Wypłacamy wynagrodzenie zawsze na czas – zgodnie z umową i wcześniejszymi ustaleniami.
ATERIMA MED to pewna i sprawdzona firma – jesteśmy na rynku opieki już ponad 10 lat!
Ponad 100 000 razy! Na tyle zleceń wyjechali z nami nasi Opiekunowie przez ponad 10 lat.
Na 78% wszystkich naszych ofert wyjeżdżają ci sami, zadowoleni Opiekunowie. Znajdź swoją stałą ofertę!
W opinii Opiekunek24 jesteśmy numerem 1 wśród firm świadczących usługi opieki.
Pomagamy w dopasowaniu oferty do potrzeb i możliwości Opiekuna. Porozmawiajmy!
98% Opiekunów i podopiecznych jest zadowolona ze współpracy z nami. Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów!
Do grona Opiekunów ATERIMA MED właśnie dołączyła kolejna Opiekunka. Dziękujemy za zaufanie!
Najlepsze oferty schodzą jak świeże bułeczki. Teraz przegląda je 11 osób.
Teraz nasze oferty sprawdza 7 osób.
Nasze oferty weryfikuje teraz 17 osób.
W tej chwili nasi koordynatorzy potwierdzają oferty z 18 Opiekunkami.
Dziś zlecenie w Niemczech rozpoczyna 87 Opiekunek.
Świętujemy! Właśnie podpisaliśmy umowę z kolejną Opiekunką!
Mamy sprawdzone oferty – aktualizujemy status oferty każdorazowo ze zmienniczką.
Rok 2022 to rok wyższych stawek za zlecenie. Dobrze zarabiaj z ATERIMA MED.
5 gwarancji bezpieczeństwa – wyjedź na zlecenie ze spokojną głową. Dajemy poczucie bezpieczeństwa w czasie pandemii.
Jesteśmy w razie potrzeby – zapewniamy indywidualną opiekę Koordynatora.
Pomagamy w opiece nad podopiecznym – służymy fachową poradą Zespołu Pielęgniarskiego.
Oferujemy bezpłatne cykle webinarów z certyfikatem „Profesjonalni w opiece”– tylko dla Opiekunów ATERIMA MED.
Ubezpieczamy każdego Opiekuna – oferujemy pakiet dodatkowego ubezpieczenia, w tym ubezpieczenie na wypadek zachorowania na COVID-19.
Zapewniamy bezpieczną podróż ATERIMA Busem z adresu pod adres.
Mamy blisko 1000 sprawdzonych ofert – pomagamy dopasować je do potrzeb i możliwości Opiekuna.
image/svg+xml

Praca opiekunki osób starszych w Niemczech

+48 12 341 15 15
Zadzwoń już teraz!

Praca dla opiekunek w Niemczech

Zarządzanie emocjami

Coś tam leży? Uciska? Coś nie daje spokoju? 

Nie wiesz co, ale stare powiedzenie (stare powiedzenia nigdy nie biorą się nie wiadomo skąd!) kiedy mówi „coś mi leży na wątrobie”, kryje wiele prawdy.

 

Co ci leży na wątrobie

Wątroba jest niezwykle ważnym narządem detoksykacyjnym, który odtruwa nie tylko krew, ale również reguluje nasze emocje. Oczyszcza przeszłość i wzmacnia osobowość. Zdrowa wątroba to gwarancja pewności siebie, skuteczności w podejmowaniu życiowych decyzji oraz konsekwencji w działaniu. Kiedy jesteśmy aroganccy, lekkomyślni, zbyt ulegli, zaniedbujemy swoje obowiązki, jesteśmy nadgorliwi wrogo nastawieni do otoczenia, to znak, że wątroba domaga się detoksykacji!

Tak pisze dietoterapeuta Marek Zaremba w książce Jaglany detoks.

Znaczenie wątroby dla naszego zdrowia jest wielowymiarowe.

Składająca się z czterech płatów wątroba pracuje jak galernik – oczyszcza naszą krew, magazynuje wiele składników odżywczych, przechowuje podstawowe minerały, takie jak żelazo i miedź oraz witaminy A, B12, D, E i K. Wątroba wytwarza żółć, która rozkłada tłuszcze i usuwa nadmiar cholesterolu. Generalnie – odtruwa organizm, a jej niewydolność jest przyczyną zalegania toksyn w naszym ciele, łącznie z zakłóceniami równowagi hormonalnej. Jeżeli ktoś ma problemy z tarczycą, powinien szczególnie dbać o regenerację wątroby.

Wątroba odpowiada za poziom cukru we krwi. Kiedy poziom cukru jest przekroczony, insulina pobudza wątrobę do gromadzenia nadmiaru cukru w postaci glikogenu.

Chroniczne zmęczenie, problemy ze snem, choroby oczu, egzemy skórne, zmiany łuszczycowe świadczą o złym stanie wątroby.

Cztery fundamentalne zadania tego organu:

  • odpowiedzialność za naszą równowagę emocjonalną,
  • detoksykacja organizmu,
  • wpływ na prawidłowe trawienie,
  • wydzielanie żółci,

powinny nas skłonić do znacznej uwagi nad zachowaniem tego organu w dobrym stanie.

