ATERIMA MED to pewna, legalna i bezpieczna firma – jesteśmy na rynku od 2011 roku
Ponad 100 000 razy! Na tyle zleceń wyjechali z nami nasi Opiekunowie przez ponad 10 lat.
Wypłacamy wynagrodzenie zawsze na czas – zgodnie z umową i wcześniejszymi ustaleniami.
Na 78% wszystkich naszych ofert wyjeżdżają ci sami, zadowoleni Opiekunowie. Znajdź swoją stałą ofertę!
Jesteśmy firmą nr 1 w branży opiekuńczej według rankingu firm na portalu opiekunki24.pl.
9,7/10 – nasza ocena wśród polecających nas Opiekunów. Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów – sprawdź nasze oferty!
W naszej codziennej pracy kierujemy się mottem: „zaopiekuj się naszym Podopiecznym, a my zaopiekujemy się Tobą”.
Nasi Opiekunowie mają dostęp do bezpłatnych webinarów „Profesjonalni w opiece" z przydatnymi wskazówkami dotyczącymi opieki nad osobami starszymi.
Zapewniamy stałą i indywidualną opiekę Koordynatora.
Nasi Opiekunowie mogą korzystać z nieodpłatnych i indywidualnych porad prawnych.
Organizujemy przejazd w obie strony i zapewniamy bezpieczną podróż ATERIMA Busem od drzwi do drzwi.
Zapewniamy wsparcie psychologiczne przez telefoniczne konsultacje z psychologiem.
Nasi Opiekunowie mają dostęp do wsparcia językowego przez indywidualne konsultacje z lektorem języka niemieckiego oraz kursy językowe.
Zapewniamy wsparcie merytoryczne przez telefoniczne konsultacje w zakresie opieki z Ekspertami Biura Medycznego ATERIMA MED.
Ubezpieczamy każdego Opiekuna prywatnym ubezpieczeniem medycznym, które uprawnia do korzystania z bezpłatnej opieki medycznej na terenie Niemiec i Polski.
Mamy sprawdzone oferty – aktualizujemy status oferty każdorazowo ze zmiennikami.
Mamy zlecenia w atrakcyjnych regionach Niemiec – sprawdź nasze oferty!
Mamy blisko 1000 sprawdzonych ofert – pomagamy dopasować je do preferencji Opiekuna.
Do grona Opiekunów ATERIMA MED dołączył właśnie kolejny Opiekun – dziękujemy za zaufanie.
Teraz nasze oferty przegląda 17 osób. Sprawdź dostępne zlecenia i zarezerwuj najlepsze dla siebie.
W tej chwili nasi Koordynatorzy potwierdzają oferty z 23 Opiekunami.
Dziś zlecenie w Niemczech rozpoczyna aż 64 Opiekunów.
image/svg+xml

Szczepienia: czy muszę się zaszczepić, chcąc wyjechać na zlecenie do opieki w Niemczech?

Jak wygląda obecnie wyjazd do Niemiec z perspektywy osób zaszczepionych i tych, które jeszcze tego nie zrobiły? Zaszczepić się, czy tego nie robić? Nie odpowiemy na to pytanie – to zawsze jest indywidualna decyzja Opiekuna. Jesteśmy jednak zobowiązani poinformować Opiekunów o możliwościach i obowiązujących regulacjach. Ta wiedza umożliwia podjęcie świadomej decyzji dotyczącej szczepień.

Bezwzględnie należy pamiętać, że na terenie Niemiec (niezależnie od tego, czy jest się zaszczepionym, czy nie), każdy zobowiązany jest do noszenia maseczki zakrywającej usta i nos. Obowiązek ten dotyczy publicznych przestrzeni zamkniętych takich jak sklepy, urzędy, gabinety lekarskie, dworce i przystanki. Podczas spędzania wspólnego czasu w tego typu miejscach należy dbać o to, aby podopieczny, nad którym Opiekun sprawuje opiekę, także chroniony był za pomocą maseczki chirurgicznej lub tzw. FFP2/KN95. Dotyczy to także przemieszczania się środkami komunikacji miejskiej.


Uprawnienia dla osób zaszczepionych.

Wielu Opiekunów sprawujących opiekę nad osobami starszymi w Niemczech, podejmuje decyzję o zaszczepieniu się głównie przez wzgląd na podopiecznego, który znajduje się w grupie podwyższonego ryzyka.


