Wypłacamy wynagrodzenie zawsze na czas – zgodnie z umową i wcześniejszymi ustaleniami.
ATERIMA MED to pewna i sprawdzona firma – jesteśmy na rynku opieki już ponad 10 lat!
Ponad 100 000 razy! Na tyle zleceń wyjechali z nami nasi Opiekunowie przez ponad 10 lat.
Na 78% wszystkich naszych ofert wyjeżdżają ci sami, zadowoleni Opiekunowie. Znajdź swoją stałą ofertę!
W opinii Opiekunek24 jesteśmy numerem 1 wśród firm świadczących usługi opieki.
Pomagamy w dopasowaniu oferty do potrzeb i możliwości Opiekuna. Porozmawiajmy!
98% Opiekunów i podopiecznych jest zadowolona ze współpracy z nami. Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów!
Do grona Opiekunów ATERIMA MED właśnie dołączyła kolejna Opiekunka. Dziękujemy za zaufanie!
Najlepsze oferty schodzą jak świeże bułeczki. Teraz przegląda je 11 osób.
Teraz nasze oferty sprawdza 7 osób.
Nasze oferty weryfikuje teraz 17 osób.
W tej chwili nasi koordynatorzy potwierdzają oferty z 18 Opiekunkami.
Dziś zlecenie w Niemczech rozpoczyna 87 Opiekunek.
Świętujemy! Właśnie podpisaliśmy umowę z kolejną Opiekunką!
Mamy sprawdzone oferty – aktualizujemy status oferty każdorazowo ze zmienniczką.
Rok 2022 to rok wyższych stawek za zlecenie. Dobrze zarabiaj z ATERIMA MED.
5 gwarancji bezpieczeństwa – wyjedź na zlecenie ze spokojną głową. Dajemy poczucie bezpieczeństwa w czasie pandemii.
Jesteśmy w razie potrzeby – zapewniamy indywidualną opiekę Koordynatora.
Pomagamy w opiece nad podopiecznym – służymy fachową poradą Zespołu Pielęgniarskiego.
Oferujemy bezpłatne cykle webinarów z certyfikatem „Profesjonalni w opiece”– tylko dla Opiekunów ATERIMA MED.
Ubezpieczamy każdego Opiekuna – oferujemy pakiet dodatkowego ubezpieczenia, w tym ubezpieczenie na wypadek zachorowania na COVID-19.
Zapewniamy bezpieczną podróż ATERIMA Busem z adresu pod adres.
Mamy blisko 1000 sprawdzonych ofert – pomagamy dopasować je do potrzeb i możliwości Opiekuna.

Praca opiekunki osób starszych w Niemczech

+48 12 341 15 15
Zadzwoń już teraz!

Praca dla opiekunek w Niemczech

Jak wygląda organizacja podróży opiekunów do Niemiec

W ATERIMA MED zapewniamy zwrot kosztów podróży dla naszych Opiekunów. O szczegółach organizacji transportu opowiedziała nam Aleksandra Warchał z Zespołu Koordynacji i Wsparcia Opiekunów. Zapraszamy do przeczytania naszej rozmowy!

Olu, czym zajmujesz się w ATERIMA MED?

Organizacja podróży dla naszych Opiekunów to jedno z moich zadań. Dogrywam wszystkie szczegóły związane z transportem zarówno do Niemiec, jak i z powrotem do Polski.

W którym momencie zaczynasz organizację podróży dla opiekuna?

Gdy otrzymuję akceptację od rodziny podopiecznego – właśnie wtedy wkraczam i organizuję podróż do danej miejscowości w Niemczech.

Z jakich form transportu najczęściej korzystają Opiekunowie ATERIMA MED?

Pierwsza opcja to podróż dużym autokarem np. Sindbad, która rozpoczyna się zazwyczaj w większym mieście w Polsce. Druga opcja to dojazdy małymi busami, które zabierają opiekuna bezpośrednio z adresu, gdzie mieszka w Polsce i dowożą bezpośrednio pod adres niemiecki.

Czy zdarza się, że opiekunowie chcą dojechać na miejsce samochodem?

Tak zdarza się, ale zdecydowanie rzadziej. Najczęściej są to panowie :) W takiej sytuacji po otrzymaniu paragonów za paliwo, zwracamy do 50 EUR w każdą stronę. Jeśli opiekun wybierze tę formę transportu, również przygotowuję wszystkie niezbędne dokumenty z informacjami o podopiecznym, adresie, numery telefonów. Ustalam też dokładną godzinę, o której opiekun powinien pojawić się na miejscu.

A jest możliwość zorganizowania przejazdu samolotem?

Niektórzy opiekunowie wybierają tę formę transportu. Tak jak w przypadku podróży samochodem, zwracamy wtedy do 50 EUR w jedną stronę, czyli do 100 EUR tam i z powrotem. Jeśli opiekun zdecyduje się na podróż samolotem, samodzielnie rezerwuje bilety na wybrany lot.

Czy ktoś odbiera opiekuna na miejscu?

