Praca dla opiekunek w Niemczech

+48 12 341 15 15
Zadzwoń już teraz!

Praca dla opiekunek w Niemczech

Ostatnie miesiące roku - czas "świątecznych wymian" w ATERIMA MED

W ATERIMA MED przez cały rok pojawiają się nowe oferty pracy w opiece z różnych regionów Niemiec, jednak w ostatnich miesiącach roku - czyli od listopada - liczba ofert znacząco rośnie. Jest to moment, kiedy zatrudnione opiekunki po całorocznej pracy zjeżdżają do Polski, dlatego poszukiwane są osoby, które tymczasowo przejmą ich obowiązki.

Zlecenia te obejmują najczęściej okresy pracy od 4 do 8 tygodni, a w niektórych przypadkach mogą trwać do 3 miesięcy. Część świątecznych wymian rozpoczyna się już w listopadzie!


Dla kogo posiadamy oferty?

Czas świątecznych wymian to bardzo dobry okres dla każdej osoby poszukującej pracy, która:

  • jest gotowa do wyjazdu  i dyspozycyjna w okresie okołoświątecznym,
  • ma praktyczne doświadczenie w opiece nad osobą starszą lub chorą,
  • zna język niemiecki w stopniu minimum podstawowym.


Korzyści z krótkiego wyjazdu na wymianę

Sprawdzone miejsca pracy: Zastępstwo organizowane jest na życzenie opiekunki, która podejmuje zlecenie w danym miejscu od dłuższego czasu. To gwarantuje, że i jej zmienniczka znajdzie się u rodziny, z którą już długo współpracujemy.

Brak wymogu dłuższej dyspozycyjności: Krótki wyjazd pokrywa się z oczekiwaniami osób, którym określony czas pracy w zupełności wystarcza i nie chcą przedłużać swojego pobytu poza granicami kraju. Co roku w ten sposób podejmują zlecenia osoby np. pracujące w ciągu roku w Polsce, a dodatkową pracę podejmują w ramach swojego urlopu. Jest to również dobre rozwiązanie dla tych, którzy chcą kontynuować w późniejszym okresie pracę, ale w innym miejscu, u innej rodziny.

Możliwość zdobycia doświadczenia i referencji: Ta korzyść szczególnie istotna jest dla osób, które nie podejmowały jeszcze pracy w opiece w Niemczech lub których doświadczenie jest małe. Przy udanej współpracy istnieje możliwość uzyskania pisemnych referencji. Zadowolenie obu stron owocuje cennym dokumentem, który ułatwia w późniejszym czasie opiekunce zdobycie kolejnej pracy w Niemczech, a skraca czas oczekiwania na nowe oferty pracy.

Szansa dla osób z podstawową znajomością języka niemieckiego: W okresie okołoświątecznym udaje się znaleźć zatrudnienie również dla osób z podstawową znajomością języka niemieckiego, dla których podjęcie legalnego zatrudnienia w ciągu roku może być utrudnione, ze względu na oczekiwania dotyczące znajomości języka względem opiekunek ze strony rodzin niemieckich. By zagwarantować jak największy komfort pracy, uprzedzamy niemiecką rodzinę o Twojej słabszej znajomości języka. Osobom, które podejmują się tej pracy, kontakt z językiem niemieckim pozwala podnieść poziom ich wypowiedzi i daje dużo więcej niż nauka z rozmówek czy na kursie w Polsce. Co roku z ofert pracy jako opiekunka na zastępstwo, korzystają osoby, które ze względu na słabą znajomość języka nie mogły wcześniej podjąć legalnej pracy. Dzięki naszej ofercie udaje się im nadrobić językowe braki oraz zdobyć doświadczenie i referencje, co stwarza im realne szanse na stałą i znacznie lepiej płatną pracę w Niemczech.

     UWAGA - Wynagrodzenie za dni świątecznie wynosi dodatkowe + 50%.

Dlaczego warto skorzystać z naszych ofert?

Przy każdorazowej pracy w naszej agencji gwarantujemy w pełni legalne zatrudnienie i opłacanie składek ZUS oraz możliwość przystąpienia do prywatnego ubezpieczenia. Naszym opiekunkom zapewniamy darmowe zakwaterowanie i wyżywienie w miejscu pracy oraz w każdym przypadku staramy się o to, by ofertę jak najbardziej dopasować do oczekiwań opiekunki i rodziny seniora. Od momentu zgłoszenia się do naszej agencji zapewniamy doradztwo w zakresie legalnego podjęcia pracy, pomoc w przeprowadzeniu niezbędnych formalności, a także wsparcie i pomoc zarówno przed samym wyjazdem jak i podczas jego trwania.


Zapoznaj się z aktualnymi zleceniami świątecznych wymian TUTAJ
Jeśli poszukujesz pracy, wyślij swoje zgłoszenie poprzez stronę KONTAKT

Oprac. JS

Szukasz pracy jako opiekunka w Niemczech?

Zgłoś się do nas - oddzwonimy!

Masz zdjęcie, dyplomy, certyfikaty lub referencje?
Dodaj je teraz, by przyspieszyć rekrutację.

Dane, które nam przekażesz będą bezpieczne. Ich administratorem będzie ATERIMA Sp. z o.o. oraz ATERIMA Polska Sp. z o.o. Sp. k. z siedzibą w Krakowie. Będą przetwarzane na podstawie Twojej zgody, w celu przekazywania Ci informacji o ofertach i warunkach zatrudnienia dla opiekunów osób starszych.

W każdej chwili możesz swoją zgodę wycofać, ale wówczas nie będziemy mogli przedstawiać Ci ofert. Masz również prawo dostępu do swoich danych oraz prawo ich poprawiania lub usunięcia.

Odbiorcami danych, które nam przekażesz będą nasi pracownicy oraz zaufani partnerzy (np. podopieczni lub koordynatorzy w Niemczech). Masz pytania? Zapoznaj się z naszą polityką prywatności lub skontaktuj się z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych. ^zwiń

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki ciasteczek i polityki prywatności.

Zgłoś się do nas - oddzwonimy