Wyjedź do Niemiec bezpiecznie i komfortowo ATERIMA Busem.
Rekrutacja i zatrudnienie on-line bez konieczności wychodzenia z domu. Aplikuj
Najlepsze oferty od pracodawcy nr 1 w rankingu Opiekunek24.pl
Aż 98% zadowolonych Opiekunów ze współpracy z nami – dołącz do nas!
Bezpieczna praca w pandemii w ATERIMA MED – mamy 6 gwarancji bezpieczeństwa!
W tym momencie 5 Opiekunek przegląda oferty pracy ATERIMA MED
Mamy dopasowane oferty - wyjedź na zlecenie do Niemiec na jak długo chcesz!
W ciągu ostatnich 2 godzin godzin aplikowało już 3 Opiekunów.
Współpracując z nami otrzymasz możliwość uczestnictwa w certyfikowanych szkoleniach.
Oferujemy dedykowany program szkolenia tylko dla Opiekunów ATERIMA MED
Dołącz do grona najlepszych Opiekunek i odbieraj premie do wynagrodzenia.
Tylko dla Opiekunów ATERIMA MED - profesjonalne wsparcie Zespołu Pielęgniarskiego!
Rozwijaj kompetencje językowe i zarabiaj więcej! Korzystaj z kursów języka niemieckiego!
ATERIMA MED – numer 1 wśród firm z branży opieki na seniorami w rankingu Opiekunek24.pl
Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów ATERIMA MED.
Blisko 1000 sprawdzonych ofert czeka na Ciebie. Aplikuj
Teraz najwyższe premie – sprawdź oferty i wyjedź z ATERIMA MED.
U nas to Ty wybierasz zlecenie! Blisko 1000 ofert czeka na Ciebie. Aplikuj Z nami zyskasz wysokie zarobki + PREMIE. Zawsze terminowe wypłaty. Aplikuj

Praca opiekunki osób starszych w Niemczech

+48 12 341 15 15
Zadzwoń już teraz!

Praca dla opiekunek w Niemczech

Świętujemy Dzień Opiekuna osób starszych – zapraszamy na Konferencję on-line PROFESJONALNI W OPIECE.

15 maja to w ATERIMA MED najważniejszy dzień w roku. To już nasza tradycja – tego dnia, po raz szósty obchodzimy Dzień Opiekuna Osób Starszych. Drodzy Opiekunowie, to Wasze święto. Dziękujemy Wam! Dziękujemy za to, że jesteście i tworzycie lepsze jutro. Dziękujemy za to, że codziennie otaczacie opieką osoby starsze.


Każdego dnia słyszymy od Was prawdziwe historie – te zabawne, wzruszające i chwytające za serce. W ATERIMA MED dobre historie lubią się powtarzać. Kiedy pierwszego dnia witacie się z seniorem i otaczacie go opieką, kiedy otwieracie swoje serca na drugiego, zupełnie obcego Wam człowieka – zmieniacie świat na lepszy.

Zawód jaki wykonują osoby sprawujące opiekę nad seniorami jest jednym z bardziej wymagających i potrzebnych zawodów we wciąż starzejącym się społeczeństwie. Wymaga empatii, zrozumienia, otwartości, siły i przede wszystkim wiedzy. Każdego dnia, Opiekunowie sprawujący opiekę nad seniorami, robią wszystko co w ich mocy – a my im w tym pomagamy. Śmiało możemy powiedzieć – razem jesteśmy mocni w opiece, ale to Wy jesteście naszymi bohaterami!

Nie tak dawno temu mieliśmy okazję wysłuchać ciekawej historii Pani Iwony z Tarnowa, która – uwaga! – zrezygnowała z pracy w banku, po to by zostać Opiekunką. Od zawsze lepiej dogadywałam się ze starszymi osobami. Oni mają więcej do powiedzenia – mówi Pani Iwona. Tuż po rozmowie zadawaliśmy sobie pytanie – kim trzeba być, żeby zostawić wszystko, zrezygnować z wygodnej posady, znanego miejsca i wypracowanego autorytetu? Odpowiedź była prosta – trzeba być dobrym człowiekiem i chcieć czynić dobro. Pani Iwona zaledwie od roku pracuje w zawodzie. Nie zmienia to jednak faktu, że radzi sobie świetnie. Jest żywym dowodem na to, że zawód Opiekuna, to nie tylko sposób na zarabianie pieniędzy. 

Nie mogłam postąpić inaczej – te słowa wielokrotnie powtarzała Pani Iwona opowiadając nam swoją historię. Przeczytajcie!

