Praca dla opiekunek w Niemczech

+48 12 341 15 15
Zadzwoń już teraz!

Praca dla opiekunek w Niemczech

ABC Demencji

Każdego dnia wsłuchujemy się w rozmowy z Wami, w których przekazujecie różnego rodzaju prośby i pytania. Odpowiadając na nie uruchomiliśmy cykl pytań i odpowiedzi na temat demencji. Wszystkie Opiekunki i Opiekunów zapraszamy do śledzenia „ABC demencji z ATERIMA MED”!

Opieka nad osobą cierpiącą na demencję wymaga właściwego podejścia, które opiera się na zrozumieniu specyfiki tej choroby. Bez tej wiedzy zachowanie seniora może być czasem odczytywane jako złośliwe i powodować u jego Opiekuna wiele stresu czy bezradności.

Wiemy, że sporo z Was świetnie radzi sobie w opiece nad podopiecznymi, którzy cierpią na demencję, ale są też osoby z mniejszym stażem. Chcemy pomóc wszystkim Opiekunom! Zarówno te mniej i bardziej doświadczone osoby zachęcamy do dyskusji i wymiany wiedzy w ramach tego cyklu. Liczymy na to, że nasze porady zaoszczędzą Wam nerwów w kłopotliwych sytuacjach w kontakcie z seniorami z demencją.

W każdym tygodniu na Facebooku omawiamy jedno zagadnienie związane z tym schorzeniem. Swoją wiedzą dzieli się z nami też dr Michał Gwiżdż – wykładowca akademicki, psycholog praktyk, specjalista psychiatrii środowiskowej zawodowo zajmujący się opieką nad pacjentami z demencją.

Porady eksperta oraz ciekawe opinie z facebookowej dyskusji przeczytać możecie poniżej.

Co zrobić, gdy Twój podopieczny wstaje w nocy?
Co zrobić, gdy podopieczny zachowuje się agresywnie?
Czy wiesz, że Twój podopieczny może mieć halucynacje?
Jak aktywizować podopiecznego cierpiącego na demencję?
Jak przystosować dom osoby chorej na demencję?
Czy Twój podopieczny ciągle powtarza to samo pytanie?
Co zrobić, gdy podopieczny wędruje bez celu?
Jak reagować, gdy podopieczny złości się, że oferujesz mu swoją pomoc?
Co zrobić, gdy podopieczny wciąż za Tobą chodzi i Cię obserwuje?
Jak reagować, gdy chory zaprzecza, że ma problemy z pamięcią?
Co robić, gdy podopieczny nie chce jeść?
Co zrobić, gdy podopieczny nie wykonuje tego, co obiecał lub zapowiedział?
Jak zaplanować dzień podopiecznego z demencją?
Co robić, gdy podopieczny nie wie kim jest?
Co robić, gdy podopieczny ma problem ze wstaniem rano, z porannym rozruchem?
Co robić, gdy podopieczny nie chce wkładać lub zdejmować protezy zębowej?

Chcesz rozpoznać pracę jako opiekunka?

Dane, które nam przekażesz będą bezpieczne. Ich administratorem będzie Grupa ATERIMA Sp. z o.o. Sp. k. oraz  ATERIMA Care Sp. z o.o. Sp. k. z siedzibą w Krakowie. Będą przetwarzane na podstawie Twojej zgody, w celu przekazywania Ci informacji o ofertach i warunkach zatrudnienia dla opiekunów osób starszych.

W każdej chwili możesz swoją zgodę wycofać, ale wówczas nie będziemy mogli przedstawiać Ci ofert. Masz również prawo dostępu do swoich danych oraz prawo ich poprawiania lub usunięcia.

