ATERIMA MED to pewna, legalna i bezpieczna firma – jesteśmy na rynku od 2011 roku
Ponad 100 000 razy! Na tyle zleceń wyjechali z nami nasi Opiekunowie przez ponad 10 lat.
Wypłacamy wynagrodzenie zawsze na czas – zgodnie z umową i wcześniejszymi ustaleniami.
Na 78% wszystkich naszych ofert wyjeżdżają ci sami, zadowoleni Opiekunowie. Znajdź swoją stałą ofertę!
Jesteśmy firmą nr 1 w branży opiekuńczej według rankingu firm na portalu opiekunki24.pl.
9,7/10 – nasza ocena wśród polecających nas Opiekunów. Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów – sprawdź nasze oferty!
W naszej codziennej pracy kierujemy się mottem: „zaopiekuj się naszym Podopiecznym, a my zaopiekujemy się Tobą”.
Nasi Opiekunowie mają dostęp do bezpłatnych webinarów „Profesjonalni w opiece" z przydatnymi wskazówkami dotyczącymi opieki nad osobami starszymi.
Zapewniamy stałą i indywidualną opiekę Koordynatora.
Nasi Opiekunowie mogą korzystać z nieodpłatnych i indywidualnych porad prawnych.
Organizujemy przejazd w obie strony i zapewniamy bezpieczną podróż ATERIMA Busem od drzwi do drzwi.
Zapewniamy wsparcie psychologiczne przez telefoniczne konsultacje z psychologiem.
Nasi Opiekunowie mają dostęp do wsparcia językowego przez indywidualne konsultacje z lektorem języka niemieckiego oraz kursy językowe.
Zapewniamy wsparcie merytoryczne przez telefoniczne konsultacje w zakresie opieki z Ekspertami Biura Medycznego ATERIMA MED.
Ubezpieczamy każdego Opiekuna prywatnym ubezpieczeniem medycznym, które uprawnia do korzystania z bezpłatnej opieki medycznej na terenie Niemiec i Polski.
Mamy sprawdzone oferty – aktualizujemy status oferty każdorazowo ze zmiennikami.
Mamy zlecenia w atrakcyjnych regionach Niemiec – sprawdź nasze oferty!
Mamy blisko 1000 sprawdzonych ofert – pomagamy dopasować je do preferencji Opiekuna.
Do grona Opiekunów ATERIMA MED dołączył właśnie kolejny Opiekun – dziękujemy za zaufanie.
Teraz nasze oferty przegląda 17 osób. Sprawdź dostępne zlecenia i zarezerwuj najlepsze dla siebie.
W tej chwili nasi Koordynatorzy potwierdzają oferty z 23 Opiekunami.
Dziś zlecenie w Niemczech rozpoczyna aż 64 Opiekunów.
image/svg+xml

Po co mi paszport covidowy? Podróżowanie w dobie pandemii

Po co mi paszport covidowy? Podróżowanie w dobie pandemii

Niezależnie od celu podróży w dobie pandemii warto posiadać paszport covidowy. Czym jest on tak naprawdę, do czego przydaje się w praktyce?

Zachęcamy do zapoznania się z niniejszym artykułem, by zgłębić ten temat i tym samym lepiej przygotować się do zagranicznego wyjazdu.

Czym jest Unijny Certyfikat COVID UCC?

Unijny Certyfikat COVID bywa też skrótowo nazywany UCC. Jest to dokument zawierający nie tylko najważniejsze informacje o Twoim szczepieniu, ale także przeprowadzonym teście na koronawirusa lub statusie ozdrowieńca po przebytym zakażeniu wirusem. Możesz więc w formie elektronicznej w prosty sposób potwierdzić negatywny wynik testu lub status ozdrowieńca. Człowiek, który wykonał test znajdzie właśnie tam aktualne informacje na ten temat.

Co daje unijny certyfikat covid? Dzięki niemu można swobodniej podróżować po terytorium Unii Europejskiej, gdyż wydawany jest on i akceptowany we wszystkich krajach UE, co stanowi duże ułatwienie w przemieszczanie się w czasie pandemii.

