ATERIMA MED to pewna, legalna i bezpieczna firma – jesteśmy na rynku od 2011 roku
Ponad 100 000 razy! Na tyle zleceń wyjechali z nami nasi Opiekunowie przez ponad 10 lat.
Wypłacamy wynagrodzenie zawsze na czas – zgodnie z umową i wcześniejszymi ustaleniami.
Na 78% wszystkich naszych ofert wyjeżdżają ci sami, zadowoleni Opiekunowie. Znajdź swoją stałą ofertę!
Jesteśmy firmą nr 1 w branży opiekuńczej według rankingu firm na portalu opiekunki24.pl.
9,7/10 – nasza ocena wśród polecających nas Opiekunów. Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów – sprawdź nasze oferty!
W naszej codziennej pracy kierujemy się mottem: „zaopiekuj się naszym Podopiecznym, a my zaopiekujemy się Tobą”.
Nasi Opiekunowie mają dostęp do bezpłatnych webinarów „Profesjonalni w opiece" z przydatnymi wskazówkami dotyczącymi opieki nad osobami starszymi.
Zapewniamy stałą i indywidualną opiekę Koordynatora.
Nasi Opiekunowie mogą korzystać z nieodpłatnych i indywidualnych porad prawnych.
Organizujemy przejazd w obie strony i zapewniamy bezpieczną podróż ATERIMA Busem od drzwi do drzwi.
Zapewniamy wsparcie psychologiczne przez telefoniczne konsultacje z psychologiem.
Nasi Opiekunowie mają dostęp do wsparcia językowego przez indywidualne konsultacje z lektorem języka niemieckiego oraz kursy językowe.
Zapewniamy wsparcie merytoryczne przez telefoniczne konsultacje w zakresie opieki z Ekspertami Biura Medycznego ATERIMA MED.
Ubezpieczamy każdego Opiekuna prywatnym ubezpieczeniem medycznym, które uprawnia do korzystania z bezpłatnej opieki medycznej na terenie Niemiec i Polski.
Mamy sprawdzone oferty – aktualizujemy status oferty każdorazowo ze zmiennikami.
Mamy zlecenia w atrakcyjnych regionach Niemiec – sprawdź nasze oferty!
Mamy blisko 1000 sprawdzonych ofert – pomagamy dopasować je do preferencji Opiekuna.
Do grona Opiekunów ATERIMA MED dołączył właśnie kolejny Opiekun – dziękujemy za zaufanie.
Teraz nasze oferty przegląda 17 osób. Sprawdź dostępne zlecenia i zarezerwuj najlepsze dla siebie.
W tej chwili nasi Koordynatorzy potwierdzają oferty z 23 Opiekunami.
Dziś zlecenie w Niemczech rozpoczyna aż 64 Opiekunów.
image/svg+xml

Zarządzanie emocjami

Coś tam leży? Uciska? Coś nie daje spokoju? 

Nie wiesz co, ale stare powiedzenie (stare powiedzenia nigdy nie biorą się nie wiadomo skąd!) kiedy mówi „coś mi leży na wątrobie”, kryje wiele prawdy.

 

Co ci leży na wątrobie

Wątroba jest niezwykle ważnym narządem detoksykacyjnym, który odtruwa nie tylko krew, ale również reguluje nasze emocje. Oczyszcza przeszłość i wzmacnia osobowość. Zdrowa wątroba to gwarancja pewności siebie, skuteczności w podejmowaniu życiowych decyzji oraz konsekwencji w działaniu. Kiedy jesteśmy aroganccy, lekkomyślni, zbyt ulegli, zaniedbujemy swoje obowiązki, jesteśmy nadgorliwi wrogo nastawieni do otoczenia, to znak, że wątroba domaga się detoksykacji!

Tak pisze dietoterapeuta Marek Zaremba w książce Jaglany detoks.

Znaczenie wątroby dla naszego zdrowia jest wielowymiarowe.

Składająca się z czterech płatów wątroba pracuje jak galernik – oczyszcza naszą krew, magazynuje wiele składników odżywczych, przechowuje podstawowe minerały, takie jak żelazo i miedź oraz witaminy A, B12, D, E i K. Wątroba wytwarza żółć, która rozkłada tłuszcze i usuwa nadmiar cholesterolu. Generalnie – odtruwa organizm, a jej niewydolność jest przyczyną zalegania toksyn w naszym ciele, łącznie z zakłóceniami równowagi hormonalnej. Jeżeli ktoś ma problemy z tarczycą, powinien szczególnie dbać o regenerację wątroby.

Wątroba odpowiada za poziom cukru we krwi. Kiedy poziom cukru jest przekroczony, insulina pobudza wątrobę do gromadzenia nadmiaru cukru w postaci glikogenu.

Chroniczne zmęczenie, problemy ze snem, choroby oczu, egzemy skórne, zmiany łuszczycowe świadczą o złym stanie wątroby.

Cztery fundamentalne zadania tego organu:

  • odpowiedzialność za naszą równowagę emocjonalną,
  • detoksykacja organizmu,
  • wpływ na prawidłowe trawienie,
  • wydzielanie żółci,

powinny nas skłonić do znacznej uwagi nad zachowaniem tego organu w dobrym stanie.

