ATERIMA MED to pewna, legalna i bezpieczna firma – jesteśmy na rynku od 2011 roku
Ponad 100 000 razy! Na tyle zleceń wyjechali z nami nasi Opiekunowie przez ponad 10 lat.
Wypłacamy wynagrodzenie zawsze na czas – zgodnie z umową i wcześniejszymi ustaleniami.
Na 78% wszystkich naszych ofert wyjeżdżają ci sami, zadowoleni Opiekunowie. Znajdź swoją stałą ofertę!
Jesteśmy firmą nr 1 w branży opiekuńczej według rankingu firm na portalu opiekunki24.pl.
9,7/10 – nasza ocena wśród polecających nas Opiekunów. Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów – sprawdź nasze oferty!
W naszej codziennej pracy kierujemy się mottem: „zaopiekuj się naszym Podopiecznym, a my zaopiekujemy się Tobą”.
Nasi Opiekunowie mają dostęp do bezpłatnych webinarów „Profesjonalni w opiece" z przydatnymi wskazówkami dotyczącymi opieki nad osobami starszymi.
Zapewniamy stałą i indywidualną opiekę Koordynatora.
Nasi Opiekunowie mogą korzystać z nieodpłatnych i indywidualnych porad prawnych.
Organizujemy przejazd w obie strony i zapewniamy bezpieczną podróż ATERIMA Busem od drzwi do drzwi.
Zapewniamy wsparcie psychologiczne przez telefoniczne konsultacje z psychologiem.
Nasi Opiekunowie mają dostęp do wsparcia językowego przez indywidualne konsultacje z lektorem języka niemieckiego oraz kursy językowe.
Zapewniamy wsparcie merytoryczne przez telefoniczne konsultacje w zakresie opieki z Ekspertami Biura Medycznego ATERIMA MED.
Ubezpieczamy każdego Opiekuna prywatnym ubezpieczeniem medycznym, które uprawnia do korzystania z bezpłatnej opieki medycznej na terenie Niemiec i Polski.
Mamy sprawdzone oferty – aktualizujemy status oferty każdorazowo ze zmiennikami.
Mamy zlecenia w atrakcyjnych regionach Niemiec – sprawdź nasze oferty!
Mamy blisko 1000 sprawdzonych ofert – pomagamy dopasować je do preferencji Opiekuna.
Do grona Opiekunów ATERIMA MED dołączył właśnie kolejny Opiekun – dziękujemy za zaufanie.
Teraz nasze oferty przegląda 17 osób. Sprawdź dostępne zlecenia i zarezerwuj najlepsze dla siebie.
W tej chwili nasi Koordynatorzy potwierdzają oferty z 23 Opiekunami.
Dziś zlecenie w Niemczech rozpoczyna aż 64 Opiekunów.
image/svg+xml

Nowy wirus – wszystko, co musisz wiedzieć

Sytuacja związana z koronawirusem może budzić niepokój. Dzielimy się z Wami wskazówkami naszej pielęgniarki z Zespołu Medycznego ATERIMA MED. Przygotowaliśmy ważne instrukcje postępowania i porady, jak w tym szczególnym czasie skutecznie zadbać o swoje bezpieczeństwo. Zastosowanie się do proponowanych zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego nie tylko może nas uchronić przed zakażeniem, ale również pomoże czuć się bezpieczniej!  

Iwona Przybyło – doświadczona pielęgniarka, na co dzień aktywnie wspiera Opiekunów ATERIMA MED, a przed podróżą udziela szczegółowych instrukcji dot. higieny i bezpieczeństwa:  

Zdrowie i bezpieczeństwo jest dla każdego człowieka priorytetem i stanowi ono najwyższą wartośćnie tylko w obliczu możliwości zarażenia się wirusem. Związana z tym zjawiskiem sytuacja jest zmienna, dochodzą do nas różnego rodzaju informacje, które niejednokrotnie mogą wzbudzać niepokój i prowadzić do paniki, co z kolei może odsunąć naszą uwagę od najważniejszych w tym czasie aspektów prewencyjnych.  

Przygotowane dla Was informacje oparte na oficjalnych wytycznych Światowej Organizacji ZdrowiaMinisterstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego. W sytuacji chaosu komunikacyjnego zwracam uwagę na to, by korzystać wyłącznie ze sprawdzonych źródeł. Mam nadzieję, że to opracowanie pomoże w odpowiedniej ocenie obecnej sytuacji i zachęci do jeszcze większej czujności oraz dbałości w zakresie zachowanizasad higieny.

Zapraszam do uważnej lektury!  

