Wyjedź do Niemiec bezpiecznie i komfortowo ATERIMA Busem.
Rekrutacja i zatrudnienie on-line bez konieczności wychodzenia z domu. Aplikuj
Najlepsze oferty od pracodawcy nr 1 w rankingu Opiekunek24.pl
Aż 98% zadowolonych Opiekunów ze współpracy z nami – dołącz do nas!
Bezpieczna praca w pandemii w ATERIMA MED – mamy 6 gwarancji bezpieczeństwa!
W tym momencie 7 Opiekunek przegląda oferty pracy ATERIMA MED
Mamy dopasowane oferty - wyjedź na zlecenie do Niemiec na jak długo chcesz!
W ciągu ostatnich 2 godzin godzin aplikowało już 5 Opiekunów.
Współpracując z nami otrzymasz możliwość uczestnictwa w certyfikowanych szkoleniach.
Oferujemy dedykowany program szkolenia tylko dla Opiekunów ATERIMA MED
Dołącz do grona najlepszych Opiekunek i odbieraj premie do wynagrodzenia.
Tylko dla Opiekunów ATERIMA MED - profesjonalne wsparcie Zespołu Pielęgniarskiego!
Rozwijaj kompetencje językowe i zarabiaj więcej! Korzystaj z kursów języka niemieckiego!
ATERIMA MED – numer 1 wśród firm z branży opieki na seniorami w rankingu Opiekunek24.pl
Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów ATERIMA MED.
Blisko 1000 sprawdzonych ofert czeka na Ciebie. Aplikuj
Teraz najwyższe premie – sprawdź oferty i wyjedź z ATERIMA MED.
U nas to Ty wybierasz zlecenie! Blisko 1000 ofert czeka na Ciebie. Aplikuj Z nami zyskasz wysokie zarobki + PREMIE. Zawsze terminowe wypłaty. Aplikuj

Praca opiekunki osób starszych w Niemczech

+48 12 341 15 15
Zadzwoń już teraz!

Praca dla opiekunek w Niemczech

Niemiecki dla Opiekunek – jak osłuchać się z językiem?

Opiekunki osób starszych, które rozpoczynają naukę języka niemieckiego na własną rękę mogą spotkać na swojej drodze pewne trudności. Dla jednych problemem zwykle jest zapamiętywanie słówek, a dla innych gramatyka. Najwięcej kłopotów sprawia jednak swobodne mówienie i rozumienie ze słuchu. Sprawdźcie, jak najszybciej osłuchać się z językiem niemieckim.

niemiecki-dla-Opiekunek-ATERIMA-MEDNauka języka na wielu kursach językowych opiera się głównie na nauce słownictwa i gramatyki. Wielu nauczycieli i lektorów nie kładzie odpowiedniego nacisku na umiejętności praktyczne, takie jak swobodne wypowiadanie się. Właśnie dlatego rozumienie i mówienie bywa największym problemem dla osób, które dopiero uczą się niemieckiego.

Jak temu zaradzić? W poznaniu prawidłowej wymowy i przezwyciężeniu strachu przed mówieniem pomaga osłuchanie się z językiem obcym. Proces ten wymaga trochę czasu, dlatego bardzo ważna jest cierpliwość. Sprawdzone sposoby, które pomogą „osłuchać się” i poznać prawidłową wymowę języka niemieckiego są bardzo proste. Sprawdźcie sami:

Oglądaj telewizję i słuchaj radia

Niemieckie programy telewizyjne i audycje radiowe to bardzo prosty sposób, aby poznać i zapamiętać wiele nowych słów.

  • Włącz TV! Telewizję możesz oglądać razem z podopiecznym, który może tłumaczyć niezrozumiałe dla Ciebie wyrażenia. Znaczenia wielu nowych słów możesz także się domyśleć z fabuły lub kontekstu zdania. Kto wie, może serial oglądany razem z podopiecznym zostanie Twoim ulubionym?
  • Oglądaj filmy z napisami – jeśli to możliwe, postaraj się oglądać filmy z włączonymi napisami (w języku niemieckim). Dzięki temu zapamiętasz nie tylko wymowę słów, ale także ich poprawną pisownię. Poza tym łatwiej będzie Ci zrozumieć, co mówią bohaterowie oraz zwiększysz swój zasób słów.
  • Jeśli dopiero zaczynasz naukę języka, oglądaj bajki – słownictwo używane w programach dla dzieci jest zwykle nieskomplikowane.
  • Lubisz muzykę i szybko zapamiętujesz teksty piosenek? Świetnie! Sprawdzaj tłumaczenie tekstów (np. w internecie). Dzięki ulubionej piosence znacznie szybciej zapamiętasz nowe słówka.

Korzystaj z internetu

Dobrodziejstwa internetu pomagają w utrzymaniu stałego kontaktu z rodziną, zapewniają rozrywkę, a także pomagają w nauce poprawnej wymowy!

  • Rozmawiaj na Skypie – masz niemieckojęzycznych znajomych? Możesz utrzymywać z nimi kontakt rozmawiając na Skypie. A może masz koleżankę po fachu, która też uczy się niemieckiego? Umów się z nią na wideo-rozmowę tylko w języku niemieckim – w ten sposób możecie uczyć się razem i poprawiać swoje błędy.
  • Przeglądaj niemieckiego Youtube’a – lubisz oglądać krótkie filmiki? Poszukaj w serwisie Youtube filmów po niemiecku z dziedziny, która Cię interesuje. Jeśli lubisz gotować, wybierz kanał kulinarny, a jeśli wolisz tematy związane z kosmetykami poszukaj recenzji kosmetyków lub tzw. makijażowych tutoriali. Oglądanie filmów, które Cię interesują po niemiecku, to szybki i łatwy sposób na naukę nowych słów!
  • Używaj aplikacji mobilnych – aplikacje do nauki języka, szczególnie te, które posiadają funkcję audio, umożliwiają naukę poprawnej wymowy przez zabawę. Sprawdź darmowe aplikacje, które możesz ściągnąć na swój telefon lub tablet – szczególnie polecamy Duolingo!
  • Korzystaj z internetowych kursów – lekcje niemieckiego w internecie to wygodna forma nauki. Szczególnie warto z nich korzystać, jeśli oprócz dialogów, słówek i ćwiczeń posiadają także nagrania audio. Dzięki nim, każda osoba, która uczy się przed komputerem może szybko nauczyć się poprawnej wymowy. W ATERIMA MED tworzymy dwa bezpłatne internetowe kursy języka niemieckiego: znany i lubiany kurs z Basią dla osób średnio zaawansowanych oraz kurs z Teresą od podstaw dla osób początkujących. W każdej lekcji znajdziecie nagrania poszczególnych zdań. Poza tym, w kursie z Basią możecie odsłuchiwać też całe dialogi.

Po prostu rozmawiaj!

Niemiecka wymowa może być dużym wyzwaniem dla osób rozpoczynających swoją przygodę z niemieckim. Sposobów na osłuchanie się z językiem jest mnóstwo. Samo obcowanie jedynie z niemieckim pozwala przyzwyczaić się do języka i pokonać strach przed mówieniem. Praktyka czyni mistrza, a więc nie bój się mówić!

Podczas pracy jako opiekunka osób starszych znajdziesz wiele okazji aby porozmawiać z podopiecznym, jego rodziną, a nawet z sąsiadem. Nie przejmuj się błędami i nie zniechęcaj się – z czasem wszystko przychodzi łatwiej!

SPRAWDŹ NASZE OFERTY!SPRAWDŹ NASZE OFERTY!

Zamów bezpłatne połączenie →

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki ciasteczek i polityki prywatności.