Wypłacamy wynagrodzenie zawsze na czas – zgodnie z umową i wcześniejszymi ustaleniami.
ATERIMA MED to pewna i sprawdzona firma – jesteśmy na rynku opieki już ponad 10 lat!
Ponad 100 000 razy! Na tyle zleceń wyjechali z nami nasi Opiekunowie przez ponad 10 lat.
Na 78% wszystkich naszych ofert wyjeżdżają ci sami, zadowoleni Opiekunowie. Znajdź swoją stałą ofertę!
W opinii Opiekunek24 jesteśmy numerem 1 wśród firm świadczących usługi opieki.
Pomagamy w dopasowaniu oferty do potrzeb i możliwości Opiekuna. Porozmawiajmy!
98% Opiekunów i podopiecznych jest zadowolona ze współpracy z nami. Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów!
Do grona Opiekunów ATERIMA MED właśnie dołączyła kolejna Opiekunka. Dziękujemy za zaufanie!
Najlepsze oferty schodzą jak świeże bułeczki. Teraz przegląda je 11 osób.
Teraz nasze oferty sprawdza 7 osób.
Nasze oferty weryfikuje teraz 17 osób.
W tej chwili nasi koordynatorzy potwierdzają oferty z 18 Opiekunkami.
Dziś zlecenie w Niemczech rozpoczyna 87 Opiekunek.
Świętujemy! Właśnie podpisaliśmy umowę z kolejną Opiekunką!
Mamy sprawdzone oferty – aktualizujemy status oferty każdorazowo ze zmienniczką.
Rok 2022 to rok wyższych stawek za zlecenie. Dobrze zarabiaj z ATERIMA MED.
5 gwarancji bezpieczeństwa – wyjedź na zlecenie ze spokojną głową. Dajemy poczucie bezpieczeństwa w czasie pandemii.
Jesteśmy w razie potrzeby – zapewniamy indywidualną opiekę Koordynatora.
Pomagamy w opiece nad podopiecznym – służymy fachową poradą Zespołu Pielęgniarskiego.
Oferujemy bezpłatne cykle webinarów z certyfikatem „Profesjonalni w opiece”– tylko dla Opiekunów ATERIMA MED.
Ubezpieczamy każdego Opiekuna – oferujemy pakiet dodatkowego ubezpieczenia, w tym ubezpieczenie na wypadek zachorowania na COVID-19.
Zapewniamy bezpieczną podróż ATERIMA Busem z adresu pod adres.
Mamy blisko 1000 sprawdzonych ofert – pomagamy dopasować je do potrzeb i możliwości Opiekuna.
image/svg+xml

Praca opiekunki osób starszych w Niemczech

+48 12 341 15 15
Zadzwoń już teraz!

Praca dla opiekunek w Niemczech

W razie czego

Dzisiaj post naprawdę z mojego zielarskiego koszyka, bo jak na samym początku bloga wyznałam: byłam, jestem i chcę pozostać zielarką do końca moich dni!

 

Ocet

Niedawno używałam w terapii ocet jabłkowy i przypomniałam sobie jak zastosowałam jednej z moich podopiecznych okłady z octu jabłkowego przy stłuczeniach. Efekt przeszedł moje najśmielsze oczekiwania. Sińce ustąpiły bardzo szybko. Oczywiście, najpierw ją zapytałam, czy się zgadza. Tej zasady przestrzegam i nic na własną rękę nie robię.

W kuchennej szafce znajdzie się kilka środków, które w razie czego bardzo mogą wam pomóc w sytuacjach, kiedy dajmy na to zapomnicie jakiegoś swojego leku.

Wspomniany wyżej ocet jabłkowy to stary lek. W Niemczech używa się go w kuchni jako przyprawę W Polsce też, ale mam wrażenie, że trochę rzadziej. Prawdziwy ocet w szklanych butelkach (najlepiej kupiony w sklepie Reformhaus, ten w szklanych butelkach; w Edece też można dostać dobrej jakości).

Ocet jabłkowy stosowany jest w lecznictwie od 5 tysięcy lat! Po raz pierwszy zastosowałam go po podróży na spuchnięte, obolałe nogi. Trzeba posmarować wacikiem nasączonym octem i opuchlizna mija bardzo szybko, ulga natychmiastowa. Pomaga też przy żylakach.

W razie bólu gardła:
- zastosować płukankę z octu 1/3 szklanki uzupełnić wodą i płukać gardło kilka razy dziennie.

W razie podejrzeń, że dopadło was okropieństwo pt. atak pęcherzyka żółciowego należy wypić ¼ szklanki octu jabłkowego. Najczęściej ból mija po 15 minutach.

Ocet ma szerokie zastosowanie w naturoterapii i w kosmetyce naturalnej. Prawdziwy, dobrej jakości jest świetnym dezodorantem, tonikiem do twarzy (odmładza!) i warto dodać łyżkę octu do ostatniego płukania włosów. Włosy są błyszczące i znika łupież przy okazji.

