ATERIMA MED to pewna, legalna i bezpieczna firma – jesteśmy na rynku od 2011 roku
Ponad 100 000 razy! Na tyle zleceń wyjechali z nami nasi Opiekunowie przez ponad 10 lat.
Wypłacamy wynagrodzenie zawsze na czas – zgodnie z umową i wcześniejszymi ustaleniami.
Na 78% wszystkich naszych ofert wyjeżdżają ci sami, zadowoleni Opiekunowie. Znajdź swoją stałą ofertę!
Jesteśmy firmą nr 1 w branży opiekuńczej według rankingu firm na portalu opiekunki24.pl.
9,7/10 – nasza ocena wśród polecających nas Opiekunów. Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów – sprawdź nasze oferty!
W ATERIMA MED dostajesz więcej! W ramach naszego programu „Jesteś z nami dłużej, zarabiasz więcej” zyskujesz gwarancję podwyżki po 1. zleceniu oraz kolejną już po 2. wyjeździe.
W naszej codziennej pracy kierujemy się mottem: „zaopiekuj się naszym Podopiecznym, a my zaopiekujemy się Tobą”.
Nasi Opiekunowie mają dostęp do bezpłatnych webinarów „Profesjonalni w opiece z przydatnymi wskazówkami dotyczącymi opieki nad osobami starszymi.
Zapewniamy stałą i indywidualną opiekę Koordynatora.
Nasi Opiekunowie mogą korzystać z nieodpłatnych i indywidualnych porad prawnych.
Organizujemy przejazd w obie strony i zapewniamy bezpieczną podróż ATERIMA Busem od drzwi do drzwi.
Zapewniamy wsparcie psychologiczne przez telefoniczne konsultacje z psychologiem.
Nasi Opiekunowie mają dostęp do wsparcia językowego przez indywidualne konsultacje z lektorem języka niemieckiego oraz kursy językowe.
Zapewniamy wsparcie merytoryczne przez telefoniczne konsultacje w zakresie opieki z Ekspertami Biura Medycznego ATERIMA MED.
Ubezpieczamy każdego Opiekuna prywatnym ubezpieczeniem medycznym, które uprawnia do korzystania z bezpłatnej opieki medycznej na terenie Niemiec i Polski.
Mamy sprawdzone oferty – aktualizujemy status oferty każdorazowo ze zmiennikami.
Mamy zlecenia w atrakcyjnych regionach Niemiec – sprawdź nasze oferty!
Mamy blisko 1000 sprawdzonych ofert – pomagamy dopasować je do preferencji Opiekuna.
Do grona Opiekunów ATERIMA MED dołączył właśnie kolejny Opiekun – dziękujemy za zaufanie.
Teraz nasze oferty przegląda 17 osób. Sprawdź dostępne zlecenia i zarezerwuj najlepsze dla siebie.
W tej chwili nasi Koordynatorzy potwierdzają oferty z 23 Opiekunami.
Dziś zlecenie w Niemczech rozpoczyna aż 64 Opiekunów.
image/svg+xml
+48 12 341 15 15
Zadzwoń już teraz!

Niemiecki dla Opiekunek – skuteczna nauka z ATERIMA MED

Znajomość języka niemieckiego jest kluczową umiejętnością w pracy Opiekunki w Niemczech. ATERIMA MED już od ponad 8 lat tworzy bezpłatny, internetowy kurs niemieckiego dla Opiekunek. W związku ze stworzeniem nowej strony internetowej, wprowadziliśmy w naszych lekcjach zmiany i ulepszenia, które pozwolą na jeszcze bardziej skuteczną naukę języka!

Niemiecki dla Opiekunek z Basią Oleksy

niemiecki-dla-OpiekunekOpieka nad osobami starszymi w Niemczech wymaga przynajmniej podstawowej znajomości języka. Lekcje niemieckiego przedstawiające życie Opiekunki osób starszych – Basi Oleksy i jej podopiecznej Doris Schulz są znane i lubiane wśród Opiekunów – nie tylko tych pracujących w ATERIMA MED. Wielu z nich, naukę języka od postaw rozpoczynała właśnie od lekcji z Basią. Każda z lekcji w kursie przybliża słownictwo związane z opieką nad osobami starszymi, jak również wyrażenia przydatne w codziennych sytuacjach, np. podczas zakupów, wizyt u lekarza, załatwiania spraw w banku lub na poczcie, a nawet słówka związane z chorobami osób starszych przydatne w codziennej opiece seniora. Nie bez powodu internetowy kurs niemieckiego z Basią jest uważany za najlepszy w Polsce!