Jeśli nasz Opiekun dojeżdża dużym autokarem lub samolotem, wtedy odbiera go albo nasz partner w Niemczech, albo rodzina podopiecznego. Dbam o to, żeby ustalić, kto zajmie się odbiorem opiekuna na miejscu. Zawsze przekazuję tę informację również opiekunowi. W przypadku małych busów czy podróży własnym samochodem – opiekun dojeżdża pod dom podopiecznego, więc rodzina dostaje informację, kiedy pojawi się na miejscu.

Co w sytuacji, gdy opiekun nie wraca z Niemiec do Polski, tylko jedzie do kolejnego podopiecznego na terenie Niemiec?

Nie ma tutaj żadnego problemu. Po prostu wtedy organizacja wyjazdu odbywa się z jednego miasta w Niemczech do drugiego np. busem lub pociągiem.

W jakiej formie opiekunowie dostają bilety na autobus i bus?

Jeśli transport odbywa się małym busem, czyli spod polskiego adresu pod adres niemiecki, wtedy rezerwujemy miejsce dla opiekuna. Jego dane znajdują się na liście przewoźnika. Najczęściej dzień wcześniej przewoźnik kontaktuje się z opiekunem, żeby potwierdzić adres oraz godzinę odjazdu. W przypadku autokaru – wysyłamy bilet razem z Listem wyjazdowym na maila, który można wydrukować. Jeśli opiekun nie ma możliwości wydrukowania biletu lub nie korzysta z maila, podajemy mu numer rezerwacji i na tej podstawie może wsiąść do autokaru.

Co zrobić, jeśli autokar lub bus będzie miał opóźnienia?

Z mojego doświadczenia wynika, że małe busy częściej się psują lub przewoźnik podaje czas przejazdu, który jest nieadekwatny do rzeczywistości, np. zamiast o 12:00, dojeżdżają na miejsce o 17:00. Dlatego najczęściej zachęcamy opiekunów do skorzystania z transportu autokarami Sindbad, ponieważ podróż jest krótsza i bardziej komfortowa. Jeśli jednak przytrafi się opóźnienie – wtedy opiekun powinien zadzwonić do swojego koordynatora z ATERIMA MED.

Czy zdarzają się sytuacje, że ktoś zgubi się na miejscu w Niemczech?

Raczej nie zdarza się, żeby opiekun się zgubił. Staramy się organizować przejazd w taki sposób, żeby każdy opiekun wiedział, kto go odbierze. Zarówno rodzina podopiecznego, nasz partner, jak i nasz Opiekun – wszystkie te osoby mają do siebie numery kontaktowe. Więc nie trzeba się martwić na zapas :)

Kiedy opiekun dostaje informację o szczegółach transportu powrotnego?

Wszystko zależy od tego, kiedy dostaniemy akceptację zmiennika. Standardowo staramy się poinformować opiekuna ok. 5 dni wcześniej o terminie i godzinie odjazdu.

Co w sytuacji, gdy opiekun musi wrócić wcześniej np. z powodu osobistych sytuacji?

Trudno generalizować, bo zdarzają się bardzo różne sytuacje. Zawsze staramy się zorganizować transport najszybciej jak to możliwe. Czekamy na zmiennika, a jeśli nie uda się go znaleźć, rodzina przejmuje opiekę nad podopiecznym na czas nieobecności opiekuna.

Na koniec chciałabym zapytać o bagaż – co doradziłabyś opiekunom w tej kwestii?

Przede wszystkim doradzam postawienie na minimalizm, czyli najlepiej wziąć ze sobą jedną dużą walizkę i jedną mniejszą torbę podręczną. Takie rozwiązanie jest po prostu najwygodniejsze. Trzeba też pamiętać, że zarówno w mniejszych busach, jak i w dużych autokarach obowiązują ograniczenia bagażowe, które zazwyczaj wynoszą 25-30 kg na osobę. Opiekunowie najczęściej wyjeżdżają na ok. 6 tygodni, więc nie ma potrzeby zabierania ze sobą wielu rzeczy. Ważne również jest to, żeby mieć przy sobie wszystkie najważniejsze informacje, czyli imię i nazwisko koordynatora, adres miejsca, do którego jedziemy oraz numery telefonów – można je znaleźć w Liście wyjazdowym, który otrzymuje każdy Opiekun ATERIMA MED.

Więcej na temat tego, co powinno znaleźć się w walizce opiekuna, przeczytasz TUTAJ.

Aleksandrze bardzo dziękujemy za rozmowę. Mamy nadzieję, że pomogła ona w rozwianiu wątpliwości osób, które zastanawiają się nad wyjazdem z ATERIMA MED.

By ułatwić podjęcie ostatecznej decyzji przedstawiamy także listę korzyści, które niesie ze sobą wyjazd do pracy w Niemczech jako Opiekun/Opiekunka osób starszych za pośrednictwem rzetelnej i sprawdzonej agencji tj. ATERIMA MED.

Brak opłat za znalezienie oferty pracy w Niemczech

Wszystkie rzetelne i uczciwe firmy oferują znalezienie odpowiedniej oferty oraz kompleksową organizację procesu zatrudnienia całkowicie za darmo. Pamiętaj, że pobieranie opłat za znalezienie kandydatom pracy za granicą przez agencje zatrudnienia jest nielegalne!

