ATERIMA MED to pewna, legalna i bezpieczna firma – jesteśmy na rynku od 2011 roku
Ponad 100 000 razy! Na tyle zleceń wyjechali z nami nasi Opiekunowie przez ponad 10 lat.
Wypłacamy wynagrodzenie zawsze na czas – zgodnie z umową i wcześniejszymi ustaleniami.
Na 78% wszystkich naszych ofert wyjeżdżają ci sami, zadowoleni Opiekunowie. Znajdź swoją stałą ofertę!
Jesteśmy firmą nr 1 w branży opiekuńczej według rankingu firm na portalu opiekunki24.pl.
9,7/10 – nasza ocena wśród polecających nas Opiekunów. Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów – sprawdź nasze oferty!
W naszej codziennej pracy kierujemy się mottem: „zaopiekuj się naszym Podopiecznym, a my zaopiekujemy się Tobą”.
Nasi Opiekunowie mają dostęp do bezpłatnych webinarów „Profesjonalni w opiece" z przydatnymi wskazówkami dotyczącymi opieki nad osobami starszymi.
Zapewniamy stałą i indywidualną opiekę Koordynatora.
Nasi Opiekunowie mogą korzystać z nieodpłatnych i indywidualnych porad prawnych.
Organizujemy przejazd w obie strony i zapewniamy bezpieczną podróż ATERIMA Busem od drzwi do drzwi.
Zapewniamy wsparcie psychologiczne przez telefoniczne konsultacje z psychologiem.
Nasi Opiekunowie mają dostęp do wsparcia językowego przez indywidualne konsultacje z lektorem języka niemieckiego oraz kursy językowe.
Zapewniamy wsparcie merytoryczne przez telefoniczne konsultacje w zakresie opieki z Ekspertami Biura Medycznego ATERIMA MED.
Ubezpieczamy każdego Opiekuna prywatnym ubezpieczeniem medycznym, które uprawnia do korzystania z bezpłatnej opieki medycznej na terenie Niemiec i Polski.
Mamy sprawdzone oferty – aktualizujemy status oferty każdorazowo ze zmiennikami.
Mamy zlecenia w atrakcyjnych regionach Niemiec – sprawdź nasze oferty!
Mamy blisko 1000 sprawdzonych ofert – pomagamy dopasować je do preferencji Opiekuna.
Do grona Opiekunów ATERIMA MED dołączył właśnie kolejny Opiekun – dziękujemy za zaufanie.
Teraz nasze oferty przegląda 17 osób. Sprawdź dostępne zlecenia i zarezerwuj najlepsze dla siebie.
W tej chwili nasi Koordynatorzy potwierdzają oferty z 23 Opiekunami.
Dziś zlecenie w Niemczech rozpoczyna aż 64 Opiekunów.
image/svg+xml

O rany! Stonoga jest facetem!

Dobrze! Jeżeli nie dziesięć, to pięć. Jeżeli nie pięć, to będziemy się targować o trzy. Też za dużo?

Pójdźmy na kompromis, który w rzeczy samej kompromisem nie będzie, a naszą wygraną.

Jedno słówko dziennie!

Jak tam noworoczne postanowienia? Minęło trzy tygodnie i czas na małe podsumowanie.

Cicha rezygnacja? Udawanka, że nic się nie stało? Nic to.

Nie wpędzać się w poczucie winy! Wszystko jest do odrobienia. Istnieje potrzeba uświadomienia sobie, że to jest podobnie jak z decyzją schudnięcia i podjęcia treningów na siłowni.

„Ludzie podejmują często działania pod wpływem gwałtownych emocji i impulsu. Ktoś ci powiedział, że grubo wyglądasz. Decydujesz się na trening, aby zrzucić wagę. Albo wchodzisz po schodach do domu i stwierdzasz, że nie masz kondycji. Chcesz w związku z tym biegać, aby nabrać formy. Znajdujesz świetny trening i z entuzjazmem zabierasz się do ćwiczeń. Decydujesz się na codzienne, półtoragodzinne, intensywne treningi. Trenujesz ciężko. Ale przetrenowujesz. Po dwóch tygodniach twój entuzjazm przygasa. Po trzech, masz dosyć, chcesz zrezygnować. Łapiesz jakieś przeziębienie – i jest to dla ciebie świetna wymówka, aby przerwać trening. Nigdy już do niego nie wracasz.

Prawda jest taka, że ludzie rezygnują i nigdy nie osiągają swoich celów, ponieważ już na samym początku popełniają błąd, który dramatycznie ułatwia im porażkę. Koncentrują się na próbie osiągnięcia szybkich rezultatów. Ludzie zaczynają z podejściem typu: dam radę, zdyscyplinuję się, mam silną wolę. Będę robił nawet więcej. Wytrzymam. Ale jest to stan umysłu, pierwsza eksplozja silnych doznań, biorąca się z decyzji o rozpoczęciu czegoś, co ma zmienić jakiś aspekt życia albo nawet całe życie. Taki stan emocjonalny, przez który czujesz jakbyś był na sterydach, nie może jednak trwać długo. Życie dyktuje własne reguły. Zmusza cię, byś koncentrował się na wielu rzeczach na raz. Treningi z czasem tracą urok nowości. Stają się nudne. Osiągane rezultaty mogą cię rozczarować, jeśli jesteś spragniony szybkich rezultatów.”

Posługując się tym przydługim cytatem mam na myśli mój post Wart tyle złota, ile waży, w którym zachęcałam do nauki dziesięciu słówek dziennie. Tylko dziesięciu. Miałam sygnały, że znalazły się osoby, które takie postanowienie podjęły, co mnie ucieszyło niesamowicie.

