Wypłacamy wynagrodzenie zawsze na czas – zgodnie z umową i wcześniejszymi ustaleniami.
ATERIMA MED to pewna i sprawdzona firma – jesteśmy na rynku opieki już ponad 10 lat!
Ponad 100 000 razy! Na tyle zleceń wyjechali z nami nasi Opiekunowie przez ponad 10 lat.
Na 78% wszystkich naszych ofert wyjeżdżają ci sami, zadowoleni Opiekunowie. Znajdź swoją stałą ofertę!
W opinii Opiekunek24 jesteśmy numerem 1 wśród firm świadczących usługi opieki.
Pomagamy w dopasowaniu oferty do potrzeb i możliwości Opiekuna. Porozmawiajmy!
98% Opiekunów i podopiecznych jest zadowolona ze współpracy z nami. Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów!
Do grona Opiekunów ATERIMA MED właśnie dołączyła kolejna Opiekunka. Dziękujemy za zaufanie!
Najlepsze oferty schodzą jak świeże bułeczki. Teraz przegląda je 11 osób.
Teraz nasze oferty sprawdza 7 osób.
Nasze oferty weryfikuje teraz 17 osób.
W tej chwili nasi koordynatorzy potwierdzają oferty z 18 Opiekunkami.
Dziś zlecenie w Niemczech rozpoczyna 87 Opiekunek.
Świętujemy! Właśnie podpisaliśmy umowę z kolejną Opiekunką!
Mamy sprawdzone oferty – aktualizujemy status oferty każdorazowo ze zmienniczką.
Rok 2022 to rok wyższych stawek za zlecenie. Dobrze zarabiaj z ATERIMA MED.
5 gwarancji bezpieczeństwa – wyjedź na zlecenie ze spokojną głową. Dajemy poczucie bezpieczeństwa w czasie pandemii.
Jesteśmy w razie potrzeby – zapewniamy indywidualną opiekę Koordynatora.
Pomagamy w opiece nad podopiecznym – służymy fachową poradą Zespołu Pielęgniarskiego.
Oferujemy bezpłatne cykle webinarów z certyfikatem „Profesjonalni w opiece”– tylko dla Opiekunów ATERIMA MED.
Ubezpieczamy każdego Opiekuna – oferujemy pakiet dodatkowego ubezpieczenia, w tym ubezpieczenie na wypadek zachorowania na COVID-19.
Zapewniamy bezpieczną podróż ATERIMA Busem z adresu pod adres.
Mamy blisko 1000 sprawdzonych ofert – pomagamy dopasować je do potrzeb i możliwości Opiekuna.
image/svg+xml

Praca opiekunki osób starszych w Niemczech

+48 12 341 15 15
Zadzwoń już teraz!

Praca dla opiekunek w Niemczech

Niemiecki dla opiekunek – aplikacje do nauki języka

Decydując się na wyjazd jako opiekunka osób starszych do Niemiec trzeba mieć świadomość, że w pracy niezbędna jest przynajmniej podstawowa znajomość języka niemieckiego. W dobie internetu nauka może być jednak znacznie łatwiejsza, np. dzięki kursom internetowym oraz pomocy darmowych aplikacji mobilnych.

aplikacje-do-nauki-niemieckiego_1Niemiecki dla opiekunek w ATERIMA MED

Nauka niemieckiego od podstaw może okazać się sporym wyzwaniem, szczególnie dla osób, które wcześniej nie miały styczności z językiem. Dużym plusem pracy w Niemczech jest fakt, że nauka języka za granicą daje dużo lepsze efekty. Poza tym, opiekunowie osób starszych mogą korzystać z wielu wygodnych sposobów nauki, np. internetowych kursów językowych. W ATERIMA MED z myślą o opiekunach tworzymy darmowe lekcje niemieckiego – dla osób początkujących oraz dla średniozaawansowanych

Nauka gdziekolwiek chcesz

Poza lekcjami w Internecie, wiele osób uczących się chętnie korzysta z aplikacji na urządzenia mobilne. Ich zalety to prosta obsługa, opcja nauki przez zabawę (np. quizy w formie gier) oraz możliwość korzystania z nich w dowolnym miejscu i czasie na smartfonie lub tablecie. Podróż autobusem Ci się dłuży? Czekasz w kolejce? Podopieczny ogląda telewizję? W takich sytuacjach możesz dobrze wykorzystać czas i poznać kilka nowych słówek! :)

Którą aplikację wybrać?

W tym artykule prezentujemy kilka przykładów polecanych aplikacji mobilnych, które ułatwiają naukę języka niemieckiego. Sprawdźcie koniecznie! Wszystkie wymienione poniżej aplikacje są darmowe – w kilku z nich dostęp do rozszerzonych funkcji jest jednak płatny. Wszystkie z nich można pobrać zarówno na urządzenia z Andoidem, jak i z systemem operacyjnym iOS.

Fiszkoteka – to aplikacja, która ułatwia naukę za pomocą tradycyjnych fiszek. Jak łatwo się domyślić, za pomocą Fiszkoteki użytkownik może opanować jedynie słownictwo. Aplikacja udostępnia ponad 3,6 mln fiszek. Aplikację można pobrać tutaj.