Kiedy pierwszy raz otworzyłam drzwi domu seniorki, którą miałam się zaopiekować, zobaczyłam małą, drobną, starszą kobietę. Jutta, bo tak miała na imię moja 93-letnia podopieczna, mieszkała sama. Czasem odwiedzały ją dwie wnuczki. Kiedy przyjechałam, Jutta nie czuła się dobrze. Bardzo kaszlała. Wnuczka zapewniała, że to astma. Mimo to, zabrała Juttę do Tagespflege – tam potwierdzili, że jest wszystko w porządku. Dla bezpieczeństwa została zaszczepiona przeciwko grypie. Jednak jej stan się pogarszał. Rozkładało ją coraz bardziej, słabła z każdą chwilą. Kiedy wyjechałam na ofertę wszędzie szalała pandemia. Nie bałam się. Byłam zaszczepiona i przede wszystkim przestrzegałam zasad higieny. Pomyślałam, że może Jutta złapała wirusa. Poprosiłam wnuczkę, żeby kupiła szybki test. Przetestowałyśmy się wszystkie – Jutta, ja i wnuczki podopiecznej. Wynik pozytywny. Dla pewności postanowiliśmy zrobić test wymazowy w szpitalu. Okazało się, że wszystkie mamy covida.

Jutta znikała w oczach. Z każdym dniem było tylko gorzej. Lekarz – o zgrozo! – postawił na niej krzyżyk i poinformował nas, że Jutta odejdzie najdalej w przeciągu dwóch dni. Cooo? Nie mogłam się z tym pogodzić. Nic się nie da zrobić? Tak po prosu, miałam odpuścić? Nigdy! 

Sięgnęłam po telefon – zadzwoniłam do Pani Iwony Przybyło, pielęgniarki z ATERIMA MED. Po dłuższej rozmowie otrzymałam wiele przydatnych wskazówek. W głowie brzmiały mi wciąż słowa Pani Iwonki – jeśli nie ma lekarstwa, pozostaje tylko opieka. I opiekowałam się. Robiłam wszystko, co w mojej mocy i postępowałam zgodnie ze wskazówkami pielęgniarek. Przez chorobę Jutta bardzo schudła. Z czterdziestokilogramowej starszej Pani, pozostała tylko skóra i kości. Oczy zapadały się – lekarz powiedział, że to stan przed śmiercią. Pani Iwonka poradziła, aby zastosować taśmy, które spowodują, że powieki nieco się uniosą. Tak zrobiłam. Dbałam o nią. Pielęgniarki do mnie wciąż dzwoniły pytając jak mi idzie i dając nowe wskazówki. Podpowiadały co zrobić, żeby zaczęła jeść, jak przemycić rosół. I ja to robiłam. Wszystko, co przygotowywałam podgrzewałam i zmieniałam konsystencję, żeby było miękkie, papkowate, a tym samym łatwiejsze do połknięcia. Nawet ogórki kiszone podgrzewałam! I to działało. Żołądek zaczął pracować. Małymi kroczkami, dzień po dniu, ratowałyśmy Jutte. Dziewczyny z firmy dodawały mi otuchy, wspierały mnie. Czułam, że nie jestem sama.

Na głowie seniorki zaczęły pojawiać się wybroczyny a ja czułam, że choroba wygrywa. Dopadł mnie kryzys. Wybroczyny smarowałam serum łagodzącym, które przywiozłam ze sobą. Po jakimś czasie widać było, jak te wybroczyny znikają – i tak sobie pomyślałam, że nie jestem złym człowiekiem, skoro Pan Bóg mi pokazuje, że On jest na tym świecie. Sami sobie w naszej głowie wyznaczamy jakieś granice, ale wcale tak nie musi być. To nie my, tutaj na ziemi, jesteśmy od tego, żeby decydować. To nie lekarz, nie ja – to On, tam na górze rządzi. I jak sobie to uświadomiłam, to energia, siła i wiara, że będzie dobrze wróciła do mnie. Pomyślałam – walczymy. Musi być lepiej. Zmieniło się moje nastawienie. 

Wraz z wnuczką wymusiłyśmy na lekarzu podanie kroplówki. Nie udało się podać jej w całości. Kiedy lekarz zobaczył cofającą się krew, zrezygnował z ponownego podpięcia. Nie dawałam jednak za wygraną i Jutta powoli nabierała kolorów, choć wciąż nie miała sił. Nie czuła nawet, kiedy nabrudziła. Było jej wstyd. Założyłam pieluchę – czuła się upokorzona, kiedy musiała załatwić swoje sprawy w ten sposób. Nie takiej starości sobie życzyła. Jednocześnie czuła też wdzięczność za to, że troszczyłam się o nią, że zawsze byłam obok, kiedy mnie potrzebowała. 

