Blog Koordynatorki ATERIMA MED

Pogotowie sercowe, czyli jak pomogłam opiekunce w sprawach rodzinnych

Autor Patrycja Niewiadomska,

Pani Ewa – Opiekunka ATERIMA MED – coraz trudniej znosiła rozłąkę z mężem. Małżeństwo pochodzi z małej miejscowości, gdzie trudno znaleźć pracę. Dlatego Pani Ewa postanowiła wyjechać do pracy za granicę. Przeczytaj, co zrobiłam, by nieco pomóc w reperowaniu małżeńskich relacji.

Jak udało mi się pomóc?

W mojej pracy zdarzają się różne sytuacje. Ale nigdy nie myślałam, że będę pomagać w sprawach sercowych :) Pani Ewa wyjeżdża do pracy w opiece już od dawna. Mimo że była zadowolona, często mówiła mi o rezygnacji. Niestety wyjazdy źle wpływały na jej relacje rodzinne. W pracy opiekunki zostawia się najbliższych w domu. To trudne dla całej rodziny.

Sprawa Pani Ewy nie dawała mi spokoju. Zastanawiałam się, jak mogę jej pomóc. I wymyśliłam! Przecież mąż Pani Ewy może wyjechać do pracy razem z nią. Małżeństwo mieszkało samo, dzieci już odchowane…więc czemu nie? Czasami zdarzają się oferty pracy w opiece dla par, więc postanowiłam poszukać takiej dla Pani Ewy. Nie udało mi się znaleźć zlecania od razu, ale gdy pojawiła się propozycja wyjazdu dla dwóch osób, zadzwoniłam do opiekunki i spytałam, co ona na to. Była zaskoczona, ale powiedziała, że porozmawia z mężem – Panem Jerzym. Niektórzy myślą, że mężczyźni nie nadają się do pracy w opiece. Tymczasem z naszą firmą wyjeżdżają też panowie i radzą sobie bardzo dobrze.

Jak się zakończyła sprawa Pani Ewy? Trochę wspólnie namawiałyśmy jej męża do wyjazdu, ale udało się. Małżeństwo wyjechało do pary seniorów. Pan Jerzy podczas pierwszego zlecenia zbierał doświadczenie w opiece i pomagał żonie, a przy okazji uczył się niemieckiego. Małżeństwo zżyło się z rodziną podopiecznego i już wiem, że wrócą tam na kolejne zlecenie. A jak się ma Pani Ewa? „Moje relacje z mężem się poprawiły” – wyznała mi ostatnio przez telefon :)

Moja rada:

Zadzwoń do swojego Koordynatora! :) Wiem, wiem, że w moich wpisach powtarzam to często, ale muszę Wam powiedzieć, że to właśnie ja i moje koleżanki Koordynatorki mamy najwięcej do czynienia z opiekunkami. Znamy Wasze radości, smutki i rozumiemy, z czym wiąże się zawód opiekuna. Sprawa Pani Ewy i Pana Jerzego była wyjątkowa. Po prostu oferty dla par zdarzają się rzadko.  Pamiętaj, że nie w każdym wypadku uda się znaleźć odpowiednią ofertę dla dwojga opiekunów. Jednak zawsze warto powiedzieć swojemu Koordynatorowi, że zależy ci na wyjeździe z partnerem, córką czy koleżanką.

Numer telefonu do Koordynatora znajdziesz w Liście wyjazdowym.

A teraz lecę, bo telefon dzwoni!

Patrycja – Wasza Koordynatorka ATERIMA MED

 


Dodaj komentarz

Na podany adres e-mail zostanie wysłany link potwierdzający dodanie komentarza. Adres e‑mail nie będzie prezentowany na stronie.