Praca dla opiekunek w Niemczech

+48 12 341 15 15
Zadzwoń już teraz!

Praca dla opiekunek w Niemczech

Nowa lekcja niemieckiego dla Opiekunek – Letnie upały

Przygotowaliśmy kolejną lekcję niemieckiego „Klimaanlage - czyli sposób na letnie upały”, w której Basia pomaga swojej podopiecznej w gorący dzień. Opiekunka dzięki kilku zwrotom i własnej inicjatywie sprawnie załatwia sprawę z synem pani Schulz.

W 42 lekcji Basia omawia dwa ważne tematy: podpowiada jak można pomóc osobie starszej, by nie zasłabła w letni dzień oraz wskazuje jak można zaproponować rodzinie, by rozwiązali większy problem, związany z obniżeniem temperatury w domu pani Schulz.

Zaproponowane w lekcji dialogi oraz listy wyrażeń przybliżają słownictwo związane z samopoczuciem, np. zrobić się bladym, pocić się, kręcić się w głowie. Podsuwamy także kilka wyrażeń określających pogodę: wypogadzać się, grzmot, upał. Tradycyjnie przygotowaliśmy również ćwiczenia. Tym razem do dopisania są antonimy oraz tłumaczenia zwrotów.
Zachęcamy do pobrania lekcji w Wersji do druku.


UWAGA! KONKURSY!

Zyskaj więcej z ATERIMA MED. Weź udział w wakacyjnych konkursach! Do wygrania m.in. laptop LENOVO z dotykowym ekranem, Smartfon SAMSUNG Galaxy S Advance i zestawy kosmetyków.
Konkursy „Bystrym okiem opiekunki” i „Poleć nam swoich znajomych” trwają od 1 lipca do 30 września 2014 r.

Najnowsza lekcja opracowywanego przez nas kursu języka niemieckiego dla opiekunek dostępna jest tutaj.

Oprac. K.LB

Szukasz pracy jako opiekunka w Niemczech?

Zgłoś się do nas - oddzwonimy!

Masz zdjęcie, dyplomy, certyfikaty lub referencje?
Dodaj je teraz, by przyspieszyć rekrutację.

Dane, które nam przekażesz będą bezpieczne. Ich administratorem będzie ATERIMA Sp. z o.o. oraz ATERIMA Polska Sp. z o.o. Sp. k. z siedzibą w Krakowie. Będą przetwarzane na podstawie Twojej zgody, w celu przekazywania Ci informacji o ofertach i warunkach zatrudnienia dla opiekunów osób starszych.

W każdej chwili możesz swoją zgodę wycofać, ale wówczas nie będziemy mogli przedstawiać Ci ofert. Masz również prawo dostępu do swoich danych oraz prawo ich poprawiania lub usunięcia.

Odbiorcami danych, które nam przekażesz będą nasi pracownicy oraz zaufani partnerzy (np. podopieczni lub koordynatorzy w Niemczech). Masz pytania? Zapoznaj się z naszą polityką prywatności lub skontaktuj się z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych. ^zwiń

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki ciasteczek i polityki prywatności.

Zgłoś się do nas - oddzwonimy