ATERIMA MED to pewna, legalna i bezpieczna firma – jesteśmy na rynku od 2011 roku
Ponad 100 000 razy! Na tyle zleceń wyjechali z nami nasi Opiekunowie przez ponad 10 lat.
Wypłacamy wynagrodzenie zawsze na czas – zgodnie z umową i wcześniejszymi ustaleniami.
Na 78% wszystkich naszych ofert wyjeżdżają ci sami, zadowoleni Opiekunowie. Znajdź swoją stałą ofertę!
Jesteśmy firmą nr 1 w branży opiekuńczej według rankingu firm na portalu opiekunki24.pl.
9,7/10 – nasza ocena wśród polecających nas Opiekunów. Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów – sprawdź nasze oferty!
W naszej codziennej pracy kierujemy się mottem: „zaopiekuj się naszym Podopiecznym, a my zaopiekujemy się Tobą”.
Nasi Opiekunowie mają dostęp do bezpłatnych webinarów „Profesjonalni w opiece" z przydatnymi wskazówkami dotyczącymi opieki nad osobami starszymi.
Zapewniamy stałą i indywidualną opiekę Koordynatora.
Nasi Opiekunowie mogą korzystać z nieodpłatnych i indywidualnych porad prawnych.
Organizujemy przejazd w obie strony i zapewniamy bezpieczną podróż ATERIMA Busem od drzwi do drzwi.
Zapewniamy wsparcie psychologiczne przez telefoniczne konsultacje z psychologiem.
Nasi Opiekunowie mają dostęp do wsparcia językowego przez indywidualne konsultacje z lektorem języka niemieckiego oraz kursy językowe.
Zapewniamy wsparcie merytoryczne przez telefoniczne konsultacje w zakresie opieki z Ekspertami Biura Medycznego ATERIMA MED.
Ubezpieczamy każdego Opiekuna prywatnym ubezpieczeniem medycznym, które uprawnia do korzystania z bezpłatnej opieki medycznej na terenie Niemiec i Polski.
Mamy sprawdzone oferty – aktualizujemy status oferty każdorazowo ze zmiennikami.
Mamy zlecenia w atrakcyjnych regionach Niemiec – sprawdź nasze oferty!
Mamy blisko 1000 sprawdzonych ofert – pomagamy dopasować je do preferencji Opiekuna.
Do grona Opiekunów ATERIMA MED dołączył właśnie kolejny Opiekun – dziękujemy za zaufanie.
Teraz nasze oferty przegląda 17 osób. Sprawdź dostępne zlecenia i zarezerwuj najlepsze dla siebie.
W tej chwili nasi Koordynatorzy potwierdzają oferty z 23 Opiekunami.
Dziś zlecenie w Niemczech rozpoczyna aż 64 Opiekunów.
image/svg+xml

Niedorozwój osobisty

Ile masz na koncie przeczytanych poradników?

Ja - sporo. Kiedy uruchomił się wysyp książek jak być pięknym, młodym, inteligentnym, szczęśliwym oraz jak w try-miga zarobić pierwszy milion, poszłam na ten lep jak mucha. Chłonęłam całe stosy – w nadziei, że od czytania coś zadziała. Działało w trakcie lektury. Po odstawieniu przestawało działać. Wiara i motywacja spadała. Wszystko wracało w utarte koleiny. Od czytania nie stałam się ani młodsza, ani gładsza, ani na koncie zer nie przybywało. Co jest? Pytałam sama siebie. Niby bestsellery, co to życie innym zmieniają, a mojego zmienić nie mogą! Oporna jestem na zmiany, czy jak?

Poradniki mają nas ustrzec przed złymi wyborami. Cała idea i w sumie chytry podstęp tego typu książek bazuje na lęku człowieka przed porażkami. Przed wyjściem na kretyna i niemotę.

Mało kto poradzi drugiemu: ryzykuj i ponoś porażki! Czyś ty sadysta jaki, ten mu odpowie. Taki poradnik w ogóle by się nie sprzedawał, choć porażki są chlebem naszym powszednim.

Moi przyjaciele, ludzie światli, inteligentni, w dodatku obydwoje po fachu nauczyciele, wyprawili swoją 15-letnią pociechę w świat na kilkumiesięczną podróż. Samą. Wszystko było zaplanowane, przemyślane. Jasminę odbierali na lotniskach znajomi. Niby w porządku, bo dziewczynka należy do bardzo zdolnych, rozwiniętych, samodzielnych. Dziewczynka ma indywidualny tok nauczania. Wyprawienie córki na szerokie wody miało być częścią jej indywidualnego rozwoju, edukacji. Wyrodni rodzice! Okrzyknęli moich znajomych inni znajomi. Wyrodni? Raczej dobrze znający swoje dziecko. Jasmina poleciała do Nowego Jorku, zwiedziła Stany, Kanadę, wróciła do Polski przez Norwegię. Cała i zdrowa, stęskniona i wzmocniona.

