Wyjedź do Niemiec bezpiecznie i komfortowo ATERIMA Busem.
Rekrutacja i zatrudnienie on-line bez konieczności wychodzenia z domu. Aplikuj
Najlepsze oferty od pracodawcy nr 1 w rankingu Opiekunek24.pl
Aż 98% zadowolonych Opiekunów ze współpracy z nami – dołącz do nas!
Bezpieczna praca w pandemii w ATERIMA MED – mamy 6 gwarancji bezpieczeństwa!
W tym momencie 7 Opiekunek przegląda oferty pracy ATERIMA MED
Mamy dopasowane oferty - wyjedź na zlecenie do Niemiec na jak długo chcesz!
W ciągu ostatnich 2 godzin godzin aplikowało już 3 Opiekunów.
Współpracując z nami otrzymasz możliwość uczestnictwa w certyfikowanych szkoleniach.
Oferujemy dedykowany program szkolenia tylko dla Opiekunów ATERIMA MED
Dołącz do grona najlepszych Opiekunek i odbieraj premie do wynagrodzenia.
Tylko dla Opiekunów ATERIMA MED - profesjonalne wsparcie Zespołu Pielęgniarskiego!
Rozwijaj kompetencje językowe i zarabiaj więcej! Korzystaj z kursów języka niemieckiego!
ATERIMA MED – numer 1 wśród firm z branży opieki na seniorami w rankingu Opiekunek24.pl
Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów ATERIMA MED.
Blisko 1000 sprawdzonych ofert czeka na Ciebie. Aplikuj
Teraz najwyższe premie – sprawdź oferty i wyjedź z ATERIMA MED.
U nas to Ty wybierasz zlecenie! Blisko 1000 ofert czeka na Ciebie. Aplikuj Z nami zyskasz wysokie zarobki + PREMIE. Zawsze terminowe wypłaty. Aplikuj

Praca opiekunki osób starszych w Niemczech

+48 12 341 15 15
Zadzwoń już teraz!

Praca dla opiekunek w Niemczech

Niemiecki dla Opiekunek – skuteczna nauka z ATERIMA MED

Znajomość języka niemieckiego jest kluczową umiejętnością w pracy Opiekunki w Niemczech. ATERIMA MED już od ponad 8 lat tworzy bezpłatny, internetowy kurs niemieckiego dla Opiekunek. W związku ze stworzeniem nowej strony internetowej, wprowadziliśmy w naszych lekcjach zmiany i ulepszenia, które pozwolą na jeszcze bardziej skuteczną naukę języka!

Niemiecki dla Opiekunek z Basią Oleksy

niemiecki-dla-OpiekunekOpieka nad osobami starszymi w Niemczech wymaga przynajmniej podstawowej znajomości języka. Lekcje niemieckiego przedstawiające życie Opiekunki osób starszych – Basi Oleksy i jej podopiecznej Doris Schulz są znane i lubiane wśród Opiekunów – nie tylko tych pracujących w ATERIMA MED. Wielu z nich, naukę języka od postaw rozpoczynała właśnie od lekcji z Basią. Każda z lekcji w kursie przybliża słownictwo związane z opieką nad osobami starszymi, jak również wyrażenia przydatne w codziennych sytuacjach, np. podczas zakupów, wizyt u lekarza, załatwiania spraw w banku lub na poczcie, a nawet słówka związane z chorobami osób starszych przydatne w codziennej opiece seniora. Nie bez powodu internetowy kurs niemieckiego z Basią jest uważany za najlepszy w Polsce!

Zmiany i ulepszenia z myślą o naszych Opiekunach

W związku ze stworzeniem nowej strony internetowej ATERIMA MED, wprowadziliśmy duże zmiany w naszym kursie niemieckiego dla Opiekunek. W planowaniu zmian i ulepszeń punktem odniesienia były dla nas opinie i sugestie naszych Opiekunów – Wasze zdanie jest dla nas najważniejsze! :) Pierwszą zmianą, jaką można zauważyć jest nowa oprawa graficzna strony. Nasza strona internetowa jest teraz dużo bardziej przejrzysta i funkcjonalna.

