Wypłacamy wynagrodzenie zawsze na czas – zgodnie z umową i wcześniejszymi ustaleniami.
ATERIMA MED to pewna i sprawdzona firma – jesteśmy na rynku opieki już ponad 10 lat!
Ponad 100 000 razy! Na tyle zleceń wyjechali z nami nasi Opiekunowie przez ponad 10 lat.
Na 78% wszystkich naszych ofert wyjeżdżają ci sami, zadowoleni Opiekunowie. Znajdź swoją stałą ofertę!
W opinii Opiekunek24 jesteśmy numerem 1 wśród firm świadczących usługi opieki.
Pomagamy w dopasowaniu oferty do potrzeb i możliwości Opiekuna. Porozmawiajmy!
98% Opiekunów i podopiecznych jest zadowolona ze współpracy z nami. Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów!
Do grona Opiekunów ATERIMA MED właśnie dołączyła kolejna Opiekunka. Dziękujemy za zaufanie!
Najlepsze oferty schodzą jak świeże bułeczki. Teraz przegląda je 11 osób.
Teraz nasze oferty sprawdza 7 osób.
Nasze oferty weryfikuje teraz 17 osób.
W tej chwili nasi koordynatorzy potwierdzają oferty z 18 Opiekunkami.
Dziś zlecenie w Niemczech rozpoczyna 87 Opiekunek.
Świętujemy! Właśnie podpisaliśmy umowę z kolejną Opiekunką!
Mamy sprawdzone oferty – aktualizujemy status oferty każdorazowo ze zmienniczką.
Rok 2022 to rok wyższych stawek za zlecenie. Dobrze zarabiaj z ATERIMA MED.
5 gwarancji bezpieczeństwa – wyjedź na zlecenie ze spokojną głową. Dajemy poczucie bezpieczeństwa w czasie pandemii.
Jesteśmy w razie potrzeby – zapewniamy indywidualną opiekę Koordynatora.
Pomagamy w opiece nad podopiecznym – służymy fachową poradą Zespołu Pielęgniarskiego.
Oferujemy bezpłatne cykle webinarów z certyfikatem „Profesjonalni w opiece”– tylko dla Opiekunów ATERIMA MED.
Ubezpieczamy każdego Opiekuna – oferujemy pakiet dodatkowego ubezpieczenia, w tym ubezpieczenie na wypadek zachorowania na COVID-19.
Zapewniamy bezpieczną podróż ATERIMA Busem z adresu pod adres.
Mamy blisko 1000 sprawdzonych ofert – pomagamy dopasować je do potrzeb i możliwości Opiekuna.
image/svg+xml

Praca opiekunki osób starszych w Niemczech

+48 12 341 15 15
Zadzwoń już teraz!

Praca dla opiekunek w Niemczech

Nauczyciel jako opiekun osoby starszej – tak czy nie?

Praca w opiece nad osobami starszymi w Niemczech staje się wśród Polek coraz bardziej popularna. Sporą grupę osób wyjeżdżających stanowią nauczycielki, które wykorzystują w ten sposób wakacyjną przerwę w pracy lub nagromadzony urlop.

nauczyciele-w-opieceNauczyciele w roli opiekunów

Oferty pracy w Niemczech wiążą się zwykle z wyjazdem na minimum miesiąc – na taki wyjazd mogą pozwolić sobie osoby, które mają do wykorzystania dłuższy urlop, młodzi ludzie, którzy ukończyli studia lub nauczyciele, którzy w ciągu roku mają łącznie prawie 3 miesiące wolnego.

Wykorzystaj urlop i podreperuj budżet

Przerwa wakacyjna i ferie zimowe to dobra okazja do wyjazdu do pracy jako opiekunka oraz szansa na dodatkowy wysoki zarobek. Szczególnie w przypadku nauczycieli języka niemieckiego lub absolwentów germanistyki, dla których porozumiewanie się po niemiecku z podopiecznym i jego rodziną nie stanowi żadnego problemu. Im lepsza znajomość niemieckiego, tym większe wynagrodzenie. Dobry niemiecki może gwarantować także szybszy wyjazd do Niemiec oraz komfort w codziennej pracy za granicą.

Jednym z atutów pracy jako opiekunka w Niemczech są dużo wyższe zarobki niż w Polsce. Ile może zarobić Opiekunka w ATERIMA MED? Przy dobrej znajomości języka wynagrodzenie za miesiąc pracy może wynieść nawet 1400 EUR netto (na rękę). Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszym artykule. Opiekunki osób starszych mogą zatem zarobić znacznie więcej niż nauczyciele pracujący w polskich szkołach.

Nauczyciel – idealny opiekun osoby starszej

Nie tylko większa ilość dni wolnych, znajomość języka niemieckiego i wyższe zarobki są powodami, które przemawiają za pracą i wyjazdem pracowników oświaty do Niemiec. Nauczyciele posiadają wiele cennych cech charakteru, które są niezbędne lub znacznie ułatwiają pracę jako opiekun osób starszych. Są to m.in.: empatia, cierpliwość, odpowiedzialność, zaangażowanie, kreatywność, chęć niesienia pomocy oraz pedagogiczne i łagodne podejście. Podopiecznych można porównać do uczniów – potrzebują uwagi, troski, odpowiedniej opieki. Trzeba zadbać o ich komfort, poczucie bezpieczeństwa i aktywizację.

W szkole nauczyciel pełni funkcję wychowawcy, doradcy, czasem psychologa, a przede wszystkim opiekuna. Bierze czynny udział w kształtowaniu osobowości swoich uczniów. Podobnie opiekun podczas aktywizacji stara się przypomnieć podopiecznemu, jakie są mocne strony jego osobowości. Aktywizacja seniora wymaga pedagogicznego podejścia – przygotowania odpowiednich zajęć oraz umiejętnego zachęcenia podopiecznego do ich wykonania. „Takie typowe nauczycielskie podejście bardzo pomaga w pracy jako opiekun. Czasem do aktywizowania podopiecznego wykorzystuję proste ćwiczenia, które wykonuję z uczniami na lekcjach niemieckiego. Bardzo dobrze się sprawdzają, są angażujące i nie muszę namawiać seniora do ich wykonania” – mówi pani Marzena, nauczycielka niemieckiego w szkole podstawowej, która wyjechała już kilkakrotnie z ATERIMA MED. „Poza tym, ta praca daje mi ogromną satysfakcję!” – dodaje.

Takie czynności bardzo pozytywnie wpływają na samopoczucie, a nawet stan zdrowia seniora. Więcej na temat aktywizacji osoby starszej przeczytasz w naszym artykule.

Oba te zawody wymagają poczucia misji, zaangażowania i powołania. Są przez to bardzo do siebie podobne. Właśnie dlatego nauczyciele, którzy decydują się na pracę w opiece nad osobami starszymi, zwykle bardzo dobrze odnajdują się w nowej roli. Dobry opiekun powinien starać się zaspokoić nie tylko postawowe potrzeby seniora, ale także pełnić rolę towarzysza i nauczyciela – organizować czas, aktywizować go i rozwijać jego pasje. A w tym nauczyciele mają duże doświadczenie.

 

Myślisz o wyjeździe do pracy jako opiekunka osoby starszej w Niemczech? Zachęcamy do korzystania z naszej wyszukiwarki ofert pracy w ATERIMA MED. Ogłoszenia można filtrować pod kątem m. in. miejsca pracy, płci podopiecznego czy długości wyjazdu – dzięki temu łatwiej znajdziesz idealnie dopasowaną ofertę.

Zamów bezpłatne połączenie →