Zmiany i ulepszenia z myślą o naszych Opiekunach

W związku ze stworzeniem nowej strony internetowej ATERIMA MED, wprowadziliśmy duże zmiany w naszym kursie niemieckiego dla Opiekunek. W planowaniu zmian i ulepszeń punktem odniesienia były dla nas opinie i sugestie naszych Opiekunów – Wasze zdanie jest dla nas najważniejsze! :) Pierwszą zmianą, jaką można zauważyć jest nowa oprawa graficzna strony. Nasza strona internetowa jest teraz dużo bardziej przejrzysta i funkcjonalna.

Do tej pory każda z lekcji zawierała dialogi, zapisy wymowy, nagrania audio, ćwiczenia, słowniczek oraz radę na temat nauki języka. Od teraz w naszych lekcjach możecie dodatkowo:

  • odsłuchiwać całe dialogi lub pojedyncze wypowiedzi,
  • pobierać na swój komputer nagrania audio wszystkich dialogów,
  • jednym kliknięciem pobierać osobne pliki z dialogami lub słowniczkiem,
  • ukrywać niemieckie lub polskie zdania i ćwiczyć ich samodzielne tłumaczenie.

Nauka niemieckiego gdzie tylko chcesz!

Wprowadzone ulepszenia pozwalają na skuteczną naukę języka w każdym miejscu! Pliki audio z dialogami możesz ściągnąć na telefon, komputer, tablet lub zapisać na odtwarzaczu mp3, a następnie odsłuchiwać nagrania w dowolnym miejscu i czasie, np. podczas spaceru, podróży lub w trakcie sprzątania. Czas spędzony w autokarze w podróży do Niemiec możesz wykorzystać na naukę. „Na tablecie mam wgrane dialogi po niemiecku. Lubię uczyć się podczas podróży” pisze pani Mirosława, Opiekunka osób starszych w ATERIMA MED. Częste słuchanie dialogów pozwala na osłuchanie się z językiem i ćwiczenie prawidłowej wymowy.

Jeśli jesteś wzrokowcem, dobrym sposobem będzie wydrukowanie słowniczków do lekcji – mając je cały czas pod ręką z pewnością szybciej nauczysz się wielu nowych słów i wyrażeń. Przeglądanie i kilkukrotne czytanie listy słówek bardzo ułatwia naukę! Skutecznym sposobem nauki jest także przepisywanie trudnych słów po niemiecku na małe, samoprzylepne karteczki (tzw. fiszki), a następnie przyklejanie je w widocznych miejscach, np. na lustrze lub szafkach. Ta metoda umożliwia szybkie zapamiętywanie wyrazów i ich pisowni.

Rozwijanie kompetencji z Akademią Opiekunek

Dodatkowo, dla wszystkich zatrudnionych w ATERIMA MED Opiekunek i Opiekunów udostępniamy wiele przydatnych materiałów. Można je znaleźć na platformie Akademii Opiekunek, która pomaga w rozwijaniu kompetencji językowych i zawodowych Opiekunów osób starszych.

Na platformie można znaleźć profesjonalne, internetowe kursy języka niemieckiego, które prowadzone są na dwóch poziomach zaawansowania. Dla osób, które wolą naukę z lektorem mamy filmy gramatyczne Akademii Opiekunek, w których w prosty i przystępny sposób tłumaczymy zasady niemieckiej gramatyki.

Poza internetowym kursem niemieckiego, Akademia organizuje w całej Polsce cykliczne, stacjonarne kursy języka dla początkujących. Więcej informacji na ten temat można uzyskać poprzez kontakt z biurem AED.

Poza nauką niemieckiego, Akademia Opiekunek we współpracy z ekspertami, tworzy internetowe kursy z zakresu profilaktyki chorób otępiennych, które pomagają w opiece nad seniorami cierpiącymi na demencję.

Chcesz zarabiać więcej? Ucz się języka!

Nasze lekcje niemieckiego cieszą się dużą popularnością i pomagają w stałym podnoszeniu kwalifikacji językowych. Dzięki temu nasi Opiekunowie mogą liczyć na lepsze oferty pracy w Niemczech w opiece nad osobami starszymi. Liczymy, że wprowadzone przez nas zmiany ułatwią naukę niemieckiego wszystkim naszym Opiekunom. :)

Więcej metod i wskazówek na temat skutecznej nauki języka znajdziesz w naszym artykule.

Bezpłatny kurs niemieckiego z Basią dla Opiekunek znajdziesz na naszej stronie internetowej.

Dołącz do najlepiej zaopiekowanych Opiekunów!

Chcesz rozpocząć pracę jako Opiekun osób starszych? Zobacz nasze oferty pracy w Niemczech i aplikuj!

SPRAWDŹ NASZE OFERTY!SPRAWDŹ NASZE OFERTY!

Zamów bezpłatne połączenie →