Wyjedź do Niemiec bezpiecznie i komfortowo ATERIMA Busem.
Rekrutacja i zatrudnienie on-line bez konieczności wychodzenia z domu. Aplikuj
Najlepsze oferty od pracodawcy nr 1 w rankingu Opiekunek24.pl
Aż 98% zadowolonych Opiekunów ze współpracy z nami – dołącz do nas!
Bezpieczna praca w pandemii w ATERIMA MED – mamy 6 gwarancji bezpieczeństwa!
W tym momencie 5 Opiekunek przegląda oferty pracy ATERIMA MED
Mamy dopasowane oferty - wyjedź na zlecenie do Niemiec na jak długo chcesz!
W ciągu ostatnich 2 godzin godzin aplikowało już 5 Opiekunów.
Współpracując z nami otrzymasz możliwość uczestnictwa w certyfikowanych szkoleniach.
Oferujemy dedykowany program szkolenia tylko dla Opiekunów ATERIMA MED
Dołącz do grona najlepszych Opiekunek i odbieraj premie do wynagrodzenia.
Tylko dla Opiekunów ATERIMA MED - profesjonalne wsparcie Zespołu Pielęgniarskiego!
Rozwijaj kompetencje językowe i zarabiaj więcej! Korzystaj z kursów języka niemieckiego!
ATERIMA MED – numer 1 wśród firm z branży opieki na seniorami w rankingu Opiekunek24.pl
Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów ATERIMA MED.
Blisko 1000 sprawdzonych ofert czeka na Ciebie. Aplikuj
Teraz najwyższe premie – sprawdź oferty i wyjedź z ATERIMA MED.
U nas to Ty wybierasz zlecenie! Blisko 1000 ofert czeka na Ciebie. Aplikuj Z nami zyskasz wysokie zarobki + PREMIE. Zawsze terminowe wypłaty. Aplikuj

Praca dla opiekunek w Niemczech

+48 12 341 15 15
Zadzwoń już teraz!

Praca dla opiekunek w Niemczech

Geriatra pilnie poszukiwany!

Doktorze, boli mnie bark. A ile ma Pani lat? Sześćdziesiąt osiem. To musi boleć! Ale drugi mnie nie boli…

Taki dialog prowadzony w gabinecie internisty, nie należy do rzadkości. Jeśli chory ma szczęście i zostanie skierowany do reumatologa mającego pojęcie o odmiennym przebiegu chorób u ludzi starszych, ma pewną szansę na poprawę. Jeśli nie – można przypuszczać, że w krótkim czasie popadnie w niedołęstwo z powodu nadużywania leków przeciwbólowych i nasennych oraz postępującego unieruchomienia i zaniku mięśni lub stawów. Starszym ludziom potrzebna jest medycyna holistyczna, polegająca na kompleksowym podejściu do pacjenta i jego problemów. Jednym słowem, potrzebny geriatra.


Geriatria

Jest dziedziną medycyny zajmującą  się schorzeniami wieku podeszłego. Wywodzi się z królowej nauk medycznych – interny,  sięga także do medycyny rodzinnej, neurologii, psychiatrii, czy reumatologii. Opieka geriatryczna charakteryzuje się szerokim i pełnym podejściem do diagnozowania, leczenia oraz  pielęgnacji i obejmuje: profilaktykę, rozpoznanie i leczenie chorób wieku starszego, uśmierzanie objawów somatycznych różnych schorzeń, wsparcie psychiczne i socjalne oraz  pomoc i edukację rodziny lub opiekunów.


Czy warto odwiedzić geriatrę?

Zawsze, pod warunkiem, że ma się już ukończone 60-65 lat (w Polsce, wymagany próg wieku wynosi 65). Zadaniem specjalizacji geriatrycznej jest wszechstronna opieka, pozwalającą zachować korzystny tryb życia, zapobiegać chorobom, pomagać w procesie powrotu do zdrowia i poprawiać komfort życia.

Działania lecznicze, rehabilitacyjne, psychologiczne i inne bardzo  pomagają w  zachowaniu samodzielności pacjenta najdłużej jak to możliwe. Wizyta u geriatry trwa średnio od 30 do 60 minut. Tu nie ma pośpiechu i obawy, że pacjent nie zrozumie zaleceń lekarza.

Mamy szansę uniknąć polipragmazji, czyli jednoczesnego przyjmowania wielu leków, bo przecież każdy lekarz specjalista przepisuje swoje specyfiki, nie oglądając się na to, co pacjent już zażywa. Jest spora nadzieja na ustawienie prawidłowego dawkowania, ponieważ w starszym wieku  niektóre leki są mniej skuteczne lub odwrotnie i nasilają się reakcje niepożądane. Słowem idealna opieka, zamiast niekończących się wędrówek od jednego specjalisty, do drugiego.


Gdzie  szukać geriatry?

No cóż, Polska raczej nie jest krajem dla starych ludzi - spośród 100 procedur medycznych zaproponowanych przez geriatrów, według standardów  przyjętych w Unii Europejskiej, NFZ skłonny jest podpisać kontrakty tylko na 33. Statystyka także  nie oszałamia, zwłaszcza na tle innych krajów europejskich:

  • Polska – 80 geriatrów pracujących zgodnie ze specjalizacją (0,2 na 10 tysięcy mieszkańców powyżej 65 roku życia) i 450 łóżek geriatrycznych (odpowiednio 0,9)

  • Szwecja – 700 geriatrów (odpowiednio 4,2)

  • Słowacja – 170 geriatrów (2,6)

  • Niemcy – 1800 geriatrów (1,1)

  • Belgia – 300 geriatrów (1,7) i aż 7500 łóżek geriatrycznych (42,2), co chyba jest europejskim rekordem

Wszystkie kraje, mając na uwadze nieuchronne starzenie się społeczeństwa potwierdzone analizami demograficznymi – starają się rozwijać opiekę geriatryczną, także dlatego, że jest tańsza i przynosi  lepsze efekty terapeutyczne. Tylko w Polsce jakoś o tym wszystkim nie myślimy. Wprawdzie powstają projekty i dobre standardy opieki geriatrycznej, ale w realnym życiu dość lekkomyślnie likwiduje się i tak nieliczne łóżka geriatryczne na rzecz opieki internistycznej.


Znalezienie geriatry w Polsce nie jest łatwą sprawą, ale naprawdę warto podjąć ten trud. Poradnie geriatryczne funkcjonują prawie we wszystkich miastach wojewódzkich, a plotka głosi, że w Małopolsce i na Śląsku działają najlepiej.

Oprac. MK

Zamów bezpłatne połączenie →

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki ciasteczek i polityki prywatności.