Wyjedź do Niemiec bezpiecznie i komfortowo ATERIMA Busem.
Rekrutacja i zatrudnienie on-line bez konieczności wychodzenia z domu. Aplikuj
Najlepsze oferty od pracodawcy nr 1 w rankingu Opiekunek24.pl
Aż 98% zadowolonych Opiekunów ze współpracy z nami – dołącz do nas!
Bezpieczna praca w pandemii w ATERIMA MED – mamy 6 gwarancji bezpieczeństwa!
W tym momencie 7 Opiekunek przegląda oferty pracy ATERIMA MED
Mamy dopasowane oferty - wyjedź na zlecenie do Niemiec na jak długo chcesz!
W ciągu ostatnich 2 godzin godzin aplikowało już 3 Opiekunów.
Współpracując z nami otrzymasz możliwość uczestnictwa w certyfikowanych szkoleniach.
Oferujemy dedykowany program szkolenia tylko dla Opiekunów ATERIMA MED
Dołącz do grona najlepszych Opiekunek i odbieraj premie do wynagrodzenia.
Tylko dla Opiekunów ATERIMA MED - profesjonalne wsparcie Zespołu Pielęgniarskiego!
Rozwijaj kompetencje językowe i zarabiaj więcej! Korzystaj z kursów języka niemieckiego!
ATERIMA MED – numer 1 wśród firm z branży opieki na seniorami w rankingu Opiekunek24.pl
Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów ATERIMA MED.
Blisko 1000 sprawdzonych ofert czeka na Ciebie. Aplikuj
Teraz najwyższe premie – sprawdź oferty i wyjedź z ATERIMA MED.
U nas to Ty wybierasz zlecenie! Blisko 1000 ofert czeka na Ciebie. Aplikuj Z nami zyskasz wysokie zarobki + PREMIE. Zawsze terminowe wypłaty. Aplikuj

Praca dla opiekunek w Niemczech

+48 12 341 15 15
Zadzwoń już teraz!

Praca dla opiekunek w Niemczech

Byłam opiekunką osób starszych. Teraz wspieram innych opiekunów

Jeszcze niedawno wyjeżdżałam za granicę do opieki nad osobami starszymi. Dzisiaj pracuję jako Koordynatorka w Zespole Wsparcia Opiekunów ATERIMA MED. Każdego dnia rozmawiam z naszymi Opiekunami i wspieram ich w pracy. W tym wpisie dzielę się historią o moim doświadczeniu w opiece i opowiadam, czym zajmuje się Koordynatorka. Zapraszam do czytania!

Ponad 10 lat doświadczenia w opiece

Gdy wyjechałam pierwszy raz, miałam 8 lat doświadczenia w opiece nad bliskimi – moja babcia i dziadek chorowali. Potem przez kolejne 2,5 roku opiekowałam się seniorami w Niemczech i nabywałam więcej doświadczenia podczas każdego kolejnego wyjazdu. Na niektórych sztelach przebywałam nawet po 4 miesiące. W sumie można powiedzieć, że pracowałam w opiece ponad 10 lat – nawet nie wiem, kiedy to zleciało!

Kiedyś opiekunka osób starszych…

Pierwszy raz wyjechałam z ATERIMA MED do seniorki, która poruszała się na wózku. Kontakt z moją pierwszą podopieczną wspominam bardzo dobrze – Pani Greta była dla mnie miła i dogadywałyśmy się bez problemów. Podobnie, jeśli chodzi o jej rodzinę. Udało mi się ją zmotywować do tego, że zaczęła chodzić o balkoniku i jej stan się polepszył – uważam to za swój sukces :) Później wyjechałam do dwójki seniorów z demencją. Muszę przyznać, że to było dla mnie wyzwanie. Na ostatniej szteli pracowałam u niewidomego seniora. Pan był sprawny, ale potrzebował wsparcia w codziennych czynnościach. Po jakimś czasie niestety jego zdrowie się pogorszyło i pojawiły się pierwsze objawy demencji.

… dzisiaj Koordynatorka w ATERIMA MED

Niektórzy myślą, że teraz moja praca polega na piciu kawy i plotkowaniu. To mit! :) Są dni, kiedy cały czas mam zgłoszenia od opiekunów w bardzo różnych sprawach np. coś się popsuło w domu podopiecznego, pogorszył się stan zdrowia seniora lub opiekun musi nagle wrócić do Polski. Czasami odbieram telefon za telefonem. Kiedy coś się dzieje – muszę działać od razu, czyli np. szybko organizuję transport, pomoc na miejscu lub zmienników itd. Naprawdę jest bardzo wiele rzeczy, których muszę dopilnować, żeby problem został rozwiązany.