Za osobę zaczepioną uważa się Opiekuna, któremu co najmniej 14 dni przed wjazdem do Niemiec został wykonany podstawowy cykl szczepień tj. podane dwie dawki szczepionki w sytuacji szczepienia szczepionką dwudawkową. Osoba, która przyjęła tylko jedną dawkę nie jest uznawana za zaszczepioną. Osoba w pełni zaszczepiona nie podlega kwarantannie, pod warunkiem przesłania wraz z elektronicznym formularzem lokalizacyjnym certyfikatu osoby zaszczepionej. W tym miejscu należy podkreślić, że od 1 lutego 2022 r. ważność UCC (Unijny Certyfikat COVID zwany potocznie paszportem covidowym) wydanych po szczepieniu w podstawowym cyklu zostanie skrócona z 360 dni do 270 dni, licząc od daty przyjęcia drugiej dawki. Warto zatem rozważyć przyjęcie trzeciej dawki przypominającej, która podawana jest osobom zaszczepionym w celu poprawy i wydłużenia ochrony po szczepieniu. Trzecia dawka przedłuża także ważność paszportu UCC.


Obecnie podjęcie decyzji o szczepieniu przeciw COVID jest oczekiwane przez większość rodzin niemieckich. Wynika to przede wszystkim z faktu, że znacząca część populacji niemieckiej jest już zaszczepiona. Jak informuje Instytut Roberta Kocha (RKI) ponad połowa społeczeństwa na terenie Niemiec otrzymała już trzecią szczepionkę przypominającą! Na stronach niemieckich instytucji można także przeczytać o planowanym wprowadzeniu obowiązkowego szczepienia dla wszystkich pracowników klinik, domów opieki, gabinetów lekarskich i stomatologicznych, służb ratowniczych i pielęgniarskich, ośrodków porodowych a także innych placówek medycznych oraz opiekuńczych – i to już w drugiej połowie marca. Nie powinien zatem dziwić fakt, że rodziny niemieckie oczekują, aby opiekun sprawujący opiekę nad osobą starszą także był zaszczepiony. Ma to bezpośrednie przełożenie na liczbę ofert tylko dla osób zaszczepionych. Opiekunowie posiadający paszport covidowy mają znacznie większy wybór spośród wszystkich dostępnych ofert.


Bycie osobą zaszczepioną zapewnia swobodę przemieszczania się i korzystania z miejsc użytku publicznego. Fakt posiadania paszportu UCC zwalnia także z konieczności kilkukrotnego testowania się podczas pobytu w Niemczech i realizacji zlecenia.


Możliwość wejścia do urzędów i innych budynków użyteczności publicznej mają osoby zaszczepione, ozdrowieńcy oraz posiadający aktualny negatywny wynik testu. Opiekunowie zaszczepieni znajdują się więc w komfortowej sytuacji pozwalającej na załatwienie różnych, niekiedy pilnych i koniecznych sprawunków związanych z codzienną opieką nad osobą starszą.


Osoby zaszczepione mogą swobodnie poruszać się zarówno w sklepach wielkopowierzchniowych oraz galeriach handlowych jak i innych pomniejszych miejscach sprzedażowo-usługowych, takich jak na przykład okoliczne sklepy ze zdrową żywnością. To kluczowe w kontekście przygotowywania posiłków dla seniora, którego dieta powinna być bogata w składniki odżywcze. Prowadzenie gospodarstwa domowego i gotowanie, to często jedno z podstawowych zadań opiekuna. Dostęp do produktów i usług jest więc niezwykle istotny.


Obostrzenia z jakimi muszą liczyć się osoby niezaszczepione.

Jak podaje rządowy Serwis Rzeczypospolitej Polskiej w informacji dotyczącej obostrzeń panujących aktualnie na terenie Niemiec, środkami komunikacji publicznej zarówno miejskiej, podmiejskiej, jak i dalekobieżnej, mogą podróżować tylko osoby zaszczepione, ozdrowieńcy albo osoby posiadające aktualny negatywny wynik testu na obecność COVID19. Test ten ważny jest maksymalnie przez dwadzieścia cztery godziny w przypadku szybkich testów antygenowych lub maksymalnie czterdzieści osiem godzin, gdy chodzi o testy PCR. Co to w praktyce oznacza dla osoby sprawującej opiekę nad seniorem? Jeśli Opiekun jest niezaszczepiony i nie posiada wyżej wspomnianego aktualnego wyniku testu, nie jest on w stanie przemieszczać się z seniorem autobusem lub innym środkiem transportu publicznego. Osoby podejmujące się już wcześniej opieki nad osobą starszą na terenie Niemiec, na pewno zdają sobie sprawę, jak wiele ułatwia możliwość korzystania z komunikacji publicznej. Zwłaszcza, gdy dochodzi do sytuacji, w której trzeba dojechać czy to do lekarza, czy – w kontekście spędzania wspólnego czasu – na przykład do muzeum.