Tak jak przywołane na samym początku powiedzenie, że coś na niej leży i uwiera, przypadkowe nie było, tak okresowe praktyki postne w różnych tradycjach duchowych o tej porze roku, też przypadkowe nie są. Wątroba o tej porze roku przeżywa swój największy czas aktywności. Jeżeli jej pomożemy, będzie wdzięczna i szybko potrafi się zregenerować.

Okresowa rezygnacja z używek, „śmieciowego”, silnie przetworzonego jedzenia, szczególnie nadmiaru słodyczy, spowoduje, że nasza wątroba ożywi się i odetchnie z ulgą.

 

Co robić?

Z naturalnych środków polecane jest: picie wody z cytryną zaraz po przebudzeniu albo z łyżką octu jabłkowego, stosowanie przypraw ziołowych: kminku pospolitego, czarnuszki, kminu rzymskiego, ostropestu plamistego, majeranku, nasiona niecierpka himalajskiego. Dobry jest olej tłoczony na zimno z ostropestu plamistego i czarnuszki.

Z produktów spożywczych karczoch i kasza jaglana, którą już raz polecałam. Dzisiaj polecę jeszcze raz – jestem od dwóch tygodni na rewelacyjnej diecie pt. „Jaglany detoks” opracowanej przez wspomnianego wyżej pana Marka Zarembę i z czystym sumieniem mogę ją wam polecić! Nie jest restrykcyjna, trudna, nie przygniata człowieka uczuciem głodu, a poszczący wraca do formy i chudnie w sposób łagodny. Wątroba pracuje po takim detoksie radośnie! Zerknijcie tutaj

Pozdrawiam was ciepło, choć mrozik na zewnątrz, wczoraj widziałam już pierwsze przebiśniegi!

Idzie, idzie nowe…

Henia Janik

O autorce

Henryka Janik
Henryka Janik
O autorce
Henryka Janik
Czyli jestem jedną z was - opiekunką, która zaczęła jeździć do Niemiec przeszło 7 lat temu. Miałam 27-podopiecznych. Tak jak wy - wyjechałam do pracy za Odrę, bo... kredyty, pętla finansowa, utrata pracy, operacja męża, a tu nie ma pieniędzy, trzeba skończyć rozpoczętą budowę domu, dzieci chcą studiować a ty chcesz, żeby w życiu miały lepiej... Albo chciałaś po prostu uciec od sytuacji, która wydawała ci się nie-do-wytrzymania i liczyłaś na to, że jak odskoczysz gdzieś dalej, sytuacja może zmieni się na lepsze... Tak było? A może miałaś jeszcze zupełnie inny powód, aby podjąć taką pracę? czytaj więcej »

O autorce

Henryka Janik
Henryka Janik
O autorce
Henryka Janik
Czyli jestem jedną z was - opiekunką, która zaczęła jeździć do Niemiec przeszło 7 lat temu. Miałam 27-podopiecznych. Tak jak wy - wyjechałam do pracy za Odrę, bo... kredyty, pętla finansowa, utrata pracy, operacja męża, a tu nie ma pieniędzy, trzeba skończyć rozpoczętą budowę domu, dzieci chcą studiować a ty chcesz, żeby w życiu miały lepiej... Albo chciałaś po prostu uciec od sytuacji, która wydawała ci się nie-do-wytrzymania i liczyłaś na to, że jak odskoczysz gdzieś dalej, sytuacja może zmieni się na lepsze... Tak było? A może miałaś jeszcze zupełnie inny powód, aby podjąć taką pracę? czytaj więcej »

Najpopularniejsze wpisy

Wokół jelit uwag kilka
Problemy z jelitami nasi podopieczni mają prawie bez wyjątku – jakby zostały wpisane w ten przedział wiekowy (aczkolwiek są wyjątki). Dzisiaj podam kilka porad zaczerpniętych z niemieckiego czasopisma Landapotheke dotyczących biegunki. Jakie środki domowe radzą stosować niemieccy naturoterapeuci? więcej »
2019-05-20
Krótki donos o dziadostwie
Najpierw męska decyzja. Albo ja, albo one. Powiedz "Nie!" długom i pętli, w którą się zaplątałeś. Nie zwalaj winy na rząd, osoby postronne, dzieciństwo i temu podobne okoliczności łagodzące. więcej »
2018-10-01
Biała Maria szlocha w piwnicy
Kolekcje reklamówek, zapalniczek, długopisów, hotelowe mydełka, jednorazówki szamponów, próbki perfum – wszystko skrzętnie skrywane na wypadek… Na wypadek czego? Niespodziewanego kataklizmu? Kto w takim wypadku pomyśli o próbce perfum Jil Sander? więcej »
2018-08-30

Dodaj komentarz

Komentarze

krystyna
takie teksty wlasnie lubie czytac- o zdrowiu, ktore wnoszą troche cennej wiedzy w nasze życie w Niemczech :)
Agnieszka M
ja na zdrową watrobe pije wlasnie herbatkę z ostropestu plamistego- polecam :) ważne jest też powolne jedzenie i nie przejadanie sie - lepiej jeśc mneijsze porcje ale częsciej :)
Henryka
Ostropest jest dobrym źródłem białka. ja czasem dodawałam do pieczywa jak piekłam swój chleb. Dobre ziółko!
Zamów bezpłatne połączenie →