Porady i informacje praktyczne

Złotówki czy euro? W ATERIMA MED sam wybierasz walutę wynagrodzenia

W ATERIMA MED masz możliwość wyboru waluty, w której będzie wypłacana pensja. Przeczytaj o opcjach wynagrodzenia i dowiedz się, co oferujemy naszym Opiekunom.

1.
Kiedy opiekun wybiera walutę wynagrodzenia?

Każdy nowy Opiekun ATERIMA MED wybiera walutę wynagrodzenia na drugim etapie rekrutacji, czyli po sprawdzeniu poziomu języka niemieckiego. Jeśli opiekun przejdzie pozytywnie przejdzie rozmowę, proponujemy mu konkretną ofertę pracy. Po zaakceptowaniu stawki wynagrodzenia pytamy o walutę, w której opiekun chce je otrzymywać – w tym momencie opiekun podejmuje decyzję.

2.
Czy można zmienić decyzję w sprawie waluty wynagrodzenia?

Tak. Jeśli opiekun wyjeżdża po raz kolejny z ATERIMA MED – może zmienić walutę wynagrodzenia podczas akceptacji warunków nowej oferty.

3.
Jakie są warianty wynagrodzenia w ATERIMA MED?

W ATERIMA MED oferujemy trzy warianty wynagrodzenia:

  1. w złotówkach,
  2. w euro,
  3. mieszane (część wynagrodzenia w euro, część w złotówkach).
4.
O czym trzeba pamiętać w przypadku pobierania wynagrodzenia w złotówkach?

Kwotę wynagrodzenia w ofercie podajemy w euro. Gdy opiekun decyduje się na pobieranie wypłaty w złotówkach, obowiązuje wtedy przewalutowanie z EUR na PLN według kursu banku.

5.
Na czym dokładnie polega wariant mieszany wynagrodzenia?

W wariancie mieszanym część wynagrodzenia wypłacamy w euro, a część w złotówkach. Kwota wypłacana w euro to zazwyczaj ok. 400 EUR. Jak to wygląda w praktyce? Np. jeśli kwota wynagrodzenia opiekuna wynosi 1200 EUR – to wtedy 400 EUR przelewamy na konto walutowe, a 800 PLN na konto w złotówkach.

6.
Czy aby pobierać wypłatę w euro trzeba mieć konto walutowe?

Tak. Jeśli opiekun wybiera wariant wypłaty w euro, musi posiadać konto walutowe. Założenie konta walutowego jest osobistą decyzją każdego opiekuna. Jeśli opiekun nie posiada własnego konta walutowego i nie chce go zakładać – może podać konto walutowe kogoś z rodziny.

7.
Co wybrać – pensję w złotówkach czy w euro?

Wybór waluty wynagrodzenia zawsze należy do opiekuna i jest osobistą decyzją. Wypłatę w złotówkach najczęściej wybierają początkujący opiekunowie, którzy wyjeżdżają do Niemiec po raz pierwszy. Natomiast z wypłaty w euro, zazwyczaj korzystają doświadczeni opiekunowie. Coraz większą popularnością cieszy się w ATERIMA MED wariant mieszany, ponieważ pozwala na swobodniejsze korzystanie z pieniędzy za granicą. Więcej na temat płatności w Niemczech przeczytasz w naszym poradniku dla opiekuna. Znajdziesz go TUTAJ.

Dodaj komentarz

Na podany adres e-mail zostanie wysłany link potwierdzający dodanie komentarza. Adres e‑mail nie będzie prezentowany na stronie.