Wyjedź do Niemiec bezpiecznie i komfortowo ATERIMA Busem.
Rekrutacja i zatrudnienie on-line bez konieczności wychodzenia z domu. Aplikuj
Najlepsze oferty od pracodawcy nr 1 w rankingu Opiekunek24.pl
Aż 98% zadowolonych Opiekunów ze współpracy z nami – dołącz do nas!
Bezpieczna praca w pandemii w ATERIMA MED – mamy 6 gwarancji bezpieczeństwa!
W tym momencie 9 Opiekunek przegląda oferty pracy ATERIMA MED
Mamy dopasowane oferty - wyjedź na zlecenie do Niemiec na jak długo chcesz!
W ciągu ostatnich 2 godzin godzin aplikowało już 5 Opiekunów.
Współpracując z nami otrzymasz możliwość uczestnictwa w certyfikowanych szkoleniach.
Oferujemy dedykowany program szkolenia tylko dla Opiekunów ATERIMA MED
Dołącz do grona najlepszych Opiekunek i odbieraj premie do wynagrodzenia.
Tylko dla Opiekunów ATERIMA MED - profesjonalne wsparcie Zespołu Pielęgniarskiego!
Rozwijaj kompetencje językowe i zarabiaj więcej! Korzystaj z kursów języka niemieckiego!
ATERIMA MED – numer 1 wśród firm z branży opieki na seniorami w rankingu Opiekunek24.pl
Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów ATERIMA MED.
Blisko 1000 sprawdzonych ofert czeka na Ciebie. Aplikuj
Teraz najwyższe premie – sprawdź oferty i wyjedź z ATERIMA MED.
U nas to Ty wybierasz zlecenie! Blisko 1000 ofert czeka na Ciebie. Aplikuj Z nami zyskasz wysokie zarobki + PREMIE. Zawsze terminowe wypłaty. Aplikuj

Praca dla opiekunek w Niemczech

+48 12 341 15 15
Zadzwoń już teraz!

Praca dla opiekunek w Niemczech

Pogotowie sercowe, czyli jak pomogłam opiekunce w sprawach rodzinnych

Pani Ewa – Opiekunka ATERIMA MED – coraz trudniej znosiła rozłąkę z mężem. Małżeństwo pochodzi z małej miejscowości, gdzie trudno znaleźć pracę. Dlatego Pani Ewa postanowiła wyjechać do pracy za granicę. Przeczytaj, co zrobiłam, by nieco pomóc w reperowaniu małżeńskich relacji.

Jak udało mi się pomóc?

W mojej pracy zdarzają się różne sytuacje. Ale nigdy nie myślałam, że będę pomagać w sprawach sercowych :) Pani Ewa wyjeżdża do pracy w opiece już od dawna. Mimo że była zadowolona, często mówiła mi o rezygnacji. Niestety wyjazdy źle wpływały na jej relacje rodzinne. W pracy opiekunki zostawia się najbliższych w domu. To trudne dla całej rodziny.

Sprawa Pani Ewy nie dawała mi spokoju. Zastanawiałam się, jak mogę jej pomóc. I wymyśliłam! Przecież mąż Pani Ewy może wyjechać do pracy razem z nią. Małżeństwo mieszkało samo, dzieci już odchowane…więc czemu nie? Czasami zdarzają się oferty pracy w opiece dla par, więc postanowiłam poszukać takiej dla Pani Ewy. Nie udało mi się znaleźć zlecania od razu, ale gdy pojawiła się propozycja wyjazdu dla dwóch osób, zadzwoniłam do opiekunki i spytałam, co ona na to. Była zaskoczona, ale powiedziała, że porozmawia z mężem – Panem Jerzym. Niektórzy myślą, że mężczyźni nie nadają się do pracy w opiece. Tymczasem z naszą firmą wyjeżdżają też panowie i radzą sobie bardzo dobrze.

