Blog Koordynatorki ATERIMA MED

Byłam opiekunką osób starszych. Teraz wspieram innych opiekunów

Autor Patrycja Niewiadomska,

Jeszcze niedawno wyjeżdżałam za granicę do opieki nad osobami starszymi. Dzisiaj pracuję jako Koordynatorka w Zespole Wsparcia Opiekunów ATERIMA MED. Każdego dnia rozmawiam z naszymi Opiekunami i wspieram ich w pracy. W tym wpisie dzielę się historią o moim doświadczeniu w opiece i opowiadam, czym zajmuje się Koordynatorka. Zapraszam do czytania!

Ponad 10 lat doświadczenia w opiece

Gdy wyjechałam pierwszy raz, miałam 8 lat doświadczenia w opiece nad bliskimi – moja babcia i dziadek chorowali. Potem przez kolejne 2,5 roku opiekowałam się seniorami w Niemczech i nabywałam więcej doświadczenia podczas każdego kolejnego wyjazdu. Na niektórych sztelach przebywałam nawet po 4 miesiące. W sumie można powiedzieć, że pracowałam w opiece ponad 10 lat – nawet nie wiem, kiedy to zleciało!

Kiedyś opiekunka osób starszych…

Pierwszy raz wyjechałam z ATERIMA MED do seniorki, która poruszała się na wózku. Kontakt z moją pierwszą podopieczną wspominam bardzo dobrze – Pani Greta była dla mnie miła i dogadywałyśmy się bez problemów. Podobnie, jeśli chodzi o jej rodzinę. Udało mi się ją zmotywować do tego, że zaczęła chodzić o balkoniku i jej stan się polepszył – uważam to za swój sukces :) Później wyjechałam do dwójki seniorów z demencją. Muszę przyznać, że to było dla mnie wyzwanie. Na ostatniej szteli pracowałam u niewidomego seniora. Pan był sprawny, ale potrzebował wsparcia w codziennych czynnościach. Po jakimś czasie niestety jego zdrowie się pogorszyło i pojawiły się pierwsze objawy demencji.

… dzisiaj Koordynatorka w ATERIMA MED

Niektórzy myślą, że teraz moja praca polega na piciu kawy i plotkowaniu. To mit! :) Są dni, kiedy cały czas mam zgłoszenia od opiekunów w bardzo różnych sprawach np. coś się popsuło w domu podopiecznego, pogorszył się stan zdrowia seniora lub opiekun musi nagle wrócić do Polski. Czasami odbieram telefon za telefonem. Kiedy coś się dzieje – muszę działać od razu, czyli np. szybko organizuję transport, pomoc na miejscu lub zmienników itd. Naprawdę jest bardzo wiele rzeczy, których muszę dopilnować, żeby problem został rozwiązany.

W razie problemu zadzwoń do Koordynatora

Kiedy pracowałam jako opiekunka osób starszych, miałam to szczęście, że trafiałam na fajne rodziny i podopiecznych. Wiem jednak, że w tej pracy bywa różnie i trudno przewidzieć, co się wydarzy. Rozumiem opiekunki, które nie mają tyle szczęścia co ja – dlatego tak ważna jest pomoc Koordynatora. Chciałabym, żeby wszyscy Opiekunowie ATERIMA MED wiedzieli, że do Koordynatora można zadzwonić w każdej ważnej sprawie. Jeśli pojawi się jakiś problem, nie jesteśmy w stanie pomóc, dopóki opiekun po prostu nam tego nie zgłosi.

Postanowiłam stworzyć Blog Koordynatorki na stronie ATERIMA MED. Będę w nim opisywać sytuacje, które przytrafiają się naszym Opiekunom w codziennej pracy. Pokażę również, jak udaje mi się je na bieżąco rozwiązać.
Mam nadzieję, że będziecie śledzić moje wpisy :)

A teraz lecę, bo telefon dzwoni!

Patrycja – Wasza Koordynatorka ATERIMA MED


Dodaj komentarz

Na podany adres e-mail zostanie wysłany link potwierdzający dodanie komentarza. Adres e‑mail nie będzie prezentowany na stronie.