ATERIMA MED to pewna, legalna i bezpieczna firma – jesteśmy na rynku od 2011 roku
Ponad 100 000 razy! Na tyle zleceń wyjechali z nami nasi Opiekunowie przez ponad 10 lat.
Wypłacamy wynagrodzenie zawsze na czas – zgodnie z umową i wcześniejszymi ustaleniami.
Na 78% wszystkich naszych ofert wyjeżdżają ci sami, zadowoleni Opiekunowie. Znajdź swoją stałą ofertę!
Jesteśmy firmą nr 1 w branży opiekuńczej według rankingu firm na portalu opiekunki24.pl.
9,7/10 – nasza ocena wśród polecających nas Opiekunów. Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów – sprawdź nasze oferty!
W naszej codziennej pracy kierujemy się mottem: „zaopiekuj się naszym Podopiecznym, a my zaopiekujemy się Tobą”.
Nasi Opiekunowie mają dostęp do bezpłatnych webinarów „Profesjonalni w opiece" z przydatnymi wskazówkami dotyczącymi opieki nad osobami starszymi.
Zapewniamy stałą i indywidualną opiekę Koordynatora.
Nasi Opiekunowie mogą korzystać z nieodpłatnych i indywidualnych porad prawnych.
Organizujemy przejazd w obie strony i zapewniamy bezpieczną podróż ATERIMA Busem od drzwi do drzwi.
Zapewniamy wsparcie psychologiczne przez telefoniczne konsultacje z psychologiem.
Nasi Opiekunowie mają dostęp do wsparcia językowego przez indywidualne konsultacje z lektorem języka niemieckiego oraz kursy językowe.
Zapewniamy wsparcie merytoryczne przez telefoniczne konsultacje w zakresie opieki z Ekspertami Biura Medycznego ATERIMA MED.
Ubezpieczamy każdego Opiekuna prywatnym ubezpieczeniem medycznym, które uprawnia do korzystania z bezpłatnej opieki medycznej na terenie Niemiec i Polski.
Mamy sprawdzone oferty – aktualizujemy status oferty każdorazowo ze zmiennikami.
Mamy zlecenia w atrakcyjnych regionach Niemiec – sprawdź nasze oferty!
Mamy blisko 1000 sprawdzonych ofert – pomagamy dopasować je do preferencji Opiekuna.
Do grona Opiekunów ATERIMA MED dołączył właśnie kolejny Opiekun – dziękujemy za zaufanie.
Teraz nasze oferty przegląda 17 osób. Sprawdź dostępne zlecenia i zarezerwuj najlepsze dla siebie.
W tej chwili nasi Koordynatorzy potwierdzają oferty z 23 Opiekunami.
Dziś zlecenie w Niemczech rozpoczyna aż 64 Opiekunów.
image/svg+xml

Najlepszy kosmetyk, najlepszy lek

Ściana. Wspinam się po niej jak taternik. Mam jednak świadomość, że lada moment mogę odpaść.

W innej wersji: wchodzę po kołyszącej się drabinie zrobionej z grubych lin. Czuję strach.

Są też drewniane, skrzypiące, strome schody grożące zawaleniem.

To są moje sny pojawiające się cyklicznie, kiedy mam jakieś duże trudności i szukam rozwiązania.

Albo: zanim opanowałam lęk przed podróżowaniem autobusami i samolotami, zawsze śniłam o tym, że wsiadam do niewłaściwego autokaru. Szukam zagubionej walizki. Wysiadam na niewłaściwej stacji w jakimś obcym zupełnie kraju i nie mogę się z nikim porozumieć. Budzę się wtedy zmęczona i spocona.

Przeżyliście coś takiego?

Nie ma człowieka bez snów. Większość z nas je zapomina.

Nie zawsze podchodzimy do snu właściwie. Sen powinien być docenionym odpoczynkiem. To jest nasza regeneracja każdej doby. Mięśnie, komórki, stawy w dużej mierze odnawiają się podczas snu. Natomiast mózg, choć wcześniej sądzono, że jest inaczej – wykonuje podczas snu „zadania specjalne”.

Warto zadbać o poprawę jakości naszego snu!

Oto kilka wskazówek:

  1. Śpimy przy uchylonym oknie, albo przed snem dobrze wietrzymy sypialnię.
  2. Unikamy urządzeń elektronicznych w sypialni.
  3. Jeżeli mamy możliwość – pójdźmy na krótki, wieczorny spacer.
  4. Nie używajmy włączonego telewizora, monitora komputera jako źródła światła – niebieskie światło trwale zakłóca proces zasypiania.
  5. Unikaj wieczorem stresów związanych z kłótniami, rozmowami pełnych emocji, rozpamiętywania o tym co było, myśli o problemach finansowych.
  6. Dobrze jest wypić zioła zawierające chmiel, melisę, kozłek lekarski, passiflorę.
  7. Niektórzy budzą się regularnie w nocy np. między godziną 2:00 a 3:00. Spowodowane jest to tym, że ich mózg wysyła sygnały alarmowe z powodu niedocukrzenia, co wywołuje objawy takie jak kołatanie serca, pocenie się, koszmary senne, skurcze mięśni. Niektórzy lekarze radzą spożywać krótko przed snem kromkę pełnoziarnistego pieczywa z masłem. Rozwiązanie tego problemu przynosi także zażycie melatoniny (dawkowanie 3 mg przed pójściem spać). Czasami kupuję też Valused, lek ziołowy i bardzo łagodny, sprawia że sen jest głęboki i spokojny.
  8. Z pomocą przychodzi również aromaterapia – olejki: lawendowy, pomarańczowy, neroli, jaśminowy, ylang-ylang – możemy nimi skropić delikatnie miejsce , w którym sypiamy.
  9. Nie pijemy mocnej herbaty ani kawy przed położeniem się do łóżka.

