Aktualności

Letnia szkoła językowa ATERIMA MED dla Opiekunów osób starszych

atmed16 czerwca ruszyły zajęcia językowe w ramach programu szkoły językowej dla Opiekunów i Opiekunek. Pilotażowy kurs nauki języka niemieckiego prowadzony jest w Szczecinie i potrwa do końca lipca. 

ATERIMA MED uruchomiła program nauki języka niemieckiego dla obecnych pracowników i kandydatów na opiekunów osób starszych.
Po skończonym kursie uczestnicy będą mogli z większą swobodą posługiwać się językiem w codziennej pracy. W zajęciach mogą wziąć udział osoby z podstawową znajomością języka lub chętne do nauki od podstaw. 
Lekcje rozplanowane są na sześć tygodni intensywnej nauki, nastawionej na praktyczne umiejętności porozumiewania się. Kurs prowadzą dobrze przygotowani nauczyciele języka, znający realia pracy opiekunów osób starszych. 

Warunkiem uczestnictwa w kursie jest status pracownika lub chęć podjęcia pracy za granicą w ATERIMA MED oraz doświadczenie w opiece nad osobą starszą lub chorą, zdobyte w specjalistycznym ośrodku lub prywatnie (np. opieka nad członkiem rodziny). 

Wkrótce zostaną uruchomione kursy w kolejnych miastach Polski: w Gdańsku, Krakowie, Tarnowie, Wrocławiu oraz Katowicach. 

Dzięki staraniom naszej firmy uczestnicy ponoszą symboliczny koszt udziału w kursie w wysokości 200 zł. ATERIMA MED pokrywa 80% kosztów szkolenia. 

Gorąco zachęcamy do udziału w kursach! 
Osoby zainteresowane odbyciem kursu językowego zapraszamy do kontaktu kursy@aterima-med.pl.

Wszystkich chętnych do podnoszenia poziomu języka zachęcamy także do zapoznania się z lekcjami języka niemieckiego online, dostępnymi na www.aterima-med.pl/niemiecki.