W razie problemu zadzwoń do Koordynatora

Kiedy pracowałam jako opiekunka osób starszych, miałam to szczęście, że trafiałam na fajne rodziny i podopiecznych. Wiem jednak, że w tej pracy bywa różnie i trudno przewidzieć, co się wydarzy. Rozumiem opiekunki, które nie mają tyle szczęścia co ja – dlatego tak ważna jest pomoc Koordynatora. Chciałabym, żeby wszyscy Opiekunowie ATERIMA MED wiedzieli, że do Koordynatora można zadzwonić w każdej ważnej sprawie. Jeśli pojawi się jakiś problem, nie jesteśmy w stanie pomóc, dopóki opiekun po prostu nam tego nie zgłosi.

Postanowiłam stworzyć Blog Koordynatorki na stronie ATERIMA MED. Będę w nim opisywać sytuacje, które przytrafiają się naszym Opiekunom w codziennej pracy. Pokażę również, jak udaje mi się je na bieżąco rozwiązać.
Mam nadzieję, że będziecie śledzić moje wpisy :)

A teraz lecę, bo telefon dzwoni!

Patrycja – Wasza Koordynatorka ATERIMA MED

O autorce

Patrycja Niewiadomska
Patrycja Niewiadomska
O autorce
Patrycja Niewiadomska
Mam ponad 10 lat doświadczenia pracy w opiece – 8 rodzinnego i 2,5 zawodowego. Kiedyś wyjeżdżałam do pracy z ATERIMA MED. Dzisiaj pracuję jako Koordynatorka w Zespole Wsparcia Opiekunów. Każdego dnia rozmawiam z naszymi Opiekunami telefonicznie – wspieram ich w pracy, pomagam im rozwiązywać problemy i radzę, co robić w trudniejszych chwilach. czytaj więcej »

O autorce

Patrycja Niewiadomska
Patrycja Niewiadomska
O autorce
Patrycja Niewiadomska
Mam ponad 10 lat doświadczenia pracy w opiece – 8 rodzinnego i 2,5 zawodowego. Kiedyś wyjeżdżałam do pracy z ATERIMA MED. Dzisiaj pracuję jako Koordynatorka w Zespole Wsparcia Opiekunów. Każdego dnia rozmawiam z naszymi Opiekunami telefonicznie – wspieram ich w pracy, pomagam im rozwiązywać problemy i radzę, co robić w trudniejszych chwilach. czytaj więcej »

Najpopularniejsze wpisy

Co zrobić, gdy senior ma problem z chodzeniem?
Wczoraj w mojej pracy pojawił się temat, który wydaje mi się ważny. Mianowicie zadzwoniła do mnie Pani Wanda i powiedziała, że pogorszył się stan zdrowia jej podopiecznej. Warto pamiętać, że w pracy opiekunki taka sytuacja może się przydarzyć. Dlatego postanowiłam opowiedzieć Wam, jak zachować się w podobnym przypadku. Zapraszam! więcej »
2018-11-26
Co zrobić, gdy popsuje się ogrzewanie w mieszkaniu podopiecznego?
„Na dworze ziąb, a tu kaloryfery nie grzeją…” – skarżyła się przez telefon Pani Dorota. Opiekunka dotarła na miejsce zlecenia i po kilku dniach przestało działać ogrzewanie w mieszkaniu podopiecznego. Co zrobiłam w tej sytuacji? Zapraszam do czytania! więcej »
2019-12-04
Jak porozumieć się z rodziną seniora w sprawie zakupów?
Pani Bożena wyjechała do pracy w Niemczech po raz pierwszy. Po kilku dniach od przyjazdu na miejsce zadzwoniła do mnie i nieśmiało powiedziała: „Głupio przyznać, ale mam problem z zakupami. Nie mogę dogadać się z córką seniorki”. Od razu powiedziałam pani Bożenie, że nie ma czego się wstydzić. W końcu to jej pierwszy tydzień w nowej pracy. Jesteście ciekawi, o co dokładnie chodziło? To zapraszam na wpis! :) więcej »
2018-12-12

Dodaj komentarz

Zamów bezpłatne połączenie →

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki ciasteczek i polityki prywatności.