Odbiorcami danych, które nam przekażesz będą nasi pracownicy oraz zaufani partnerzy (np. podopieczni lub koordynatorzy w Niemczech). Masz pytania? Zapoznaj się z naszą polityką prywatności lub skontaktuj się z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych. ^zwiń

Poradnik
dla Opiekunek

Dodaj komentarz

Komentarze

Ela
bardzo przydatny tekst, dziękuję
Wanda Błońska
Od prawie 3 lat pracuję jako opiekunka i mogłabym to samo napisać o sobie co Irenka a obecnie pracuję w Bielefeld i mam naprawdę wspaniale. Uczę się codziennie niemieckiego bo chcę go dobrze poznać.
Kasia
Na początku były problemy w kwestii odżywiania się podopiecznego.Prowadziliśmy zatem długie rozmowy na temat naszych upodobań kulinarnych i znaleźliśmy wiele podobieństw. Oboje lubimy ryby,warzywa i owoce.Podopieczny stał się bardziej tolerancyjny i pozwalał mi na samodzielne przygotowywanie posiłków. Wcześniej narzucał mi co i jak mam gotować. Moje zainteresowanie potrawami z regionu Niemiec,w ktorym mieszka moj podopieczny skłoniło go do pytań o polskie potrawy.To pomogło przełamac lody.Później prowadziliśmy też rozmowy na inne tematy i podopieczny opowiadał mi o sobie i swoich zainteresowaniach.W ten sposob zbudowaliśmy przyjazną więź.Mój podopieczny cierpiał na depresję i często był milczący i smutny.Udawało mi się wyprowadzać go z tego stanu,ponieważ wiedziałm co go interesuje.Moglśmy wspolnie oglądać fragmenty jego ulubionych filmów, czytać o lubianych przez niego aktorach lub śpiewakach operowych.
Marzena
Czytam tutaj komentarze i zazdroszczę cierpliwości dla chorego na Demencje. Mam teraz pacjentke i czasem to mnie to wykańcza nerwowo. Czasem trzeba 100 razy dziennie odpowiadać na te same pytania biegać. Bo ciągle się gdzieś pakuje i wybiera. Chyba się nie nadaje do takiej osoby , wole chora leżąca ale o normalnej zdrowej głowie. Pozdrawiam. ..
ZuzannaK
dziękuje wszystkim którzy się dzielą swoimi doświadczeniami jestem na starcie zawodu opiekunek ale wszystkie podpowiedzi są dla mnie ważne lubię swoją pracę i chciałabym umieć pokonać stres i czasami trudne chwile pozdrawiam;))
Grażyna
Irenko,\nMam podobne poczucie. Internet to moje okno na świat. Nie wyobrażam sobie Stelli\n bez Internetu.Uczę się języka,kontaktuję z rodziną i znajomymi. \nPodróżuję. Mam ze sobą rower.\nPowoli przechodzę na zdrowa vega dietę.\nMoi podopieczni lubią mnie i mam zawsze dobry kontakt z rodzinami.\nNo i zarabiam
Irena
Od 7 lat pracuje jako opiekunka.\nNa wasza stronę zaglądam często i polecam ją innym.\nWielkie dzięki,że istniejecie.\nLubię 'naprawiać' wszystko wokół.\nKażdy nowy pacjent to nowa historia.Staram się go najpierw poznać,żeby wiedzieć jak pomóc .Jest to zawsze docenione przez jego rodzinę , bo mam z nimi kontakt,wysyłam zdjęcia i krótkie filmiki w trakcie pracy.\nNa koniec dostaję zwykle dodatkowe pieniądze do kieszeni i to cieszy..\nZwiedziłam\n Alpy,Austrię,Szwajcarię,Luksemburg,no i oczywiście Niemcy.Jezioro Bodeńskie..Szlifuję jezyk niemiecki,uczę się angielskiego,chcę zobaczyć Anglię.\nInternet i 2-3 godz pauzy w ciągu dnia to mój warunek.\nWędruję codziennie kilka kilometrów.\nPotem wracam do moich pacjentów z naładowanymi 'akumulatorami' i \nopowiadam im co widziałam,pokazuję zdjęcia.\nTo nas zbliża i jest fajny kontakt.\nNasza praca to lotteria ale ja jak dotąd poznaję samych wspaniałych ludzi i.....\nja też się wciąż uczę. \nWracam do rodziny i jest znowu cudnie.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki ciasteczek i polityki prywatności.

Zostaw swój numer - oddzwonimy