ATERIMA MED to pewna, legalna i bezpieczna firma – jesteśmy na rynku od 2011 roku
Ponad 100 000 razy! Na tyle zleceń wyjechali z nami nasi Opiekunowie przez ponad 10 lat.
Wypłacamy wynagrodzenie zawsze na czas – zgodnie z umową i wcześniejszymi ustaleniami.
Na 78% wszystkich naszych ofert wyjeżdżają ci sami, zadowoleni Opiekunowie. Znajdź swoją stałą ofertę!
Jesteśmy firmą nr 1 w branży opiekuńczej według rankingu firm na portalu opiekunki24.pl.
9,7/10 – nasza ocena wśród polecających nas Opiekunów. Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów – sprawdź nasze oferty!
W naszej codziennej pracy kierujemy się mottem: „zaopiekuj się naszym Podopiecznym, a my zaopiekujemy się Tobą”.
Nasi Opiekunowie mają dostęp do bezpłatnych webinarów „Profesjonalni w opiece" z przydatnymi wskazówkami dotyczącymi opieki nad osobami starszymi.
Zapewniamy stałą i indywidualną opiekę Koordynatora.
Nasi Opiekunowie mogą korzystać z nieodpłatnych i indywidualnych porad prawnych.
Organizujemy przejazd w obie strony i zapewniamy bezpieczną podróż ATERIMA Busem od drzwi do drzwi.
Zapewniamy wsparcie psychologiczne przez telefoniczne konsultacje z psychologiem.
Nasi Opiekunowie mają dostęp do wsparcia językowego przez indywidualne konsultacje z lektorem języka niemieckiego oraz kursy językowe.
Zapewniamy wsparcie merytoryczne przez telefoniczne konsultacje w zakresie opieki z Ekspertami Biura Medycznego ATERIMA MED.
Ubezpieczamy każdego Opiekuna prywatnym ubezpieczeniem medycznym, które uprawnia do korzystania z bezpłatnej opieki medycznej na terenie Niemiec i Polski.
Mamy sprawdzone oferty – aktualizujemy status oferty każdorazowo ze zmiennikami.
Mamy zlecenia w atrakcyjnych regionach Niemiec – sprawdź nasze oferty!
Mamy blisko 1000 sprawdzonych ofert – pomagamy dopasować je do preferencji Opiekuna.
Do grona Opiekunów ATERIMA MED dołączył właśnie kolejny Opiekun – dziękujemy za zaufanie.
Teraz nasze oferty przegląda 17 osób. Sprawdź dostępne zlecenia i zarezerwuj najlepsze dla siebie.
W tej chwili nasi Koordynatorzy potwierdzają oferty z 23 Opiekunami.
Dziś zlecenie w Niemczech rozpoczyna aż 64 Opiekunów.
image/svg+xml

Nauczyciel jako opiekun osoby starszej – tak czy nie?

Praca w opiece nad osobami starszymi w Niemczech staje się wśród Polek coraz bardziej popularna. Sporą grupę osób wyjeżdżających stanowią nauczycielki, które wykorzystują w ten sposób wakacyjną przerwę w pracy lub nagromadzony urlop.

nauczyciele-w-opieceNauczyciele w roli opiekunów

Oferty pracy w Niemczech wiążą się zwykle z wyjazdem na minimum miesiąc – na taki wyjazd mogą pozwolić sobie osoby, które mają do wykorzystania dłuższy urlop, młodzi ludzie, którzy ukończyli studia lub nauczyciele, którzy w ciągu roku mają łącznie prawie 3 miesiące wolnego.

Wykorzystaj urlop i podreperuj budżet

Przerwa wakacyjna i ferie zimowe to dobra okazja do wyjazdu do pracy jako opiekunka oraz szansa na dodatkowy wysoki zarobek. Szczególnie w przypadku nauczycieli języka niemieckiego lub absolwentów germanistyki, dla których porozumiewanie się po niemiecku z podopiecznym i jego rodziną nie stanowi żadnego problemu. Im lepsza znajomość niemieckiego, tym większe wynagrodzenie. Dobry niemiecki może gwarantować także szybszy wyjazd do Niemiec oraz komfort w codziennej pracy za granicą.

Jednym z atutów pracy jako opiekunka w Niemczech są dużo wyższe zarobki niż w Polsce. Ile może zarobić Opiekunka w ATERIMA MED? Przy dobrej znajomości języka wynagrodzenie za miesiąc pracy może wynieść nawet 1400 EUR netto (na rękę). Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszym artykule. Opiekunki osób starszych mogą zatem zarobić znacznie więcej niż nauczyciele pracujący w polskich szkołach.

Nauczyciel – idealny opiekun osoby starszej

Nie tylko większa ilość dni wolnych, znajomość języka niemieckiego i wyższe zarobki są powodami, które przemawiają za pracą i wyjazdem pracowników oświaty do Niemiec. Nauczyciele posiadają wiele cennych cech charakteru, które są niezbędne lub znacznie ułatwiają pracę jako opiekun osób starszych. Są to m.in.: empatia, cierpliwość, odpowiedzialność, zaangażowanie, kreatywność, chęć niesienia pomocy oraz pedagogiczne i łagodne podejście. Podopiecznych można porównać do uczniów – potrzebują uwagi, troski, odpowiedniej opieki. Trzeba zadbać o ich komfort, poczucie bezpieczeństwa i aktywizację.

W szkole nauczyciel pełni funkcję wychowawcy, doradcy, czasem psychologa, a przede wszystkim opiekuna. Bierze czynny udział w kształtowaniu osobowości swoich uczniów. Podobnie opiekun podczas aktywizacji stara się przypomnieć podopiecznemu, jakie są mocne strony jego osobowości. Aktywizacja seniora wymaga pedagogicznego podejścia – przygotowania odpowiednich zajęć oraz umiejętnego zachęcenia podopiecznego do ich wykonania. „Takie typowe nauczycielskie podejście bardzo pomaga w pracy jako opiekun. Czasem do aktywizowania podopiecznego wykorzystuję proste ćwiczenia, które wykonuję z uczniami na lekcjach niemieckiego. Bardzo dobrze się sprawdzają, są angażujące i nie muszę namawiać seniora do ich wykonania” – mówi pani Marzena, nauczycielka niemieckiego w szkole podstawowej, która wyjechała już kilkakrotnie z ATERIMA MED. „Poza tym, ta praca daje mi ogromną satysfakcję!” – dodaje.

Takie czynności bardzo pozytywnie wpływają na samopoczucie, a nawet stan zdrowia seniora. Więcej na temat aktywizacji osoby starszej przeczytasz w naszym artykule.

Oba te zawody wymagają poczucia misji, zaangażowania i powołania. Są przez to bardzo do siebie podobne. Właśnie dlatego nauczyciele, którzy decydują się na pracę w opiece nad osobami starszymi, zwykle bardzo dobrze odnajdują się w nowej roli. Dobry opiekun powinien starać się zaspokoić nie tylko postawowe potrzeby seniora, ale także pełnić rolę towarzysza i nauczyciela – organizować czas, aktywizować go i rozwijać jego pasje. A w tym nauczyciele mają duże doświadczenie.

 

Myślisz o wyjeździe do pracy jako opiekunka osoby starszej w Niemczech? Zachęcamy do korzystania z naszej wyszukiwarki ofert pracy w ATERIMA MED. Ogłoszenia można filtrować pod kątem m. in. miejsca pracy, płci podopiecznego czy długości wyjazdu – dzięki temu łatwiej znajdziesz idealnie dopasowaną ofertę.

Zamów bezpłatne połączenie →