ATERIMA MED to pewna, legalna i bezpieczna firma – jesteśmy na rynku od 2011 roku
Ponad 100 000 razy! Na tyle zleceń wyjechali z nami nasi Opiekunowie przez ponad 10 lat.
Wypłacamy wynagrodzenie zawsze na czas – zgodnie z umową i wcześniejszymi ustaleniami.
Na 78% wszystkich naszych ofert wyjeżdżają ci sami, zadowoleni Opiekunowie. Znajdź swoją stałą ofertę!
Jesteśmy firmą nr 1 w branży opiekuńczej według rankingu firm na portalu opiekunki24.pl.
9,7/10 – nasza ocena wśród polecających nas Opiekunów. Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów – sprawdź nasze oferty!
W naszej codziennej pracy kierujemy się mottem: „zaopiekuj się naszym Podopiecznym, a my zaopiekujemy się Tobą”.
Nasi Opiekunowie mają dostęp do bezpłatnych webinarów „Profesjonalni w opiece" z przydatnymi wskazówkami dotyczącymi opieki nad osobami starszymi.
Zapewniamy stałą i indywidualną opiekę Koordynatora.
Nasi Opiekunowie mogą korzystać z nieodpłatnych i indywidualnych porad prawnych.
Organizujemy przejazd w obie strony i zapewniamy bezpieczną podróż ATERIMA Busem od drzwi do drzwi.
Zapewniamy wsparcie psychologiczne przez telefoniczne konsultacje z psychologiem.
Nasi Opiekunowie mają dostęp do wsparcia językowego przez indywidualne konsultacje z lektorem języka niemieckiego oraz kursy językowe.
Zapewniamy wsparcie merytoryczne przez telefoniczne konsultacje w zakresie opieki z Ekspertami Biura Medycznego ATERIMA MED.
Ubezpieczamy każdego Opiekuna prywatnym ubezpieczeniem medycznym, które uprawnia do korzystania z bezpłatnej opieki medycznej na terenie Niemiec i Polski.
Mamy sprawdzone oferty – aktualizujemy status oferty każdorazowo ze zmiennikami.
Mamy zlecenia w atrakcyjnych regionach Niemiec – sprawdź nasze oferty!
Mamy blisko 1000 sprawdzonych ofert – pomagamy dopasować je do preferencji Opiekuna.
Do grona Opiekunów ATERIMA MED dołączył właśnie kolejny Opiekun – dziękujemy za zaufanie.
Teraz nasze oferty przegląda 17 osób. Sprawdź dostępne zlecenia i zarezerwuj najlepsze dla siebie.
W tej chwili nasi Koordynatorzy potwierdzają oferty z 23 Opiekunami.
Dziś zlecenie w Niemczech rozpoczyna aż 64 Opiekunów.
image/svg+xml

4 filmy, które polecają Opiekunki

Są filmy, które swoją fabułą wnoszą wiele ważnych wartości, skłaniają nas do refleksji i zmieniają patrzenie na świat – również w zakresie branży opiekuńczej. Przygotowaliśmy dla Ciebie propozycje 4 filmów, które sprawią, że po ich obejrzeniu otworzysz się na drugiego człowieka. Przekonasz się dzięki nim, że różnice kulturowe, religijne czy odmienny status materialny nie mają znaczenia, kiedy w grę wchodzi ludzkie zdrowie. 

filmy-dla-opiekunekMasz chwilę na seans filmowy?  

Motyl Still Alice (2014)

Jest to historia 50-letniej kobiety – dr Alice Howland cierpiącej na Alzheimera. Film pokazuje, jak rozwija się ta choroba – krok po kroku wpływa na umysł, ograniczając jego możliwości. Wszystko rozpoczyna się od zapominania pojedynczych słów, dat, zagubienia się w kampusie podczas biegu, a kończy na tym, że życie głównej bohaterki całkowicie wymyka się spod kontroli. Alice Howland powoli traci wszystko, na co tak ciężko pracowała przez wiele lat. Nie cierpi, tylko walczy. Choroba Alzheimera wzbudza w niej frustrację. Traci wspomnienia, swoją tożsamość. Jest to wzruszająca historia, opowiadająca o tym, że życie może być przyjemne, ale krótkie – tak samo, jak życie motyla.

Nietykalni (2011)

Druga propozycja to opowieść o sparaliżowanym na skutek wypadku milionerze, zatrudniającym do pomocy i opieki młodego chłopaka z przedmieścia, który dopiero co wyszedł z więzienia. Opis fabuły brzmi dość niepokojąco, jednak jest to życiowa, wzruszająca historia o przyjaźni dwóch mężczyzn – Philippe’a i Drissa. Choć pochodzą oni z zupełnie odmiennych światów, to wspólnie przeżywają wiele sytuacji i radosnych chwil. Stają się „nietykalni”. Podczas oglądania filmu na pewno przydadzą Ci chusteczki. Jeśli ich nie masz, to lepiej zaopatrz się w spory zapas. :)

Nie jesteś sobą (2014)

To poruszający, smutny film, który w prawdziwy, choć przytłaczający, sposób mówi o przyjaźni, oddaniu i umieraniu. Obraz pokazuje rozwój nieuleczalnej choroby, jaką jest stwardnienie zanikowe boczne. Przedstawia codzienne życie Kate – artystki, której ciało odmawia posłuszeństwa i jej opiekunki – zwariowanej studentki Bec. Mimo, że opieka jest dla niej początkowo przykrym doświadczeniem oraz przymusem, relacja kobiet szybko nabiera barw. Znajdują wspólny język. Bec staje się wsparciem, a także jedyną, prawdziwą przyjaciółką Kate.

Przyjaciel u boku (2009)

Kolejna propozycja opowiada o Muriel – uroczej i inteligentnej kobiecie, która od czasu tragicznego wypadku jest przykuta do łóżka. Nie potrafi pogodzić się z kalectwem, jest często kapryśna i niezadowolona. Do opieki zatrudnia byłego boksera o imieniu Leo, który nadużywa alkoholu. Łączy ich fakt, że oboje nie radzą sobie w życiu. Postanawiają sobie pomóc. Muriel podaje pomocną dłoń Leo, który jest analfabetą, a mężczyzna robi wszystko, by pokazać jej piękno świata. Jest to wzruszająca opowieść o ludzkich słabościach i uczuciach.
Powyższe filmy to nie tylko propozycja na spędzenie wieczoru czy niedzielnego popołudnia przed telewizorem. Jest to szansa na spojrzenie na świat z innego punktu widzenia, pogłębienia swojej wiedzy i przygotowania się na to, że praca opiekunki wiąże się zarówno z licznymi wyzwaniami, ale i też z wieloma, wspólnymi, radosnymi chwilami. Satysfakcja płynąca z pomocy drugiemu człowiekowi może przynieść poczucie spełnienia i sensu pracy oraz pokazać, jak wiele dobrych efektów uzyskujemy, angażując się w swoje obowiązki i podchodząc do podopiecznych z empatią.

A czy Tobie zdarzyła się historia rodem z filmu? Podziel się w komentarzu swoją historią.

 

Zamów bezpłatne połączenie →