ATERIMA MED to pewna, legalna i bezpieczna firma – jesteśmy na rynku od 2011 roku
Ponad 100 000 razy! Na tyle zleceń wyjechali z nami nasi Opiekunowie przez ponad 10 lat.
Wypłacamy wynagrodzenie zawsze na czas – zgodnie z umową i wcześniejszymi ustaleniami.
Na 78% wszystkich naszych ofert wyjeżdżają ci sami, zadowoleni Opiekunowie. Znajdź swoją stałą ofertę!
Jesteśmy firmą nr 1 w branży opiekuńczej według rankingu firm na portalu opiekunki24.pl.
9,7/10 – nasza ocena wśród polecających nas Opiekunów. Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów – sprawdź nasze oferty!
W ATERIMA MED dostajesz więcej! W ramach naszego programu „Jesteś z nami dłużej, zarabiasz więcej” zyskujesz gwarancję podwyżki po 1. zleceniu oraz kolejną już po 2. wyjeździe.
W naszej codziennej pracy kierujemy się mottem: „zaopiekuj się naszym Podopiecznym, a my zaopiekujemy się Tobą”.
Nasi Opiekunowie mają dostęp do bezpłatnych webinarów „Profesjonalni w opiece z przydatnymi wskazówkami dotyczącymi opieki nad osobami starszymi.
Zapewniamy stałą i indywidualną opiekę Koordynatora.
Nasi Opiekunowie mogą korzystać z nieodpłatnych i indywidualnych porad prawnych.
Organizujemy przejazd w obie strony i zapewniamy bezpieczną podróż ATERIMA Busem od drzwi do drzwi.
Zapewniamy wsparcie psychologiczne przez telefoniczne konsultacje z psychologiem.
Nasi Opiekunowie mają dostęp do wsparcia językowego przez indywidualne konsultacje z lektorem języka niemieckiego oraz kursy językowe.
Zapewniamy wsparcie merytoryczne przez telefoniczne konsultacje w zakresie opieki z Ekspertami Biura Medycznego ATERIMA MED.
Ubezpieczamy każdego Opiekuna prywatnym ubezpieczeniem medycznym, które uprawnia do korzystania z bezpłatnej opieki medycznej na terenie Niemiec i Polski.
Mamy sprawdzone oferty – aktualizujemy status oferty każdorazowo ze zmiennikami.
Mamy zlecenia w atrakcyjnych regionach Niemiec – sprawdź nasze oferty!
Mamy blisko 1000 sprawdzonych ofert – pomagamy dopasować je do preferencji Opiekuna.
Do grona Opiekunów ATERIMA MED dołączył właśnie kolejny Opiekun – dziękujemy za zaufanie.
Teraz nasze oferty przegląda 17 osób. Sprawdź dostępne zlecenia i zarezerwuj najlepsze dla siebie.
W tej chwili nasi Koordynatorzy potwierdzają oferty z 23 Opiekunami.
Dziś zlecenie w Niemczech rozpoczyna aż 64 Opiekunów.
image/svg+xml
+48 12 341 15 15
Zadzwoń już teraz!

Świętujemy Dzień Opiekuna osób starszych – zapraszamy na Konferencję on-line PROFESJONALNI W OPIECE.

15 maja to w ATERIMA MED najważniejszy dzień w roku. To już nasza tradycja – tego dnia, po raz szósty obchodzimy Dzień Opiekuna Osób Starszych. Drodzy Opiekunowie, to Wasze święto. Dziękujemy Wam! Dziękujemy za to, że jesteście i tworzycie lepsze jutro. Dziękujemy za to, że codziennie otaczacie opieką osoby starsze.


Każdego dnia słyszymy od Was prawdziwe historie – te zabawne, wzruszające i chwytające za serce. W ATERIMA MED dobre historie lubią się powtarzać. Kiedy pierwszego dnia witacie się z seniorem i otaczacie go opieką, kiedy otwieracie swoje serca na drugiego, zupełnie obcego Wam człowieka – zmieniacie świat na lepszy.