HelloTalk – jest to darmowa aplikacja, która łączy w sobie platformę e-learningową z portalem społecznościowym. HelloTalk to dobry wybór dla osób, które znają chociaż podstawy niemieckiego. Aplikacja pomaga przełamać strach przed mówieniem, wszystko za sprawą mechanizmu jej działania – całość przypomina duży, międzynarodowy czat, na którym można porozmawiać z ludźmi z całego świata w dowolnym języku. Po pobraniu aplikacji, użytkownik ustawia swój język ojczysty oraz poziom języka obcego, którego chce się nauczyć. HelloTalk ma wiele przydatnych funkcji, np. szybkie tłumaczenia nieznanych słów na chacie lub zapisy audio tekstowych wypowiedzi. Aplikacja wiele opcji udostępnia za darmo, jednak płatna wersja premium dostarcza jeszcze więcej możliwości i ułatwień. Jeśli chcesz nauczyć się swobodnie mówić i zależy Ci na kontakcie z żywym językiem, HelloTalk jest dla Ciebie! Aplikację można pobrać tutaj.

Busuu – to zarówno aplikacja, jak i portal edukacyjny. Jeśli nie masz smartphone’a ani tabletu możesz uczyć się niemieckiego także przez stronę internetową. Za pomocą Busuu można uczyć się 12 języków obcych. Aplikacja stawia na praktyczną naukę języka – już od samego początku nauki możesz poznać wiele przydatnych w codziennym życiu zwrotów. Niestety, większość cennych funkcji jest dostępna dopiero po wykupieniu rozszerzonej wersji aplikacji. Busuu można pobrać tutaj.

Google Translate – to bardzo popularny internetowy tłumacz, który obsługuje ponad 90 języków. Jego zaletą jest możliwość odsłuchiwania przetłumaczonych wyrazów lub zdań. Mocną stroną aplikacji jest słownictwo – słabo radzi sobie z tłumaczeniem gramatyki, dlatego warto korzystać z niej jak ze słownika. Google Translate szczególnie przydaje się w codziennej pracy jako opiekunka osób starszych w Niemczech – warto mieć ją zainstalowaną w telefonie. Jeśli w rozmowie z podopiecznym lub jego rodziną zapomnisz ważnego słówka zawsze możesz je sobie szybko przypomnieć dzięki Google Translate. Aplikację znajdziesz tutaj.

Duolingo – ta aplikacja ma szerokie grono wiernych fanów na całym świecie! Aplikacja jest w 100% darmowa i nie męczy użytkownika niechcianymi reklamami. Nauka w Duolingo jest podzielona na małe lekcje – każda z nich nawiązuje do innej tematyki. Następnie użytkownik przechodzi do ćwiczeń, które opierają się głównie na tłumaczeniu zdań, ćwiczeniu wymowy przez mikrofon w smartfonie lub tablecie, a także na nauce pisania, słówek i gramatyki. Jeśli zagadnienia w danej lekcji są już znane, użytkownik może przejść do kolejnego działu po krótkim teście sprawdzającym.

Cała aplikacja opiera się na formie gry – rozwiązując poprawnie kolejne ćwiczenia zdobywasz punkty, dzięki którym przechodzisz do kolejnego etapu. W Duolingo można rywalizować ze swoimi znajomymi. Poza tym, aplikacja przypomina i motywuje do nauki. Dużym plusem jest funkcja, w której na początku określamy dzienny czas, który chcemy przeznaczyć na naukę języka.

Zalet Duolingo jest mnóstwo, a co z wadami? Niestety aplikacja oferuje tylko jeden kurs dostępny po polsku – jest to język angielski. Wszystkich innych języków – w tym niemieckiego – można się uczyć jedynie po angielsku. Dlatego też nauka niemieckiego jest możliwa tylko przez osoby dobrze znające język angielski. Jest to właściwie jedyna wada tej aplikacji. Duolingo można znaleźć tutaj.

Memrise – głównym celem tej aplikacji jest intensywna nauka słówek. Nauka z Memrise przypomina tradycyjną naukę z fiszkami – polega głównie na zapamiętywaniu poszczególnych zwrotów i wyrażeń w odstępach czasu, wykorzystując przy tym mechanizm gry, w której trzeba zbierać punkty aby osiągnąć wyższy poziom. Aplikacja zapamiętuje poziom użytkownika – słowa, z którymi gracz ma problem będą pojawiały się znacznie częściej w kolejnych zadaniach. Za dobre odpowiedzi można przejść do kolejnego etapu. Niestety, podobnie jak w Duolingo, nauka języka obcego po polsku jest możliwa tylko w przypadku języka angielskiego. Innych języków trzeba się uczyć bazując na angielskim. Drugą wadą jest fakt, że Memrise nie jest aplikacją całkowicie darmową – dopiero po wykupieniu wersji premium można korzystać z wielu dodatkowych funkcji. Aplikację znajdziesz i pobierzesz tutaj.

Nauka przez zabawę

Podczas nauki języka niemieckiego warto testować wiele nowych narzędzi i metod nauki. Wybór aplikacji jest ogromny – warto jednak pamiętać, że wiele z nich działa tylko na konkretnym systemie operacyjnym (np. Android lub iOS).

Aplikacje mobilne świetnie sprawdzą się jako dodatek lub narzędzie wspomagające naukę niemieckiego, a nawet sposób na rozrywkę i relaks! Jeśli lubisz gry i rywalizację, nie wahaj się – pobierz wybraną „apkę” i ucz się gdziekolwiek chcesz! :)

Jeśli chcesz uczyć się na własną rękę i jesteś Opiekunem ATERIMA MED zachęcamy również do sprawdzenia lekcji i filmów gramatycznych z lektorem na platformie Akademii Opiekunów.

A jak uczyć się szybciej i skuteczniej? Kilka metod znajdziecie w naszym artykule.

A Wy z jakich innych aplikacji do nauki niemieckiego korzystacie? Koniecznie podzielcie się nimi w komentarzu! :)

SPRAWDŹ NASZE OFERTY!SPRAWDŹ NASZE OFERTY!

Zamów bezpłatne połączenie →