Aktualności

Rusza nowa akcja rekrutacyjna ATERIMA MED „Świąteczna zamiana”

W związku ze zbliżającym się końcem roku rusza nasza akcja – „Świąteczna zamiana”. Oznacza to, że przyjmujemy już zgłoszenia od kandydatek na zastępstwa w opiece nad niemieckimi seniorami.


Na naszej stronie wciąż pojawiają się nowe oferty pracy dla opiekunek w różnych landach na terenie Niemiec. Z końcem roku ofert jest najwięcej, ponieważ wtedy wzrasta zapotrzebowanie na opiekunki, które są zainteresowane wyjazdami na zastępstwo. Zatrudnione w ATERIMA MED opiekunki po całorocznej pracy bardzo często planują urlop na okres Świąt Bożego Narodzenia, dlatego poszukujemy osób, które tymczasowo przejmą ich obowiązki.


Dla kandydatek, które chcą wyjechać w ramach świątecznych zamian mamy ofertę specjalną – dotyczy ona miesięcy od listopada do stycznia i wyjazdów na czas od 4 do 8 tygodni. Zgłoszenia pań, chcących wyjechać na wymianę, przyjmujemy już teraz, by perfekcyjnie zorganizować wszystkie zastępstwa. Oferujemy również wyjazdy w nowe miejsca z nielimitowanym okresem pracy.

Kogo szukamy?

Do aplikowania zachęcamy osoby, które znają język niemiecki i mają doświadczenie w opiece nad osobą starszą lub chorą. Co równie ważne, zgłaszająca się kandydatka musi wyrażać gotowość do podjęcia pracy na 4-8 tygodni w okresie okołoświątecznym.

Korzyści z krótkiego wyjazdu na wymianę

Krótki wyjazd to odpowiedź na oczekiwania osób, którym kilkutygodniowy czas pracy w zupełności wystarcza i nie chcą przedłużać swojego pobytu poza granicami kraju. Jest to również dobre rozwiązanie dla tych, którzy chcą kontynuować później pracę u innej rodziny.


Oferujemy wyłącznie sprawdzone miejsca pracy, w których są już nasze opiekunki. Dzięki temu możemy gwarantować, że ich zmienniczki trafią do rodzin, z którymi już długo współpracujemy.


ATERIMA MED oferuje w pełni legalne zatrudnienie i opłacanie składek ZUS, a także dodatkowe prywatne ubezpieczenie. Naszym opiekunkom zapewniamy darmowe zakwaterowanie i wyżywienie w miejscu pracy oraz staramy się o to, by ofertę maksymalnie dopasować do oczekiwań zarówno opiekunki, jak i rodziny seniora. Warto również podkreślić, że wynagrodzenie za pracę w dni świątecznie wynosi +50%.


Przy udanej współpracy istnieje możliwość uzyskania pisemnych referencji, które z pewnością przydadzą się opiekunce w przyszłości. Dzięki temu można łatwiej i szybciej zdobyć kolejną posadę w opiece.


Ze szczegółami „Świątecznej zamiany” można zapoznać się TUTAJ.