Zawód jaki wykonują osoby sprawujące opiekę nad seniorami jest jednym z bardziej wymagających i potrzebnych zawodów we wciąż starzejącym się społeczeństwie. Wymaga empatii, zrozumienia, otwartości, siły i przede wszystkim wiedzy. Każdego dnia, Opiekunowie sprawujący opiekę nad seniorami, robią wszystko co w ich mocy – a my im w tym pomagamy. Śmiało możemy powiedzieć – razem jesteśmy mocni w opiece, ale to Wy jesteście naszymi bohaterami!

Nie tak dawno temu mieliśmy okazję wysłuchać ciekawej historii Pani Iwony z Tarnowa, która – uwaga! – zrezygnowała z pracy w banku, po to by zostać Opiekunką. Od zawsze lepiej dogadywałam się ze starszymi osobami. Oni mają więcej do powiedzenia – mówi Pani Iwona. Tuż po rozmowie zadawaliśmy sobie pytanie – kim trzeba być, żeby zostawić wszystko, zrezygnować z wygodnej posady, znanego miejsca i wypracowanego autorytetu? Odpowiedź była prosta – trzeba być dobrym człowiekiem i chcieć czynić dobro. Pani Iwona zaledwie od roku pracuje w zawodzie. Nie zmienia to jednak faktu, że radzi sobie świetnie. Jest żywym dowodem na to, że zawód Opiekuna, to nie tylko sposób na zarabianie pieniędzy. 

Nie mogłam postąpić inaczej – te słowa wielokrotnie powtarzała Pani Iwona opowiadając nam swoją historię. Przeczytajcie!

Kiedy pierwszy raz otworzyłam drzwi domu seniorki, którą miałam się zaopiekować, zobaczyłam małą, drobną, starszą kobietę. Jutta, bo tak miała na imię moja 93-letnia podopieczna, mieszkała sama. Czasem odwiedzały ją dwie wnuczki. Kiedy przyjechałam, Jutta nie czuła się dobrze. Bardzo kaszlała. Wnuczka zapewniała, że to astma. Mimo to, zabrała Juttę do Tagespflege – tam potwierdzili, że jest wszystko w porządku. Dla bezpieczeństwa została zaszczepiona przeciwko grypie. Jednak jej stan się pogarszał. Rozkładało ją coraz bardziej, słabła z każdą chwilą. Kiedy wyjechałam na ofertę wszędzie szalała pandemia. Nie bałam się. Byłam zaszczepiona i przede wszystkim przestrzegałam zasad higieny. Pomyślałam, że może Jutta złapała wirusa. Poprosiłam wnuczkę, żeby kupiła szybki test. Przetestowałyśmy się wszystkie – Jutta, ja i wnuczki podopiecznej. Wynik pozytywny. Dla pewności postanowiliśmy zrobić test wymazowy w szpitalu. Okazało się, że wszystkie mamy covida.

Jutta znikała w oczach. Z każdym dniem było tylko gorzej. Lekarz – o zgrozo! – postawił na niej krzyżyk i poinformował nas, że Jutta odejdzie najdalej w przeciągu dwóch dni. Cooo? Nie mogłam się z tym pogodzić. Nic się nie da zrobić? Tak po prosu, miałam odpuścić? Nigdy! 

Sięgnęłam po telefon – zadzwoniłam do Pani Iwony Przybyło, pielęgniarki z ATERIMA MED. Po dłuższej rozmowie otrzymałam wiele przydatnych wskazówek. W głowie brzmiały mi wciąż słowa Pani Iwonki – jeśli nie ma lekarstwa, pozostaje tylko opieka. I opiekowałam się. Robiłam wszystko, co w mojej mocy i postępowałam zgodnie ze wskazówkami pielęgniarek. Przez chorobę Jutta bardzo schudła. Z czterdziestokilogramowej starszej Pani, pozostała tylko skóra i kości. Oczy zapadały się – lekarz powiedział, że to stan przed śmiercią. Pani Iwonka poradziła, aby zastosować taśmy, które spowodują, że powieki nieco się uniosą. Tak zrobiłam. Dbałam o nią. Pielęgniarki do mnie wciąż dzwoniły pytając jak mi idzie i dając nowe wskazówki. Podpowiadały co zrobić, żeby zaczęła jeść, jak przemycić rosół. I ja to robiłam. Wszystko, co przygotowywałam podgrzewałam i zmieniałam konsystencję, żeby było miękkie, papkowate, a tym samym łatwiejsze do połknięcia. Nawet ogórki kiszone podgrzewałam! I to działało. Żołądek zaczął pracować. Małymi kroczkami, dzień po dniu, ratowałyśmy Jutte. Dziewczyny z firmy dodawały mi otuchy, wspierały mnie. Czułam, że nie jestem sama.

