych chorób, na przykład cukrzycy.
 • U osób w starszym wieku prawdopodobieństwo wystąpienia odwodnienia jest znacznie większe niż u osób młodych.
 • Z wiekiem mechanizm odczuwania pragnienia słabnie – wielu Seniorów nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że ich organizm potrzebuje większej podaży płynów niż ta, jaką otrzymuje w ciągu dnia. Odwodnienie może pojawić się wówczas niemal niepostrzeżenie.

Najczęstsze przyczyny odwodnienia u osób w wieku podeszłym:

 • Intensywne pocenie się, wraz z którym woda (w postaci potu) jest transportowana na zewnątrz organizmu, np. podczas intensywnego wysiłku, gorączki, podwyższonej temperatury otoczenia
 • Nudności, wymioty
 • Biegunka
 • Zbyt małe ilości przyjmowanych płynów
 • Infekcje układu moczowego

RADY EKSPERTA

Nasz ekspert – Iwona Przybyło

Magister pielęgniarstwa (Uniwersytet Medyczny w Gdańsku), Specjalista pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii; terapeuta zajęciowy; prowadzi szkolenia dla pielęgniarek i opiekunów; trener.

Osoby opiekujące się Seniorami powinny jak najszybciej reagować w przypadku, gdy pojawią się objawy sugerujące, że doszło do odwodnienia.

Należą do nich:

 • suche, spierzchnięte wargi,
 • zaburzenia widzenia,
 • zawroty głowy, bóle głowy,
 • zaparcia,
 • ciągłe zmiany odczuwalnej temperatury ciała,
 • możliwe są również omdlenia,
 • infekcje układu moczowego (przy długotrwałym odwodnieniu),
 • spadek ciśnienia tętniczego krwi.

Dalsze skutki bywają dużo poważniejsze – stały niedobór wody w organizmie, choćby na niewielkim poziomie, zwiększa ryzyko choroby nerek czy choroby wieńcowej, zwłaszcza u osób starszych.

Jak zapobiec odwodnieniu u naszego Podopiecznego?

Rady eksperta:

 • Zadbaj, by Twój Podopieczny wypijał odpowiednią ilość wody lub innych płynów klarownych (herbata ziołowa, słaba herbata czarna, buliony warzywne) – minimum 2 litry łącznie w ciągu dnia!
 • Pamiętaj, by zwiększyć ilość płynów w przypadku gorączki czy biegunki oraz w momencie wystąpienia infekcji układu moczowego.
 • Często osoby starsze nie lubią pić. Problem może się pogłębiać u chorych na demencję, warto wówczas podzielić skrupulatnie porcje wody lub innych płynów klarownych (np. buliony warzywne, herbatki ziołowe np. rumianek, mięta, niezbyt intensywna herbata czarna, niesłodzone kompoty) na mniejsze części. Podopieczny chętniej sięgnie po mniejsze porcje płynów. Wymaga to pracy i systematyczności od Opiekuna, ale efekty są nagrodą za to poświęcenie.
 • U Podopiecznych, którzy nie lubią pić, dobrze sprawdza się podawanie większej ilości owoców i warzyw bogatych w wodę i składniki mineralne oraz odżywcze.
 • W upalne dni, gdy ryzyko odwodnienia znacznie wzrasta, należy szczególnie zadbać o nawodnienie Podopiecznego. Dobrym sposobem będzie przygotowanie sorbetów owocowych oraz podawanie schłodzonych płynów. Pamiętajmy o regularności picia! Na zewnątrz zadbajmy dodatkowo o odpowiednią ochronę – krem z filtrem oraz nakrycie głowy.

Pamiętaj! 

Osoby chorujące na demencję bardzo często zapadają na infekcje układu moczowego. Spowodowane jest to przede wszystkim zmniejszoną ilością przyjmowanych płynów (często niechętnie piją), zmniejszoną aktywnością ruchową oraz obniżoną higieną intymną, jak również inkontynencją (tj. nietrzymaniem moczu, kału).

Pamiętajmy, że odpowiednie nawodnienie przyczynia się do utrzymania dobrego stanu fizycznego i psychicznego jak również zmniejszenia częstotliwości zachorowań na infekcje układu moczowego wśród Seniorów cierpiących na demencję.

Szukasz pracy w opiece w Niemczech?

Wszystkich Kandydatów na Opiekunów zachęcamy do kontaktu już teraz! Jeśli jesteś zainteresowany wyjazdem skontaktuj się ze swoim Koordynatorem lub z Działem Rekrutacji ATERIMA MED pod numerem telefonu +48 12 341 15 15. Możesz również skorzystać z formularza kontaktowego - oddzwonimy!

Aktualne oferty pracy w Niemczech w ATERIMA MED dla opiekunek osób starszych dostępne są na naszej stronie internetowej.

Dołącz do najlepiej zaopiekowanych Opiekunów!

Szukasz pracy jako opiekunka w Niemczech?


Zgłoś się do nas - oddzwonimy!

Masz zdjęcie, dyplomy, certyfikaty lub referencje?
Dodaj je teraz, by przyspieszyć rekrutację.

Administratorem Państwa danych osobowych jest ATERIMA Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie (30-644), ul. Puszkarska 7f zarejestrowana pod numerem KRS 0000725474. Dane kontaktowe inspektora ochrony danych osobowych adres e-mail: daneosobowe@grupaaterima.pl.

Dane osobowe przetwarzane są na podstawie Państwa zgody i na potrzeby informowania Państwa o aktualnych ofertach pracy. Wyrażenie zgody będzie się wiązało z przetwarzaniem przez ATERIMA Sp. z o.o. Twoich danych osobowych (w tym wizerunku, jeżeli udostępnisz nam dokumenty ze swoim zdjęciem) z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej, mail, telefon w tym wiadomości sms. Dane przetwarzane są do czasu wycofania zgody. Wycofanie zgody pozostaje bez wpływu na legalność przetwarzania danych osobowych przed jej wycofaniem. Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek niezbędne do przesyłania Państwu ofert pracy.

Odbiorcami Państwa danych osobowych są: upoważnieni pracownicy administratora; podmioty przetwarzające dane w jego imieniu; podmioty powiązane i współpracujące z ATERIMA Sp. z o.o. (w tym kontrahenci, na rzecz których prowadzone są lub będą procesy rekrutacji oraz podopieczni i koordynatorzy w Niemczech).

Przysługuje Państwu prawo żądania: dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, przenoszenia, ograniczenia ich przetwarzania, wniesienia sprzeciwu względem przetwarzania danych jak również prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. ^zwiń
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez ATERIMA Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie ul Puszkarska 7F, 30-644 Kraków KRS 0000725474 w celach marketingowych oraz przekazywanie mi informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej przez ATERIMA sp. z o.o. zgodnie z postanowieniami ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 204, ze zm.) oraz droga telefoniczną w tym za pośrednictwem SMS. Wyrażenie w/w zgody w szczególności oznacza, że mogą Państwo otrzymywać od firmy ATERIMA sp. z o.o. informacje o merytorycznych wydarzeniach – szkoleniach, kursach językowych, konferencjach czy webinariach oraz promocjach, programach lojalnościowych i kampaniach wizerunkowych, których ATERIMA sp. z o.o. jest organizatorem lub partnerem. Mogą też Państwo otrzymywać wiadomości o wolnych stanowiskach pracy i ofertach zatrudnienia od ATERIMA sp. z o.o. oraz jej partnerów. Szczegółowe informacje znajdują się na naszej stronie www.aterima-med.pl ^ zwiń
Zamów bezpłatne połączenie →

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki ciasteczek i polityki prywatności.