Jak się zakończyła sprawa Pani Ewy? Trochę wspólnie namawiałyśmy jej męża do wyjazdu, ale udało się. Małżeństwo wyjechało do pary seniorów. Pan Jerzy podczas pierwszego zlecenia zbierał doświadczenie w opiece i pomagał żonie, a przy okazji uczył się niemieckiego. Małżeństwo zżyło się z rodziną podopiecznego i już wiem, że wrócą tam na kolejne zlecenie. A jak się ma Pani Ewa? „Moje relacje z mężem się poprawiły” – wyznała mi ostatnio przez telefon :)

Moja rada:

Zadzwoń do swojego Koordynatora! :) Wiem, wiem, że w moich wpisach powtarzam to często, ale muszę Wam powiedzieć, że to właśnie ja i moje koleżanki Koordynatorki mamy najwięcej do czynienia z opiekunkami. Znamy Wasze radości, smutki i rozumiemy, z czym wiąże się zawód opiekuna. Sprawa Pani Ewy i Pana Jerzego była wyjątkowa. Po prostu oferty dla par zdarzają się rzadko.  Pamiętaj, że nie w każdym wypadku uda się znaleźć odpowiednią ofertę dla dwojga opiekunów. Jednak zawsze warto powiedzieć swojemu Koordynatorowi, że zależy ci na wyjeździe z partnerem, córką czy koleżanką.

Numer telefonu do Koordynatora znajdziesz w Liście wyjazdowym.

A teraz lecę, bo telefon dzwoni!

Patrycja – Wasza Koordynatorka ATERIMA MED

 

O autorce

Patrycja Niewiadomska
Patrycja Niewiadomska
O autorce
Patrycja Niewiadomska
Mam ponad 10 lat doświadczenia pracy w opiece – 8 rodzinnego i 2,5 zawodowego. Kiedyś wyjeżdżałam do pracy z ATERIMA MED. Dzisiaj pracuję jako Koordynatorka w Zespole Wsparcia Opiekunów. Każdego dnia rozmawiam z naszymi Opiekunami telefonicznie – wspieram ich w pracy, pomagam im rozwiązywać problemy i radzę, co robić w trudniejszych chwilach. czytaj więcej »

O autorce

Patrycja Niewiadomska
Patrycja Niewiadomska
O autorce
Patrycja Niewiadomska
Mam ponad 10 lat doświadczenia pracy w opiece – 8 rodzinnego i 2,5 zawodowego. Kiedyś wyjeżdżałam do pracy z ATERIMA MED. Dzisiaj pracuję jako Koordynatorka w Zespole Wsparcia Opiekunów. Każdego dnia rozmawiam z naszymi Opiekunami telefonicznie – wspieram ich w pracy, pomagam im rozwiązywać problemy i radzę, co robić w trudniejszych chwilach. czytaj więcej »

Najpopularniejsze wpisy

Co zrobić, gdy senior ma problem z chodzeniem?
Wczoraj w mojej pracy pojawił się temat, który wydaje mi się ważny. Mianowicie zadzwoniła do mnie Pani Wanda i powiedziała, że pogorszył się stan zdrowia jej podopiecznej. Warto pamiętać, że w pracy opiekunki taka sytuacja może się przydarzyć. Dlatego postanowiłam opowiedzieć Wam, jak zachować się w podobnym przypadku. Zapraszam! więcej »
2018-11-26
Co zrobić, gdy popsuje się ogrzewanie w mieszkaniu podopiecznego?
„Na dworze ziąb, a tu kaloryfery nie grzeją…” – skarżyła się przez telefon Pani Dorota. Opiekunka dotarła na miejsce zlecenia i po kilku dniach przestało działać ogrzewanie w mieszkaniu podopiecznego. Co zrobiłam w tej sytuacji? Zapraszam do czytania! więcej »
2019-12-04
Jak porozumieć się z rodziną seniora w sprawie zakupów?
Pani Bożena wyjechała do pracy w Niemczech po raz pierwszy. Po kilku dniach od przyjazdu na miejsce zadzwoniła do mnie i nieśmiało powiedziała: „Głupio przyznać, ale mam problem z zakupami. Nie mogę dogadać się z córką seniorki”. Od razu powiedziałam pani Bożenie, że nie ma czego się wstydzić. W końcu to jej pierwszy tydzień w nowej pracy. Jesteście ciekawi, o co dokładnie chodziło? To zapraszam na wpis! :) więcej »
2018-12-12

Dodaj komentarz

Zamów bezpłatne połączenie →

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki ciasteczek i polityki prywatności.