Aktualności

Blog Opiekunki – nowość na naszej stronie!

Na naszej stronie pojawiła się nowa zakładka – „Blog Opiekunki”. Znajdziecie tam wpisy jednej z Was – doświadczonej opiekunki osób starszych.

Henryka JanikAutorką wszystkich wpisów na blogu jest Pani Henryka Janik, Opiekunka ATERIMA MED z wieloletnim doświadczeniem w pracy w Niemczech. Pani Henryka była opiekunką dla 27 podopiecznych.

Mimo, że sama jest optymistką, Pani Henryka w swoich wpisach pokazuje różne strony pracy w opiece w Niemczech – zarówno te dobre, jak i te trudne. Pisze m.in. o rozłące z bliskimi, samotności, stresie i problemach na miejscu pracy. Poza tym, dzieli się też doświadczeniem i opowiada o swoich podopiecznych. Na blogu nie zabraknie też wielu rad i wskazówek, a styl pisania pani Henryki sprawia, że teksty czyta się jednym tchem.

Tematyka wpisów jest różnorodna, tak jak i zainteresowania autorki. Pani Henryka z zamiłowania jest zielarką i fanką zdrowego stylu życia. Z wpisów na blogu można wynieść nie tylko wiele cennych informacji na temat pracy jako opiekunka, ale także wiele wskazówek, jak dobrze zadbać o własne zdrowie!

„Po kilku latach pracy jako opiekunka zrobiłam ‘genialne’ odkrycie, że tak naprawdę to my, opiekunki – nasza kondycja psychiczna i fizyczna decyduje o jakości tej pracy. To my jesteśmy najważniejsze! My powinniśmy zadbać o siebie na tyle, na ile w tej pracy jest to możliwe!” pisze pani Henryka.

Wszystkie wpisy można znaleźć tutaj.

Zachęcamy do lektury przy dobrej kawie! :)