Unijny Certyfikat Covid  funkcjonuje w państwach członkowskich UE od dnia 1 lipca 2021 roku. Warto zdawać sobie sprawę z faktu, że istnieje kilka potocznych określeń na Unijny Certyfikat COVID. Zdarza się, że padają określenia: paszport szczepienny, paszport covid, zielony paszport, zielony certyfikat, unijne cyfrowe zaświadczenie COVID.

Jak uzyskać w prosty sposób certyfikat covidowy?

Istnieje kilka sposobów dostępu do tego dokumentu przedstawionego jako kod QR. Możesz wybrać najdogodniejszy dla siebie, by mieć zawsze dostęp do Unijnego Certyfikatu COVID.

  1. Zaloguj się do Internetowego Konta Pacjenta swoim profilem zaufanym, wykorzystując do tego możliwość logowania się poprzez stronę banku, w którym posiadasz konto osobiste. Następnie przejdź do zakładki „Certyfikaty”. W kolejnym kroku wskaż rodzaj certyfikatu i wybierz „Pobierz kod QR”. Dokument możesz zapisać na swoim urządzeniu lub posiadać wydruk certyfikatu. Internetowe Konto Pacjenta, jako bezpłatne rozwiązanie Ministerstwa Zdrowia, pozwala na szybkie i wygodne sprawdzenie informacji dotyczących twojego zdrowia.
  2. Unijny Certyfikat COVID w formie kodu QR można także nieodpłatnie uzyskać dzięki aplikacji MojeIPK. To bezpłatna mobilna aplikacja, która daje dostęp do niektórych funkcjonalności Internetowego Konta Pacjenta. Znajdziesz tam między innymi cyfrowy certyfikat, ale także zamówisz e-receptę na stałe leki lub udostępnisz bliskiej osobie informację o stanie zdrowia i historię przepisanych leków. Dzięki aplikacji także odbierzesz e-skierowanie. Rozwiązanie to posiada więc wiele zalet. By za jej pomocą uzyskać tak zwany paszport covidowy w formie kodu QR, z dostępnego menu wybierz „UCC – Unijny Certyfikat COVID”.
  3. Możesz także skorzystać z aplikacji mObywatel - warto mieć na uwadze, że po pierwszym zaczytaniu dokumentu, do ponownego wyświetlenia treści nie jest konieczny dostęp do Internetu. Z aplikacji mobywatel można korzystać w trybie offline. Należy przy pierwszym użyciu dodać dokument, korzystając z odpowiedniej funkcji na pulpicie aplikacji i od tego momentu certyfikat będzie się wyświetlał nawet bez dostępu do sieci. Jest to niezwykle praktyczne rozwiązanie, gdyż cyfrowy certyfikat można mieć od teraz zawsze pod ręką. Ze względu na to, że w aplikacji zawarte jest zdjęcie z dowodu osobistego, ułatwia to szybką kontrolę, gdy sprawdzany jest właściciel dokumentu. Co ważne Unijny Certyfikat COVID w aplikacji mObywatel jest dostępny w języku polskim oraz po angielsku, dzięki czemu nie wymaga tłumaczenia i akceptowany jest na terenie Unii Europejskiej. Obcokrajowcy nie będą niestety w stanie skorzystać z tego rozwiązania, ponieważ aby mieć dostęp do UCC w mObywatelu, należy posiadać polskie obywatelstwo oraz ważny dowód osobisty.

 

Ile jest ważny paszport covidowy?

Osoba, która otrzymała przynajmniej jedną dawkę szczepionki przeciw COVID-19 może pobrać certyfikat do swojej aplikacji mObywatel. Każdy kraj realizuje inną politykę związaną z akceptacją certyfikatu, jednak w Polsce wymagane jest pełne szczepienie.

Długość ważności certyfikatu jest zależna od kilku czynników:

  • Jesteś już osobą zaszczepioną dwoma dawkami? Certyfikat jest ważny od 14 dnia po podaniu pełnej dawki szczepienia, do 365 dnia po podaniu ostatniej dawki.
  • Posiadasz negatywny wynik testu na obecność koronawirusa? Certyfikat jest ważny 48 godziny od otrzymania wyniku.
  • Masz status ozdrowieńca? W takich okolicznościach ważność Unijnego Certyfikatu covid to od 11 do 180 dnia, licząc od uzyskania pozytywnego wyniku testu PCR.

