Wyjedź do Niemiec bezpiecznie i komfortowo ATERIMA Busem.
Rekrutacja i zatrudnienie on-line bez konieczności wychodzenia z domu. Aplikuj
Najlepsze oferty od pracodawcy nr 1 w rankingu Opiekunek24.pl
Aż 98% zadowolonych Opiekunów ze współpracy z nami – dołącz do nas!
Bezpieczna praca w pandemii w ATERIMA MED – mamy 6 gwarancji bezpieczeństwa!
W tym momencie 9 Opiekunek przegląda oferty pracy ATERIMA MED
Mamy dopasowane oferty - wyjedź na zlecenie do Niemiec na jak długo chcesz!
W ciągu ostatnich 2 godzin godzin aplikowało już 5 Opiekunów.
Współpracując z nami otrzymasz możliwość uczestnictwa w certyfikowanych szkoleniach.
Oferujemy dedykowany program szkolenia tylko dla Opiekunów ATERIMA MED
Dołącz do grona najlepszych Opiekunek i odbieraj premie do wynagrodzenia.
Tylko dla Opiekunów ATERIMA MED - profesjonalne wsparcie Zespołu Pielęgniarskiego!
Rozwijaj kompetencje językowe i zarabiaj więcej! Korzystaj z kursów języka niemieckiego!
ATERIMA MED – numer 1 wśród firm z branży opieki na seniorami w rankingu Opiekunek24.pl
Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów ATERIMA MED.
Blisko 1000 sprawdzonych ofert czeka na Ciebie. Aplikuj
Teraz najwyższe premie – sprawdź oferty i wyjedź z ATERIMA MED.
U nas to Ty wybierasz zlecenie! Blisko 1000 ofert czeka na Ciebie. Aplikuj Z nami zyskasz wysokie zarobki + PREMIE. Zawsze terminowe wypłaty. Aplikuj

Praca dla opiekunek w Niemczech

+48 12 341 15 15
Zadzwoń już teraz!

Praca dla opiekunek w Niemczech

Akademia Opiekunów wprowadza program certyfikacji

Nasz partner, Akademia Opiekunów, wraz z Institut für Qualität und Innovation in der häuslichen Versorgung, wprowadziła unikalny program certyfikacji dla opiekunów osób starszych. Zaświadczenie obejmuje dwa rodzaje dokumentów: certyfikat udziału w specjalistycznym kursie oraz certyfikat ukończenia programu.

nowa-strona-Akademii-OpiekunowPostępująca profesjonalizacja zawodu opiekuna osób starszych wiąże się z koniecznością uznania umiejętności i doświadczenia osób pracujących w tym zawodzie. Dlatego też Akademia Opiekunów podjęła współpracę z Institut für Qualität und Innovation in der häuslichen Versorgung z Niemiec, uznaną w branży organizacją, tworzącą programy edukacyjne dla opiekunów. Celem partnerstwa jest promocja oraz certyfikacja kursu szkoleniowego dla osób zatrudnionych w opiece nad seniorami.

Szkolenie dostępne jest na platformie Akademii Opiekunów, do której dostęp mają wszyscy Opiekunowie zatrudnieni w ATERIMA MED, a już samo jego rozpoczęcie zapewnia certyfikat uczestnictwa w kursie, który jest honorowany przez zagranicznych partnerów Akademii. Podczas szkolenia e-learningowego, które obejmuje 80 godzin lekcji, opiekunowie i opiekunki poznają lepiej takie zagadnienia, jak:

  • Charakterystyka opieki nad seniorami wedle ich jednostek chorobowych, w tym choroby Alzheimera, choroby Parkinsona, depresji, chorób układu krążenia i innych;
  • Aktywizacja osób starszych, w tym przede wszystkim seniorów zmagających się z demencją;
  • Właściwa komunikacja z podopiecznym, jego rodziną, oraz pozostałym personelem;
  • Efektywne wykonywanie codziennych czynności, takich jak odżywianie, transfer oraz podstawowe zabiegi pielęgnacyjne;
  • Pierwsza pomoc i postępowanie w sytuacjach nagłych.

Na tych opiekunów, którzy ukończą kurs teoretyczny, czeka część praktyczna, na którą składa się łącznie 320 godzin pracy w środowisku domowym seniora. Podczas tej części kursu, istotnym jest podnoszenie jakości swojej pracy poprzez wdrażanie rozwiązań poznanych podczas części teoretycznej. Postępy należy notować w raporcie dotyczącym tego, jak efektywnie zastosowano poznane techniki dla poprawy poziomu opieki.

Ukończenie części praktycznej i pozytywne zweryfikowanie raportu ewaluacji skutkować będzie przyznaniem certyfikatu ukończenia kursu.

