Wypłacamy wynagrodzenie zawsze na czas – zgodnie z umową i wcześniejszymi ustaleniami.
ATERIMA MED to pewna i sprawdzona firma – jesteśmy na rynku opieki już ponad 10 lat!
Ponad 100 000 razy! Na tyle zleceń wyjechali z nami nasi Opiekunowie przez ponad 10 lat.
Na 78% wszystkich naszych ofert wyjeżdżają ci sami, zadowoleni Opiekunowie. Znajdź swoją stałą ofertę!
W opinii Opiekunek24 jesteśmy numerem 1 wśród firm świadczących usługi opieki.
Pomagamy w dopasowaniu oferty do potrzeb i możliwości Opiekuna. Porozmawiajmy!
98% Opiekunów i podopiecznych jest zadowolona ze współpracy z nami. Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów!
Do grona Opiekunów ATERIMA MED właśnie dołączyła kolejna Opiekunka. Dziękujemy za zaufanie!
Najlepsze oferty schodzą jak świeże bułeczki. Teraz przegląda je 11 osób.
Teraz nasze oferty sprawdza 7 osób.
Nasze oferty weryfikuje teraz 17 osób.
W tej chwili nasi koordynatorzy potwierdzają oferty z 18 Opiekunkami.
Dziś zlecenie w Niemczech rozpoczyna 87 Opiekunek.
Świętujemy! Właśnie podpisaliśmy umowę z kolejną Opiekunką!
Mamy sprawdzone oferty – aktualizujemy status oferty każdorazowo ze zmienniczką.
Rok 2022 to rok wyższych stawek za zlecenie. Dobrze zarabiaj z ATERIMA MED.
5 gwarancji bezpieczeństwa – wyjedź na zlecenie ze spokojną głową. Dajemy poczucie bezpieczeństwa w czasie pandemii.
Jesteśmy w razie potrzeby – zapewniamy indywidualną opiekę Koordynatora.
Pomagamy w opiece nad podopiecznym – służymy fachową poradą Zespołu Pielęgniarskiego.
Oferujemy bezpłatne cykle webinarów z certyfikatem „Profesjonalni w opiece”– tylko dla Opiekunów ATERIMA MED.
Ubezpieczamy każdego Opiekuna – oferujemy pakiet dodatkowego ubezpieczenia, w tym ubezpieczenie na wypadek zachorowania na COVID-19.
Zapewniamy bezpieczną podróż ATERIMA Busem z adresu pod adres.
Mamy blisko 1000 sprawdzonych ofert – pomagamy dopasować je do potrzeb i możliwości Opiekuna.

Praca opiekunki osób starszych w Niemczech

+48 12 341 15 15
Zadzwoń już teraz!

Praca dla opiekunek w Niemczech

Jak ułatwić sobie podróż do Niemiec jako Opiekunka osób starszych?

Wyjeżdżasz do pracy w Niemczech jako Opiekunka osób starszych? W takim razie najprawdopodobniej czeka Cię kilkugodzinna podróż autokarem. Jak zatem ułatwić sobie długodystansową drogę do Niemiec? Sprawdź podpowiedzi doświadczonych Opiekunów ATERIMA MED!

Niezbędniki w trasie

opieka-nad-osobami-starszymiWyruszając do pracy w opiece nad osobą starszą w Niemczech w pierwszej kolejności należy pomyśleć o bagażu podręcznym i jego zawartości. Podstawą jest zadbanie o prowiant na długą podróż – w tej roli świetnie sprawdzą się kanapki. Trzeba również zaopatrzyć się w odpowiednią ilość płynów – najlepszą opcją jest zapas wody i ciepły napój w termosie (kawa lub herbata). Jeśli cierpisz na chorobę lokomocyjną koniecznie przyjmij leki (jeszcze przed zajęciem miejsca w autokarze), które zapewnią Ci dobre samopoczucie w czasie podróży. Podczas postojów dobrze mieć przy sobie kosmetyczkę z podstawowymi środkami higieny – chusteczki odświeżające, pasta do zębów oraz szczoteczka pozwolą na odświeżenie się w trakcie postoju. Więcej informacji o niezbędnych elementach bagażu Opiekunki przeczytasz w naszym artykule.