 

Majeranek

W razie, gdy za dużo zjesz, zwłaszcza za tłusto, za słodko i czujesz, że twoja wątroba mówi „Hola! Hola!”, pomoże ci majeranek, bo to nie tylko aromatyczna przyprawa, ale również lek.

Należy zaparzyć wtedy herbatę: łyżeczkę majeranku i małą łyżeczkę herbaty czarnej (zielona też może być) zalać wrzątkiem ok. 200 ml, potrzymać pod przykryciem 10 minut. Wypić.

Pomaga!

Jest też inny, prostszy sposób:

Należy zjeść kopiastą łyżkę suszonego majeranku, dokładnie i długo ją przeżuwając, najlepiej bez popijania wodą. Działa niezawodnie, już po dziesięciu minutach.

 

Ziele angielskie

Pisze Joanna Posoch, autorka książki „Lawendowe Pole” i autorka prawdziwego lawendowego pola na Warmii.

Sprawdzona receptura mojego Taty, lekarza medycyny – dodaje w przypisach Joanna.

Zapomniałaś tabletek no-spa?

Spróbuj ziela angielskiego! Bóle brzucha, żołądkowe, miesiączkowe, wszystkie związane z napiętymi mięśniami gładkimi ustępują, kiedy weźmiesz do ust 3 do 5 kuleczek. Rozgryź dokładnie i połknij. Ziele angielskie pomaga też przy zaparciach i skurczach jelit. Herbatka z rozdrobnionych kuleczek ziela angielskiego ma właściwości uspokajające.

Powyższe sposoby zostały przeze mnie przetestowane osobiście i okazały się nadzwyczaj skuteczne.

W razie czego zaglądajcie na moją stronę internetową www.pamietamyoogrodach.pl.

W zakładce „Poziomki dla Laury” znajdziecie w przyszłości więcej porad.

O, tu na przykład moje doświadczenia związane z czarną rzodkwią, która bardzo pomaga przy wypadaniu włosów. Zerknijcie.

Henia Janik

O autorce

Henryka Janik
Henryka Janik
O autorce
Henryka Janik
Czyli jestem jedną z was - opiekunką, która zaczęła jeździć do Niemiec przeszło 7 lat temu. Miałam 27-podopiecznych. Tak jak wy - wyjechałam do pracy za Odrę, bo... kredyty, pętla finansowa, utrata pracy, operacja męża, a tu nie ma pieniędzy, trzeba skończyć rozpoczętą budowę domu, dzieci chcą studiować a ty chcesz, żeby w życiu miały lepiej... Albo chciałaś po prostu uciec od sytuacji, która wydawała ci się nie-do-wytrzymania i liczyłaś na to, że jak odskoczysz gdzieś dalej, sytuacja może zmieni się na lepsze... Tak było? A może miałaś jeszcze zupełnie inny powód, aby podjąć taką pracę? czytaj więcej »

O autorce

Henryka Janik
Henryka Janik
O autorce
Henryka Janik
Czyli jestem jedną z was - opiekunką, która zaczęła jeździć do Niemiec przeszło 7 lat temu. Miałam 27-podopiecznych. Tak jak wy - wyjechałam do pracy za Odrę, bo... kredyty, pętla finansowa, utrata pracy, operacja męża, a tu nie ma pieniędzy, trzeba skończyć rozpoczętą budowę domu, dzieci chcą studiować a ty chcesz, żeby w życiu miały lepiej... Albo chciałaś po prostu uciec od sytuacji, która wydawała ci się nie-do-wytrzymania i liczyłaś na to, że jak odskoczysz gdzieś dalej, sytuacja może zmieni się na lepsze... Tak było? A może miałaś jeszcze zupełnie inny powód, aby podjąć taką pracę? czytaj więcej »

Najpopularniejsze wpisy

Wokół jelit uwag kilka
Problemy z jelitami nasi podopieczni mają prawie bez wyjątku – jakby zostały wpisane w ten przedział wiekowy (aczkolwiek są wyjątki). Dzisiaj podam kilka porad zaczerpniętych z niemieckiego czasopisma Landapotheke dotyczących biegunki. Jakie środki domowe radzą stosować niemieccy naturoterapeuci? więcej »
2019-05-20
Krótki donos o dziadostwie
Najpierw męska decyzja. Albo ja, albo one. Powiedz "Nie!" długom i pętli, w którą się zaplątałeś. Nie zwalaj winy na rząd, osoby postronne, dzieciństwo i temu podobne okoliczności łagodzące. więcej »
2018-10-01
Biała Maria szlocha w piwnicy
Kolekcje reklamówek, zapalniczek, długopisów, hotelowe mydełka, jednorazówki szamponów, próbki perfum – wszystko skrzętnie skrywane na wypadek… Na wypadek czego? Niespodziewanego kataklizmu? Kto w takim wypadku pomyśli o próbce perfum Jil Sander? więcej »
2018-08-30

Dodaj komentarz

Zamów bezpłatne połączenie →