Aktualności

Nowość! "ABC demencji z ATERIMA MED"

Każdego dnia wsłuchujemy się w rozmowy z Wami, w których przekazujecie różnego rodzaju prośby i pytania. Odpowiadając na nie uruchamiamy cykl pytań i odpowiedzi na temat demencji. Wszystkie Opiekunki i Opiekunów zapraszamy do śledzenia „ABC demencji z ATERIMA MED”!

ABCDemencji1

Opieka nad osobą cierpiącą na demencję wymaga właściwego podejścia, które opiera się na zrozumieniu specyfiki tej choroby. Bez tej wiedzy zachowanie seniora może być czasem odczytywane jako złośliwe i powodować u jego Opiekuna wiele stresu, frustracji czy bezradności.    

Wiemy, że sporo z Was świetnie radzi sobie w opiece z podopiecznymi, którzy cierpią na demencję, ale są też osoby z mniejszym stażem. Chcemy pomóc wszystkim Opiekunom! Dla części z Was nasze materiały będą powtórzeniem, ale dla innych pewnie staną się źródłem cennej wiedzy. 

Zarówno te mniej i bardziej doświadczone osoby zachęcamy do dyskusji i wymiany wiedzy w ramach nowego cyklu. Liczymy na to, że nasze porady zaoszczędzą Wam nerwów w kłopotliwych sytuacjach w kontakcie z seniorami z demencją.

W każdym tygodniu na Facebooku oraz naszej stronie internetowej omawiamy jedno zagadnienie związane z tym schorzeniem. Jest miejsce na wspólne rozważania i wymianę porad pomiędzy Wami, a także na opinię eksperta. Swoją wiedzą dzieli się z nami dr Michał Gwiżdż – wykładowca akademicki, psycholog praktyk, specjalista psychiatrii środowiskowej zawodowo zajmujący się opieką nad pacjentami z demencją. Jego wskazówki oraz ciekawe opinie z facebookowej dyskusji przeczytać możecie tutaj


Śledźcie uważnie naszą stronę i Facebooka!