Aktualności

Konferencja "Kobieta w kryzysie" - ATERIMA MED z wizytą u przyjaciół!

Na osobiste zaproszenie s. Anny Bałchan, prezes Stowarzyszenia PoMOC oraz laureatki nagrody TOTUS, wzięliśmy udział w konferencji „Kobieta w kryzysie”. Odbyła się ona 21 maja br. w Katowicach.

Celem konferencji było zwrócenie uwagi i zwiększenie wrażliwości społeczeństwa na zagadnienia, związane z problemami kobiet (przemocą, wyzyskiem, procederem handlu ludźmi i innymi zagrożeniami pojawiającymi się przy wyjeździe do pracy za granicę) oraz wskazanie możliwości wyjścia z kryzysu.

Prelegentami były osoby współpracujące od wielu lat ze Stowarzyszeniem PoMOC. Od 2001 r. towarzyszy ono kobietom i ich dzieciom, wspiera ofiary przemocy w rodzinie, handlu ludźmi oraz osoby doświadczające sytuacji kryzysowych.

Zespół ATERIMA zaprezentował uczestnikom wykład pt. "Bezpieczna praca za granicą". Staraliśmy się zwrócić uwagę na to, jak trudnym zadaniem jest znalezienie bezpiecznej pracy za granicą oraz w jak wiele pułapek może wpaść kobieta poszukująca takiej pracy np. „na czarno” lub przez szemranych pośredników, a potencjalnych werbowników.

Poza interesującymi wystąpieniami, podczas konferencji został rozstrzygnięty konkurs na plakat pt. "PoMOC kobietom w kryzysie". Laureatom wręczono nagrody. Uwieńczeniem konferencji był koncert Antoniny Krzysztoń.

Chcesz wiedzieć, czym jest współczesne niewolnictwo oraz jak pomóc i otrzymać pomoc? Zapraszamy na stronę: www.stopniewolnictwu.pl


opieka niemcy pomoc

opiekunka osób starszych

kobieta w kryzysie

Oprac. MZ