Praca dla opiekunek w Niemczech

+48 12 341 15 15
Zadzwoń już teraz!

Praca dla opiekunek w Niemczech

Grupa ATERIMA po raz piąty w raporcie o odpowiedzialnym biznesie!

raport2015Forum Odpowiedzialnego Biznesu opublikowało wczoraj kolejną edycję raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”. W publikacji już po raz piąty opisane zostały projekty prowadzone przez Grupę ATERIMA. W raporcie za 2015 rok opisano aż trzy działania CSR naszej firmy.

W prestiżowym rozdziale poświęconym prawom człowieka znalazł się stworzony przez Grupę ATERIMA i zaprzyjaźnione Stowarzyszenie PoMOC casebook dla polskich pracodawców delegujących pracowników za granicę. To jedyna przedstawiona w raporcie praktyka, która dotyczy walki z handlem ludźmi!

Publikacja „Przeciwdziałanie handlowi ludźmi wśród pracowników delegowanych do pracy za granicą. Casebook dla pracodawców” to przede wszystkim zbiór konkretnych historii – studiów przypadku, na przykładzie których pokazano sugerowane scenariusze działania i praktyczne wskazówki. Merytoryczną bazą dla treści zawartych w casebooku są warsztaty dla pracowników ATERIMA MED, które przygotowali i poprowadzili eksperci ze Stowarzyszenia PoMOC i Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji

Bardzo nas cieszy wyróżnienie w raporcie, w szczególności to, które dotyczy wydanego niedawno casebooka – mówi Wojciech Rzepka, Członek Zarządu ATERIMA. – Chcemy, by merytoryczna wiedza dotarła za jego pośrednictwem do jak największego grona pracodawców. Mamy nadzieję, że dzięki niej choć jedna obecna lub potencjalna ofiara handlu ludźmi uniknie zniewolenia lub otrzyma odpowiednie wsparcie.

W gronie wyróżnionych praktyk długoletnich, znalazły się inne nasze projekty z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu:

  • bezpłatne udźwiękowione lekcje niemieckiego, które opracowujemy i bezpłatnie udostępniamy na jednej z naszych stron internetowych: www.aterima-med.pl/niemiecki. Praktyka opisana została w publikacji  w rozdziale o zaangażowaniu społecznym i rozwoju społeczności lokalnej.

  • Bezpieczna praca za granicą (www.bezpieczny-wyjazd.eu), czyli projekt tworzony wspólnie ze Stowarzyszeniem PoMOC. W jego ramach podejmujemy szereg działań, których celem jest zwrócenie uwagi na zjawisko handlu ludźmi i popularyzacja idei bezpiecznej pracy za granicą. 


Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2015. Dobre praktyki” w formacie PDF można pobrać tutaj.

Szukasz pracy jako opiekunka w Niemczech?

Zgłoś się do nas - oddzwonimy!

Masz zdjęcie, dyplomy, certyfikaty lub referencje?
Dodaj je teraz, by przyspieszyć rekrutację.

Dane, które nam przekażesz będą bezpieczne. Ich administratorem będzie ATERIMA Sp. z o.o. oraz ATERIMA Polska Sp. z o.o. Sp. k. z siedzibą w Krakowie. Będą przetwarzane na podstawie Twojej zgody, w celu przekazywania Ci informacji o ofertach i warunkach zatrudnienia dla opiekunów osób starszych.

W każdej chwili możesz swoją zgodę wycofać, ale wówczas nie będziemy mogli przedstawiać Ci ofert. Masz również prawo dostępu do swoich danych oraz prawo ich poprawiania lub usunięcia.

Odbiorcami danych, które nam przekażesz będą nasi pracownicy oraz zaufani partnerzy (np. podopieczni lub koordynatorzy w Niemczech). Masz pytania? Zapoznaj się z naszą polityką prywatności lub skontaktuj się z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych. ^zwiń

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki ciasteczek i polityki prywatności.

Zgłoś się do nas - oddzwonimy