Kto taką decyzję podjął i zrezygnował, że może kiedy indziej, motywuję jeszcze raz. Nie odpuszczać! Choćby jedno nowe słówko dziennie! Posuwasz się wolno, ale systematycznie. Idzie o wyrobienie nawyku systematycznej pracy. Jedno słówko! Zapisane na karteczce, w zeszycie, w telefonie. Od dzisiaj do końca roku jest 343 dni – na każdy dzień jedno jedyne słówko!

"Kto nie zna obcych języków, ten nic nie wie o własnym."

Tak powiedział kiedyś Goethe, największy poeta niemiecki.

Dla tych, którzy ponawiają próbę, dedykuję słówko „stonoga”. Najprawdopodobniej nie przyda wam się w pracy opiekunki, ale może was zaintryguje. Otóż stonoga niemiecka jest miażdżąco bogatsza od polskiej – ma 900 nóg więcej od polskiej. Nazywa się Tausendfüßler, czyli tysiącnoga i w dodatku jest rodzaju męskiego! Ten stonóg.

Ze słówkami podobnie jest jak z drobnymi pieniędzmi – nie uświadamiamy sobie, że tworzą duże kwoty. Kiedyś przez rok odkładałam do słoja drobne z portfelika, które zostały mi po zakupach.

Po roku przeliczyłam: 1108 zł 98 gr.

Tylko drobnica z portfelika, takie niby nic.

Taka stonoga, takie nic, a tysiąc nóg ma (w Niemczech!) i się przemieszcza po drzewach…

Henia Janik

PS.
Cytat o treningach zaczerpnęłam od nieznanego mi z nazwiska blogera, który podpisywał się muchanascianie.com. Bloga już nie ma od kilku lat, ale kiedy go czytałam, bardzo dużo się wtedy z niego uczyłam – za co anonimowemu blogerowi do tej pory jestem wdzięczna. Jakimś cudem zachowało się w moim archiwum kilka jego postów.

O autorce

Henryka Janik
Henryka Janik
O autorce
Henryka Janik
Czyli jestem jedną z was - opiekunką, która zaczęła jeździć do Niemiec przeszło 7 lat temu. Miałam 27-podopiecznych. Tak jak wy - wyjechałam do pracy za Odrę, bo... kredyty, pętla finansowa, utrata pracy, operacja męża, a tu nie ma pieniędzy, trzeba skończyć rozpoczętą budowę domu, dzieci chcą studiować a ty chcesz, żeby w życiu miały lepiej... Albo chciałaś po prostu uciec od sytuacji, która wydawała ci się nie-do-wytrzymania i liczyłaś na to, że jak odskoczysz gdzieś dalej, sytuacja może zmieni się na lepsze... Tak było? A może miałaś jeszcze zupełnie inny powód, aby podjąć taką pracę? czytaj więcej »

O autorce

Henryka Janik
Henryka Janik
O autorce
Henryka Janik
Czyli jestem jedną z was - opiekunką, która zaczęła jeździć do Niemiec przeszło 7 lat temu. Miałam 27-podopiecznych. Tak jak wy - wyjechałam do pracy za Odrę, bo... kredyty, pętla finansowa, utrata pracy, operacja męża, a tu nie ma pieniędzy, trzeba skończyć rozpoczętą budowę domu, dzieci chcą studiować a ty chcesz, żeby w życiu miały lepiej... Albo chciałaś po prostu uciec od sytuacji, która wydawała ci się nie-do-wytrzymania i liczyłaś na to, że jak odskoczysz gdzieś dalej, sytuacja może zmieni się na lepsze... Tak było? A może miałaś jeszcze zupełnie inny powód, aby podjąć taką pracę? czytaj więcej »

Najpopularniejsze wpisy

Wokół jelit uwag kilka
Problemy z jelitami nasi Podopieczni mają prawie bez wyjątku – jakby zostały wpisane w ten przedział wiekowy (aczkolwiek są wyjątki). Dzisiaj podam kilka porad zaczerpniętych z niemieckiego czasopisma Landapotheke dotyczących biegunki. Jakie środki domowe radzą stosować niemieccy naturoterapeuci? więcej »
2024-01-16
Krótki donos o dziadostwie
Najpierw męska decyzja. Albo ja, albo one. Powiedz "Nie!" długom i pętli, w którą się zaplątałeś. Nie zwalaj winy na rząd, osoby postronne, dzieciństwo i temu podobne okoliczności łagodzące. więcej »
2018-10-01
Biała Maria szlocha w piwnicy
Kolekcje reklamówek, zapalniczek, długopisów, hotelowe mydełka, jednorazówki szamponów, próbki perfum – wszystko skrzętnie skrywane na wypadek… Na wypadek czego? Niespodziewanego kataklizmu? Kto w takim wypadku pomyśli o próbce perfum Jil Sander? więcej »
2018-08-30

Dodaj komentarz

Komentarze

Emilia
ja też się biorę za siebie, nie ma to tamto! :) dziękuję za motywatora
Renata
Kurcze już już prawie uspokoiłam swoje wyrzuty sumienia że się tych niemeickich słówek mimo planów nie uczę, a tu bęc przypomnienie od Pani.Pani Heniu no dobrze dobrze zabieram się do roboty, prosze kciuki za mnie mocno trzymać, słówko na dziś - pauken! Pozdrawiam!
Henryka
A jakie to słówko "pauken" jest dobitne! Idealne do nauki języków obcych, no nie? Jasne, ze kciuki trzymam! Jeszcze znienacka przypomnę, kiedyś tam - jak znowu przyśniemy... tak delikatnie. W nauce języka to człowiek leci taką sinusoidą: górka- dołek, górka...
Izabela
Dużo motywujących słów! Dziekuję za nie, na pewno się przydadzą :)
Zamów bezpłatne połączenie →