ATERIMA MED to pewna, legalna i bezpieczna firma – jesteśmy na rynku od 2011 roku
Ponad 100 000 razy! Na tyle zleceń wyjechali z nami nasi Opiekunowie przez ponad 10 lat.
Wypłacamy wynagrodzenie zawsze na czas – zgodnie z umową i wcześniejszymi ustaleniami.
Na 78% wszystkich naszych ofert wyjeżdżają ci sami, zadowoleni Opiekunowie. Znajdź swoją stałą ofertę!
Jesteśmy firmą nr 1 w branży opiekuńczej według rankingu firm na portalu opiekunki24.pl.
9,7/10 – nasza ocena wśród polecających nas Opiekunów. Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów – sprawdź nasze oferty!
W naszej codziennej pracy kierujemy się mottem: „zaopiekuj się naszym Podopiecznym, a my zaopiekujemy się Tobą”.
Nasi Opiekunowie mają dostęp do bezpłatnych webinarów „Profesjonalni w opiece" z przydatnymi wskazówkami dotyczącymi opieki nad osobami starszymi.
Zapewniamy stałą i indywidualną opiekę Koordynatora.
Nasi Opiekunowie mogą korzystać z nieodpłatnych i indywidualnych porad prawnych.
Organizujemy przejazd w obie strony i zapewniamy bezpieczną podróż ATERIMA Busem od drzwi do drzwi.
Zapewniamy wsparcie psychologiczne przez telefoniczne konsultacje z psychologiem.
Nasi Opiekunowie mają dostęp do wsparcia językowego przez indywidualne konsultacje z lektorem języka niemieckiego oraz kursy językowe.
Zapewniamy wsparcie merytoryczne przez telefoniczne konsultacje w zakresie opieki z Ekspertami Biura Medycznego ATERIMA MED.
Ubezpieczamy każdego Opiekuna prywatnym ubezpieczeniem medycznym, które uprawnia do korzystania z bezpłatnej opieki medycznej na terenie Niemiec i Polski.
Mamy sprawdzone oferty – aktualizujemy status oferty każdorazowo ze zmiennikami.
Mamy zlecenia w atrakcyjnych regionach Niemiec – sprawdź nasze oferty!
Mamy blisko 1000 sprawdzonych ofert – pomagamy dopasować je do preferencji Opiekuna.
Do grona Opiekunów ATERIMA MED dołączył właśnie kolejny Opiekun – dziękujemy za zaufanie.
Teraz nasze oferty przegląda 17 osób. Sprawdź dostępne zlecenia i zarezerwuj najlepsze dla siebie.
W tej chwili nasi Koordynatorzy potwierdzają oferty z 23 Opiekunami.
Dziś zlecenie w Niemczech rozpoczyna aż 64 Opiekunów.
image/svg+xml

W razie czego

Dzisiaj post naprawdę z mojego zielarskiego koszyka, bo jak na samym początku bloga wyznałam: byłam, jestem i chcę pozostać zielarką do końca moich dni!

 

Ocet

Niedawno używałam w terapii ocet jabłkowy i przypomniałam sobie jak zastosowałam jednej z moich podopiecznych okłady z octu jabłkowego przy stłuczeniach. Efekt przeszedł moje najśmielsze oczekiwania. Sińce ustąpiły bardzo szybko. Oczywiście, najpierw ją zapytałam, czy się zgadza. Tej zasady przestrzegam i nic na własną rękę nie robię.

W kuchennej szafce znajdzie się kilka środków, które w razie czego bardzo mogą wam pomóc w sytuacjach, kiedy dajmy na to zapomnicie jakiegoś swojego leku.

Wspomniany wyżej ocet jabłkowy to stary lek. W Niemczech używa się go w kuchni jako przyprawę W Polsce też, ale mam wrażenie, że trochę rzadziej. Prawdziwy ocet w szklanych butelkach (najlepiej kupiony w sklepie Reformhaus, ten w szklanych butelkach; w Edece też można dostać dobrej jakości).

Ocet jabłkowy stosowany jest w lecznictwie od 5 tysięcy lat! Po raz pierwszy zastosowałam go po podróży na spuchnięte, obolałe nogi. Trzeba posmarować wacikiem nasączonym octem i opuchlizna mija bardzo szybko, ulga natychmiastowa. Pomaga też przy żylakach.

W razie bólu gardła:
- zastosować płukankę z octu 1/3 szklanki uzupełnić wodą i płukać gardło kilka razy dziennie.

W razie podejrzeń, że dopadło was okropieństwo pt. atak pęcherzyka żółciowego należy wypić ¼ szklanki octu jabłkowego. Najczęściej ból mija po 15 minutach.

Ocet ma szerokie zastosowanie w naturoterapii i w kosmetyce naturalnej. Prawdziwy, dobrej jakości jest świetnym dezodorantem, tonikiem do twarzy (odmładza!) i warto dodać łyżkę octu do ostatniego płukania włosów. Włosy są błyszczące i znika łupież przy okazji.