Niejednokrotnie zdarza się, że podczas zleceń rodzina podopiecznego prosi Opiekuna by towarzyszył on seniorowi podczas codziennej podróży do ośrodka rehabilitacyjnego, w którym realizowane są jego stałe zajęcia ruchowe i ćwiczenia. Brak możliwości skorzystania przez niezaszczepionego Opiekuna z komunikacji publicznej stanowi więc w takich okolicznościach duży problem z dotarciem na rehabilitację wraz z podopiecznym. Analogicznie sprawa ma się też z zajęciami realizowanymi np. na basenie – niezaszczepiony Opiekun nie może wejść na teren takiego obiektu sportowego, przez co nie może towarzyszyć swojemu podopiecznemu, którego rehabilitacja odbywa się w takiej formie.


Mobilność Opiekuna jest kluczową kwestią w realizacji codziennych zadań. Zrozumiałym jest, że rodziny niemieckie oferując zlecenie oczekują dyspozycyjności i dostosowania się do realiów panujących w kraju, w którym Opiekun podejmuje się powierzonych zadań.


Pamiętajmy także, że seniorzy przyzwyczajeni są do swojego rytmu dnia i powtarzalnych czynności. Dla ich dobra wskazane jest postępowanie zgodnie z wcześniej ustaloną rutyną, do której podopieczny przywykł. Daje to starszej osobie komfort psychiczny i pozwala funkcjonować bezstresowo w znanym jej obszarze. Ważne więc, by Opiekun miał możliwość wyjścia z podopiecznym nie tylko w te miejsca, na które zezwalają niemieckie przepisy w kontekście pozostawania osobą niezaszczepioną. Podporządkowanie się panującym zasadom na terenie danego kraju jest więc oczywistą koniecznością.


Osoba, która nie poddała się szczepieniu pozbawia się także możliwości swobodnego korzystania z miejsc, w których może spędzić swój czas wolny. Wstęp do restauracji, basenów, pomieszczeń instytucji kulturalnych takich jak kina czy teatry, możliwy jest wyłącznie dla osób zaszczepionych i ozdrowieńców.


Dostępne dla wszystkich są tylko sklepy umożliwiające codzienne funkcjonowanie w najbardziej ograniczonym i podstawowym zakresie: spożywcze, drogeryjne i apteki. Niejednokrotnie nie zaspokaja to wszystkich zgłaszanych przez podopiecznego potrzeb.


W ATERIMA MED zawsze pomagamy znaleźć Opiekunom najlepszą ofertę. Dotyczy to zarówno osób zaszczepionych i tych, które nie posiadają UCC. Należy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że znacząco większa pula ofert – z uwagi na oczekiwania rodzin niemieckich – dostępna jest jedynie dla osób zaszczepionych. Warto więc ponownie rozważyć decyzję o zaszczepieniu się.


Realizując usługi opieki w Niemczech, musimy stosować się do regulacji prawnych tam obowiązujących. Biorąc pod uwagę bezpieczeństwo swoje oraz podopiecznego, a także możliwość sprawowania opieki na terenie Niemiec bez ograniczeń, warto ponownie rozważyć decyzję o zaszczepieniu się.

Szukasz najlepszej oferty
dla Opiekunów osób starszych w Niemczech?

Mamy oferty, które spełnią Twoje oczekiwania. Wypełnij formularz, zadzwonimy do Ciebie i znajdziemy najlepiej dopasowane zlecenie.

Masz zdjęcie, dyplomy, certyfikaty lub referencje?
Dodaj je teraz, by przyspieszyć rekrutację.

Dodaj pliki
Administratorem Państwa danych osobowych jest ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Krakowie (30-644), ul. Puszkarska 7m zarejestrowana pod numerem KRS 0000850860. Dane kontaktowe inspektora ochrony danych osobowych adres e-mail: daneosobowe@grupaaterima.pl.

Dane osobowe przetwarzane są na podstawie Państwa zgody i na potrzeby informowania Państwa o aktualnych ofertach pracy. Wyrażenie zgody będzie się wiązało z przetwarzaniem przez ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. Twoich danych osobowych (w tym wizerunku, jeżeli udostępnisz nam dokumenty ze swoim zdjęciem) z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej, mail, telefon w tym wiadomości sms. Dane przetwarzane są do czasu wycofania zgody. Wycofanie zgody pozostaje bez wpływu na legalność przetwarzania danych osobowych przed jej wycofaniem. Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek niezbędne do przesyłania Państwu ofert pracy.

Odbiorcami Państwa danych osobowych są: upoważnieni pracownicy administratora; podmioty przetwarzające dane w jego imieniu; podmioty powiązane i współpracujące z ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. (w tym kontrahenci, na rzecz których prowadzone są lub będą procesy rekrutacji oraz podopieczni i koordynatorzy w Niemczech).