Na głowie seniorki zaczęły pojawiać się wybroczyny a ja czułam, że choroba wygrywa. Dopadł mnie kryzys. Wybroczyny smarowałam serum łagodzącym, które przywiozłam ze sobą. Po jakimś czasie widać było, jak te wybroczyny znikają – i tak sobie pomyślałam, że nie jestem złym człowiekiem, skoro Pan Bóg mi pokazuje, że On jest na tym świecie. Sami sobie w naszej głowie wyznaczamy jakieś granice, ale wcale tak nie musi być. To nie my, tutaj na ziemi, jesteśmy od tego, żeby decydować. To nie lekarz, nie ja – to On, tam na górze rządzi. I jak sobie to uświadomiłam, to energia, siła i wiara, że będzie dobrze wróciła do mnie. Pomyślałam – walczymy. Musi być lepiej. Zmieniło się moje nastawienie. 

Wraz z wnuczką wymusiłyśmy na lekarzu podanie kroplówki. Nie udało się podać jej w całości. Kiedy lekarz zobaczył cofającą się krew, zrezygnował z ponownego podpięcia. Nie dawałam jednak za wygraną i Jutta powoli nabierała kolorów, choć wciąż nie miała sił. Nie czuła nawet, kiedy nabrudziła. Było jej wstyd. Założyłam pieluchę – czuła się upokorzona, kiedy musiała załatwić swoje sprawy w ten sposób. Nie takiej starości sobie życzyła. Jednocześnie czuła też wdzięczność za to, że troszczyłam się o nią, że zawsze byłam obok, kiedy mnie potrzebowała. 

Jutta chciała mnie trzymać za rękę. Czuła się wówczas spokojniejsza. Czasem dotykała mojego policzka i mówiła mi „jaka Ty jesteś dobra” – te słowa mnie budowały. Nie mogłam jej zostawić. Widziałam, jak ona chce żyć i walczy o siebie. Wreszcie nastąpiła poprawa! Kiedy już było lepiej rozmawiałyśmy o różnych sprawach i grałyśmy w chińczyka. Lubię rozmawiać ze staruszkami. Od zawsze lepiej dogadywałam się z osobami starszymi. Oni mają więcej do powiedzenia. Gdybym mogła cofnąć czas, gdybym wiedziała, że przyjadę i na dzień dobry będę miała taką sytuację, nie zmieniłabym nic. Wiem, że zostając dobrze zrobiłam. I mi z tym dobrze. Często oglądam zdjęcia Jutty przed i po chorobie. I jestem z siebie dumna. Wiem, że nie mogłam postąpić inaczej. 

Ta historia dodaje sił i pozwala wierzyć, że to, co robimy ma sens. Razem mamy realny wpływ na ludzkie losy. Każdego dnia Opiekunowie pomagają seniorom, a ATERIMA MED pomaga im pomagać. Razem jesteśmy silniejsi – i to jest najważniejsze. 

Doceniając to, co robicie na co dzień, zapraszamy na Konferencję on-line PROFESJONALNI W OPIECE: OPIEKUN OSÓB STARSZYCH – ZAWÓD MOŻLIWOŚCI!

Spotkanie on-line odbędzie się 25 maja o godzinie 19:00. Omówimy najistotniejsze kwestie związane z codzienną opieką nad podopiecznym, porozmawiamy o tym jak dbać nie tylko o podopiecznego, ale także o siebie. Nie zapominamy także o osobach, które rozważają zmianę w swoim życiu i chcą opiekować się osobami starszymi.