Czym jest koronawirus?

SARS-CoV2 to określenie nowego koronawirusa, zidentyfikowanego w styczniu 2020 r. w chińskim mieście Wuhan, w prowincji Hubei. Wirus ten wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Koronawirus należy do rodziny wirusów RNA rozpoznanych już w latach 60-tych XX wieku, a jego nazwa wiąże się z charakterystycznym wyglądem, który odkrywcom skojarzył się z koroną. W XXI wieku pojawiły się nowe koronawirusy, prawdopodobnie w wyniku mutacji wirusów zwierzęcych. Obecnie mamy do czynienia z trzecim nowym koronawirusem.

Co to jest nowy koronawirus SARS-CoV2?

Nowy wirus zaczął się rozprzestrzeniać w listopadzie 2019 roku w Chinach. Funkcjonuje pod nazwą SARS-CoV2. Wirus ten wnika do komórek organizmu ludzkiego bez pośrednictwa zwierząt. Przyjęta przez Światową Organizację Zdrowia nazwa choroby, którą wywołuje wirus, to COVID-19.

Drogi zakażenia

Koronawirus jest infekcją przenoszoną głównie drogą kropelkową, tak samo jak grypa i inne tzw. infekcje wirusowe. Wirus znajduje się w rozprzestrzeniających się kropelkach, które powstają podczas kaszlu czy kichania. Pośrednio do zakażenia może dojść poprzez dotykanie powierzchni, na których wydzielina z nosa czy gardła mogła się wcześniej osadzić, dlatego tak ważna jest odpowiednia higiena dłoni. „Okres inkubacji”, czyli czas między dostaniem się wirusa do organizmu człowieka, a ewentualnym wystąpieniem pierwszych objawów, szacuje się między 1 a 14 dni, najczęściej jest to jednak około 5 dni. Wiele zarażonych wirusem osób przechodzi całą infekcję bezobjawowo.

Objawy

Objawy COVID-19 są podobne do grypy – ogólne osłabienie, gorączka i ból mięśni oraz suchy kaszel. Niektórzy chorzy mogą mieć również inne nieswoiste dolegliwości, takie jak katar czy biegunkę. Objawy te są zwykle łagodne i narastają stopniowo. W 80% przypadków zakażenie przebiega łagodnie, bez nasilenia objawów. Ciężką postać choroby obserwuje się głownie u osób z niedoborami odporności i chorobami przewlekłymi, takimi jak astma oskrzelowa, zaawansowana cukrzyca czy POChP.

[wg danych Polskiej Akademii Nauk]   

Profilaktyka na co dzień – jak się chronić?

 • Myj często dłonie z użyciem mydła i ciepłej wody (po powrocie do domu, przed i po posiłku, po skorzystaniu z toalety, po kaszlnięciu i kichnięciu, po kontakcie z chorym i ze zwierzętami) przez min. 20 sekund  
 • Odkażaj dłonie preparatami na bazie alkoholu (dokładne wtarcie w powierzchnię całej dłoni, aż do całkowitego wyschnięcia) 
 • Unikaj dotykania rękami oczu, nosa i ust 
 • Zakrywaj nos i usta podczas kaszlu i kichania, najlepiej chusteczką (zużytą chusteczkę natychmiast wyrzuć – do zamkniętego kosza na śmieci lub woreczka)
 • Wietrz regularnie pomieszczenia
 • Unikaj dużych zbiorowisk i imprez masowych
 • Podczas podróży zwróć szczególną uwagę na dbałość o higienę dłoni, zwłaszcza podczas spożywania posiłku – jeśli to możliwe, dokładnie umyj dłonie lub je zdezynfekuj

 

Opiekunowie, podopieczni, członkowie rodziny i inne osoby przebywające w domu mogą czuć się bezpiecznie pod warunkiem zachowania przedstawionych zasad higieny i środków bezpieczeństwa. W sytuacji, gdy opuszczanie domu podopiecznego nie jest konieczne, najlepiej pozostać na miejscu.

 

Co zrobić w przypadku podejrzenia zakażenia? 

Jeżeli: 

 • mieliśmy kontakt z osobą zainfekowaną
 • istnieją wyraźne wskazania, że ktoś z naszego otoczenia może być zakażony 
 • znajdowaliśmy się w strefie ryzyka, gdzie przebywało więcej zarażonych lub potencjalnie zarażonych 
 • w ciągu 14 dni zauważamy opisane w artykule symptomy

Należy zachować spokój i zastosować niezbędne środki ostrożności, a następnie skonsultować się ze służbami medycznymi i postępować zgodnie z ich wskazówkami.

