Wypłacamy wynagrodzenie zawsze na czas – zgodnie z umową i wcześniejszymi ustaleniami.
ATERIMA MED to pewna i sprawdzona firma – jesteśmy na rynku opieki już ponad 10 lat!
Ponad 100 000 razy! Na tyle zleceń wyjechali z nami nasi Opiekunowie przez ponad 10 lat.
Na 78% wszystkich naszych ofert wyjeżdżają ci sami, zadowoleni Opiekunowie. Znajdź swoją stałą ofertę!
W opinii Opiekunek24 jesteśmy numerem 1 wśród firm świadczących usługi opieki.
Pomagamy w dopasowaniu oferty do potrzeb i możliwości Opiekuna. Porozmawiajmy!
98% Opiekunów i podopiecznych jest zadowolona ze współpracy z nami. Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów!
Do grona Opiekunów ATERIMA MED właśnie dołączyła kolejna Opiekunka. Dziękujemy za zaufanie!
Najlepsze oferty schodzą jak świeże bułeczki. Teraz przegląda je 11 osób.
Teraz nasze oferty sprawdza 7 osób.
Nasze oferty weryfikuje teraz 17 osób.
W tej chwili nasi koordynatorzy potwierdzają oferty z 18 Opiekunkami.
Dziś zlecenie w Niemczech rozpoczyna 87 Opiekunek.
Świętujemy! Właśnie podpisaliśmy umowę z kolejną Opiekunką!
Mamy sprawdzone oferty – aktualizujemy status oferty każdorazowo ze zmienniczką.
Rok 2022 to rok wyższych stawek za zlecenie. Dobrze zarabiaj z ATERIMA MED.
5 gwarancji bezpieczeństwa – wyjedź na zlecenie ze spokojną głową. Dajemy poczucie bezpieczeństwa w czasie pandemii.
Jesteśmy w razie potrzeby – zapewniamy indywidualną opiekę Koordynatora.
Pomagamy w opiece nad podopiecznym – służymy fachową poradą Zespołu Pielęgniarskiego.
Oferujemy bezpłatne cykle webinarów z certyfikatem „Profesjonalni w opiece”– tylko dla Opiekunów ATERIMA MED.
Ubezpieczamy każdego Opiekuna – oferujemy pakiet dodatkowego ubezpieczenia, w tym ubezpieczenie na wypadek zachorowania na COVID-19.
Zapewniamy bezpieczną podróż ATERIMA Busem z adresu pod adres.
Mamy blisko 1000 sprawdzonych ofert – pomagamy dopasować je do potrzeb i możliwości Opiekuna.
image/svg+xml

Praca opiekunki osób starszych w Niemczech

+48 12 341 15 15
Zadzwoń już teraz!

Praca dla opiekunek w Niemczech

Wart tyle złota, ile waży

Dobry księgowy – mawiał mój kolega Jacek z firmy, w której pracowałam w latach 90-tych ubiegłego stulecia – wart tyle złota, ile sam waży! Na księgowym firma stoi! – twierdził Jacek.

Jacek był bystry, inteligentny i otwarty na nowe wyzwania. Uczył się szybko, szczególnie spraw związanych z komputerami, ale nie języków obcych! To była jego słabość. Akurat w tej firmie trzeba było mieć choć podstawy niemieckiego. Jacek nie odpuszczał – należał do takich, co jak się zaprą – cel wygryzą zębami, wydrapią pazurami. Niestety! Z niemieckim szło mu jak po grudzie.

Wszyscy o tym wiedzieliśmy i sekundowaliśmy Jackowi.

Któregoś dnia odebrał telefon od naszego kontrahenta z Niemiec. Nie oddał w panice słuchawki koledze, który mówił po niemiecku, ale powiedział kilka prostych zdań.

Co się dziwicie?! – triumfalnie krzyknął – Dobry nauczyciel niemieckiego wart tyle złota, ile waży! Ale ja bym podwoił stawkę!

Okazało się, że Jacek trafił na nauczyciela, który znalazł do niego "klucz", przełamał w Jacku przekonanie, że opanowanie języka jest niemożliwe. Jacek poczuł się swobodnie i rzeczywiście po roku zaczął nieźle mówić po niemiecku.

Albena – jeżeli idzie o języki obce, stanowiła przeciwieństwo Jacka. Oprócz bułgarskiego, który był jej językiem ojczystym, posługiwała się biegle siedmioma językami. Studiowała polonistykę w Sofii.

Poznałam ją w Polsce, kiedy przyjechała podszlifować polszczyznę w praktyce. Po polsku mówiła pięknie. Była wyjątkową osobą: połączenie talentu, pracowitości i dyscypliny. Miała też nieprzeciętne zdolności muzyczne. Na pewno dobry słuch ułatwiał jej naukę obcych języków. Ale nie to decydowało o jej sukcesie. Kiedy okazało się, że na studia doktoranckie we Fryburgu, dokąd wybierała się Albena, niezbędna jest jeszcze znajomość francuskiego – Albena po prostu przysiadła i w ciągu pięciu miesięcy nauczyła się francuskiego! Wystarczył jej podręcznik z kasetami plus dyscyplina. Oprócz Albeny nie poznałam osoby, która w tak dobrym stopniu potrafiłaby się nauczyć samodzielnie języka.

