Wyjedź do Niemiec bezpiecznie i komfortowo ATERIMA Busem.
Rekrutacja i zatrudnienie on-line bez konieczności wychodzenia z domu. Aplikuj
Najlepsze oferty od pracodawcy nr 1 w rankingu Opiekunek24.pl
Aż 98% zadowolonych Opiekunów ze współpracy z nami – dołącz do nas!
Bezpieczna praca w pandemii w ATERIMA MED – mamy 6 gwarancji bezpieczeństwa!
W tym momencie 7 Opiekunek przegląda oferty pracy ATERIMA MED
Mamy dopasowane oferty - wyjedź na zlecenie do Niemiec na jak długo chcesz!
W ciągu ostatnich 2 godzin godzin aplikowało już 5 Opiekunów.
Współpracując z nami otrzymasz możliwość uczestnictwa w certyfikowanych szkoleniach.
Oferujemy dedykowany program szkolenia tylko dla Opiekunów ATERIMA MED
Dołącz do grona najlepszych Opiekunek i odbieraj premie do wynagrodzenia.
Tylko dla Opiekunów ATERIMA MED - profesjonalne wsparcie Zespołu Pielęgniarskiego!
Rozwijaj kompetencje językowe i zarabiaj więcej! Korzystaj z kursów języka niemieckiego!
ATERIMA MED – numer 1 wśród firm z branży opieki na seniorami w rankingu Opiekunek24.pl
Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów ATERIMA MED.
Blisko 1000 sprawdzonych ofert czeka na Ciebie. Aplikuj
Teraz najwyższe premie – sprawdź oferty i wyjedź z ATERIMA MED.
U nas to Ty wybierasz zlecenie! Blisko 1000 ofert czeka na Ciebie. Aplikuj Z nami zyskasz wysokie zarobki + PREMIE. Zawsze terminowe wypłaty. Aplikuj

Praca opiekunki osób starszych w Niemczech

+48 12 341 15 15
Zadzwoń już teraz!

Praca dla opiekunek w Niemczech

4 filmy, które polecają Opiekunki

Są filmy, które swoją fabułą wnoszą wiele ważnych wartości, skłaniają nas do refleksji i zmieniają patrzenie na świat – również w zakresie branży opiekuńczej. Przygotowaliśmy dla Ciebie propozycje 4 filmów, które sprawią, że po ich obejrzeniu otworzysz się na drugiego człowieka. Przekonasz się dzięki nim, że różnice kulturowe, religijne czy odmienny status materialny nie mają znaczenia, kiedy w grę wchodzi ludzkie zdrowie. 

filmy-dla-opiekunekMasz chwilę na seans filmowy?  

Motyl Still Alice (2014)

Jest to historia 50-letniej kobiety – dr Alice Howland cierpiącej na Alzheimera. Film pokazuje, jak rozwija się ta choroba – krok po kroku wpływa na umysł, ograniczając jego możliwości. Wszystko rozpoczyna się od zapominania pojedynczych słów, dat, zagubienia się w kampusie podczas biegu, a kończy na tym, że życie głównej bohaterki całkowicie wymyka się spod kontroli. Alice Howland powoli traci wszystko, na co tak ciężko pracowała przez wiele lat. Nie cierpi, tylko walczy. Choroba Alzheimera wzbudza w niej frustrację. Traci wspomnienia, swoją tożsamość. Jest to wzruszająca historia, opowiadająca o tym, że życie może być przyjemne, ale krótkie – tak samo, jak życie motyla.

Nietykalni (2011)

Druga propozycja to opowieść o sparaliżowanym na skutek wypadku milionerze, zatrudniającym do pomocy i opieki młodego chłopaka z przedmieścia, który dopiero co wyszedł z więzienia. Opis fabuły brzmi dość niepokojąco, jednak jest to życiowa, wzruszająca historia o przyjaźni dwóch mężczyzn – Philippe’a i Drissa. Choć pochodzą oni z zupełnie odmiennych światów, to wspólnie przeżywają wiele sytuacji i radosnych chwil. Stają się „nietykalni”. Podczas oglądania filmu na pewno przydadzą Ci chusteczki. Jeśli ich nie masz, to lepiej zaopatrz się w spory zapas. :)

Nie jesteś sobą (2014)

To poruszający, smutny film, który w prawdziwy, choć przytłaczający, sposób mówi o przyjaźni, oddaniu i umieraniu. Obraz pokazuje rozwój nieuleczalnej choroby, jaką jest stwardnienie zanikowe boczne. Przedstawia codzienne życie Kate – artystki, której ciało odmawia posłuszeństwa i jej opiekunki – zwariowanej studentki Bec. Mimo, że opieka jest dla niej początkowo przykrym doświadczeniem oraz przymusem, relacja kobiet szybko nabiera barw. Znajdują wspólny język. Bec staje się wsparciem, a także jedyną, prawdziwą przyjaciółką Kate.

Przyjaciel u boku (2009)

Kolejna propozycja opowiada o Muriel – uroczej i inteligentnej kobiecie, która od czasu tragicznego wypadku jest przykuta do łóżka. Nie potrafi pogodzić się z kalectwem, jest często kapryśna i niezadowolona. Do opieki zatrudnia byłego boksera o imieniu Leo, który nadużywa alkoholu. Łączy ich fakt, że oboje nie radzą sobie w życiu. Postanawiają sobie pomóc. Muriel podaje pomocną dłoń Leo, który jest analfabetą, a mężczyzna robi wszystko, by pokazać jej piękno świata. Jest to wzruszająca opowieść o ludzkich słabościach i uczuciach.
Powyższe filmy to nie tylko propozycja na spędzenie wieczoru czy niedzielnego popołudnia przed telewizorem. Jest to szansa na spojrzenie na świat z innego punktu widzenia, pogłębienia swojej wiedzy i przygotowania się na to, że praca opiekunki wiąże się zarówno z licznymi wyzwaniami, ale i też z wieloma, wspólnymi, radosnymi chwilami. Satysfakcja płynąca z pomocy drugiemu człowiekowi może przynieść poczucie spełnienia i sensu pracy oraz pokazać, jak wiele dobrych efektów uzyskujemy, angażując się w swoje obowiązki i podchodząc do podopiecznych z empatią.

A czy Tobie zdarzyła się historia rodem z filmu? Podziel się w komentarzu swoją historią.

 

Zamów bezpłatne połączenie →

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki ciasteczek i polityki prywatności.