Wypłacamy wynagrodzenie zawsze na czas – zgodnie z umową i wcześniejszymi ustaleniami.
ATERIMA MED to pewna i sprawdzona firma – jesteśmy na rynku opieki już ponad 10 lat!
Ponad 100 000 razy! Na tyle zleceń wyjechali z nami nasi Opiekunowie przez ponad 10 lat.
Na 78% wszystkich naszych ofert wyjeżdżają ci sami, zadowoleni Opiekunowie. Znajdź swoją stałą ofertę!
W opinii Opiekunek24 jesteśmy numerem 1 wśród firm świadczących usługi opieki.
Pomagamy w dopasowaniu oferty do potrzeb i możliwości Opiekuna. Porozmawiajmy!
98% Opiekunów i podopiecznych jest zadowolona ze współpracy z nami. Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów!
Do grona Opiekunów ATERIMA MED właśnie dołączyła kolejna Opiekunka. Dziękujemy za zaufanie!
Najlepsze oferty schodzą jak świeże bułeczki. Teraz przegląda je 11 osób.
Teraz nasze oferty sprawdza 7 osób.
Nasze oferty weryfikuje teraz 17 osób.
W tej chwili nasi koordynatorzy potwierdzają oferty z 18 Opiekunkami.
Dziś zlecenie w Niemczech rozpoczyna 87 Opiekunek.
Świętujemy! Właśnie podpisaliśmy umowę z kolejną Opiekunką!
Mamy sprawdzone oferty – aktualizujemy status oferty każdorazowo ze zmienniczką.
Rok 2022 to rok wyższych stawek za zlecenie. Dobrze zarabiaj z ATERIMA MED.
5 gwarancji bezpieczeństwa – wyjedź na zlecenie ze spokojną głową. Dajemy poczucie bezpieczeństwa w czasie pandemii.
Jesteśmy w razie potrzeby – zapewniamy indywidualną opiekę Koordynatora.
Pomagamy w opiece nad podopiecznym – służymy fachową poradą Zespołu Pielęgniarskiego.
Oferujemy bezpłatne cykle webinarów z certyfikatem „Profesjonalni w opiece”– tylko dla Opiekunów ATERIMA MED.
Ubezpieczamy każdego Opiekuna – oferujemy pakiet dodatkowego ubezpieczenia, w tym ubezpieczenie na wypadek zachorowania na COVID-19.
Zapewniamy bezpieczną podróż ATERIMA Busem z adresu pod adres.
Mamy blisko 1000 sprawdzonych ofert – pomagamy dopasować je do potrzeb i możliwości Opiekuna.
image/svg+xml

Praca opiekunki osób starszych w Niemczech

+48 12 341 15 15
Zadzwoń już teraz!

Praca dla opiekunek w Niemczech

Jedzenie na myślenie

Przechowuje różne dane. Całkuje i różniczkuje. Opracowuje strategie przetrwania. Przywołuje smaki, zapachy, kolory, kształty. Zapamiętuje i zapomina. Selekcjonuje. Potrafi przenieść nas tam, gdzie wzrok nie sięga. Niepowtarzalny i niezastąpiony – naprawdę osobisty PC – mózg, dyrygent naszego ciała. Dlatego właśnie, że jest niewymienialny, traktuj go z szacunkiem i czułością, a przede wszystkim bądź świadomy jego potrzeb.

Nasz mózg potrzebuje wody i jeszcze raz wody! Co najmniej 1,5 litra dziennie. Bez odpowiedniej porcji płynów nie możemy dobrze funkcjonować, szczególnie jest to ważne dla osób starszych – przy demencji albo chorobie Alzheimera, przy niskiej podaży wody stan pogarsza się dramatycznie i bardzo szybko.