Niedostateczna ilość snu powoduje, że jesteśmy rozdrażnieni, mało cierpliwi, gorzej nam się pracuje. Mamy gorszą koncentrację.

Sen nie jest stratą czasu jak niektórzy uważają, ale czynnikiem niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu.

Dobry, zdrowy sen zapewnia również zachowanie równowagi kwasowo-zasadowej organizmu, tzn. jeżeli wprowadzamy do diety więcej produktów zasadowych – warzyw, owoców, a ograniczymy słodycze, nabiał, mięso. Ciekawym, bardzo prozdrowotnym produktem jest kasza jaglana, która słusznie powraca do naszego menu z racji narastającej liczby alergii oraz innych schorzeń cywilizacyjnych. Warto się nią zainteresować. Zerknijcie do mojego postu, może to was przekona, że jaglanka jest także prokosmetyczna! Wzmacnia włosy, paznokcie, poprawia stan skóry.

Nie zawsze czujemy się dobrze w obcym pokoju, w łóżku, które nie jest nasze. Często musimy mieszkać podczas pracy opiekunek w pomieszczeniach – nazwijmy je nieprzyjaznymi, zagraconymi  i nic w tej sprawie nie możemy zrobić.

Dziękuję za to, że mogę położyć się do łóżka. Mam kołdrę i mam okno… Wyobraź sobie, ze tego nie masz. Musisz położyć się na twardej podłodze, nie masz podłogi, nie masz podłogi tylko krzesło… Jest cudownie obudzić się rano! – Opowiada z wdzięcznością znana podróżniczka Beata Pawlikowska.

Może właśnie tak?

Wdzięczność za przeżyty dzień (przypomnijmy sobie koniecznie przed zaśnięciem, co nas miłego spotkało! Koniecznie!).

Wdzięczność, że budzimy się rano i mamy tyle możliwości! Wszystko może się zdarzyć!

 

Jakie macie sposoby na szybkie zaśnięcie? Jakie ulubione rytuały?

Przede wszystkim jak sobie radzicie z nocnym wstawaniem do podopiecznego? Czy to jest dla Was problem?

Henia Janik

 carlos-ruiz-zafon

O autorce

Henryka Janik
Henryka Janik
O autorce
Henryka Janik
Czyli jestem jedną z was - opiekunką, która zaczęła jeździć do Niemiec przeszło 7 lat temu. Miałam 27-podopiecznych. Tak jak wy - wyjechałam do pracy za Odrę, bo... kredyty, pętla finansowa, utrata pracy, operacja męża, a tu nie ma pieniędzy, trzeba skończyć rozpoczętą budowę domu, dzieci chcą studiować a ty chcesz, żeby w życiu miały lepiej... Albo chciałaś po prostu uciec od sytuacji, która wydawała ci się nie-do-wytrzymania i liczyłaś na to, że jak odskoczysz gdzieś dalej, sytuacja może zmieni się na lepsze... Tak było? A może miałaś jeszcze zupełnie inny powód, aby podjąć taką pracę? czytaj więcej »

O autorce

Henryka Janik
Henryka Janik
O autorce
Henryka Janik
Czyli jestem jedną z was - opiekunką, która zaczęła jeździć do Niemiec przeszło 7 lat temu. Miałam 27-podopiecznych. Tak jak wy - wyjechałam do pracy za Odrę, bo... kredyty, pętla finansowa, utrata pracy, operacja męża, a tu nie ma pieniędzy, trzeba skończyć rozpoczętą budowę domu, dzieci chcą studiować a ty chcesz, żeby w życiu miały lepiej... Albo chciałaś po prostu uciec od sytuacji, która wydawała ci się nie-do-wytrzymania i liczyłaś na to, że jak odskoczysz gdzieś dalej, sytuacja może zmieni się na lepsze... Tak było? A może miałaś jeszcze zupełnie inny powód, aby podjąć taką pracę? czytaj więcej »

Najpopularniejsze wpisy

Wokół jelit uwag kilka
Problemy z jelitami nasi Podopieczni mają prawie bez wyjątku – jakby zostały wpisane w ten przedział wiekowy (aczkolwiek są wyjątki). Dzisiaj podam kilka porad zaczerpniętych z niemieckiego czasopisma Landapotheke dotyczących biegunki. Jakie środki domowe radzą stosować niemieccy naturoterapeuci? więcej »
2024-01-16
Krótki donos o dziadostwie
Najpierw męska decyzja. Albo ja, albo one. Powiedz "Nie!" długom i pętli, w którą się zaplątałeś. Nie zwalaj winy na rząd, osoby postronne, dzieciństwo i temu podobne okoliczności łagodzące. więcej »
2018-10-01
Biała Maria szlocha w piwnicy
Kolekcje reklamówek, zapalniczek, długopisów, hotelowe mydełka, jednorazówki szamponów, próbki perfum – wszystko skrzętnie skrywane na wypadek… Na wypadek czego? Niespodziewanego kataklizmu? Kto w takim wypadku pomyśli o próbce perfum Jil Sander? więcej »
2018-08-30

Dodaj komentarz

Komentarze

Jadwiga
jak zwykle świetny tekst i duzo przydatnych porad, dziękuje pani Henryko!
Henryka
Bardzo się cieszę! Pozdrawiam! I życzę zawsze kolorowych snów!
Zamów bezpłatne połączenie →