ATERIMA MED to pewna, legalna i bezpieczna firma – jesteśmy na rynku od 2011 roku
Ponad 100 000 razy! Na tyle zleceń wyjechali z nami nasi Opiekunowie przez ponad 10 lat.
Wypłacamy wynagrodzenie zawsze na czas – zgodnie z umową i wcześniejszymi ustaleniami.
Na 78% wszystkich naszych ofert wyjeżdżają ci sami, zadowoleni Opiekunowie. Znajdź swoją stałą ofertę!
Jesteśmy firmą nr 1 w branży opiekuńczej według rankingu firm na portalu opiekunki24.pl.
9,7/10 – nasza ocena wśród polecających nas Opiekunów. Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów – sprawdź nasze oferty!
W naszej codziennej pracy kierujemy się mottem: „zaopiekuj się naszym Podopiecznym, a my zaopiekujemy się Tobą”.
Nasi Opiekunowie mają dostęp do bezpłatnych webinarów „Profesjonalni w opiece" z przydatnymi wskazówkami dotyczącymi opieki nad osobami starszymi.
Zapewniamy stałą i indywidualną opiekę Koordynatora.
Nasi Opiekunowie mogą korzystać z nieodpłatnych i indywidualnych porad prawnych.
Organizujemy przejazd w obie strony i zapewniamy bezpieczną podróż ATERIMA Busem od drzwi do drzwi.
Zapewniamy wsparcie psychologiczne przez telefoniczne konsultacje z psychologiem.
Nasi Opiekunowie mają dostęp do wsparcia językowego przez indywidualne konsultacje z lektorem języka niemieckiego oraz kursy językowe.
Zapewniamy wsparcie merytoryczne przez telefoniczne konsultacje w zakresie opieki z Ekspertami Biura Medycznego ATERIMA MED.
Ubezpieczamy każdego Opiekuna prywatnym ubezpieczeniem medycznym, które uprawnia do korzystania z bezpłatnej opieki medycznej na terenie Niemiec i Polski.
Mamy sprawdzone oferty – aktualizujemy status oferty każdorazowo ze zmiennikami.
Mamy zlecenia w atrakcyjnych regionach Niemiec – sprawdź nasze oferty!
Mamy blisko 1000 sprawdzonych ofert – pomagamy dopasować je do preferencji Opiekuna.
Do grona Opiekunów ATERIMA MED dołączył właśnie kolejny Opiekun – dziękujemy za zaufanie.
Teraz nasze oferty przegląda 17 osób. Sprawdź dostępne zlecenia i zarezerwuj najlepsze dla siebie.
W tej chwili nasi Koordynatorzy potwierdzają oferty z 23 Opiekunami.
Dziś zlecenie w Niemczech rozpoczyna aż 64 Opiekunów.
image/svg+xml

Pogotowie sercowe, czyli jak pomogłam opiekunce w sprawach rodzinnych

Pani Ewa – Opiekunka ATERIMA MED – coraz trudniej znosiła rozłąkę z mężem. Małżeństwo pochodzi z małej miejscowości, gdzie trudno znaleźć pracę. Dlatego Pani Ewa postanowiła wyjechać do pracy za granicę. Przeczytaj, co zrobiłam, by nieco pomóc w reperowaniu małżeńskich relacji.

Jak udało mi się pomóc?

W mojej pracy zdarzają się różne sytuacje. Ale nigdy nie myślałam, że będę pomagać w sprawach sercowych :) Pani Ewa wyjeżdża do pracy w opiece już od dawna. Mimo że była zadowolona, często mówiła mi o rezygnacji. Niestety wyjazdy źle wpływały na jej relacje rodzinne. W pracy opiekunki zostawia się najbliższych w domu. To trudne dla całej rodziny.

Sprawa Pani Ewy nie dawała mi spokoju. Zastanawiałam się, jak mogę jej pomóc. I wymyśliłam! Przecież mąż Pani Ewy może wyjechać do pracy razem z nią. Małżeństwo mieszkało samo, dzieci już odchowane…więc czemu nie? Czasami zdarzają się oferty pracy w opiece dla par, więc postanowiłam poszukać takiej dla Pani Ewy. Nie udało mi się znaleźć zlecania od razu, ale gdy pojawiła się propozycja wyjazdu dla dwóch osób, zadzwoniłam do opiekunki i spytałam, co ona na to. Była zaskoczona, ale powiedziała, że porozmawia z mężem – Panem Jerzym. Niektórzy myślą, że mężczyźni nie nadają się do pracy w opiece. Tymczasem z naszą firmą wyjeżdżają też panowie i radzą sobie bardzo dobrze.

