Wyjedź do Niemiec bezpiecznie i komfortowo ATERIMA Busem.
Rekrutacja i zatrudnienie on-line bez konieczności wychodzenia z domu. Aplikuj
Najlepsze oferty od pracodawcy nr 1 w rankingu Opiekunek24.pl
Aż 98% zadowolonych Opiekunów ze współpracy z nami – dołącz do nas!
Bezpieczna praca w pandemii w ATERIMA MED – mamy 6 gwarancji bezpieczeństwa!
W tym momencie 3 Opiekunki przeglądają oferty pracy ATERIMA MED
Mamy dopasowane oferty - wyjedź na zlecenie do Niemiec na jak długo chcesz!
W ciągu ostatnich 2 godzin godzin aplikowało już 5 Opiekunów.
Współpracując z nami otrzymasz możliwość uczestnictwa w certyfikowanych szkoleniach.
Oferujemy dedykowany program szkolenia tylko dla Opiekunów ATERIMA MED
Dołącz do grona najlepszych Opiekunek i odbieraj premie do wynagrodzenia.
Tylko dla Opiekunów ATERIMA MED - profesjonalne wsparcie Zespołu Pielęgniarskiego!
Rozwijaj kompetencje językowe i zarabiaj więcej! Korzystaj z kursów języka niemieckiego!
ATERIMA MED – numer 1 wśród firm z branży opieki na seniorami w rankingu Opiekunek24.pl
Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów ATERIMA MED.
Blisko 1000 sprawdzonych ofert czeka na Ciebie. Aplikuj
Teraz najwyższe premie – sprawdź oferty i wyjedź z ATERIMA MED.
U nas to Ty wybierasz zlecenie! Blisko 1000 ofert czeka na Ciebie. Aplikuj Z nami zyskasz wysokie zarobki + PREMIE. Zawsze terminowe wypłaty. Aplikuj

Praca dla opiekunek w Niemczech

+48 12 341 15 15
Zadzwoń już teraz!

Praca dla opiekunek w Niemczech

Nagła choroba opiekuna w Niemczech – co robić?

Zima w tym roku była wyjątkowo mroźna. W spokojne czwartkowe popołudnie zadzwoniła do mnie pani Elżbieta, Opiekunka ATERIMA MED, która nagle poczuła silny ból gardła.

Już po krótkim „halo” było słychać, że pani Ela ma poważne problemy z mówieniem i traci głos. Opiekunka zadzwoniła do mnie, bo źle się poczuła i miała problem z dodzwonieniem się na infolinię ubezpieczyciela, czyli ERGO.

Jak udało mi się pomóc?

W przypadku choroby w Niemczech nasi Opiekunowie mają gwarancję pakietu dodatkowego prywatnego ubezpieczenia. Pierwszy krok to telefon do ERGO w celu umówienia wizyty lekarskiej w Niemczech, a następnie poinformowanie ATERIMA MED. Pani Ela miała problem z dodzwonieniem się, dlatego poprosiłam o pomoc moją koleżankę i eksperta ds. ERGO – Katarzynę Kawę. Kasia w takich sytuacjach pomaga naszym Opiekunom w kontakcie z ERGO i sprawnym umówieniu wizyty u specjalisty najbliżej miejsca pracy Opiekuna.

Wizytę udało się umówić już na drugi dzień. Przypomniałam pani Eli, aby wszystkie dokumenty, które otrzyma po wizycie i wykupieniu leków (tj. recepty, dokumentację medyczną, rachunki za leki) wysłała do ERGO razem z wypełnionym formularzem szkody. Wizyty w ramach ubezpieczenia zwykle odbywają się bezgotówkowo, jednak warto na wszelki wypadek mieć przy sobie trochę gotówki.

Historia zakończyła się szczęśliwie, bo pani Ela po kilku dniach poczuła się lepiej. Opiekunka otrzymała też całkowity zwrot kosztów za wykupione na receptę lekarstwa.

Moja rada:

Jeśli będąc w Niemczech źle się poczujesz, pamiętaj, aby zadzwonić do ubezpieczyciela, a następnie do ATERIMA MED. Robimy co w naszej mocy, aby szybko i sprawnie pomóc naszym Opiekunom. Jeśli nie wiesz, co zrobić w takiej sytuacji, sprawdź nasz artykuł „Pakiet dodatkowych ubezpieczeń – 7 kroków postępowania”, z którego dowiesz się, jak krok po kroku skorzystać z ubezpieczenia i umówić wizytę u specjalisty w Niemczech. Przecież zdrowie jest najważniejsze!

 

A teraz lecę, bo telefon dzwoni!

Patrycja – Wasza Koordynatorka ATERIMA MED

O autorce

Patrycja Niewiadomska
Patrycja Niewiadomska
O autorce
Patrycja Niewiadomska
Mam ponad 10 lat doświadczenia pracy w opiece – 8 rodzinnego i 2,5 zawodowego. Kiedyś wyjeżdżałam do pracy z ATERIMA MED. Dzisiaj pracuję jako Koordynatorka w Zespole Wsparcia Opiekunów. Każdego dnia rozmawiam z naszymi Opiekunami telefonicznie – wspieram ich w pracy, pomagam im rozwiązywać problemy i radzę, co robić w trudniejszych chwilach. czytaj więcej »

O autorce

Patrycja Niewiadomska
Patrycja Niewiadomska
O autorce
Patrycja Niewiadomska
Mam ponad 10 lat doświadczenia pracy w opiece – 8 rodzinnego i 2,5 zawodowego. Kiedyś wyjeżdżałam do pracy z ATERIMA MED. Dzisiaj pracuję jako Koordynatorka w Zespole Wsparcia Opiekunów. Każdego dnia rozmawiam z naszymi Opiekunami telefonicznie – wspieram ich w pracy, pomagam im rozwiązywać problemy i radzę, co robić w trudniejszych chwilach. czytaj więcej »

Najpopularniejsze wpisy

Co zrobić, gdy senior ma problem z chodzeniem?
Wczoraj w mojej pracy pojawił się temat, który wydaje mi się ważny. Mianowicie zadzwoniła do mnie Pani Wanda i powiedziała, że pogorszył się stan zdrowia jej podopiecznej. Warto pamiętać, że w pracy opiekunki taka sytuacja może się przydarzyć. Dlatego postanowiłam opowiedzieć Wam, jak zachować się w podobnym przypadku. Zapraszam! więcej »
2018-11-26
Co zrobić, gdy popsuje się ogrzewanie w mieszkaniu podopiecznego?
„Na dworze ziąb, a tu kaloryfery nie grzeją…” – skarżyła się przez telefon Pani Dorota. Opiekunka dotarła na miejsce zlecenia i po kilku dniach przestało działać ogrzewanie w mieszkaniu podopiecznego. Co zrobiłam w tej sytuacji? Zapraszam do czytania! więcej »
2019-12-04
Jak porozumieć się z rodziną seniora w sprawie zakupów?
Pani Bożena wyjechała do pracy w Niemczech po raz pierwszy. Po kilku dniach od przyjazdu na miejsce zadzwoniła do mnie i nieśmiało powiedziała: „Głupio przyznać, ale mam problem z zakupami. Nie mogę dogadać się z córką seniorki”. Od razu powiedziałam pani Bożenie, że nie ma czego się wstydzić. W końcu to jej pierwszy tydzień w nowej pracy. Jesteście ciekawi, o co dokładnie chodziło? To zapraszam na wpis! :) więcej »
2018-12-12

Dodaj komentarz

Zamów bezpłatne połączenie →

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki ciasteczek i polityki prywatności.