 

Ważny kontakt!

 

Infolinia NFZ: 800 190 590

Specjalna infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia dostępna w zakresie pytań w sytuacji podejrzenia koronawirusem

 

Czy w czasie pracy w domu podopiecznego w Niemczech istnieje podwyższone ryzyko zakażenia?

Nie ma powodów, by pracę w roli opiekunki w domu podopiecznego traktować w kategoriach podwyższonego ryzyka. Jeżeli wszyscy domownicy przestrzegają zasad higieny i zalecanych środków ostrożności, ryzyko infekcji znacząco się obniża – choćby ze względu na bardzo ograniczony kontakt opiekuna z innymi ludźmi i przedmiotami. W porównaniu z innymi zawodami, gdzie kontakt z drugim człowiekiem (klientami, pacjentami, petentami) jest częsty i bezpośredni, przez co ryzyko zakażenia zwiększa się, można stwierdzić, że praca opiekuna osoby starszej w środowisku domowym należy do grupy bardzo bezpiecznych i przyjaznych zawodów.

 

Pamiętaj, że przestrzeganie opisanych zasad znacznie obniża ryzyko zakażenia! W przypadku jakichkolwiek pytań, wątpliwości lub zauważenia niepokojących objawów związanych z Twoim samopoczuciem, ja i mój Zespół Pielęgniarski służymy stałym wsparciem. Przebywając na ofercie, warto także wiedzieć, że standardy opieki medycznej w Niemczech należą do najwyższych na świecie!

 

Polecam także wiarygodne źródła informacji na temat bieżących okoliczności: 

• strona Ministerstwa Zdrowia
• strona Głównego Inspektoratu Sanitarnego (sanepidu)
• strona Polskiej Akademii Nauk

 

Iwona Przybyło

Szukasz najlepszej oferty
dla Opiekunów osób starszych w Niemczech?
Mamy oferty, które spełnią Twoje oczekiwania.
Wypełnij formularz, zadzwonimy do Ciebie i znajdziemy najlepiej dopasowane zlecenie.

Masz zdjęcie, dyplomy, certyfikaty lub referencje?
Dodaj je teraz, by przyspieszyć rekrutację.

Dodaj pliki
Administratorem Państwa danych osobowych jest ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Krakowie (30-644), ul. Puszkarska 7m zarejestrowana pod numerem KRS 0000850860. Dane kontaktowe inspektora ochrony danych osobowych adres e-mail: daneosobowe@grupaaterima.pl.

Dane osobowe przetwarzane są na podstawie Państwa zgody i na potrzeby informowania Państwa o aktualnych ofertach pracy. Wyrażenie zgody będzie się wiązało z przetwarzaniem przez ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. Twoich danych osobowych (w tym wizerunku, jeżeli udostępnisz nam dokumenty ze swoim zdjęciem) z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej, mail, telefon w tym wiadomości sms. Dane przetwarzane są do czasu wycofania zgody. Wycofanie zgody pozostaje bez wpływu na legalność przetwarzania danych osobowych przed jej wycofaniem. Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek niezbędne do przesyłania Państwu ofert pracy.

Odbiorcami Państwa danych osobowych są: upoważnieni pracownicy administratora; podmioty przetwarzające dane w jego imieniu; podmioty powiązane i współpracujące z ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. (w tym kontrahenci, na rzecz których prowadzone są lub będą procesy rekrutacji oraz podopieczni i koordynatorzy w Niemczech).

Przysługuje Państwu prawo żądania: dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, przenoszenia, ograniczenia ich przetwarzania, wniesienia sprzeciwu względem przetwarzania danych jak również prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. ^zwiń
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Krakowie ul Puszkarska 7M, 30-644 Kraków KRS 0000850860 w celach marketingowych oraz przekazywanie mi informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej przez ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. zgodnie z postanowieniami ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 204, ze zm.) oraz droga telefoniczną w tym za pośrednictwem SMS. Wyrażenie w/w zgody w szczególności oznacza, że mogą Państwo otrzymywać od firmy ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. informacje o merytorycznych wydarzeniach – szkoleniach, kursach językowych, konferencjach czy webinariach oraz promocjach, programach lojalnościowych i kampaniach wizerunkowych, których ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. jest organizatorem lub partnerem. Mogą też Państwo otrzymywać wiadomości o wolnych stanowiskach pracy i ofertach zatrudnienia od ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. oraz jej partnerów. Szczegółowe informacje znajdują się na naszej stronie www.aterima-med.pl ^ zwiń
Zamów bezpłatne połączenie →