Mózg czerpie 20 proc. energii z pożywienia. Czego zatem powinniśmy mu dostarczać, by pracował efektywnie? Przede wszystkim nie zapominajmy o śniadaniu! Uczniowie, studenci powinni jeść śniadanie! Prawda tak banalna i tak często powtarzana, że aż nudna, a jednak wiele osób ignoruje tę zasadę. Zwłaszcza kierowcy niech nie zapominają o pierwszym posiłku – koncentracja na drodze decyduje przecież o być albo nie być.

Oto lista produktów, które polecają niemieccy dietetycy:

OWIES

Płatki owsiane są naprawdę świetne i pożywne. To całe bogactwo witamin z grupy B, magnez. Czy nie jest zastanawiające, że Szwajcarzy, Norwegowie i w ogóle mieszkańcy gór, czyli tzw. trudnych terenów, jedzą owsiankę jako źródło energii? Coś w tym musi być! Zatem muesli, zatem owsianka jak najbardziej. Już o tym pisałam na przykład tutaj.

OLEJE: LNIANY I KOKOSOWY

Tłuszcz nie zawsze jest wrogiem naszego organizmu. Chodzi tutaj o kwasy omega-3. Olej kokosowy stosuje się w profilaktyce choroby Alzheimera i przeciwko demencji.  Pomaga również spalać węglowodany i w rezultacie, jedząc wysokokaloryczny tłuszcz – chudniemy (podobnie ma się sprawa z awokado).

ORZECHY WŁOSKIE

Nie na darmo ich kształt przypomina ludzki mózg. Zawarte w nich tłuszcze, witamina E i C, kwas lanolinowy wspomagają prawidłową pracę komórek nerwowych.
Orzech włoski. Zdumiewające podobieństwo do ludzkiego mózgu! Sami porównajcie!

BROKUŁY

Zrobiły w ostatnim czasie zawrotną karierę i słusznie. Neutralizują wolne rodniki. To skarbnica  dużych ilości witamin E i C.

AWOKADO

Wyśmienite paliwo dla mózgu! Imponująca zawartość witaminy E neutralizującej wolne rodniki. Zawiera odżywcze białka.

WINOGRONA

Ze względu na zawartość cukru i fruktozy zaopatrują prawie natychmiast mózg w energię. Zawierają witaminy C i E. Zawartość fosforu i lecytyny sprawia, że szare komórki pracują lepiej.

BRUKSELKA

Zawiera witaminę B1 i śladowe ilości manganu, które są ważne dla zaopatrzenia mózgu w energię.

ŚLIWKI

Mają w swoim składzie – oprócz dużej ilości błonnika – tzw. kwercetynę, chroniącą mózg przed wolnymi rodnikami.

SZPINAK

Dostarcza witaminy z grupy B, witaminę C, E, K.

CZOSNEK

Co oferuje czosnek naszym szarym komórkom? Witaminę C i B1, wapń, magnez, fluor, antyoksydanty, związki siarki, które chronią mózg przed różnego rodzaju chorobami, m. in. przed dosyć częstym rakiem mózgu – glejakiem.

NATKA  PIETRUSZKI

Wysoka zawartość witaminy C oraz karotenu zawarta w zielonych listkach pietruszki pozwala odeprzeć wolne rodniki, które mogą niszczyć i uszkadzać komórki mózgowe.

ŁOSOŚ DZIKI

Zaopatruje nas w witaminy B1 i E, szczególnie w kwasy omega-3, które zmniejszają ryzyko zachorowalności na Alzheimera, redukują zmęczenie, zapobiegają depresjom i zaburzeniom pamięci.

JABŁKA

Oprócz tego, że pomagają wzmocnić układ nerwowy (B1, B2, C), odkwaszają i oczyszczają organizm (błonnik!).

MANGOLD

Burak rzymski powrócił na nasze stoły i zdobywa coraz większą popularność. Jest źródłem antyoksydantów, kwasu foliowego, manganu, potasu i żelaza. Liście buraka rzymskiego przygotowuje się jak szpinak; można też je blanszować i wykorzystać do robienia gołąbków.
Tajemnicza nazwa mangold to po prostu poczciwy burak rzymski.