Jeśli szukasz pracy jako opiekunka osób starszych, wystarczy, że wypełnisz formularz na stronie internetowej ATERIMA MED lub skontaktujesz się z nami telefonicznie. Nasi konsultanci dzwonią do każdego kandydata do pracy w opiece w celu przeprowadzenia rozmowy o jego doświadczeniu i umiejętnościach. Wszystkie oferty pracy w Niemczech staramy się dopasowywać do możliwości i preferencji potencjalnych opiekunów.

ATERIMA MED współpracuje tylko ze sprawdzonymi i cieszącymi się dobrą opinią pośrednikami w Niemczech. Nasza współpraca opiera się na obustronnym profesjonalizmie i zaufaniu, dzięki czemu oferujemy tylko sprawdzone zlecenia i możemy się pochwalić najlepszymi ofertami pracy w Niemczech na rynku.

Bezpłatne zakwaterowanie i wyżywienie

Podczas pracy jako opiekunka osób starszych nie musisz się martwić o wydatki na mieszkanie lub jedzenie. Opiekunowie mieszkają ze swoimi podopiecznymi, a rodziny seniorów są zobowiązane do pokrywania kosztów wyżywienia Opiekunów. Niemieckie rodziny co miesiąc powierzają opiekunom pieniądze na bieżące wydatki, takie jak jedzenie, środki czystości lub leki dla seniora.

Dysponując pieniędzmi podopiecznego warto na bieżąco prowadzić zapiski i zbierać wszystkie paragony – wpłynie to na dobrą organizację pracy i będzie punktem odniesienia np. dla zmienniczki. Więcej na temat domowego budżetu w opiece nad osobami starszymi przeczytasz w naszym artykule.

Zwrot kosztów podróży

ATERIMA MED, przy zleceniach o długości powyżej 1 miesiąca, kompleksowo organizuje podróż opiekunki do Niemiec oraz pokrywa koszty dojazdu (w obie strony) zaproponowanym środkiem transportu – zwykle jest to podróż autokarem, np. linii Sindbad.

„Cała podróż przebiega bardzo sprawnie. Bilet zostaje zamówiony i opłacony przez firmę. Wsiadamy w autobus – albo inny środek lokomocji – i dojeżdżamy na miejsce. Z dworca odbiera nas przeważnie ktoś z rodziny podopiecznego” mówi pani Małgorzata, Opiekunka ATERIMA MED.

Poza tym, Opiekunowie ATERIMA MED zawsze mogą liczyć na profesjonalnych i pomocnych Koordynatorów, z którymi są w stałym kontakcie. Koordynatorzy reagują na problemy, radzą i odpowiadają na pytania naszych Opiekunów.

Darmowe materiały dla Opiekunów ATERIMA MED

Wszyscy Opiekunowie mogą korzystać z bezpłatnego, internetowego kursu języka niemieckiego, dostępnego na naszej stronie internetowej w zakładce Niemiecki dla Opiekunek. Bohaterką lekcji jest Opiekunka osób starszych, Basia Oleksy, która w Niemczech opiekuje się swoją podopieczną, panią Doris Schulz. Każda lekcja zawiera dialogi, zapisy wymowy, nagrania audio, ćwiczenia, słowniczek oraz radę na temat nauki języka. Materiały z lekcji można wielokrotnie odsłuchiwać, a osobne pliki z dialogami, słowniczkiem oraz pliki audio można pobrać na swój komputer, tablet lub telefon.

Poza tym, Opiekunowie zatrudnieni w ATERIMA MED mogą korzystać z wielu darmowych materiałów, tworzonych specjalnie z myślą o nich. Są to m.in.:

  • profesjonalny kurs języka niemieckiego na dwóch poziomach zaawansowania,
  • filmy gramatyczne z lektorem, które przybliżają zasady niemieckiej gramatyki,
  • tworzony przez ekspertów internetowy kurs dla Opiekunów z zakresu profilaktyki chorób otępiennych (takich jak demencja lub choroba Alzheimera) dostępny na platformie Akademii Opiekunów,

Pracownicy ATERIMA MED mogą także zasięgnąć rady oraz zadać pytanie specjalistom podczas dyżurów pielęgniarki z doświadczeniem. Nasi eksperci odpowiadają na pytania m.in. z zakresu opieki nad osobami starszymi oraz chorób wieku podeszłego.

Wszystkie te materiały tworzymy i udostępniamy z myślą o rozwoju i podnoszeniu kompetencji naszych Opiekunów.

Praca opiekunki jest dla Ciebie? Aplikuj!

Rozpoczęcie pracy jako opiekunka nie wymaga od kandydatów żadnych nakładów finansowych. Bardzo ważna jest za to motywacja i chęć do pracy, a także posiadanie odpowiednich cech charakteru i kompetencji. Wyjazd do Niemiec i praca w opiece może być Twoją szansą na nowe życie i godne zarobki.

Zamów bezpłatne połączenie →