Do tej pory każda z lekcji zawierała dialogi, zapisy wymowy, nagrania audio, ćwiczenia, słowniczek oraz radę na temat nauki języka. Od teraz w naszych lekcjach możecie dodatkowo:

  • odsłuchiwać całe dialogi lub pojedyncze wypowiedzi,
  • pobierać na swój komputer nagrania audio wszystkich dialogów,
  • jednym kliknięciem pobierać osobne pliki z dialogami lub słowniczkiem,
  • ukrywać niemieckie lub polskie zdania i ćwiczyć ich samodzielne tłumaczenie.

Nauka niemieckiego gdzie tylko chcesz!

Wprowadzone ulepszenia pozwalają na skuteczną naukę języka w każdym miejscu! Pliki audio z dialogami możesz ściągnąć na telefon, komputer, tablet lub zapisać na odtwarzaczu mp3, a następnie odsłuchiwać nagrania w dowolnym miejscu i czasie, np. podczas spaceru, podróży lub w trakcie sprzątania. Czas spędzony w autokarze w podróży do Niemiec możesz wykorzystać na naukę. „Na tablecie mam wgrane dialogi po niemiecku. Lubię uczyć się podczas podróży” pisze pani Mirosława, Opiekunka osób starszych w ATERIMA MED. Częste słuchanie dialogów pozwala na osłuchanie się z językiem i ćwiczenie prawidłowej wymowy.

Jeśli jesteś wzrokowcem, dobrym sposobem będzie wydrukowanie słowniczków do lekcji – mając je cały czas pod ręką z pewnością szybciej nauczysz się wielu nowych słów i wyrażeń. Przeglądanie i kilkukrotne czytanie listy słówek bardzo ułatwia naukę! Skutecznym sposobem nauki jest także przepisywanie trudnych słów po niemiecku na małe, samoprzylepne karteczki (tzw. fiszki), a następnie przyklejanie je w widocznych miejscach, np. na lustrze lub szafkach. Ta metoda umożliwia szybkie zapamiętywanie wyrazów i ich pisowni.

Rozwijanie kompetencji z Akademią Opiekunek

Dodatkowo, dla wszystkich zatrudnionych w ATERIMA MED Opiekunek i Opiekunów udostępniamy wiele przydatnych materiałów. Można je znaleźć na platformie Akademii Opiekunek, która pomaga w rozwijaniu kompetencji językowych i zawodowych Opiekunów osób starszych.

Na platformie można znaleźć profesjonalne, internetowe kursy języka niemieckiego, które prowadzone są na dwóch poziomach zaawansowania. Dla osób, które wolą naukę z lektorem mamy filmy gramatyczne Akademii Opiekunek, w których w prosty i przystępny sposób tłumaczymy zasady niemieckiej gramatyki.

Poza internetowym kursem niemieckiego, Akademia organizuje w całej Polsce cykliczne, stacjonarne kursy języka dla początkujących. Więcej informacji na ten temat można uzyskać poprzez kontakt z biurem AED.

Poza nauką niemieckiego, Akademia Opiekunek we współpracy z ekspertami, tworzy internetowe kursy z zakresu profilaktyki chorób otępiennych, które pomagają w opiece nad seniorami cierpiącymi na demencję.

Chcesz zarabiać więcej? Ucz się języka!

Nasze lekcje niemieckiego cieszą się dużą popularnością i pomagają w stałym podnoszeniu kwalifikacji językowych. Dzięki temu nasi Opiekunowie mogą liczyć na lepsze oferty pracy w Niemczech w opiece nad osobami starszymi. Liczymy, że wprowadzone przez nas zmiany ułatwią naukę niemieckiego wszystkim naszym Opiekunom. :)

Więcej metod i wskazówek na temat skutecznej nauki języka znajdziesz w naszym artykule.

Bezpłatny kurs niemieckiego z Basią dla Opiekunek znajdziesz na naszej stronie internetowej.

Dołącz do najlepiej zaopiekowanych Opiekunów!

Chcesz rozpocząć pracę jako Opiekun osób starszych? Zobacz nasze oferty pracy w Niemczech i aplikuj!

SPRAWDŹ NASZE OFERTY!SPRAWDŹ NASZE OFERTY!

Zamów bezpłatne połączenie →

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki ciasteczek i polityki prywatności.