GROCH

Stanowczo za mało doceniany (może zbyt tani albo wydaje się niektórym zbyt pospolity?). Niesłusznie! Groch ma w swoim składzie witaminy: A, B1, B2, B3, B6, C, E, K, mangan, fosfor; zwalcza wolne rodniki. Aby uniknąć kłopotów gastrycznych, do przyprawiania strączkowych mamy całą gamę ziół: cząber, kminek, majeranek, kurkumę, imbir.

 

Jest w czym wybierać, by wspomóc działanie naszego mózgu, prawda? Bo on jest najważniejszy, wspaniały. Precyzyjny organ organizujący dosłownie wszystko, co wewnątrz i na zewnątrz nas.


Henia Janik

Korzystałam z książki Die Anti-Alzeihemer-Formel  J.Vormann, K.Tiedeman.
Artykuł ukazał się na portalu naturanie.pro

O autorce

Henryka Janik
Henryka Janik
O autorce
Henryka Janik
Czyli jestem jedną z was - opiekunką, która zaczęła jeździć do Niemiec przeszło 7 lat temu. Miałam 27-podopiecznych. Tak jak wy - wyjechałam do pracy za Odrę, bo... kredyty, pętla finansowa, utrata pracy, operacja męża, a tu nie ma pieniędzy, trzeba skończyć rozpoczętą budowę domu, dzieci chcą studiować a ty chcesz, żeby w życiu miały lepiej... Albo chciałaś po prostu uciec od sytuacji, która wydawała ci się nie-do-wytrzymania i liczyłaś na to, że jak odskoczysz gdzieś dalej, sytuacja może zmieni się na lepsze... Tak było? A może miałaś jeszcze zupełnie inny powód, aby podjąć taką pracę? czytaj więcej »

O autorce

Henryka Janik
Henryka Janik
O autorce
Henryka Janik
Czyli jestem jedną z was - opiekunką, która zaczęła jeździć do Niemiec przeszło 7 lat temu. Miałam 27-podopiecznych. Tak jak wy - wyjechałam do pracy za Odrę, bo... kredyty, pętla finansowa, utrata pracy, operacja męża, a tu nie ma pieniędzy, trzeba skończyć rozpoczętą budowę domu, dzieci chcą studiować a ty chcesz, żeby w życiu miały lepiej... Albo chciałaś po prostu uciec od sytuacji, która wydawała ci się nie-do-wytrzymania i liczyłaś na to, że jak odskoczysz gdzieś dalej, sytuacja może zmieni się na lepsze... Tak było? A może miałaś jeszcze zupełnie inny powód, aby podjąć taką pracę? czytaj więcej »

Najpopularniejsze wpisy

Wokół jelit uwag kilka
Problemy z jelitami nasi podopieczni mają prawie bez wyjątku – jakby zostały wpisane w ten przedział wiekowy (aczkolwiek są wyjątki). Dzisiaj podam kilka porad zaczerpniętych z niemieckiego czasopisma Landapotheke dotyczących biegunki. Jakie środki domowe radzą stosować niemieccy naturoterapeuci? więcej »
2019-05-20
Krótki donos o dziadostwie
Najpierw męska decyzja. Albo ja, albo one. Powiedz "Nie!" długom i pętli, w którą się zaplątałeś. Nie zwalaj winy na rząd, osoby postronne, dzieciństwo i temu podobne okoliczności łagodzące. więcej »
2018-10-01
Biała Maria szlocha w piwnicy
Kolekcje reklamówek, zapalniczek, długopisów, hotelowe mydełka, jednorazówki szamponów, próbki perfum – wszystko skrzętnie skrywane na wypadek… Na wypadek czego? Niespodziewanego kataklizmu? Kto w takim wypadku pomyśli o próbce perfum Jil Sander? więcej »
2018-08-30

Dodaj komentarz

Zamów bezpłatne połączenie →