Praca dla opiekunek w Niemczech

+48 12 341 15 15
Zadzwoń już teraz!

Praca dla opiekunek w Niemczech

Światowy Dzień Osób Chorych na Alzheimera w ATERIMA MED

21 września obchodzimy Światowy Dzień Osób Chorych na Alzheimera. Jest to też pierwsza rocznica startu naszego wolontariatu, w którym uczestniczą pracownicy ATERIMA MED.

Wrzesień to Światowy Miesiąc Choroby Alzheimera. Hasło tegorocznych obchodów to „co 3 sekundy”. Według badań na Alzheimera i inne choroby otępienne cierpi 50 milionów ludzi na całym świecie, a właśnie co 3 sekundy pojawia się nowy przypadek zachorowania.

Wolontariat ATERIMA MED prowadzimy pod hasłem „Pamiętaj o mnie, gdy ja o sobie zapomnę”. W ramach wolontariatu nasi pracownicy od roku pomagają w aktywizacji podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy dla Osób z Chorobą Alzheimera w Krakowie.

Dzięki udziałowi w wolontariacie możemy lepiej poznać charakter pracy opiekuna osób starszych, a także zrozumieć codzienne wyzwania opieki nad seniorami z otępieniem. Chcemy dzięki temu stawać się dla naszych Opiekunów jeszcze lepszym partnerem i pracodawcą.

W ciągu roku w wolontariacie wzięło udział 30 pracowników. Wzięliśmy również udział w wycieczce i pikniku podopiecznych i ich opiekunów.

Wolontariat merytorycznie wspiera Akademia Opiekunów, czyli partner ATERIMA MED. We współpracy z Akademią tworzymy wiele materiałów edukacyjnych skierowanych do naszych Opiekunów, tj. Elementarz Opiekuna osoby starszej, kursy zawodowe i językowe na platformie edukacyjnej, szkolenia oraz stacjonarne kursy języka niemieckiego.

Jak nasi pracownicy oceniają udział w tym projekcie? Co daje im kontakt z podopiecznymi ośrodka?

Zobaczcie, co na temat wolontariatu ma do powiedzenia Asia, która na co dzień pracuje w ATERIMA MED jako Zastępca Lidera w Dziale Koordynacji i Wsparcia Opiekunów.

Dzien-Alzheimera

Szukasz pracy jako opiekunka w Niemczech?

Zgłoś się do nas - oddzwonimy!

Masz zdjęcie, dyplomy, certyfikaty lub referencje?
Dodaj je teraz, by przyspieszyć rekrutację.

Dane, które nam przekażesz będą bezpieczne. Ich administratorem będzie ATERIMA Sp. z o.o. oraz ATERIMA Polska Sp. z o.o. Sp. k. z siedzibą w Krakowie. Będą przetwarzane na podstawie Twojej zgody, w celu przekazywania Ci informacji o ofertach i warunkach zatrudnienia dla opiekunów osób starszych.

W każdej chwili możesz swoją zgodę wycofać, ale wówczas nie będziemy mogli przedstawiać Ci ofert. Masz również prawo dostępu do swoich danych oraz prawo ich poprawiania lub usunięcia.

Odbiorcami danych, które nam przekażesz będą nasi pracownicy oraz zaufani partnerzy (np. podopieczni lub koordynatorzy w Niemczech). Masz pytania? Zapoznaj się z naszą polityką prywatności lub skontaktuj się z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych. ^zwiń

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki ciasteczek i polityki prywatności.

Zgłoś się do nas - oddzwonimy