Jutta chciała mnie trzymać za rękę. Czuła się wówczas spokojniejsza. Czasem dotykała mojego policzka i mówiła mi „jaka Ty jesteś dobra” – te słowa mnie budowały. Nie mogłam jej zostawić. Widziałam, jak ona chce żyć i walczy o siebie. Wreszcie nastąpiła poprawa! Kiedy już było lepiej rozmawiałyśmy o różnych sprawach i grałyśmy w chińczyka. Lubię rozmawiać ze staruszkami. Od zawsze lepiej dogadywałam się z osobami starszymi. Oni mają więcej do powiedzenia. Gdybym mogła cofnąć czas, gdybym wiedziała, że przyjadę i na dzień dobry będę miała taką sytuację, nie zmieniłabym nic. Wiem, że zostając dobrze zrobiłam. I mi z tym dobrze. Często oglądam zdjęcia Jutty przed i po chorobie. I jestem z siebie dumna. Wiem, że nie mogłam postąpić inaczej. 

Ta historia dodaje sił i pozwala wierzyć, że to, co robimy ma sens. Razem mamy realny wpływ na ludzkie losy. Każdego dnia Opiekunowie pomagają seniorom, a ATERIMA MED pomaga im pomagać. Razem jesteśmy silniejsi – i to jest najważniejsze. 

Doceniając to, co robicie na co dzień, zapraszamy na Konferencję on-line PROFESJONALNI W OPIECE: OPIEKUN OSÓB STARSZYCH – ZAWÓD MOŻLIWOŚCI!

Spotkanie on-line odbędzie się 25 maja o godzinie 19:00. Omówimy najistotniejsze kwestie związane z codzienną opieką nad podopiecznym, porozmawiamy o tym jak dbać nie tylko o podopiecznego, ale także o siebie. Nie zapominamy także o osobach, które rozważają zmianę w swoim życiu i chcą opiekować się osobami starszymi.

Przygotowaliśmy trzy bloki tematyczne:
1. Wiesz – dbasz lepiej

2. Dbasz o siebie – jesteś szczęśliwszy

3. Masz moc – odważ się na zmianę

Twarzą naszej konferencji on-line i ekspertem w zakresie opieki senioralnej jest Pani Iwona Przybyło – mgr pielęgniarstwa z wieloletnim doświadczeniem, Kierownik w Zespole Wsparcia Pielęgniarskiego ATERIMA MED.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, jednak liczba miejsc jest ograniczona. Jeśli chcesz uczestniczyć w Ogólnopolskiej Konferencji on-line PROFESJONALNI W OPIECE: OPIEKUN OSÓB STARSZYCH – ZAWÓD MOŻLIWOŚCI, wyślij swoje zgłoszenie już teraz!

 

Zapraszamy!

Szukasz pracy jako opiekunka w Niemczech?


Zgłoś się do nas - oddzwonimy!

Masz zdjęcie, dyplomy, certyfikaty lub referencje?
Dodaj je teraz, by przyspieszyć rekrutację.

Administratorem Państwa danych osobowych jest ATERIMA Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie (30-644), ul. Puszkarska 7f zarejestrowana pod numerem KRS 0000725474. Dane kontaktowe inspektora ochrony danych osobowych adres e-mail: daneosobowe@grupaaterima.pl.

Dane osobowe przetwarzane są na podstawie Państwa zgody i na potrzeby informowania Państwa o aktualnych ofertach pracy. Wyrażenie zgody będzie się wiązało z przetwarzaniem przez ATERIMA Sp. z o.o. Twoich danych osobowych (w tym wizerunku, jeżeli udostępnisz nam dokumenty ze swoim zdjęciem) z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej, mail, telefon w tym wiadomości sms. Dane przetwarzane są do czasu wycofania zgody. Wycofanie zgody pozostaje bez wpływu na legalność przetwarzania danych osobowych przed jej wycofaniem. Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek niezbędne do przesyłania Państwu ofert pracy.

Odbiorcami Państwa danych osobowych są: upoważnieni pracownicy administratora; podmioty przetwarzające dane w jego imieniu; podmioty powiązane i współpracujące z ATERIMA Sp. z o.o. (w tym kontrahenci, na rzecz których prowadzone są lub będą procesy rekrutacji oraz podopieczni i koordynatorzy w Niemczech).

Przysługuje Państwu prawo żądania: dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, przenoszenia, ograniczenia ich przetwarzania, wniesienia sprzeciwu względem przetwarzania danych jak również prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. ^zwiń
Zamów bezpłatne połączenie →

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki ciasteczek i polityki prywatności.