Aktualności

Materiały z Sympozjum „Z Tobą dam radę” dla Opiekunów ATERIMA MED

aktywizacja-senioraW grudniu 2016 roku Akademia Opiekunów była organizatorem Sympozjum „Z Tobą dam radę”, gdzie udało się zgromadzić cenionych specjalistów i ekspertów z wieloletnim doświadczeniem, którzy na co dzień w swojej pracy zajmują się osobami z demencją.

Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych Opiekunów, z ogromną radością rozpoczynamy cykl publikacji wykładów i warsztatów z grudniowego Sympozjum. Chcemy podzielić się z naszymi Opiekunami tym, co najcenniejsze – wiedzą.

 

W tym miesiącu na platformie Akademii Opiekunów pojawi się:

  • zapis warsztatów z mgr Marleną Meyer, pierwszym polskim certyfikowanym trenerem w innowacyjnym amerykańskim programie PAC Teepy  Snow – światowej sławy terapeutki  zajęciowej  i ekspertki  ds. demencji. Warsztat „Positive Approach to Care” oraz „The GEMs: Brain Change Model” to szereg praktycznych technik gotowych do zastosowania w codziennej opiece nad osobą cierpiącą na demencję,
  • wykład dra hab. Dariusza Włodarka – lekarza medycyny, dietetyka, autora wielu podręczników i publikacji w zakresie dietetyki oraz specjalisty w zakresie żywienia osób z chorobami neurodegeneracyjnymi, pt. „Żywienie osób z chorobą Alzheimera – na co zwrócić szczególną uwagę?”. Wykład porusza najważniejsze aspekty żywienia osób z chorobą Alzheimera.

Mamy świadomość, że opieka nad osobami cierpiącymi na demencję nie jest prosta, natomiast w procesie terapeutycznym kluczowa. Mamy nadzieję, że materiały z Sympozjum Akademii Opiekunów ułatwią pracę z osobami cierpiącymi na choroby otępienne i sprawią, że sama opieka będzie jeszcze bardziej profesjonalna.

W przyszłym miesiącu udostępnimy kolejne filmy – tym razem będzie to wykład mgr Marleny Meyer oraz zapis warsztatów przeprowadzonych przez mgr Małgorzatę Dzienniak na temat zaburzeń zachowania w zespołach otępiennych.

Wszystkie filmy z Sympozjum „Z Tobą dam radę” są dostępne bezpłatnie dla Opiekunów ATERIMA MED na platformie Akademii Opiekunów. Więcej informacji na temat idei Sympozjum można znaleźć na oficjalnej stronie www.aktywizacjaseniora.pl.

Zachęcamy do oglądania!