Wyjedź do Niemiec bezpiecznie i komfortowo ATERIMA Busem.
Rekrutacja i zatrudnienie on-line bez konieczności wychodzenia z domu. Aplikuj
Najlepsze oferty od pracodawcy nr 1 w rankingu Opiekunek24.pl
Aż 98% zadowolonych Opiekunów ze współpracy z nami – dołącz do nas!
Bezpieczna praca w pandemii w ATERIMA MED – mamy 6 gwarancji bezpieczeństwa!
W tym momencie 5 Opiekunek przegląda oferty pracy ATERIMA MED
Mamy dopasowane oferty - wyjedź na zlecenie do Niemiec na jak długo chcesz!
W ciągu ostatnich 2 godzin godzin aplikowało już 3 Opiekunów.
Współpracując z nami otrzymasz możliwość uczestnictwa w certyfikowanych szkoleniach.
Oferujemy dedykowany program szkolenia tylko dla Opiekunów ATERIMA MED
Dołącz do grona najlepszych Opiekunek i odbieraj premie do wynagrodzenia.
Tylko dla Opiekunów ATERIMA MED - profesjonalne wsparcie Zespołu Pielęgniarskiego!
Rozwijaj kompetencje językowe i zarabiaj więcej! Korzystaj z kursów języka niemieckiego!
ATERIMA MED – numer 1 wśród firm z branży opieki na seniorami w rankingu Opiekunek24.pl
Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów ATERIMA MED.
Blisko 1000 sprawdzonych ofert czeka na Ciebie. Aplikuj
Teraz najwyższe premie – sprawdź oferty i wyjedź z ATERIMA MED.
U nas to Ty wybierasz zlecenie! Blisko 1000 ofert czeka na Ciebie. Aplikuj Z nami zyskasz wysokie zarobki + PREMIE. Zawsze terminowe wypłaty. Aplikuj

Praca dla opiekunek w Niemczech

+48 12 341 15 15
Zadzwoń już teraz!

Praca dla opiekunek w Niemczech

Jak wybrać bezpieczną ofertę pracy w Niemczech?

Wakacje to czas, w którym jeszcze większym zainteresowaniem cieszą się oferty pracy za granicą. Szczególnie popularnym zawodem jest praca opiekunki w Niemczech, którą wybiera coraz więcej Polek. Szukając idealnej oferty pracy należy zwrócić szczególną uwagę na swoje bezpieczeństwo.

Jak znaleźć bezpieczną pracę w Niemczech?

Bezpieczna-praca-z-ATERIMA-MEDOsoby wyjeżdżające do Niemiec – szczególnie te, które decydują się na wyjazd po raz pierwszy – powinny przed podjęciem jakichkolwiek decyzji dokładnie sprawdzić wiarygodność potencjalnego pracodawcy.

Szukając odpowiedniej oferty pracy w Niemczech warto skorzystać z usług dobrej firmy. Rzetelna firma to gwarancja bezpieczeństwa i spokoju. Dobrze jest wybrać agencję, która specjalizuje się w delegowaniu pracowników do danego kraju oraz do danej branży.

Jak sprawdzić rzetelność firmy? Warto zebrać opinie o firmie w internecie, np. na forach internetowych i portalach społecznościowych, a także sprawdzić stronę internetową firmy.

Kiedy powinna zapalić się czerwona lampka?

Wątpliwości powinny budzić firmy, które:

  • nie podają dokładnego adresu siedziby, a jedynie numer telefonu,
  • danych firmy nie ma w rejestrze KRAZ,
  • firma nie ma swojej strony internetowej,
  • w internecie nie można znaleźć informacji o firmie lub jest ich niewiele,
  • firma pobiera opłaty za znalezienie pracy za granicą,
  • przedstawiciele firmy proponują podpisanie umowy dopiero po przyjeździe na miejsce pracy za granicą,
  • oferowane przez pracodawcę wynagrodzenie, warunki zatrudnienia, zakwaterowania są podejrzanie atrakcyjne,
  • pracodawca nie sprawdza kwalifikacji pracownika niezbędnych do wykonywania pracy (np. znajomości języka).