Przygotowaliśmy trzy bloki tematyczne:
1. Wiesz – dbasz lepiej

2. Dbasz o siebie – jesteś szczęśliwszy

3. Masz moc – odważ się na zmianę

Twarzą naszej konferencji on-line i ekspertem w zakresie opieki senioralnej jest Pani Iwona Przybyło – mgr pielęgniarstwa z wieloletnim doświadczeniem, Kierownik w Zespole Wsparcia Pielęgniarskiego ATERIMA MED.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, jednak liczba miejsc jest ograniczona. Jeśli chcesz uczestniczyć w Ogólnopolskiej Konferencji on-line PROFESJONALNI W OPIECE: OPIEKUN OSÓB STARSZYCH – ZAWÓD MOŻLIWOŚCI, wyślij swoje zgłoszenie już teraz!

 

Zapraszamy!

Szukasz najlepszej oferty
dla Opiekunów osób starszych w Niemczech?

Mamy oferty, które spełnią Twoje oczekiwania.
Wypełnij formularz, zadzwonimy do Ciebie i znajdziemy najlepiej dopasowane zlecenie.

Masz zdjęcie, dyplomy, certyfikaty lub referencje?
Dodaj je teraz, by przyspieszyć rekrutację.

Dodaj pliki
Administratorem Państwa danych osobowych jest ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Krakowie (30-644), ul. Puszkarska 7m zarejestrowana pod numerem KRS 0000850860. Dane kontaktowe inspektora ochrony danych osobowych adres e-mail: daneosobowe@grupaaterima.pl.

Dane osobowe przetwarzane są na podstawie Państwa zgody i na potrzeby informowania Państwa o aktualnych ofertach pracy. Wyrażenie zgody będzie się wiązało z przetwarzaniem przez ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. Twoich danych osobowych (w tym wizerunku, jeżeli udostępnisz nam dokumenty ze swoim zdjęciem) z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej, mail, telefon w tym wiadomości sms. Dane przetwarzane są do czasu wycofania zgody. Wycofanie zgody pozostaje bez wpływu na legalność przetwarzania danych osobowych przed jej wycofaniem. Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek niezbędne do przesyłania Państwu ofert pracy.

Odbiorcami Państwa danych osobowych są: upoważnieni pracownicy administratora; podmioty przetwarzające dane w jego imieniu; podmioty powiązane i współpracujące z ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. (w tym kontrahenci, na rzecz których prowadzone są lub będą procesy rekrutacji oraz podopieczni i koordynatorzy w Niemczech).

Przysługuje Państwu prawo żądania: dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, przenoszenia, ograniczenia ich przetwarzania, wniesienia sprzeciwu względem przetwarzania danych jak również prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. ^zwiń
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Krakowie ul Puszkarska 7M, 30-644 Kraków KRS 0000850860 w celach marketingowych oraz przekazywanie mi informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej przez ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. zgodnie z postanowieniami ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 204, ze zm.) oraz droga telefoniczną w tym za pośrednictwem SMS. Wyrażenie w/w zgody w szczególności oznacza, że mogą Państwo otrzymywać od firmy ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. informacje o merytorycznych wydarzeniach – szkoleniach, kursach językowych, konferencjach czy webinariach oraz promocjach, programach lojalnościowych i kampaniach wizerunkowych, których ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. jest organizatorem lub partnerem. Mogą też Państwo otrzymywać wiadomości o wolnych stanowiskach pracy i ofertach zatrudnienia od ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. oraz jej partnerów. Szczegółowe informacje znajdują się na naszej stronie www.aterima-med.pl ^zwiń
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Krakowie ul Puszkarska 7M, 30-644 Kraków KRS 0000850860 w celach marketingowych oraz przekazywanie mi informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej przez ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. zgodnie z postanowieniami ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 204, ze zm.) oraz droga telefoniczną w tym za pośrednictwem SMS. Wyrażenie w/w zgody w szczególności oznacza, że mogą Państwo otrzymywać od firmy ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. informacje o merytorycznych wydarzeniach – szkoleniach, kursach językowych, konferencjach czy webinariach oraz promocjach, programach lojalnościowych i kampaniach wizerunkowych, których ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. jest organizatorem lub partnerem. Mogą też Państwo otrzymywać wiadomości o wolnych stanowiskach pracy i ofertach zatrudnienia od ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. oraz jej partnerów. Szczegółowe informacje znajdują się na naszej stronie www.aterima-med.pl ^ zwiń
Zamów bezpłatne połączenie →