Wypłacamy wynagrodzenie zawsze na czas – zgodnie z umową i wcześniejszymi ustaleniami.
ATERIMA MED to pewna i sprawdzona firma – jesteśmy na rynku opieki już ponad 10 lat!
Ponad 100 000 razy! Na tyle zleceń wyjechali z nami nasi Opiekunowie przez ponad 10 lat.
Na 78% wszystkich naszych ofert wyjeżdżają ci sami, zadowoleni Opiekunowie. Znajdź swoją stałą ofertę!
W opinii Opiekunek24 jesteśmy numerem 1 wśród firm świadczących usługi opieki.
Pomagamy w dopasowaniu oferty do potrzeb i możliwości Opiekuna. Porozmawiajmy!
98% Opiekunów i podopiecznych jest zadowolona ze współpracy z nami. Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów!
Do grona Opiekunów ATERIMA MED właśnie dołączyła kolejna Opiekunka. Dziękujemy za zaufanie!
Najlepsze oferty schodzą jak świeże bułeczki. Teraz przegląda je 11 osób.
Teraz nasze oferty sprawdza 7 osób.
Nasze oferty weryfikuje teraz 17 osób.
W tej chwili nasi koordynatorzy potwierdzają oferty z 18 Opiekunkami.
Dziś zlecenie w Niemczech rozpoczyna 87 Opiekunek.
Świętujemy! Właśnie podpisaliśmy umowę z kolejną Opiekunką!
Mamy sprawdzone oferty – aktualizujemy status oferty każdorazowo ze zmienniczką.
Rok 2022 to rok wyższych stawek za zlecenie. Dobrze zarabiaj z ATERIMA MED.
5 gwarancji bezpieczeństwa – wyjedź na zlecenie ze spokojną głową. Dajemy poczucie bezpieczeństwa w czasie pandemii.
Jesteśmy w razie potrzeby – zapewniamy indywidualną opiekę Koordynatora.
Pomagamy w opiece nad podopiecznym – służymy fachową poradą Zespołu Pielęgniarskiego.
Oferujemy bezpłatne cykle webinarów z certyfikatem „Profesjonalni w opiece”– tylko dla Opiekunów ATERIMA MED.
Ubezpieczamy każdego Opiekuna – oferujemy pakiet dodatkowego ubezpieczenia, w tym ubezpieczenie na wypadek zachorowania na COVID-19.
Zapewniamy bezpieczną podróż ATERIMA Busem z adresu pod adres.
Mamy blisko 1000 sprawdzonych ofert – pomagamy dopasować je do potrzeb i możliwości Opiekuna.
image/svg+xml

Praca opiekunki osób starszych w Niemczech

+48 12 341 15 15
Zadzwoń już teraz!

Praca dla opiekunek w Niemczech

4 filmy, które polecają Opiekunki

Są filmy, które swoją fabułą wnoszą wiele ważnych wartości, skłaniają nas do refleksji i zmieniają patrzenie na świat – również w zakresie branży opiekuńczej. Przygotowaliśmy dla Ciebie propozycje 4 filmów, które sprawią, że po ich obejrzeniu otworzysz się na drugiego człowieka. Przekonasz się dzięki nim, że różnice kulturowe, religijne czy odmienny status materialny nie mają znaczenia, kiedy w grę wchodzi ludzkie zdrowie. 

filmy-dla-opiekunekMasz chwilę na seans filmowy?  

Motyl Still Alice (2014)

Jest to historia 50-letniej kobiety – dr Alice Howland cierpiącej na Alzheimera. Film pokazuje, jak rozwija się ta choroba – krok po kroku wpływa na umysł, ograniczając jego możliwości. Wszystko rozpoczyna się od zapominania pojedynczych słów, dat, zagubienia się w kampusie podczas biegu, a kończy na tym, że życie głównej bohaterki całkowicie wymyka się spod kontroli. Alice Howland powoli traci wszystko, na co tak ciężko pracowała przez wiele lat. Nie cierpi, tylko walczy. Choroba Alzheimera wzbudza w niej frustrację. Traci wspomnienia, swoją tożsamość. Jest to wzruszająca historia, opowiadająca o tym, że życie może być przyjemne, ale krótkie – tak samo, jak życie motyla.

Nietykalni (2011)

Druga propozycja to opowieść o sparaliżowanym na skutek wypadku milionerze, zatrudniającym do pomocy i opieki młodego chłopaka z przedmieścia, który dopiero co wyszedł z więzienia. Opis fabuły brzmi dość niepokojąco, jednak jest to życiowa, wzruszająca historia o przyjaźni dwóch mężczyzn – Philippe’a i Drissa. Choć pochodzą oni z zupełnie odmiennych światów, to wspólnie przeżywają wiele sytuacji i radosnych chwil. Stają się „nietykalni”. Podczas oglądania filmu na pewno przydadzą Ci chusteczki. Jeśli ich nie masz, to lepiej zaopatrz się w spory zapas. :)

Nie jesteś sobą (2014)

To poruszający, smutny film, który w prawdziwy, choć przytłaczający, sposób mówi o przyjaźni, oddaniu i umieraniu. Obraz pokazuje rozwój nieuleczalnej choroby, jaką jest stwardnienie zanikowe boczne. Przedstawia codzienne życie Kate – artystki, której ciało odmawia posłuszeństwa i jej opiekunki – zwariowanej studentki Bec. Mimo, że opieka jest dla niej początkowo przykrym doświadczeniem oraz przymusem, relacja kobiet szybko nabiera barw. Znajdują wspólny język. Bec staje się wsparciem, a także jedyną, prawdziwą przyjaciółką Kate.

Przyjaciel u boku (2009)

Kolejna propozycja opowiada o Muriel – uroczej i inteligentnej kobiecie, która od czasu tragicznego wypadku jest przykuta do łóżka. Nie potrafi pogodzić się z kalectwem, jest często kapryśna i niezadowolona. Do opieki zatrudnia byłego boksera o imieniu Leo, który nadużywa alkoholu. Łączy ich fakt, że oboje nie radzą sobie w życiu. Postanawiają sobie pomóc. Muriel podaje pomocną dłoń Leo, który jest analfabetą, a mężczyzna robi wszystko, by pokazać jej piękno świata. Jest to wzruszająca opowieść o ludzkich słabościach i uczuciach.
Powyższe filmy to nie tylko propozycja na spędzenie wieczoru czy niedzielnego popołudnia przed telewizorem. Jest to szansa na spojrzenie na świat z innego punktu widzenia, pogłębienia swojej wiedzy i przygotowania się na to, że praca opiekunki wiąże się zarówno z licznymi wyzwaniami, ale i też z wieloma, wspólnymi, radosnymi chwilami. Satysfakcja płynąca z pomocy drugiemu człowiekowi może przynieść poczucie spełnienia i sensu pracy oraz pokazać, jak wiele dobrych efektów uzyskujemy, angażując się w swoje obowiązki i podchodząc do podopiecznych z empatią.

A czy Tobie zdarzyła się historia rodem z filmu? Podziel się w komentarzu swoją historią.

 

Zamów bezpłatne połączenie →