Jak się zakończyła sprawa Pani Ewy? Trochę wspólnie namawiałyśmy jej męża do wyjazdu, ale udało się. Małżeństwo wyjechało do pary seniorów. Pan Jerzy podczas pierwszego zlecenia zbierał doświadczenie w opiece i pomagał żonie, a przy okazji uczył się niemieckiego. Małżeństwo zżyło się z rodziną podopiecznego i już wiem, że wrócą tam na kolejne zlecenie. A jak się ma Pani Ewa? „Moje relacje z mężem się poprawiły” – wyznała mi ostatnio przez telefon :)

Moja rada:

Zadzwoń do swojego Koordynatora! :) Wiem, wiem, że w moich wpisach powtarzam to często, ale muszę Wam powiedzieć, że to właśnie ja i moje koleżanki Koordynatorki mamy najwięcej do czynienia z opiekunkami. Znamy Wasze radości, smutki i rozumiemy, z czym wiąże się zawód opiekuna. Sprawa Pani Ewy i Pana Jerzego była wyjątkowa. Po prostu oferty dla par zdarzają się rzadko.  Pamiętaj, że nie w każdym wypadku uda się znaleźć odpowiednią ofertę dla dwojga opiekunów. Jednak zawsze warto powiedzieć swojemu Koordynatorowi, że zależy ci na wyjeździe z partnerem, córką czy koleżanką.

Numer telefonu do Koordynatora znajdziesz w Liście wyjazdowym.

A teraz lecę, bo telefon dzwoni!

Patrycja – Wasza Koordynatorka ATERIMA MED

 

O autorce

Patrycja Niewiadomska
Patrycja Niewiadomska
O autorce
Patrycja Niewiadomska
Mam ponad 10 lat doświadczenia pracy w opiece – 8 rodzinnego i 2,5 zawodowego. Kiedyś wyjeżdżałam do pracy z ATERIMA MED. Dzisiaj pracuję jako Koordynatorka w Zespole Koordynacji i Wsparcia Opiekunów. Każdego dnia rozmawiam z naszymi Opiekunami telefonicznie – wspieram ich w pracy, pomagam im rozwiązywać problemy i radzę, co robić w trudniejszych chwilach. czytaj więcej »

O autorce

Patrycja Niewiadomska
Patrycja Niewiadomska
O autorce
Patrycja Niewiadomska
Mam ponad 10 lat doświadczenia pracy w opiece – 8 rodzinnego i 2,5 zawodowego. Kiedyś wyjeżdżałam do pracy z ATERIMA MED. Dzisiaj pracuję jako Koordynatorka w Zespole Koordynacji i Wsparcia Opiekunów. Każdego dnia rozmawiam z naszymi Opiekunami telefonicznie – wspieram ich w pracy, pomagam im rozwiązywać problemy i radzę, co robić w trudniejszych chwilach. czytaj więcej »

Najpopularniejsze wpisy

Co zrobić, gdy senior ma problem z chodzeniem?
Wczoraj w mojej pracy pojawił się temat, który wydaje mi się ważny. Mianowicie zadzwoniła do mnie Pani Wanda i powiedziała, że pogorszył się stan zdrowia jej Podopiecznej. Warto pamiętać, że w pracy Opiekunki taka sytuacja może się przydarzyć. Dlatego postanowiłam opowiedzieć Wam, jak zachować się w podobnym przypadku. Zapraszam! więcej »
2024-04-09
Co zrobić, gdy popsuje się ogrzewanie w mieszkaniu podopiecznego?
„Na dworze ziąb, a tu kaloryfery nie grzeją…” – skarżyła się przez telefon Pani Dorota. Opiekunka dotarła na miejsce zlecenia i po kilku dniach przestało działać ogrzewanie w mieszkaniu podopiecznego. Co zrobiłam w tej sytuacji? Zapraszam do czytania! więcej »
2021-06-23
Jak porozumieć się z rodziną seniora w sprawie zakupów?
Pani Bożena wyjechała do pracy w Niemczech po raz pierwszy. Po kilku dniach od przyjazdu na miejsce zadzwoniła do mnie i nieśmiało powiedziała: „Głupio przyznać, ale mam problem z zakupami. Nie mogę dogadać się z córką seniorki”. Od razu powiedziałam pani Bożenie, że nie ma czego się wstydzić. W końcu to jej pierwszy tydzień w nowej pracy. Jesteście ciekawi, o co dokładnie chodziło? To zapraszam na wpis! :) więcej »
2019-01-03

Dodaj komentarz

Zamów bezpłatne połączenie →