ATERIMA MED to pewna, legalna i bezpieczna firma – jesteśmy na rynku od 2011 roku
Ponad 100 000 razy! Na tyle zleceń wyjechali z nami nasi Opiekunowie przez ponad 10 lat.
Wypłacamy wynagrodzenie zawsze na czas – zgodnie z umową i wcześniejszymi ustaleniami.
Na 78% wszystkich naszych ofert wyjeżdżają ci sami, zadowoleni Opiekunowie. Znajdź swoją stałą ofertę!
Jesteśmy firmą nr 1 w branży opiekuńczej według rankingu firm na portalu opiekunki24.pl.
9,7/10 – nasza ocena wśród polecających nas Opiekunów. Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów – sprawdź nasze oferty!
W naszej codziennej pracy kierujemy się mottem: „zaopiekuj się naszym Podopiecznym, a my zaopiekujemy się Tobą”.
Nasi Opiekunowie mają dostęp do bezpłatnych webinarów „Profesjonalni w opiece" z przydatnymi wskazówkami dotyczącymi opieki nad osobami starszymi.
Zapewniamy stałą i indywidualną opiekę Koordynatora.
Nasi Opiekunowie mogą korzystać z nieodpłatnych i indywidualnych porad prawnych.
Organizujemy przejazd w obie strony i zapewniamy bezpieczną podróż ATERIMA Busem od drzwi do drzwi.
Zapewniamy wsparcie psychologiczne przez telefoniczne konsultacje z psychologiem.
Nasi Opiekunowie mają dostęp do wsparcia językowego przez indywidualne konsultacje z lektorem języka niemieckiego oraz kursy językowe.
Zapewniamy wsparcie merytoryczne przez telefoniczne konsultacje w zakresie opieki z Ekspertami Biura Medycznego ATERIMA MED.
Ubezpieczamy każdego Opiekuna prywatnym ubezpieczeniem medycznym, które uprawnia do korzystania z bezpłatnej opieki medycznej na terenie Niemiec i Polski.
Mamy sprawdzone oferty – aktualizujemy status oferty każdorazowo ze zmiennikami.
Mamy zlecenia w atrakcyjnych regionach Niemiec – sprawdź nasze oferty!
Mamy blisko 1000 sprawdzonych ofert – pomagamy dopasować je do preferencji Opiekuna.
Do grona Opiekunów ATERIMA MED dołączył właśnie kolejny Opiekun – dziękujemy za zaufanie.
Teraz nasze oferty przegląda 17 osób. Sprawdź dostępne zlecenia i zarezerwuj najlepsze dla siebie.
W tej chwili nasi Koordynatorzy potwierdzają oferty z 23 Opiekunami.
Dziś zlecenie w Niemczech rozpoczyna aż 64 Opiekunów.
image/svg+xml

Niemiecki dla opiekunek – aplikacje do nauki języka

Decydując się na wyjazd jako opiekunka osób starszych do Niemiec trzeba mieć świadomość, że w pracy niezbędna jest przynajmniej podstawowa znajomość języka niemieckiego. W dobie internetu nauka może być jednak znacznie łatwiejsza, np. dzięki kursom internetowym oraz pomocy darmowych aplikacji mobilnych.

aplikacje-do-nauki-niemieckiego_1Niemiecki dla opiekunek w ATERIMA MED

Nauka niemieckiego od podstaw może okazać się sporym wyzwaniem, szczególnie dla osób, które wcześniej nie miały styczności z językiem. Dużym plusem pracy w Niemczech jest fakt, że nauka języka za granicą daje dużo lepsze efekty. Poza tym, opiekunowie osób starszych mogą korzystać z wielu wygodnych sposobów nauki, np. internetowych kursów językowych. W ATERIMA MED z myślą o opiekunach tworzymy darmowe lekcje niemieckiego – dla osób początkujących oraz dla średniozaawansowanych

Nauka gdziekolwiek chcesz

Poza lekcjami w Internecie, wiele osób uczących się chętnie korzysta z aplikacji na urządzenia mobilne. Ich zalety to prosta obsługa, opcja nauki przez zabawę (np. quizy w formie gier) oraz możliwość korzystania z nich w dowolnym miejscu i czasie na smartfonie lub tablecie. Podróż autobusem Ci się dłuży? Czekasz w kolejce? Podopieczny ogląda telewizję? W takich sytuacjach możesz dobrze wykorzystać czas i poznać kilka nowych słówek! :)

Którą aplikację wybrać?

W tym artykule prezentujemy kilka przykładów polecanych aplikacji mobilnych, które ułatwiają naukę języka niemieckiego. Sprawdźcie koniecznie! Wszystkie wymienione poniżej aplikacje są darmowe – w kilku z nich dostęp do rozszerzonych funkcji jest jednak płatny. Wszystkie z nich można pobrać zarówno na urządzenia z Andoidem, jak i z systemem operacyjnym iOS.

Fiszkoteka – to aplikacja, która ułatwia naukę za pomocą tradycyjnych fiszek. Jak łatwo się domyślić, za pomocą Fiszkoteki użytkownik może opanować jedynie słownictwo. Aplikacja udostępnia ponad 3,6 mln fiszek. Aplikację można pobrać tutaj.

