Wypłacamy wynagrodzenie zawsze na czas – zgodnie z umową i wcześniejszymi ustaleniami.
ATERIMA MED to pewna i sprawdzona firma – jesteśmy na rynku opieki już ponad 10 lat!
Ponad 100 000 razy! Na tyle zleceń wyjechali z nami nasi Opiekunowie przez ponad 10 lat.
Na 78% wszystkich naszych ofert wyjeżdżają ci sami, zadowoleni Opiekunowie. Znajdź swoją stałą ofertę!
W opinii Opiekunek24 jesteśmy numerem 1 wśród firm świadczących usługi opieki.
Pomagamy w dopasowaniu oferty do potrzeb i możliwości Opiekuna. Porozmawiajmy!
98% Opiekunów i podopiecznych jest zadowolona ze współpracy z nami. Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów!
Do grona Opiekunów ATERIMA MED właśnie dołączyła kolejna Opiekunka. Dziękujemy za zaufanie!
Najlepsze oferty schodzą jak świeże bułeczki. Teraz przegląda je 11 osób.
Teraz nasze oferty sprawdza 7 osób.
Nasze oferty weryfikuje teraz 17 osób.
W tej chwili nasi koordynatorzy potwierdzają oferty z 18 Opiekunkami.
Dziś zlecenie w Niemczech rozpoczyna 87 Opiekunek.
Świętujemy! Właśnie podpisaliśmy umowę z kolejną Opiekunką!
Mamy sprawdzone oferty – aktualizujemy status oferty każdorazowo ze zmienniczką.
Rok 2022 to rok wyższych stawek za zlecenie. Dobrze zarabiaj z ATERIMA MED.
5 gwarancji bezpieczeństwa – wyjedź na zlecenie ze spokojną głową. Dajemy poczucie bezpieczeństwa w czasie pandemii.
Jesteśmy w razie potrzeby – zapewniamy indywidualną opiekę Koordynatora.
Pomagamy w opiece nad podopiecznym – służymy fachową poradą Zespołu Pielęgniarskiego.
Oferujemy bezpłatne cykle webinarów z certyfikatem „Profesjonalni w opiece”– tylko dla Opiekunów ATERIMA MED.
Ubezpieczamy każdego Opiekuna – oferujemy pakiet dodatkowego ubezpieczenia, w tym ubezpieczenie na wypadek zachorowania na COVID-19.
Zapewniamy bezpieczną podróż ATERIMA Busem z adresu pod adres.
Mamy blisko 1000 sprawdzonych ofert – pomagamy dopasować je do potrzeb i możliwości Opiekuna.
image/svg+xml

Praca opiekunki osób starszych w Niemczech

+48 12 341 15 15
Zadzwoń już teraz!

Praca dla opiekunek w Niemczech

Byłam opiekunką osób starszych. Teraz wspieram innych opiekunów

Jeszcze niedawno wyjeżdżałam za granicę do opieki nad osobami starszymi. Dzisiaj pracuję jako Koordynatorka w Zespole Wsparcia Opiekunów ATERIMA MED. Każdego dnia rozmawiam z naszymi Opiekunami i wspieram ich w pracy. W tym wpisie dzielę się historią o moim doświadczeniu w opiece i opowiadam, czym zajmuje się Koordynatorka. Zapraszam do czytania!

Ponad 10 lat doświadczenia w opiece

Gdy wyjechałam pierwszy raz, miałam 8 lat doświadczenia w opiece nad bliskimi – moja babcia i dziadek chorowali. Potem przez kolejne 2,5 roku opiekowałam się seniorami w Niemczech i nabywałam więcej doświadczenia podczas każdego kolejnego wyjazdu. Na niektórych sztelach przebywałam nawet po 4 miesiące. W sumie można powiedzieć, że pracowałam w opiece ponad 10 lat – nawet nie wiem, kiedy to zleciało!

Kiedyś opiekunka osób starszych…

Pierwszy raz wyjechałam z ATERIMA MED do seniorki, która poruszała się na wózku. Kontakt z moją pierwszą podopieczną wspominam bardzo dobrze – Pani Greta była dla mnie miła i dogadywałyśmy się bez problemów. Podobnie, jeśli chodzi o jej rodzinę. Udało mi się ją zmotywować do tego, że zaczęła chodzić o balkoniku i jej stan się polepszył – uważam to za swój sukces :) Później wyjechałam do dwójki seniorów z demencją. Muszę przyznać, że to było dla mnie wyzwanie. Na ostatniej szteli pracowałam u niewidomego seniora. Pan był sprawny, ale potrzebował wsparcia w codziennych czynnościach. Po jakimś czasie niestety jego zdrowie się pogorszyło i pojawiły się pierwsze objawy demencji.

