Wypłacamy wynagrodzenie zawsze na czas – zgodnie z umową i wcześniejszymi ustaleniami.
ATERIMA MED to pewna i sprawdzona firma – jesteśmy na rynku opieki już ponad 10 lat!
Ponad 100 000 razy! Na tyle zleceń wyjechali z nami nasi Opiekunowie przez ponad 10 lat.
Na 78% wszystkich naszych ofert wyjeżdżają ci sami, zadowoleni Opiekunowie. Znajdź swoją stałą ofertę!
W opinii Opiekunek24 jesteśmy numerem 1 wśród firm świadczących usługi opieki.
Pomagamy w dopasowaniu oferty do potrzeb i możliwości Opiekuna. Porozmawiajmy!
98% Opiekunów i podopiecznych jest zadowolona ze współpracy z nami. Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów!
Do grona Opiekunów ATERIMA MED właśnie dołączyła kolejna Opiekunka. Dziękujemy za zaufanie!
Najlepsze oferty schodzą jak świeże bułeczki. Teraz przegląda je 11 osób.
Teraz nasze oferty sprawdza 7 osób.
Nasze oferty weryfikuje teraz 17 osób.
W tej chwili nasi koordynatorzy potwierdzają oferty z 18 Opiekunkami.
Dziś zlecenie w Niemczech rozpoczyna 87 Opiekunek.
Świętujemy! Właśnie podpisaliśmy umowę z kolejną Opiekunką!
Mamy sprawdzone oferty – aktualizujemy status oferty każdorazowo ze zmienniczką.
Rok 2022 to rok wyższych stawek za zlecenie. Dobrze zarabiaj z ATERIMA MED.
5 gwarancji bezpieczeństwa – wyjedź na zlecenie ze spokojną głową. Dajemy poczucie bezpieczeństwa w czasie pandemii.
Jesteśmy w razie potrzeby – zapewniamy indywidualną opiekę Koordynatora.
Pomagamy w opiece nad podopiecznym – służymy fachową poradą Zespołu Pielęgniarskiego.
Oferujemy bezpłatne cykle webinarów z certyfikatem „Profesjonalni w opiece”– tylko dla Opiekunów ATERIMA MED.
Ubezpieczamy każdego Opiekuna – oferujemy pakiet dodatkowego ubezpieczenia, w tym ubezpieczenie na wypadek zachorowania na COVID-19.
Zapewniamy bezpieczną podróż ATERIMA Busem z adresu pod adres.
Mamy blisko 1000 sprawdzonych ofert – pomagamy dopasować je do potrzeb i możliwości Opiekuna.
image/svg+xml

Praca opiekunki osób starszych w Niemczech

+48 12 341 15 15
Zadzwoń już teraz!

Praca dla opiekunek w Niemczech

Interesuje mnie człowiek

Wywiad z opiekunką: Interesuje mnie człowiek i to, co się w człowieku dzieje.

I dalej pani Katarzyna mówi:

Zainteresowanie człowiekiem było we mnie od zawsze. Człowiek to dla mnie coś niesamowitego i nieważne, czy jest to dziecko, czy senior, czy ktoś niepełnosprawny. Każdy człowiek jest osobną historią i każdy człowiek jest zagadką.

Od refleksji kim jesteśmy - odeszliśmy. Straciliśmy w pośpiechu kontakt z własnym wnętrzem. Częściej utożsamiamy się z tym, co robimy i za ile niż kim jesteśmy jako ludzie.

Słyszałam podczas podróży do Niemiec o pewnej opiekunce z tytułem doktora. Owa opiekunka realizowała się jako nauczyciel akademicki, dobrze zarabiała i miała widoki na zrobienie naukowej kariery. Życie napisało nagle inny scenariusz. Niespodziewanie zredukowano jej godziny zajęć ze studentami. Mąż uległ poważnemu wypadkowi i wylądował na wózku inwalidzkim. Czekała go poważna operacja, na którą brakło pieniędzy. Oszczędności szybko się skończyły, a oni mieli kredyt na nowo wybudowany dom. Praca w Niemczech była możliwością, żeby jak najszybciej zarobić pieniądze.

Zaciekawiona zatrzymałam się przy stoisku z czekoladowymi ciastami typu Brownie bezglutenowymi, wegańskimi etc. Było to na Targach Zielarskich w Łodzi w grudniu zeszłego roku. Kupiłam kawałek czekoladowego smakołyka z wiśniami. Pychota! Zagadałam do gospodyni stoiska. Jak to się stało, że pani to brownie piecze i w tylu gatunkach? Naliczyłam coś około 13.

Mieszkałam kilkanaście lat w Anglii. Pracowałam jako opiekunka osób starszych. W pewnym momencie musiałam wrócić do Polski, ponieważ moja 90-letnia mama wymagała opieki. Nie mogłam już w Polsce wykonywać swojego wyuczonego zawodu. Wszystko poszło tak do „przodu” i jest tyle młodych… Byłam architektem z wykształcenia. Nie było już dla mnie miejsca, więc wymyśliłam brownie.