HelloTalk – jest to darmowa aplikacja, która łączy w sobie platformę e-learningową z portalem społecznościowym. HelloTalk to dobry wybór dla osób, które znają chociaż podstawy niemieckiego. Aplikacja pomaga przełamać strach przed mówieniem, wszystko za sprawą mechanizmu jej działania – całość przypomina duży, międzynarodowy czat, na którym można porozmawiać z ludźmi z całego świata w dowolnym języku. Po pobraniu aplikacji, użytkownik ustawia swój język ojczysty oraz poziom języka obcego, którego chce się nauczyć. HelloTalk ma wiele przydatnych funkcji, np. szybkie tłumaczenia nieznanych słów na chacie lub zapisy audio tekstowych wypowiedzi. Aplikacja wiele opcji udostępnia za darmo, jednak płatna wersja premium dostarcza jeszcze więcej możliwości i ułatwień. Jeśli chcesz nauczyć się swobodnie mówić i zależy Ci na kontakcie z żywym językiem, HelloTalk jest dla Ciebie! Aplikację można pobrać tutaj.

Busuu – to zarówno aplikacja, jak i portal edukacyjny. Jeśli nie masz smartphone’a ani tabletu możesz uczyć się niemieckiego także przez stronę internetową. Za pomocą Busuu można uczyć się 12 języków obcych. Aplikacja stawia na praktyczną naukę języka – już od samego początku nauki możesz poznać wiele przydatnych w codziennym życiu zwrotów. Niestety, większość cennych funkcji jest dostępna dopiero po wykupieniu rozszerzonej wersji aplikacji. Busuu można pobrać tutaj.

Google Translate – to bardzo popularny internetowy tłumacz, który obsługuje ponad 90 języków. Jego zaletą jest możliwość odsłuchiwania przetłumaczonych wyrazów lub zdań. Mocną stroną aplikacji jest słownictwo – słabo radzi sobie z tłumaczeniem gramatyki, dlatego warto korzystać z niej jak ze słownika. Google Translate szczególnie przydaje się w codziennej pracy jako opiekunka osób starszych w Niemczech – warto mieć ją zainstalowaną w telefonie. Jeśli w rozmowie z podopiecznym lub jego rodziną zapomnisz ważnego słówka zawsze możesz je sobie szybko przypomnieć dzięki Google Translate. Aplikację znajdziesz tutaj.

Duolingo – ta aplikacja ma szerokie grono wiernych fanów na całym świecie! Aplikacja jest w 100% darmowa i nie męczy użytkownika niechcianymi reklamami. Nauka w Duolingo jest podzielona na małe lekcje – każda z nich nawiązuje do innej tematyki. Następnie użytkownik przechodzi do ćwiczeń, które opierają się głównie na tłumaczeniu zdań, ćwiczeniu wymowy przez mikrofon w smartfonie lub tablecie, a także na nauce pisania, słówek i gramatyki. Jeśli zagadnienia w danej lekcji są już znane, użytkownik może przejść do kolejnego działu po krótkim teście sprawdzającym.

Cała aplikacja opiera się na formie gry – rozwiązując poprawnie kolejne ćwiczenia zdobywasz punkty, dzięki którym przechodzisz do kolejnego etapu. W Duolingo można rywalizować ze swoimi znajomymi. Poza tym, aplikacja przypomina i motywuje do nauki. Dużym plusem jest funkcja, w której na początku określamy dzienny czas, który chcemy przeznaczyć na naukę języka.

Zalet Duolingo jest mnóstwo, a co z wadami? Niestety aplikacja oferuje tylko jeden kurs dostępny po polsku – jest to język angielski. Wszystkich innych języków – w tym niemieckiego – można się uczyć jedynie po angielsku. Dlatego też nauka niemieckiego jest możliwa tylko przez osoby dobrze znające język angielski. Jest to właściwie jedyna wada tej aplikacji. Duolingo można znaleźć tutaj.

Memrise – głównym celem tej aplikacji jest intensywna nauka słówek. Nauka z Memrise przypomina tradycyjną naukę z fiszkami – polega głównie na zapamiętywaniu poszczególnych zwrotów i wyrażeń w odstępach czasu, wykorzystując przy tym mechanizm gry, w której trzeba zbierać punkty aby osiągnąć wyższy poziom. Aplikacja zapamiętuje poziom użytkownika – słowa, z którymi gracz ma problem będą pojawiały się znacznie częściej w kolejnych zadaniach. Za dobre odpowiedzi można przejść do kolejnego etapu. Niestety, podobnie jak w Duolingo, nauka języka obcego po polsku jest możliwa tylko w przypadku języka angielskiego. Innych języków trzeba się uczyć bazując na angielskim. Drugą wadą jest fakt, że Memrise nie jest aplikacją całkowicie darmową – dopiero po wykupieniu wersji premium można korzystać z wielu dodatkowych funkcji. Aplikację znajdziesz i pobierzesz tutaj.

Nauka przez zabawę

Podczas nauki języka niemieckiego warto testować wiele nowych narzędzi i metod nauki. Wybór aplikacji jest ogromny – warto jednak pamiętać, że wiele z nich działa tylko na konkretnym systemie operacyjnym (np. Android lub iOS).

Aplikacje mobilne świetnie sprawdzą się jako dodatek lub narzędzie wspomagające naukę niemieckiego, a nawet sposób na rozrywkę i relaks! Jeśli lubisz gry i rywalizację, nie wahaj się – pobierz wybraną „apkę” i ucz się gdziekolwiek chcesz! :)

Jeśli chcesz uczyć się na własną rękę i jesteś Opiekunem ATERIMA MED zachęcamy również do sprawdzenia lekcji i filmów gramatycznych z lektorem na platformie Akademii Opiekunów.

A jak uczyć się szybciej i skuteczniej? Kilka metod znajdziecie w naszym artykule.

A Wy z jakich innych aplikacji do nauki niemieckiego korzystacie? Koniecznie podzielcie się nimi w komentarzu! :)

SPRAWDŹ NASZE OFERTY!SPRAWDŹ NASZE OFERTY!

Zamów bezpłatne połączenie →