 

Warto zaznaczyć, że decydując się na wyjazd do Niemiec z Aterima MED, nawet mając certyfikat szczepienia, musisz wykonać test. Naszym priorytetem jest bezpieczeństwo. Zgodnie z polityką firmy, wszystkie osoby wyjeżdżające na zlecenie do opieki nad osobami w wieku zaawansowanym muszą mieć wykonany test w kierunku COVID 19. Działanie to ma na celu dbanie o Twoje bezpieczeństwo oraz bezpieczeństwo seniora, którym będziesz się opiekować.

Mając na uwadze wytyczne Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), zdajemy sobie sprawę, że nawet osoba, która była już zaszczepiona wcześniej, może po kontakcie z osobą chorą przenosić zakażenie. Nawet jeśli sama obecnie nie choruje. Ważne jest to, że decydując się na wyjazd z Atermima MED nie pokrywasz żadnych kosztów związanych z organizacją testu. Wyjeżdżasz mając pewność, co do swojego zdrowia w tym aspekcie, co pozwoli Ci na bezstresowe, swobodne przemieszczanie. Pewność w kwestii tego, że jest się osobą zdrową jest więc dużym komfortem i atutem takiego podejścia do tematu wyjazdu.

O autorce

Patrycja Niewiadomska
Patrycja Niewiadomska
O autorce
Patrycja Niewiadomska
Mam ponad 10 lat doświadczenia pracy w opiece – 8 rodzinnego i 2,5 zawodowego. Kiedyś wyjeżdżałam do pracy z ATERIMA MED. Dzisiaj pracuję jako Koordynatorka w Zespole Koordynacji i Wsparcia Opiekunów. Każdego dnia rozmawiam z naszymi Opiekunami telefonicznie – wspieram ich w pracy, pomagam im rozwiązywać problemy i radzę, co robić w trudniejszych chwilach. czytaj więcej »

O autorce

Patrycja Niewiadomska
Patrycja Niewiadomska
O autorce
Patrycja Niewiadomska
Mam ponad 10 lat doświadczenia pracy w opiece – 8 rodzinnego i 2,5 zawodowego. Kiedyś wyjeżdżałam do pracy z ATERIMA MED. Dzisiaj pracuję jako Koordynatorka w Zespole Koordynacji i Wsparcia Opiekunów. Każdego dnia rozmawiam z naszymi Opiekunami telefonicznie – wspieram ich w pracy, pomagam im rozwiązywać problemy i radzę, co robić w trudniejszych chwilach. czytaj więcej »

Najpopularniejsze wpisy

Co zrobić, gdy senior ma problem z chodzeniem?
Wczoraj w mojej pracy pojawił się temat, który wydaje mi się ważny. Mianowicie zadzwoniła do mnie Pani Wanda i powiedziała, że pogorszył się stan zdrowia jej podopiecznej. Warto pamiętać, że w pracy opiekunki taka sytuacja może się przydarzyć. Dlatego postanowiłam opowiedzieć Wam, jak zachować się w podobnym przypadku. Zapraszam! więcej »
2022-01-12
Co zrobić, gdy popsuje się ogrzewanie w mieszkaniu podopiecznego?
„Na dworze ziąb, a tu kaloryfery nie grzeją…” – skarżyła się przez telefon Pani Dorota. Opiekunka dotarła na miejsce zlecenia i po kilku dniach przestało działać ogrzewanie w mieszkaniu podopiecznego. Co zrobiłam w tej sytuacji? Zapraszam do czytania! więcej »
2021-06-23
Jak porozumieć się z rodziną seniora w sprawie zakupów?
Pani Bożena wyjechała do pracy w Niemczech po raz pierwszy. Po kilku dniach od przyjazdu na miejsce zadzwoniła do mnie i nieśmiało powiedziała: „Głupio przyznać, ale mam problem z zakupami. Nie mogę dogadać się z córką seniorki”. Od razu powiedziałam pani Bożenie, że nie ma czego się wstydzić. W końcu to jej pierwszy tydzień w nowej pracy. Jesteście ciekawi, o co dokładnie chodziło? To zapraszam na wpis! :) więcej »
2019-01-03

Dodaj komentarz

Zamów bezpłatne połączenie →