Tak jak przywołane na samym początku powiedzenie, że coś na niej leży i uwiera, przypadkowe nie było, tak okresowe praktyki postne w różnych tradycjach duchowych o tej porze roku, też przypadkowe nie są. Wątroba o tej porze roku przeżywa swój największy czas aktywności. Jeżeli jej pomożemy, będzie wdzięczna i szybko potrafi się zregenerować.

Okresowa rezygnacja z używek, „śmieciowego”, silnie przetworzonego jedzenia, szczególnie nadmiaru słodyczy, spowoduje, że nasza wątroba ożywi się i odetchnie z ulgą.

 

Co robić?

Z naturalnych środków polecane jest: picie wody z cytryną zaraz po przebudzeniu albo z łyżką octu jabłkowego, stosowanie przypraw ziołowych: kminku pospolitego, czarnuszki, kminu rzymskiego, ostropestu plamistego, majeranku, nasiona niecierpka himalajskiego. Dobry jest olej tłoczony na zimno z ostropestu plamistego i czarnuszki.

Z produktów spożywczych karczoch i kasza jaglana, którą już raz polecałam. Dzisiaj polecę jeszcze raz – jestem od dwóch tygodni na rewelacyjnej diecie pt. „Jaglany detoks” opracowanej przez wspomnianego wyżej pana Marka Zarembę i z czystym sumieniem mogę ją wam polecić! Nie jest restrykcyjna, trudna, nie przygniata człowieka uczuciem głodu, a poszczący wraca do formy i chudnie w sposób łagodny. Wątroba pracuje po takim detoksie radośnie! Zerknijcie tutaj

Pozdrawiam was ciepło, choć mrozik na zewnątrz, wczoraj widziałam już pierwsze przebiśniegi!

Idzie, idzie nowe…

Henia Janik

O autorce

Henryka Janik
Henryka Janik
O autorce
Henryka Janik
Czyli jestem jedną z was - opiekunką, która zaczęła jeździć do Niemiec przeszło 7 lat temu. Miałam 27-podopiecznych. Tak jak wy - wyjechałam do pracy za Odrę, bo... kredyty, pętla finansowa, utrata pracy, operacja męża, a tu nie ma pieniędzy, trzeba skończyć rozpoczętą budowę domu, dzieci chcą studiować a ty chcesz, żeby w życiu miały lepiej... Albo chciałaś po prostu uciec od sytuacji, która wydawała ci się nie-do-wytrzymania i liczyłaś na to, że jak odskoczysz gdzieś dalej, sytuacja może zmieni się na lepsze... Tak było? A może miałaś jeszcze zupełnie inny powód, aby podjąć taką pracę? czytaj więcej »

O autorce

Henryka Janik
Henryka Janik
O autorce
Henryka Janik
Czyli jestem jedną z was - opiekunką, która zaczęła jeździć do Niemiec przeszło 7 lat temu. Miałam 27-podopiecznych. Tak jak wy - wyjechałam do pracy za Odrę, bo... kredyty, pętla finansowa, utrata pracy, operacja męża, a tu nie ma pieniędzy, trzeba skończyć rozpoczętą budowę domu, dzieci chcą studiować a ty chcesz, żeby w życiu miały lepiej... Albo chciałaś po prostu uciec od sytuacji, która wydawała ci się nie-do-wytrzymania i liczyłaś na to, że jak odskoczysz gdzieś dalej, sytuacja może zmieni się na lepsze... Tak było? A może miałaś jeszcze zupełnie inny powód, aby podjąć taką pracę? czytaj więcej »

Najpopularniejsze wpisy

Wokół jelit uwag kilka
Problemy z jelitami nasi Podopieczni mają prawie bez wyjątku – jakby zostały wpisane w ten przedział wiekowy (aczkolwiek są wyjątki). Dzisiaj podam kilka porad zaczerpniętych z niemieckiego czasopisma Landapotheke dotyczących biegunki. Jakie środki domowe radzą stosować niemieccy naturoterapeuci? więcej »
2024-01-16
Krótki donos o dziadostwie
Najpierw męska decyzja. Albo ja, albo one. Powiedz "Nie!" długom i pętli, w którą się zaplątałeś. Nie zwalaj winy na rząd, osoby postronne, dzieciństwo i temu podobne okoliczności łagodzące. więcej »
2018-10-01
Biała Maria szlocha w piwnicy
Kolekcje reklamówek, zapalniczek, długopisów, hotelowe mydełka, jednorazówki szamponów, próbki perfum – wszystko skrzętnie skrywane na wypadek… Na wypadek czego? Niespodziewanego kataklizmu? Kto w takim wypadku pomyśli o próbce perfum Jil Sander? więcej »
2018-08-30

Dodaj komentarz

Komentarze

krystyna
takie teksty wlasnie lubie czytac- o zdrowiu, ktore wnoszą troche cennej wiedzy w nasze życie w Niemczech :)
Agnieszka M
ja na zdrową watrobe pije wlasnie herbatkę z ostropestu plamistego- polecam :) ważne jest też powolne jedzenie i nie przejadanie sie - lepiej jeśc mneijsze porcje ale częsciej :)
Henryka
Ostropest jest dobrym źródłem białka. ja czasem dodawałam do pieczywa jak piekłam swój chleb. Dobre ziółko!
Zamów bezpłatne połączenie →