"Inwestując w innych, inwestujemy również w siebie. Program „Wykwalifikowany opiekun w środowisku domowym” został przygotowany z myślą o tych opiekunach, którzy chcieliby otaczać swoich podopiecznych jak najlepszą opieką, polepszając przy tym warunki własnej pracy" – mówi Tomasz Piłat z Akademii Opiekunów.

Jak dodaje dr Arne Petermann z Institut für Qualität und Innovation in der häuslichen Versorgung, jeden z autorów szkolenia: „Opracowaliśmy kurs wedle przejrzystej struktury, zawierającej zagadnienia teoretyczne, ćwiczenia interaktywne, a także testy podsumowujące. Mając na względzie komfort opiekunów, zależało nam, aby wiedza była podana z duchem czasu i w sposób angażujący. Cieszymy się, że nasz polski partner – Akademia Opiekunów – staje się liderem nowoczesnego kształcenia opiekunów osób starszych”.

Udział w programie jest bezpłatny i dedykowany wszystkim opiekunom i opiekunkom współpracującym z ATERIMA MED. Osoby zainteresowane uzyskaniem certyfikatu mogą skontaktować się z Akademią.

Program został tak przygotowany, aby każdy uczestnik mógł przyswajać wiedzę w tempie dostosowanym do jego możliwości czasowych. Już po otrzymaniu certyfikatu uczestnictwa, wartość opiekuna na rynku pracy rośnie, zwiększając szanse wyjazdu do podopiecznego, gdzie nauka może być kontynuowana przez Internet.

Każdy z uczestników będzie mógł skontaktować się z trenerem, który zawsze chętnie odpowie na wszelakie pytania, korzystając ze swojej szerokiej wiedzy teoretycznej i długoletniego doświadczenia. Na potrzeby kursu powołaliśmy również funkcję tutora, który śledzić będzie postępy w nauce poszczególnych opiekunów, otaczając opieką tych, którzy będą opiekowali się innymi.

Kurs dostępny jest na stronie https://platforma.akademiaopiekunow.pl/.

 

Institut für Qualität und Innovation in der häuslichen Versorgung gGmbH, działa przy wyższej szkole zawodowej w Saarbrücken: Berufsakademie für Gesundheits- und Sozialwesen Saarland. Celem instytutu jest popularyzacja opieki domowej dla osób starszych na terenie Niemiec, poprzez prowadzenie w tym zakresie stosownych badań i opracowywanie oferty edukacyjnej dla opiekunów osób starszych.
Przygotowany program edukacyjny „Wykwalifikowany opiekun w środowisku domowym” („Fachkraft für Betreuung in häuslicher Gemeinschaft”) jest realizowany zgodnie z wytycznymi GKV Spitzenverband odnośnie usług opiekuńczych zgodnie z  § 45c Abs. 3 und 3a SGB XI. Tym samym wyznacza on standardy w tym sektorze, mając potencjał do stania się podstawą przyszłego prawodawstwa w zakresie opieki nad seniorami.

Szukasz pracy jako opiekunka w Niemczech?

Zgłoś się do nas - oddzwonimy!

Masz zdjęcie, dyplomy, certyfikaty lub referencje?
Dodaj je teraz, by przyspieszyć rekrutację.

Administratorem Państwa danych osobowych jest ATERIMA Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie (30-644), ul. Puszkarska 7f zarejestrowana pod numerem KRS 0000725474. Dane kontaktowe inspektora ochrony danych osobowych adres e-mail: daneosobowe@grupaaterima.pl.

Dane osobowe przetwarzane są na podstawie Państwa zgody i na potrzeby informowania Państwa o aktualnych ofertach pracy. Wyrażenie zgody będzie się wiązało z przetwarzaniem przez ATERIMA Sp. z o.o. Twoich danych osobowych (w tym wizerunku, jeżeli udostępnisz nam dokumenty ze swoim zdjęciem) z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej, mail, telefon w tym wiadomości sms. Dane przetwarzane są do czasu wycofania zgody. Wycofanie zgody pozostaje bez wpływu na legalność przetwarzania danych osobowych przed jej wycofaniem. Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek niezbędne do przesyłania Państwu ofert pracy.

Odbiorcami Państwa danych osobowych są: upoważnieni pracownicy administratora; podmioty przetwarzające dane w jego imieniu; podmioty powiązane i współpracujące z ATERIMA Sp. z o.o. (w tym kontrahenci, na rzecz których prowadzone są lub będą procesy rekrutacji oraz podopieczni i koordynatorzy w Niemczech).

Przysługuje Państwu prawo żądania: dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, przenoszenia, ograniczenia ich przetwarzania, wniesienia sprzeciwu względem przetwarzania danych jak również prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. ^zwiń
Zamów bezpłatne połączenie →

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki ciasteczek i polityki prywatności.