Praca dla opiekunek w Niemczech

+48 12 341 15 15
Zadzwoń już teraz!

Praca dla opiekunek w Niemczech

Złotówki czy euro

Złotówki czy euro? W ATERIMA MED sam wybierasz walutę wynagrodzenia

W ATERIMA MED masz możliwość wyboru waluty, w której będzie wypłacana pensja. Przeczytaj o opcjach wynagrodzenia i dowiedz się, co oferujemy naszym Opiekunom.

Kiedy opiekun wybiera walutę wynagrodzenia?

Każdy nowy Opiekun ATERIMA MED wybiera walutę wynagrodzenia na drugim etapie rekrutacji, czyli po sprawdzeniu poziomu języka niemieckiego. Jeśli opiekun przejdzie pozytywnie przejdzie rozmowę, proponujemy mu konkretną ofertę pracy. Po zaakceptowaniu stawki wynagrodzenia pytamy o walutę, w której opiekun chce je otrzymywać – w tym momencie opiekun podejmuje decyzję.

Czy można zmienić decyzję w sprawie waluty wynagrodzenia?

Tak. Jeśli opiekun wyjeżdża po raz kolejny z ATERIMA MED – może zmienić walutę wynagrodzenia podczas akceptacji warunków nowej oferty.

Jakie są warianty wynagrodzenia w ATERIMA MED?

W ATERIMA MED oferujemy trzy warianty wynagrodzenia:

  1. w złotówkach,
  2. w euro,
  3. mieszane (część wynagrodzenia w euro, część w złotówkach).
O czym trzeba pamiętać w przypadku pobierania wynagrodzenia w złotówkach?

Kwotę wynagrodzenia w ofercie podajemy w euro. Gdy opiekun decyduje się na pobieranie wypłaty w złotówkach, obowiązuje wtedy przewalutowanie z EUR na PLN według kursu banku.

Na czym dokładnie polega wariant mieszany wynagrodzenia?

W wariancie mieszanym część wynagrodzenia wypłacamy w euro, a część w złotówkach. Kwota wypłacana w euro to zazwyczaj ok. 400 EUR. Jak to wygląda w praktyce? Np. jeśli kwota wynagrodzenia opiekuna wynosi 1200 EUR – to wtedy 400 EUR przelewamy na konto walutowe, a 800 PLN na konto w złotówkach.

Czy aby pobierać wypłatę w euro trzeba mieć konto walutowe?

Tak. Jeśli opiekun wybiera wariant wypłaty w euro, musi posiadać konto walutowe. Założenie konta walutowego jest osobistą decyzją każdego opiekuna. Jeśli opiekun nie posiada własnego konta walutowego i nie chce go zakładać – może podać konto walutowe kogoś z rodziny.

Co wybrać – pensję w złotówkach czy w euro?

Wybór waluty wynagrodzenia zawsze należy do opiekuna i jest osobistą decyzją. Wypłatę w złotówkach najczęściej wybierają początkujący opiekunowie, którzy wyjeżdżają do Niemiec po raz pierwszy. Natomiast z wypłaty w euro, zazwyczaj korzystają doświadczeni opiekunowie. Coraz większą popularnością cieszy się w ATERIMA MED wariant mieszany, ponieważ pozwala na swobodniejsze korzystanie z pieniędzy za granicą. Więcej na temat płatności w Niemczech przeczytasz w naszym poradniku dla opiekuna. Znajdziesz go TUTAJ.

Chcesz rozpocząć pracę jako opiekunka?

Dane, które nam przekażesz będą bezpieczne. Ich administratorem będzie ATERIMA Sp. z o.o. oraz ATERIMA Polska Sp. z o.o. Sp. k. z siedzibą w Krakowie. Będą przetwarzane na podstawie Twojej zgody, w celu przekazywania Ci informacji o ofertach i warunkach zatrudnienia dla opiekunów osób starszych.

W każdej chwili możesz swoją zgodę wycofać, ale wówczas nie będziemy mogli przedstawiać Ci ofert. Masz również prawo dostępu do swoich danych oraz prawo ich poprawiania lub usunięcia.

Odbiorcami danych, które nam przekażesz będą nasi pracownicy oraz zaufani partnerzy (np. podopieczni lub koordynatorzy w Niemczech). Masz pytania? Zapoznaj się z naszą polityką prywatności lub skontaktuj się z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych. ^zwiń

Dodaj komentarz

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki ciasteczek i polityki prywatności.

Zostaw swój numer - oddzwonimy