Czy czasem więcej niebezpieczeństw nie czyha na dzieci przed ekranem komputera? Przecież my nie wiemy tak naprawdę, dokąd dzieciak surfuje i kto do niego przysurfował.

Wracając do podejmowania decyzji i do ponoszenia porażek. Najbardziej boją się ich ci, którzy byli prymusami w szkole. Albo ci, których w domu za często głaskano po główkach, bo byli pupilkami, oczkami w głowach i najlepszymi na świecie. Strach ich paraliżuje, najczęściej decyzji nie podejmują. Boją się, że nie dostaną piątki z plusem.

Jeżeli poniesiemy ryzyko porażki, będziemy wystarczająco wolni, by ponieść ryzyko sukcesu, by woda sodowa nie uderzyła nam do głowy.

Ileż ja błędnych decyzji, ileż porażek mam w swoim prywatnym, tajemnym CV! Musiało tak być, żeby zrozumieć, że nie ma na tym świecie perfekcjonizmu. Trzeba tylko powrócić do narzędzia trochę zapomnianego, ale skutecznego – autorefleksji i rozmowy z samym z sobą.

Rada moja w tym mini-poradniku – nie przejmować się za długo po porażkach. Próbować. Jeszcze raz. Jeszcze raz. I jeszcze raz!

Henia Janik

O autorce

Henryka Janik
Henryka Janik
O autorce
Henryka Janik
Czyli jestem jedną z was - opiekunką, która zaczęła jeździć do Niemiec przeszło 7 lat temu. Miałam 27-podopiecznych. Tak jak wy - wyjechałam do pracy za Odrę, bo... kredyty, pętla finansowa, utrata pracy, operacja męża, a tu nie ma pieniędzy, trzeba skończyć rozpoczętą budowę domu, dzieci chcą studiować a ty chcesz, żeby w życiu miały lepiej... Albo chciałaś po prostu uciec od sytuacji, która wydawała ci się nie-do-wytrzymania i liczyłaś na to, że jak odskoczysz gdzieś dalej, sytuacja może zmieni się na lepsze... Tak było? A może miałaś jeszcze zupełnie inny powód, aby podjąć taką pracę? czytaj więcej »

O autorce

Henryka Janik
Henryka Janik
O autorce
Henryka Janik
Czyli jestem jedną z was - opiekunką, która zaczęła jeździć do Niemiec przeszło 7 lat temu. Miałam 27-podopiecznych. Tak jak wy - wyjechałam do pracy za Odrę, bo... kredyty, pętla finansowa, utrata pracy, operacja męża, a tu nie ma pieniędzy, trzeba skończyć rozpoczętą budowę domu, dzieci chcą studiować a ty chcesz, żeby w życiu miały lepiej... Albo chciałaś po prostu uciec od sytuacji, która wydawała ci się nie-do-wytrzymania i liczyłaś na to, że jak odskoczysz gdzieś dalej, sytuacja może zmieni się na lepsze... Tak było? A może miałaś jeszcze zupełnie inny powód, aby podjąć taką pracę? czytaj więcej »

Najpopularniejsze wpisy

Wokół jelit uwag kilka
Problemy z jelitami nasi podopieczni mają prawie bez wyjątku – jakby zostały wpisane w ten przedział wiekowy (aczkolwiek są wyjątki). Dzisiaj podam kilka porad zaczerpniętych z niemieckiego czasopisma Landapotheke dotyczących biegunki. Jakie środki domowe radzą stosować niemieccy naturoterapeuci? więcej »
2019-05-20
Krótki donos o dziadostwie
Najpierw męska decyzja. Albo ja, albo one. Powiedz "Nie!" długom i pętli, w którą się zaplątałeś. Nie zwalaj winy na rząd, osoby postronne, dzieciństwo i temu podobne okoliczności łagodzące. więcej »
2018-10-01
Biała Maria szlocha w piwnicy
Kolekcje reklamówek, zapalniczek, długopisów, hotelowe mydełka, jednorazówki szamponów, próbki perfum – wszystko skrzętnie skrywane na wypadek… Na wypadek czego? Niespodziewanego kataklizmu? Kto w takim wypadku pomyśli o próbce perfum Jil Sander? więcej »
2018-08-30

Dodaj komentarz

Zamów bezpłatne połączenie →