Spotkałam się kilka razy z opiekunkami, które kiedyś świetnie zarabiały albo miały własne firmy, a potem wszystko się odmieniało i decydowały się na pracę w Niemczech jako opiekunki. Niektóre wstydziły się do tego przyznać we własnym środowisku (przeważnie pochodziły z małych miasteczek, gdzie presja środowiska jest silna).

Dzisiaj, w niespokojnych czasach, kiedy narażeni jesteśmy na różne zawirowania związane z restrukturyzacjami, zbiorowymi zwolnieniami, osobistymi – nieprzewidywalnymi wydarzeniami w naszym życiu, przy wykonywaniu zmiennych profesji, warto zadać sobie pytanie, kim jestem jako człowiek. Kim są ci ludzie, z którymi przyszło mi współpracować?

To pytanie dręczy mnie zawsze w polskim markecie, w kolejce do kasy, kiedy kasjerka musi zmienić taśmę albo wycofać klientowi jakiś towar i operacja przedłuża się o kilka nic nieznaczących minut. Zawsze usłyszę wtedy pomruk kogoś zniecierpliwionego, niezadowolonego jakby to była wina ciężko pracującej (i bardzo marnie wynagradzanej) kasjerki.

Czy tak burknie ten ktoś do swojego szefa? Do własnego psa?!

Skończyłam studia ekonomiczne – szepnęła kiedyś do mnie kasjerka pośród syczenia jakiegoś kolejkowicza – Ale pracuję tu, bo na razie nie mam innej pracy.

Człowiek jest zagadką! Ma pani rację pani Katarzyno. I przydałoby się w tym naszym zagadkowym życiu więcej życzliwości, bo nigdy nic nie wiadomo, jaką niespodziankę życie nam wyszykuje.

Henia Janik

P.S. Bardzo się tym czekoladowym brownie zachwyciłam – tu zajrzyjcie – jest przepis!

O autorce

Henryka Janik
Henryka Janik
O autorce
Henryka Janik
Czyli jestem jedną z was - opiekunką, która zaczęła jeździć do Niemiec przeszło 7 lat temu. Miałam 27-podopiecznych. Tak jak wy - wyjechałam do pracy za Odrę, bo... kredyty, pętla finansowa, utrata pracy, operacja męża, a tu nie ma pieniędzy, trzeba skończyć rozpoczętą budowę domu, dzieci chcą studiować a ty chcesz, żeby w życiu miały lepiej... Albo chciałaś po prostu uciec od sytuacji, która wydawała ci się nie-do-wytrzymania i liczyłaś na to, że jak odskoczysz gdzieś dalej, sytuacja może zmieni się na lepsze... Tak było? A może miałaś jeszcze zupełnie inny powód, aby podjąć taką pracę? czytaj więcej »

O autorce

Henryka Janik
Henryka Janik
O autorce
Henryka Janik
Czyli jestem jedną z was - opiekunką, która zaczęła jeździć do Niemiec przeszło 7 lat temu. Miałam 27-podopiecznych. Tak jak wy - wyjechałam do pracy za Odrę, bo... kredyty, pętla finansowa, utrata pracy, operacja męża, a tu nie ma pieniędzy, trzeba skończyć rozpoczętą budowę domu, dzieci chcą studiować a ty chcesz, żeby w życiu miały lepiej... Albo chciałaś po prostu uciec od sytuacji, która wydawała ci się nie-do-wytrzymania i liczyłaś na to, że jak odskoczysz gdzieś dalej, sytuacja może zmieni się na lepsze... Tak było? A może miałaś jeszcze zupełnie inny powód, aby podjąć taką pracę? czytaj więcej »

Najpopularniejsze wpisy

Wokół jelit uwag kilka
Problemy z jelitami nasi podopieczni mają prawie bez wyjątku – jakby zostały wpisane w ten przedział wiekowy (aczkolwiek są wyjątki). Dzisiaj podam kilka porad zaczerpniętych z niemieckiego czasopisma Landapotheke dotyczących biegunki. Jakie środki domowe radzą stosować niemieccy naturoterapeuci? więcej »
2019-05-20
Krótki donos o dziadostwie
Najpierw męska decyzja. Albo ja, albo one. Powiedz "Nie!" długom i pętli, w którą się zaplątałeś. Nie zwalaj winy na rząd, osoby postronne, dzieciństwo i temu podobne okoliczności łagodzące. więcej »
2018-10-01
Biała Maria szlocha w piwnicy
Kolekcje reklamówek, zapalniczek, długopisów, hotelowe mydełka, jednorazówki szamponów, próbki perfum – wszystko skrzętnie skrywane na wypadek… Na wypadek czego? Niespodziewanego kataklizmu? Kto w takim wypadku pomyśli o próbce perfum Jil Sander? więcej »
2018-08-30

Dodaj komentarz

Zamów bezpłatne połączenie →