 

Majeranek

W razie, gdy za dużo zjesz, zwłaszcza za tłusto, za słodko i czujesz, że twoja wątroba mówi „Hola! Hola!”, pomoże ci majeranek, bo to nie tylko aromatyczna przyprawa, ale również lek.

Należy zaparzyć wtedy herbatę: łyżeczkę majeranku i małą łyżeczkę herbaty czarnej (zielona też może być) zalać wrzątkiem ok. 200 ml, potrzymać pod przykryciem 10 minut. Wypić.

Pomaga!

Jest też inny, prostszy sposób:

Należy zjeść kopiastą łyżkę suszonego majeranku, dokładnie i długo ją przeżuwając, najlepiej bez popijania wodą. Działa niezawodnie, już po dziesięciu minutach.

 

Ziele angielskie

Pisze Joanna Posoch, autorka książki „Lawendowe Pole” i autorka prawdziwego lawendowego pola na Warmii.

Sprawdzona receptura mojego Taty, lekarza medycyny – dodaje w przypisach Joanna.

Zapomniałaś tabletek no-spa?

Spróbuj ziela angielskiego! Bóle brzucha, żołądkowe, miesiączkowe, wszystkie związane z napiętymi mięśniami gładkimi ustępują, kiedy weźmiesz do ust 3 do 5 kuleczek. Rozgryź dokładnie i połknij. Ziele angielskie pomaga też przy zaparciach i skurczach jelit. Herbatka z rozdrobnionych kuleczek ziela angielskiego ma właściwości uspokajające.

Powyższe sposoby zostały przeze mnie przetestowane osobiście i okazały się nadzwyczaj skuteczne.

W razie czego zaglądajcie na moją stronę internetową www.pamietamyoogrodach.pl.

W zakładce „Poziomki dla Laury” znajdziecie w przyszłości więcej porad.

O, tu na przykład moje doświadczenia związane z czarną rzodkwią, która bardzo pomaga przy wypadaniu włosów. Zerknijcie.

Henia Janik

O autorce

Henryka Janik
Henryka Janik
O autorce
Henryka Janik
Czyli jestem jedną z was - opiekunką, która zaczęła jeździć do Niemiec przeszło 7 lat temu. Miałam 27-podopiecznych. Tak jak wy - wyjechałam do pracy za Odrę, bo... kredyty, pętla finansowa, utrata pracy, operacja męża, a tu nie ma pieniędzy, trzeba skończyć rozpoczętą budowę domu, dzieci chcą studiować a ty chcesz, żeby w życiu miały lepiej... Albo chciałaś po prostu uciec od sytuacji, która wydawała ci się nie-do-wytrzymania i liczyłaś na to, że jak odskoczysz gdzieś dalej, sytuacja może zmieni się na lepsze... Tak było? A może miałaś jeszcze zupełnie inny powód, aby podjąć taką pracę? czytaj więcej »

O autorce

Henryka Janik
Henryka Janik
O autorce
Henryka Janik
Czyli jestem jedną z was - opiekunką, która zaczęła jeździć do Niemiec przeszło 7 lat temu. Miałam 27-podopiecznych. Tak jak wy - wyjechałam do pracy za Odrę, bo... kredyty, pętla finansowa, utrata pracy, operacja męża, a tu nie ma pieniędzy, trzeba skończyć rozpoczętą budowę domu, dzieci chcą studiować a ty chcesz, żeby w życiu miały lepiej... Albo chciałaś po prostu uciec od sytuacji, która wydawała ci się nie-do-wytrzymania i liczyłaś na to, że jak odskoczysz gdzieś dalej, sytuacja może zmieni się na lepsze... Tak było? A może miałaś jeszcze zupełnie inny powód, aby podjąć taką pracę? czytaj więcej »

Najpopularniejsze wpisy

Wokół jelit uwag kilka
Problemy z jelitami nasi podopieczni mają prawie bez wyjątku – jakby zostały wpisane w ten przedział wiekowy (aczkolwiek są wyjątki). Dzisiaj podam kilka porad zaczerpniętych z niemieckiego czasopisma Landapotheke dotyczących biegunki. Jakie środki domowe radzą stosować niemieccy naturoterapeuci? więcej »
2019-05-20
Krótki donos o dziadostwie
Najpierw męska decyzja. Albo ja, albo one. Powiedz "Nie!" długom i pętli, w którą się zaplątałeś. Nie zwalaj winy na rząd, osoby postronne, dzieciństwo i temu podobne okoliczności łagodzące. więcej »
2018-10-01
Biała Maria szlocha w piwnicy
Kolekcje reklamówek, zapalniczek, długopisów, hotelowe mydełka, jednorazówki szamponów, próbki perfum – wszystko skrzętnie skrywane na wypadek… Na wypadek czego? Niespodziewanego kataklizmu? Kto w takim wypadku pomyśli o próbce perfum Jil Sander? więcej »
2018-08-30

Dodaj komentarz

Zamów bezpłatne połączenie →