Blog Koordynatorki ATERIMA MED

Co zrobić, gdy w domu podopiecznego nie ma internetu?

Autor Patrycja Niewiadomska,

Pani Beata, Opiekunka ATERIMA MED ze Szczecina, wyjechała na nową ofertę pracy. Jej poprzedni podopieczny po długiej chorobie niestety zmarł, więc opiekunka musiała zmienić swoje stałe miejsce pracy. Opieka nad nową podopieczną w Berlinie zapowiadała się bardzo dobrze – wyjeżdżała do mobilnej i spokojnej seniorki mieszkającej w nowym bloku w centrum Berlina.

Po przyjeździe na miejsce pracy wszystko było w jak najlepszym porządku, ale pojawił się drobny problem – brak połączenia z internetem. Pani Beata zadzwoniła do mnie dzień po przyjeździe z prośbą o pomoc. Internet był przecież jej głównym sposobem na utrzymywanie kontaktu z córką.

Jak udało mi się pomóc?

Na początku zapytałam, czy w domu podopiecznej jest router – z moich informacji przecież wynikało, że na miejscu pracy jest stałe połączenie z internetem. Opiekunce udało się zlokalizować router, jednak był on wyłączony. Po krótkiej rozmowie zadzwoniłam do niemieckiego pośrednika i wytłumaczyłam całą sytuację. Okazało się, że wystarczy włączyć urządzenie i wpisać do komputera opiekunki hasło. Syn podopiecznej zaoferował swoją pomoc i jeszcze tego samego dnia przyjechał do mieszkania, aby uruchomić połączenie z internetem. Wszystko udało się załatwić w dwie godziny.

Moja rada:

W ATERIMA MED aż 82% zatrudnionych Opiekunów ma na miejscu pracy zapewnione stałe łącze internetowe. Często w odpowiedzi na potrzeby naszych Opiekunów po rozmowie z pośrednikiem organizujemy założenie łącza w domu podopiecznego. Dobrze rozumiemy, że w dzisiejszych czasach jest to przecież bardzo ważne!

Jeśli bardzo zależy Ci na internecie w Niemczech koniecznie poinformuj o tym swojego Koordynatora. Wtedy będziesz mieć pewność, że na miejscu będzie możliwość korzystania z internetu.

A teraz lecę, bo telefon dzwoni! 

Patrycja – Wasza Koordynatorka ATERIMA MED


Dodaj komentarz

Na podany adres e-mail zostanie wysłany link potwierdzający dodanie komentarza. Adres e‑mail nie będzie prezentowany na stronie.