Przysługuje Państwu prawo żądania: dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, przenoszenia, ograniczenia ich przetwarzania, wniesienia sprzeciwu względem przetwarzania danych jak również prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. ^zwiń
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Krakowie ul Puszkarska 7M, 30-644 Kraków KRS 0000850860 w celach marketingowych oraz przekazywanie mi informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej przez ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. zgodnie z postanowieniami ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 204, ze zm.) oraz droga telefoniczną w tym za pośrednictwem SMS. Wyrażenie w/w zgody w szczególności oznacza, że mogą Państwo otrzymywać od firmy ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. informacje o merytorycznych wydarzeniach – szkoleniach, kursach językowych, konferencjach czy webinariach oraz promocjach, programach lojalnościowych i kampaniach wizerunkowych, których ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. jest organizatorem lub partnerem. Mogą też Państwo otrzymywać wiadomości o wolnych stanowiskach pracy i ofertach zatrudnienia od ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. oraz jej partnerów. Szczegółowe informacje znajdują się na naszej stronie www.aterima-med.pl ^ zwiń


Jak zarejestrować się na szczepienie przeciw COVID-19?


Opiekunowie zainteresowani szczepieniami, mogą zarejestrować się na trzy sposoby:

1. Logując się na Internetowe Konto Pacjenta na stronie: pacjent.gov.pl. Jeśli nie masz założonego Internetowego Konta Pacjenta, w łatwy sposób dowiesz się jak to zrobić tutaj!
2. Dzwoniąc na infolinię Narodowego Programu Szczepień pod numer 989
3. Bezpośrednio w punkcie szczepień.


Więcej informacji o szczepieniach znajdziesz na stronie www.gov.pl/szczepimysie.
W przypadku pytań i wątpliwości nasz Zespół Wsparcia Pielęgniarskiego służy radą i pomocą. Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-17:00 pod numerem telefonu + 48 12 347 64 94.

Szukasz najlepszej oferty
dla Opiekunów osób starszych w Niemczech?

Mamy oferty, które spełnią Twoje oczekiwania.
Wypełnij formularz, zadzwonimy do Ciebie i znajdziemy najlepiej dopasowane zlecenie.

Masz zdjęcie, dyplomy, certyfikaty lub referencje?
Dodaj je teraz, by przyspieszyć rekrutację.

Dodaj pliki
Administratorem Państwa danych osobowych jest ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Krakowie (30-644), ul. Puszkarska 7m zarejestrowana pod numerem KRS 0000850860. Dane kontaktowe inspektora ochrony danych osobowych adres e-mail: daneosobowe@grupaaterima.pl.

Dane osobowe przetwarzane są na podstawie Państwa zgody i na potrzeby informowania Państwa o aktualnych ofertach pracy. Wyrażenie zgody będzie się wiązało z przetwarzaniem przez ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. Twoich danych osobowych (w tym wizerunku, jeżeli udostępnisz nam dokumenty ze swoim zdjęciem) z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej, mail, telefon w tym wiadomości sms. Dane przetwarzane są do czasu wycofania zgody. Wycofanie zgody pozostaje bez wpływu na legalność przetwarzania danych osobowych przed jej wycofaniem. Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek niezbędne do przesyłania Państwu ofert pracy.

Odbiorcami Państwa danych osobowych są: upoważnieni pracownicy administratora; podmioty przetwarzające dane w jego imieniu; podmioty powiązane i współpracujące z ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. (w tym kontrahenci, na rzecz których prowadzone są lub będą procesy rekrutacji oraz podopieczni i koordynatorzy w Niemczech).

Przysługuje Państwu prawo żądania: dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, przenoszenia, ograniczenia ich przetwarzania, wniesienia sprzeciwu względem przetwarzania danych jak również prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. ^zwiń
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Krakowie ul Puszkarska 7M, 30-644 Kraków KRS 0000850860 w celach marketingowych oraz przekazywanie mi informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej przez ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. zgodnie z postanowieniami ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 204, ze zm.) oraz droga telefoniczną w tym za pośrednictwem SMS. Wyrażenie w/w zgody w szczególności oznacza, że mogą Państwo otrzymywać od firmy ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. informacje o merytorycznych wydarzeniach – szkoleniach, kursach językowych, konferencjach czy webinariach oraz promocjach, programach lojalnościowych i kampaniach wizerunkowych, których ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. jest organizatorem lub partnerem. Mogą też Państwo otrzymywać wiadomości o wolnych stanowiskach pracy i ofertach zatrudnienia od ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. oraz jej partnerów. Szczegółowe informacje znajdują się na naszej stronie www.aterima-med.pl ^ zwiń
Zamów bezpłatne połączenie →