ATERIMA MED to pewna, legalna i bezpieczna firma – jesteśmy na rynku od 2011 roku
Ponad 100 000 razy! Na tyle zleceń wyjechali z nami nasi Opiekunowie przez ponad 10 lat.
Wypłacamy wynagrodzenie zawsze na czas – zgodnie z umową i wcześniejszymi ustaleniami.
Na 78% wszystkich naszych ofert wyjeżdżają ci sami, zadowoleni Opiekunowie. Znajdź swoją stałą ofertę!
Jesteśmy firmą nr 1 w branży opiekuńczej według rankingu firm na portalu opiekunki24.pl.
9,7/10 – nasza ocena wśród polecających nas Opiekunów. Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów – sprawdź nasze oferty!
W naszej codziennej pracy kierujemy się mottem: „zaopiekuj się naszym Podopiecznym, a my zaopiekujemy się Tobą”.
Nasi Opiekunowie mają dostęp do bezpłatnych webinarów „Profesjonalni w opiece" z przydatnymi wskazówkami dotyczącymi opieki nad osobami starszymi.
Zapewniamy stałą i indywidualną opiekę Koordynatora.
Nasi Opiekunowie mogą korzystać z nieodpłatnych i indywidualnych porad prawnych.
Organizujemy przejazd w obie strony i zapewniamy bezpieczną podróż ATERIMA Busem od drzwi do drzwi.
Zapewniamy wsparcie psychologiczne przez telefoniczne konsultacje z psychologiem.
Nasi Opiekunowie mają dostęp do wsparcia językowego przez indywidualne konsultacje z lektorem języka niemieckiego oraz kursy językowe.
Zapewniamy wsparcie merytoryczne przez telefoniczne konsultacje w zakresie opieki z Ekspertami Biura Medycznego ATERIMA MED.
Ubezpieczamy każdego Opiekuna prywatnym ubezpieczeniem medycznym, które uprawnia do korzystania z bezpłatnej opieki medycznej na terenie Niemiec i Polski.
Mamy sprawdzone oferty – aktualizujemy status oferty każdorazowo ze zmiennikami.
Mamy zlecenia w atrakcyjnych regionach Niemiec – sprawdź nasze oferty!
Mamy blisko 1000 sprawdzonych ofert – pomagamy dopasować je do preferencji Opiekuna.
Do grona Opiekunów ATERIMA MED dołączył właśnie kolejny Opiekun – dziękujemy za zaufanie.
Teraz nasze oferty przegląda 17 osób. Sprawdź dostępne zlecenia i zarezerwuj najlepsze dla siebie.
W tej chwili nasi Koordynatorzy potwierdzają oferty z 23 Opiekunami.
Dziś zlecenie w Niemczech rozpoczyna aż 64 Opiekunów.
image/svg+xml

Podróż do Niemiec celem realizacji zlecenia w charakterze Opiekuna seniora – co warto wiedzieć?

 Procedury sanitarne w ATERIMA Busie

Decyzja zapadła, została już wybrana właściwa oferta i czeka Cię realizacja zlecenia w charakterze Opiekuna osoby starszej. By do tego doszło, wpierw musisz odbyć podróż do Niemiec. W niniejszym artykule skupimy się właśnie na tym aspekcie, by rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące dotarcia na miejsce.

Wielu Opiekunów korzystając z Internetu wyszukuje frazy „busy do Niemiec opinie”, „wyjazd do Niemiec do pracy”, czy „opiekunka Niemcy”. Zdajemy sobie sprawę, że kwesta podróży stresuje Opiekunów, jednak dzięki ATERIMA Busom nie stanowi to wyzwania i czas ten może upłynąć w przyjemnej atmosferze. Między innymi na rozmowach z innymi Opiekunami. Warto bowiem zaznaczyć, że naszą flotą podróżują tylko osoby sprawujące na co dzień pieczę nad seniorami i jest to środek lokomocji wyłącznie dla nich przeznaczony. W praktyce oznacza to więc, że podróż jest świetną okazją do nawiązania znajomości z innymi osobami, które doskonale rozumieją Twoją sytuację. Sprzyja to tworzeniu społeczności zrzeszonej wokół opieki senioralnej i – jak deklarują sami Opiekunowie – takie znajomości nierzadko przeradzają się w długoterminowe, koleżeńskie relacje.

A co w sytuacji, gdy Opiekun jest już na miejscu, lecz musi wrócić wcześniej np. z powodu osobistych sytuacji? Zawsze staramy się zorganizować transport najszybciej jak to możliwe. Czekamy na zmiennika, a jeśli nie uda się go znaleźć, rodzina przejmuje opiekę nad Podopiecznym na czas nieobecności Opiekuna.

Procedury sanitarne w ATERIMA Busie

Co warto zabrać z sobą do ATERIMA Busa? 

Pakując się, najlepiej wziąć z sobą jedną dużą walizkę i jedną mniejszą torbę podręczną. Takie rozwiązanie jest po prostu najwygodniejsze. Jeśli cierpisz na chorobę lokomocyjną, koniecznie zażyj leki (jeszcze przed zajęciem miejsca w autokarze), które zapewnią Ci dobre samopoczucie w czasie podróży. Podczas postojów dobrze mieć przy sobie kosmetyczkę z podstawowymi środkami higieny. Zabierz chusteczki odświeżające, pastę do zębów oraz szczoteczkę pozwolą na odświeżenie się.