Dobry nauczyciel na początek naszej przygody z językiem to skarb. Poprawi wymowę, wyjaśni zasady, zmotywuje. Resztę musimy robić w tej dziedzinie sami. Nawet najlepszy nauczyciel nie nauczy się za nas słówek!

Jakby tak w następnym roku 2018 zacząć się uczyć tylko jedyne 10 słówek dziennie? Pomnożone przez 365 dni roku daje nam 3650 nowych słówek! Ależ to potężna baza!

Nawet niech będzie tylko 5 dziennie – pomnożone przez 365 dni = 1825 słówek! Tylko 15 minut dziennie. Pomyślcie o tym. Przecież to skarb na wagę złota w pracy w Niemczech. Daje ci to większą swobodę i pewność siebie. (Nie wspominając o tym, że nauka czegokolwiek na pamięć ćwiczy nasz mózg, czyli zapobiega demencji! My wiemy, czym jest demencja, prawda?)

Nauka języków obcych stała się w obecnych czasach koniecznością.

Dla ilustracji powyższej tezy: scenka z polskiego sklepu w Doncaster.

Piwa nie ma! Piwa nie ma!

Wyjaśniał zza lady po polsku grupce mężczyzn osobnik na Polaka wcale nie wyglądający. Pakistańczyk, Afgańczyk (?).

Piwa nie ma!

Nie ma co liczyć, że nasi podopieczni rzucą nam hasło po polsku, że "piwa nie ma". Prawdopodobieństwo raczej bliskie zeru.

Jest nasza Basia od niemieckiego, kartka, zeszyt, dacie radę z tym nowym postanowieniem noworocznym. Są filmiki. Tylko chcieć. Piętnaście minut dziennie. Wystarczy.

Ja postanowiłam tak zrobić z angielskim. Myślałam, że mi się "upiekło" jak dawno temu przestałam się go uczyć. Się odwlekło i nie uciekło... Piwa nie ma!

Oprócz tych 3650 nowych słówek życzę Wam wszystkim zdrowia i pogody ducha.

Niech się wam dobrze dzieje!


Henia Janik

Tutaj porada jak się uczyć słówek. Dotyczy to każdego języka obcego.

 

O autorce

Henryka Janik
Henryka Janik
O autorce
Henryka Janik
Czyli jestem jedną z was - opiekunką, która zaczęła jeździć do Niemiec przeszło 7 lat temu. Miałam 27-podopiecznych. Tak jak wy - wyjechałam do pracy za Odrę, bo... kredyty, pętla finansowa, utrata pracy, operacja męża, a tu nie ma pieniędzy, trzeba skończyć rozpoczętą budowę domu, dzieci chcą studiować a ty chcesz, żeby w życiu miały lepiej... Albo chciałaś po prostu uciec od sytuacji, która wydawała ci się nie-do-wytrzymania i liczyłaś na to, że jak odskoczysz gdzieś dalej, sytuacja może zmieni się na lepsze... Tak było? A może miałaś jeszcze zupełnie inny powód, aby podjąć taką pracę? czytaj więcej »

O autorce

Henryka Janik
Henryka Janik
O autorce
Henryka Janik
Czyli jestem jedną z was - opiekunką, która zaczęła jeździć do Niemiec przeszło 7 lat temu. Miałam 27-podopiecznych. Tak jak wy - wyjechałam do pracy za Odrę, bo... kredyty, pętla finansowa, utrata pracy, operacja męża, a tu nie ma pieniędzy, trzeba skończyć rozpoczętą budowę domu, dzieci chcą studiować a ty chcesz, żeby w życiu miały lepiej... Albo chciałaś po prostu uciec od sytuacji, która wydawała ci się nie-do-wytrzymania i liczyłaś na to, że jak odskoczysz gdzieś dalej, sytuacja może zmieni się na lepsze... Tak było? A może miałaś jeszcze zupełnie inny powód, aby podjąć taką pracę? czytaj więcej »

Najpopularniejsze wpisy

Wokół jelit uwag kilka
Problemy z jelitami nasi podopieczni mają prawie bez wyjątku – jakby zostały wpisane w ten przedział wiekowy (aczkolwiek są wyjątki). Dzisiaj podam kilka porad zaczerpniętych z niemieckiego czasopisma Landapotheke dotyczących biegunki. Jakie środki domowe radzą stosować niemieccy naturoterapeuci? więcej »
2019-05-20
Krótki donos o dziadostwie
Najpierw męska decyzja. Albo ja, albo one. Powiedz "Nie!" długom i pętli, w którą się zaplątałeś. Nie zwalaj winy na rząd, osoby postronne, dzieciństwo i temu podobne okoliczności łagodzące. więcej »
2018-10-01
Biała Maria szlocha w piwnicy
Kolekcje reklamówek, zapalniczek, długopisów, hotelowe mydełka, jednorazówki szamponów, próbki perfum – wszystko skrzętnie skrywane na wypadek… Na wypadek czego? Niespodziewanego kataklizmu? Kto w takim wypadku pomyśli o próbce perfum Jil Sander? więcej »
2018-08-30

Dodaj komentarz

Komentarze

Joanna
To prawda, dobry i wyrozumiały nauczyciel jest na wagę złota. Ja miałam szczęście trafić własnie na taką nauczycielkę dzięki której poznałam podstawy języka. Teraz kontynuuje naukę na wlasna reke - także z lekcjami z Basią:)
bożena
i ja rozpoczynam dzisiaj akcje "10 słówek dziennie":)
Zamów bezpłatne połączenie →