Rady Opiekunek osób starszych ATERIMA MED

Doświadczone Opiekunki osób starszych ATERIMA MED podzieliły się na naszym profilu na Facebooku sprawdzonymi sposobami na umilenie sobie długiej podróży autokarem do Niemiec. Najczęściej powtarzała się rada dotycząca ubioru – bardzo ważny jest luźny strój, dostosowany do panującej pogody oraz wygodne, lekkie obuwie

Na każdym postoju należy korzystać z możliwości krótkich spacerów po parkingu aby rozprostować nogi – w ten sposób unikniesz skurczów kończyn i dotlenisz organizm. Aby uchronić się przed problemami z krążeniem, podczas postojów autokaru warto zrobić kilka wymachów nogami i rękami, a w trakcie podróży często ruszać stopami. 

Komfortowa podróż do pracy jako Opiekunka

Jakie miejsce w autokarze jest najlepsze? Zdania są podzielone. „Osiemnastogodzinna podróż do Niemiec autokarem nie należy do najprzyjemniejszych. Owszem, obsługa jest zawsze sympatyczna i pomocna, ale komfort podróży to inna sprawa. Jeżeli siedzę przy oknie to jeszcze jakoś daję radę (można się chociaż oprzeć), ale od przejścia to już gorzej” pisze pani Joanna, Opiekunka ATERIMA MED

Pani Magdalena, doświadczona Opiekunka osób starszych ATERIMA MED ma za to odmienne zdanie: „Z doświadczenia wiem, że najlepiej usiąść od zewnętrznej strony, a nie przy oknie. Daje to pole manewrowania, można spróbować się odwrócić, można w nocy wysunąć fotel na przejście, spróbować się przespacerować do toalety i z powrotem bez pretensji współpasażera – zwłaszcza w nocy. Można po prostu wyciągnąć nogi na przejście. Wiem jakie to trudne, gdy siedzi się przy oknie i pasażer z przodu opuści fotel.” Wybór miejsca w autokarze początkowo może wydawać się mało istotny, jednak ma ogromny wpływ na Twoje samopoczucie podczas długiej trasy. Warto zatem wybrać najlepszą dla siebie opcję.

Na długich, męczących trasach niezbędna jest poduszka oraz koc, który zapewni ciepło zarówno w lecie – w razie zbyt mocnej klimatyzacji oraz zimą, kiedy ogrzewanie w autokarze okaże się niewystarczające. „Nieodzowną pomocą są również poduszeczki dmuchane, bądź rogale, bo to dzięki nim nasz zmęczony kark ma możliwość trochę odpocząć” – dodaje pani Magdalena. Wszystkie te drobiazgi znacznie poprawiają komfort podróży. 

Zdaniem Opiekunek osób starszych ATERIMA MED podróż do Niemiec mija znacznie szybciej i przyjemniej, jeśli weźmiemy ze sobą ulubioną książkę, magazyn lub odtwarzacz z muzyką. „Wprowadzić nas w lepszy humor może też ulubiona muzyka, której możemy posłuchać na telefonie, dlatego przed podróżą warto o to zadbać” – radzi pani Magdalena. Rozwiązywanie krzyżówek, gry na smartfonie lub tablecie czy też po prostu rozmowy z pasażerem obok sprawiają, że długa droga przebiega w miłej atmosferze. Czas spędzony w autokarze można również spożytkować na naukę niemieckiego dla Opiekunek. „Na tablecie mam wgrane aplikacje do nauki języka niemieckiego. Lubię uczyć się podczas podróży” pisze pani Mirosława, Opiekunka w ATERIMA MED.

Mimo długiej listy rzeczy niezbędnych w podróży do pracy w opiece nad osobami starszymi, tak naprawdę najważniejsze jest pozytywne nastawienie, co potwierdzają nasi Pracownicy – uśmiech na twarzy i optymizm sprawiają, że każda podróż mija szybko i bezproblemowo. Warto też pamiętać, że ATERIMA MED organizuje i pokrywa wszystkie koszty podróży Opiekunek osób starszych do Niemiec i z powrotem, więc nie musicie już zajmować się zakupem biletów czy płatnościami. :)

[video id=12]

Dołącz do najlepiej zaopiekowanych Opiekunów!

Aktualne oferty pracy w Niemczech w ATERIMA MED dla Opiekunek osób starszych dostępne są na naszej stronie internetowej.

Zamów bezpłatne połączenie →