Na długich trasach przydatna jest poduszka oraz koc, który zapewni ciepło zarówno w lecie – w razie zbyt mocnej klimatyzacji oraz zimą, kiedy chcesz się przyjemnie otulić, by zasnąć i przespać podróż. Nieodzowną pomocą są również poduszeczki dmuchane, bądź rogale, bo to dzięki nim zmęczony kark ma możliwość trochę odpocząć.

Podróż do Niemiec mnie znacznie szybciej i przyjemniej, jeśli weźmiesz z sobą ulubioną książkę, magazyn lub odtwarzacz z muzyką. Można także rozważyć zainstalowanie odpowiedniej aplikacji w telefonie, co pozwoli korzystać z tych atrakcji na jednym urządzeniu. Nie zapomnij słuchawek! 

Warto także pamiętać o zabraniu odpowiednich dokumentów. Takich jak dowód osobisty, umowę zawartą ze zleceniodawcą, prawo jazdy oraz kartę płatniczą, z której zamierzasz korzystać dokonując prywatnych zakupów na terenie Niemiec.

Podróżując ATERIMA Busem standardowo można zabrać więcej bagażu niż u innych przewoźników. W ramach bagażu można zabrać: dwie większe torby (łącznie do 40 kilogramów), mniejszą torbę (do 15 kilogramów) oraz bagaż podręczny (do 5 kilogramów). W przeciwieństwie do innych firm nie trzeba dodatkowo płacić za nadbagaż. Każdorazowo należy to jednak zgłosić, aby ustalono, czy bus pomieści go.

Busy są wygodne, przestronne, a co w kontekście bezpieczeństwa najważniejsze - cyklicznie wymieniane. Czuwamy nad jakością usług. Kontrolujemy ją między innymi poprzez cykliczną ankietę wypełnianą przez Opiekunów. Busy mają ograniczniki prędkości, a kierowcy zmieniają się na trasie, co stanowi gwarancję bezpieczeństwa. Kierowca nie odjedzie dopóki nie upewni się, że Opiekun bezpiecznie dostał się do domu seniora. Prócz tego rodzina, do której wyjeżdża Opiekun, może śledzić w czasie rzeczywistym na mapie gdzie aktualnie przebywa podróżnik, przez co Opiekun nie jest niepokojony telefonami przez bliskich seniora.

Procedury sanitarne w ATERIMA Busie  - na co szczególnie zwracana jest uwaga podczas podróży?

Podróże ATERIMA Busem odbywają się z zachowaniem odpowiednich zasad bezpieczeństwa. Dla bezpieczeństwa Opiekunów stosowane w nim standardy sanitarne są opracowane i kontrolowane przez doświadczony zespół Biura Medycznego Zarządzania Jakością i Wiedzą. Między innymi z tego powodu Opiekunowie współpracujący z ATERIMA MED tak pozytywnie oceniają podróż i korzystanie z tego rozwiązania, bo są pewni, że w czasie podróży są bezpieczni. O jakich standardach mowa?

 • Podróżują nim tylko Opiekunowie ATERIMA MED.
 • Środki do dezynfekcji dostępne są cały czas na pokładzie ATERIMA Busa
 • Kierowca ATERIMA Busa jest przeszkolony przez ekspertów Biura Medycznego Zarządzania Jakością i Wiedzą.
 • Transport odbywa się z adresu pod adres.
 • Pojazdy są regularnie wietrzone, czyszczone i odpowiednio oznaczone, by Opiekunowie mogli je łatwo zlokalizować.

My zadbamy o Twoje bezpieczeństwo, lecz co jest jeszcze istotne? Znaczenie w czasie długiej podróży ma także odrobina ruchu. Na każdym postoju korzystaj z możliwości krótkich spacerów po parkingu, aby rozprostować nogi – w ten sposób unikniesz skurczów kończyn i dotlenisz organizm. Aby uchronić się przed problemami z krążeniem, podczas postojów autokaru warto wykonać kilka wymachów nogami i rękami, a w trakcie podróży często ruszać stopami.

Procedury sanitarne w ATERIMA Busie

Co jeszcze oferujemy naszym Opiekunom?

W ATERIMA MED dla Ciebie nie tylko zapewnioną w obie strony bezpieczną podróż zorganizowanym przez nas środkiem transportu. Na co jeszcze mogą liczyć nasi Opiekunowie? Opieka osób starszych to misja, którą realizujemy wspólnie dbając o to, by Opiekunowie także czuli się zaopiekowani.

 • Nowatorski program „Jesteś z nami dłużej, zarabiasz więcej”, który gwarantuje podwyżkę podstawy wynagrodzenia już po 1. wyjeździe.
 • Telefoniczne konsultacje w zakresie opieki ze specjalistą Biura Medycznego.
 • Specjalistyczne materiały edukacyjne.
 • Webinaria on-line "Profesjonalni w opiece".
 • Kursy językowe i indywidualne konsultacje z lektorem języka niemieckiego.
 • Indywidualne porady prawne.
 • Wsparcie psychologiczne dla Opiekunów.

Wszystkich kandydatów na Opiekunów zachęcamy do kontaktu już teraz! Jeśli jesteś zainteresowany wyjazdem skontaktuj się ze swoim Koordynatorem lub zadzwoń: +48 12 341 15 15. Możesz również skorzystać z formularza kontaktowego - oddzwonimy! Zachęcamy do sprawdzenia ofert: OPIEKA NIEMCY 

 

 

 

 

 

Zamów bezpłatne połączenie →