Aktualności

„Pielęgniarka radzi” i „Blog Koordynatorki” – sprawdź nowe porady ATERIMA MED!

Wszystkim opiekunom gorąco polecamy nowe cykle porad, które można znaleźć na naszej stronie internetowej i Facebooku. Nowe treści poruszają tematy bliskie każdemu opiekunowi osób starszych.

Pierwszy cykl to „Pielęgniarka radzi”, autorstwa Iwony Przybyło, czyli doświadczonej pielęgniarki dobrze znanej Opiekunom ATERIMA MED z codziennych dyżurów telefonicznych.

W nowym cyklu Iwona Przybyło dzieli się radami, które ułatwiają codzienną pracę opiekuna osoby starszej lub przewlekle chorej. Inspiracją są częste problemy zgłaszane przez opiekunów podczas dyżurów. Z porad dowiecie się m.in. co robić, kiedy podopieczny nie chce jeść lub jak poradzić sobie z nocnym wędrowaniem seniora.

W mojej pracy kieruję się pasją i szacunkiem do ludzi starszych i wszystkiego tego, co przeżyli. Podziwiam również opiekunów, którzy pracują z zamiłowaniem i oddaniem, bo wiem, że to trudna praca. Największą radość sprawia mi, kiedy moje rady są dla Was przydatne. Uwielbiam, gdy dzwonicie do mnie i mówicie: ‘Pani Iwonko, podziałało’. Moje serce rośnie wtedy do ogromnych rozmiarów :)” – mówi sama autorka.

Porady „Pielęgniarka radzi” znajdziecie TUTAJ.

Drugim nowym cyklem jest „Blog Koordynatorki”, autorstwa Patrycji Niewiadomskiej – kiedyś Opiekunki w ATERIMA MED, teraz Koordynatorki w Zespole Wsparcia Opiekunów. Patrycja w swojej pracy codziennie wspiera naszych Opiekunów i pomaga rozwiązać ewentualne problemy.

Sama o swojej pracy mówi tak: „Kiedy pracowałam w opiece, miałam szczęście, bo trafiałam na fajne rodziny i podopiecznych. Wiem, że nie do wszystkich opiekunów los uśmiechnął się tak jak do mnie. Dlatego tak ważne jest wsparcie Koordynatora! Na moim Blogu Koordynatorki opowiadam historie z codzienności opiekunek, pracujących w Niemczech. Wszystkie opisane przeze mnie sytuacje, znam z rozmów telefonicznych z opiekunkami. Staram się też zachęcić Opiekunów ATERIMA MED do kontaktu ze swoimi Koordynatorami – pokazuję, że naprawdę jesteśmy po to, aby pomagać :)”.

Więcej o pracy Koordynatora ATERIMA MED można przeczytać TUTAJ.

Zachęcamy do lektury!