Więcej na temat bezpiecznego wyjazdu do pracy jako opiekunka osób starszych znajdziesz w naszym artykule.

Firmy, które zapewniają bezpieczne i legalne zatrudnienie w Niemczech oferują załatwienie wszelkich formalności związanych z wyjazdem, organizują zakwaterowanie za granicą, wypłacają wynagrodzenie terminowo, zapewniają świadczenia takie jak ubezpieczenie społeczne oraz odprowadzają składki emerytalne, a w razie problemów na miejscu pracy zawsze wspierają swoich pracowników.

W ATERIMA MED wszystkie Opiekunki osób starszych są objęte dodatkowym pakietem ubezpieczenia, które pokrywa m.in. koszty leczenia, transportu medycznego, następstw nieszczęśliwych wypadków i OC oraz profesjonalną pomoc w nagłych wypadkach.

Praca na czarno? To nie dla mnie!

Polki wyjeżdżające do pracy jako opiekunka w Niemczech „prywatnie”, czyli na czarno, nie są do końca świadome konsekwencji, jakie mogą ponieść. Są to m.in. wysoka grzywna, deportacja lub ogromne koszty leczenia w razie choroby związane z brakiem ubezpieczenia. Poza tym, osoby pracujące na czarno nie mogą liczyć na składki emerytalne, a przez brak umowy z pracodawcą nie są chronione przez prawo. Może to oznaczać problemy z otrzymaniem wynagrodzenia, a w skrajnych przypadkach – osoba zatrudniona może paść ofiarą oszustów i handlarzy ludźmi.

Handel ludźmi – realne zagrożenie

Brak wymagań, praca od zaraz czy brak danych kontaktowych i wysokie wynagrodzenie to klasyczne oznaki podejrzanych ofert pracy w Niemczech, które w sieci zamieszczają nielegalni werbownicy, oszuści i handlarze ludźmi. Około 15 tysięcy Polaków rocznie staje się ofiarami handlu ludźmi, a 80% z nich to kobiety!

Pracuj u Zbigniewa – eksperyment

W związku z faktem, że co roku w sezonie wakacyjnym w internecie pojawia się coraz więcej podejrzanych ofert pracy za granicą, ATERIMA MED we współpracy ze Stowarzyszeniem PoMOC po raz drugi przeprowadziła pewien eksperyment. Tajemniczy Zbigniew opublikował ogłoszenie o pracę dla opiekunki osób starszych w Niemczech. Nie stawiając właściwie żadnych wymagań, zaoferował 1700 euro za pracę na czarno, nie podając adresu ani telefonu kontaktowego – jedynie adres e-mail.

Jakie były wyniki eksperymentu? Ogłoszenie wywołało aż 176 reakcji, a 89 osób bezpośrednio zgłosiło chęć wyjazdu. Więcej informacji na temat efektów eksperymentu znajdziesz TUTAJ. Cała akcja z nieprawdziwym ogłoszeniem to część kampanii „Bezpieczna praca za granicą”, której głównym celem jest zwrócenie uwagi na zagrożenia związane z nielegalną pracą za granicą oraz na zjawisko handlu ludźmi.

Opieka nad osobami starszymi – legalne zatrudnienie

Planując wyjazd za granicę jako opiekunka osób starszych warto zadbać o swoje bezpieczeństwo wybierając rzetelną firmę, która zapewni bezpieczny wyjazd, ubezpieczenie, składki emerytalne oraz terminowo wypłacane wynagrodzenie.

ATERIMA MED oferuje legalną i bezpieczną pracę jako opiekunka w Niemczech, a także zajmuje się przeciwdziałaniem handlowi ludźmi i pracy przymusowej. Właśnie dlatego, z myślą o osobach szukających pracy poza granicami Polski ATERIMA MED we współpracy ze Stowarzyszeniem PoMOC stworzyła bezpłatny poradnik „Bezpieczna praca za granicą”. Poradnik można pobrać TUTAJ.

Zamów bezpłatne połączenie →

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki ciasteczek i polityki prywatności.