… dzisiaj Koordynatorka w ATERIMA MED

Niektórzy myślą, że teraz moja praca polega na piciu kawy i plotkowaniu. To mit! :) Są dni, kiedy cały czas mam zgłoszenia od opiekunów w bardzo różnych sprawach np. coś się popsuło w domu podopiecznego, pogorszył się stan zdrowia seniora lub opiekun musi nagle wrócić do Polski. Czasami odbieram telefon za telefonem. Kiedy coś się dzieje – muszę działać od razu, czyli np. szybko organizuję transport, pomoc na miejscu lub zmienników itd. Naprawdę jest bardzo wiele rzeczy, których muszę dopilnować, żeby problem został rozwiązany.

W razie problemu zadzwoń do Koordynatora

Kiedy pracowałam jako opiekunka osób starszych, miałam to szczęście, że trafiałam na fajne rodziny i podopiecznych. Wiem jednak, że w tej pracy bywa różnie i trudno przewidzieć, co się wydarzy. Rozumiem opiekunki, które nie mają tyle szczęścia co ja – dlatego tak ważna jest pomoc Koordynatora. Chciałabym, żeby wszyscy Opiekunowie ATERIMA MED wiedzieli, że do Koordynatora można zadzwonić w każdej ważnej sprawie. Jeśli pojawi się jakiś problem, nie jesteśmy w stanie pomóc, dopóki opiekun po prostu nam tego nie zgłosi.

Postanowiłam stworzyć Blog Koordynatorki na stronie ATERIMA MED. Będę w nim opisywać sytuacje, które przytrafiają się naszym Opiekunom w codziennej pracy. Pokażę również, jak udaje mi się je na bieżąco rozwiązać.
Mam nadzieję, że będziecie śledzić moje wpisy :)

A teraz lecę, bo telefon dzwoni!

Patrycja – Wasza Koordynatorka ATERIMA MED

O autorce

Patrycja Niewiadomska
Patrycja Niewiadomska
O autorce
Patrycja Niewiadomska
Mam ponad 10 lat doświadczenia pracy w opiece – 8 rodzinnego i 2,5 zawodowego. Kiedyś wyjeżdżałam do pracy z ATERIMA MED. Dzisiaj pracuję jako Koordynatorka w Zespole Wsparcia Opiekunów. Każdego dnia rozmawiam z naszymi Opiekunami telefonicznie – wspieram ich w pracy, pomagam im rozwiązywać problemy i radzę, co robić w trudniejszych chwilach. czytaj więcej »

O autorce

Patrycja Niewiadomska
Patrycja Niewiadomska
O autorce
Patrycja Niewiadomska
Mam ponad 10 lat doświadczenia pracy w opiece – 8 rodzinnego i 2,5 zawodowego. Kiedyś wyjeżdżałam do pracy z ATERIMA MED. Dzisiaj pracuję jako Koordynatorka w Zespole Wsparcia Opiekunów. Każdego dnia rozmawiam z naszymi Opiekunami telefonicznie – wspieram ich w pracy, pomagam im rozwiązywać problemy i radzę, co robić w trudniejszych chwilach. czytaj więcej »

Najpopularniejsze wpisy

Co zrobić, gdy senior ma problem z chodzeniem?
Wczoraj w mojej pracy pojawił się temat, który wydaje mi się ważny. Mianowicie zadzwoniła do mnie Pani Wanda i powiedziała, że pogorszył się stan zdrowia jej podopiecznej. Warto pamiętać, że w pracy opiekunki taka sytuacja może się przydarzyć. Dlatego postanowiłam opowiedzieć Wam, jak zachować się w podobnym przypadku. Zapraszam! więcej »
2022-01-12
Co zrobić, gdy popsuje się ogrzewanie w mieszkaniu podopiecznego?
„Na dworze ziąb, a tu kaloryfery nie grzeją…” – skarżyła się przez telefon Pani Dorota. Opiekunka dotarła na miejsce zlecenia i po kilku dniach przestało działać ogrzewanie w mieszkaniu podopiecznego. Co zrobiłam w tej sytuacji? Zapraszam do czytania! więcej »
2021-06-23
Jak porozumieć się z rodziną seniora w sprawie zakupów?
Pani Bożena wyjechała do pracy w Niemczech po raz pierwszy. Po kilku dniach od przyjazdu na miejsce zadzwoniła do mnie i nieśmiało powiedziała: „Głupio przyznać, ale mam problem z zakupami. Nie mogę dogadać się z córką seniorki”. Od razu powiedziałam pani Bożenie, że nie ma czego się wstydzić. W końcu to jej pierwszy tydzień w nowej pracy. Jesteście ciekawi, o co dokładnie chodziło? To zapraszam na wpis! :) więcej »
2019-01-03

Dodaj komentarz

Zamów bezpłatne połączenie →