Praca dla opiekunek w Niemczech

+48 12 341 15 15
Zadzwoń już teraz!

Praca dla opiekunek w Niemczech

15 maja – Dzień Opiekuna Osób Starszych z ATERIMA MED

15 maja już po raz trzeci obchodzimy Dzień Opiekuna Osób Starszych, święto zainicjowane w 2018 roku przez ATERIMA MED i Akademię Opiekunów. Co przygotowaliśmy dla wszystkich opiekunów w tym roku i jaki ważny temat poruszymy tym razem? Zachęcamy do sprawdzenia i udziału!

W ATERIMA MED zawsze staramy się doceniać i ułatwiać pracę wszystkich naszych pracowników. Wierzymy, że wsparciem powinni być objęci nie tylko podopieczni, ale także ich opiekunowie. Wszystko w myśl zasady: zdrowy opiekun, to zdrowy podopieczny. Właśnie dlatego stworzyliśmy dzień skupiony na potrzebach wszystkich osób wykonujących ten niełatwy, ale niezwykle potrzebny zawód.

Ten rok to szczególna okazja do docenienia trudnej pracy opiekuna, a także do rozmowy o tym, w jaki sposób mogą oni zadbać nie tylko o swoich podopiecznych czy bliskich, ale też o swoje własne zdrowie fizyczne i psychiczne. W czasie trwającej pandemii, kiedy osoby starsze znajdują się w grupie podwyższonego ryzyka i wymagają szczególnych środków ostrożności, ich opiekunowie są wyjątkowo obciążeni. Pojawiają się lęk i uciążliwe zmęczenie. Ważne, by opiekun mógł liczyć na wsparcie i sam wiedział, na co zwrócić uwagę, by nie dopuścić u siebie do poważniejszych dolegliwości. 

Podczas tegorocznego Dnia Opiekuna Osób Starszych poruszamy więc tematy związane ze zdrowiem, samopoczuciem i kondycją psychiczną opiekunów, przybliżając zagadnienie Zespołu Stresu Opiekuna, który – szczególnie w dobie trwającej pandemii – może być częstą przyczyną gorszego samopoczucia u osób sprawujących opiekę nad seniorami.

Z okazji obchodów Dnia Opiekuna przygotowaliśmy dla Was:

  • Możliwość zadania pytań naszym Ekspertom – wystarczy w dniach 15-17.05 zostawić pytanie w komentarzu pod TYM POSTEM. Odpowiedzą na nie:

Iwona Przybyło – Kierownik Zespołu Pielęgniarskiego i doświadczona pielęgniarka, znana naszym Opiekunom z dyżurów telefonicznych i wielu materiałów edukacyjnych

Magdalena Michalska – praktyk z wieloletnim doświadczeniem w pracy z osobami w trudnej sytuacji zawodowej i rodzinnej, którą Opiekunowie ATERIMA MED znają z cotygodniowych dyżurów „Wsparcie w trudnych chwilach”

Nasze Ekspertki udzielą odpowiedzi na wszystkie pytania związane z codziennymi wyzwaniami w pracy opiekuna, stresem, wypaleniem zawodowym, wahaniami nastroju i pracą w czasach koronawirusa. Odpowiedzi na pytania zadane Ekspertom pojawią się w kolejnym tygodniu na Facebooku ATERIMA MED. Pytania można również wysłać w wiadomości e-mail na adres: unteruns@aterima-med.pl 

  • Artykuł naszego Eksperta, mgr Iwony Przybyło pt. „Jak opiekun osoby starszej może zadbać o siebie w dobie pandemii?” – czyli kilka cennych rad, które na pewno przydadzą się każdemu opiekunowi. Artykuł można znaleźć TUTAJ.
  • 2 eksperckie materiały na temat Zespołu Stresu Opiekuna (nazywanego również Syndromem Stresu Opiekuna), które można przeczytać TUTAJ i TUTAJ.
  • Dodatkowo, wiele przydatnych artykułów związanych z tematem tegorocznego Dnia Opiekuna Osób Starszych można znaleźć na stronie poradnika ATERIMA MED.

 

Drodzy Opiekunowie, pamiętajcie o swoim samopoczuciu i dbajcie o siebie – nie tylko w dniu swojego święta. Dziękujemy, że jesteście z nami!

 

Szukasz pracy jako opiekunka w Niemczech?

Zgłoś się do nas - oddzwonimy!

Masz zdjęcie, dyplomy, certyfikaty lub referencje?
Dodaj je teraz, by przyspieszyć rekrutację.

Dane, które nam przekażesz będą bezpieczne. Ich administratorem będzie ATERIMA Sp. z o.o. oraz ATERIMA Polska Sp. z o.o. Sp. k. z siedzibą w Krakowie. Będą przetwarzane na podstawie Twojej zgody, w celu przekazywania Ci informacji o ofertach i warunkach zatrudnienia dla opiekunów osób starszych.

W każdej chwili możesz swoją zgodę wycofać, ale wówczas nie będziemy mogli przedstawiać Ci ofert. Masz również prawo dostępu do swoich danych oraz prawo ich poprawiania lub usunięcia.

Odbiorcami danych, które nam przekażesz będą nasi pracownicy oraz zaufani partnerzy (np. podopieczni lub koordynatorzy w Niemczech). Masz pytania? Zapoznaj się z naszą polityką prywatności lub skontaktuj się z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych. ^zwiń

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki ciasteczek i polityki prywatności.

Zgłoś się do nas - oddzwonimy