Aktualności

Nowa lekcja niemieckiego dla Opiekunek – Letnie upały

Przygotowaliśmy kolejną lekcję niemieckiego „Klimaanlage - czyli sposób na letnie upały”, w której Basia pomaga swojej podopiecznej w gorący dzień. Opiekunka dzięki kilku zwrotom i własnej inicjatywie sprawnie załatwia sprawę z synem pani Schulz.

W 42 lekcji Basia omawia dwa ważne tematy: podpowiada jak można pomóc osobie starszej, by nie zasłabła w letni dzień oraz wskazuje jak można zaproponować rodzinie, by rozwiązali większy problem, związany z obniżeniem temperatury w domu pani Schulz.

Zaproponowane w lekcji dialogi oraz listy wyrażeń przybliżają słownictwo związane z samopoczuciem, np. zrobić się bladym, pocić się, kręcić się w głowie. Podsuwamy także kilka wyrażeń określających pogodę: wypogadzać się, grzmot, upał. Tradycyjnie przygotowaliśmy również ćwiczenia. Tym razem do dopisania są antonimy oraz tłumaczenia zwrotów.
Zachęcamy do pobrania lekcji w Wersji do druku.


UWAGA! KONKURSY!

Zyskaj więcej z ATERIMA MED. Weź udział w wakacyjnych konkursach! Do wygrania m.in. laptop LENOVO z dotykowym ekranem, Smartfon SAMSUNG Galaxy S Advance i zestawy kosmetyków.
Konkursy „Bystrym okiem opiekunki” i „Poleć nam swoich znajomych” trwają od 1 lipca do 30 września 2014 r.

Najnowsza lekcja opracowywanego przez nas kursu języka niemieckiego dla opiekunek dostępna jest tutaj.

Oprac. K.LB