Aktualności

Co nowego w Akademii Opiekunów?

ATERIMA_MED_CO_NOWEGO_W_AED_170728_v2

Na platformie Akademii Opiekunów pojawiły się nowe materiały edukacyjne przygotowane specjalnie z myślą o Opiekunach osób starszych zatrudnionych w ATERIMA MED. W marcu na platformie znajdziecie:

I. MATERIAŁY EDUKACYJNE Z SYMPOZJUM

W grudniu 2016 roku Akademia Opiekunów była organizatorem Sympozjum „Z Tobą dam radę”, gdzie w jednym miejscu udało się nam zgromadzić specjalistów, którzy na co dzień w swojej pracy zajmują się osobami żyjącymi z demencją.

Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych Opiekunów, z ogromną radością rozpoczynamy cykl publikacji wykładów i warsztatów z naszego Sympozjum. Chcemy podzielić się tym, co najcenniejsze – wiedzą.

W tym miesiącu na naszej platformie prezentujemy:

  • zapis warsztatów z mgr Marleną Meyer, pierwszym polskim trenerem w innowacyjnym amerykańskim programie edukacji o demencji „Positive Approach to Care” oraz „The GEMs: Brain Change Model”. Positive Approach to Care (PAC) to program edukacji o demencji oraz o opiece w demencji.
  • wykład dra hab. Dariusza Włodarka – lekarza medycyny, dietetyka, autora wielu podręczników i publikacji w zakresie dietetyki oraz specjalisty w zakresie żywienia osób z chorobami neurodegeneracyjnymi, pt. „Żywienie osób z chorobą Alzheimera – na co zwrócić szczególną uwagę?”.

Mamy nadzieję, że materiały z sympozjum Akademii Opiekunów pozwolą na to, aby każdy dzień poświęcony pracy z osobą cierpiącą na choroby otępienne stał się łatwiejszy, a opieka była jeszcze bardziej profesjonalna. W przyszłym miesiącu udostępnimy kolejne filmy – tym razem będzie to wykład mgr Marleny Meyer oraz zapis warsztatów przeprowadzonych przez mgr Małgorzatę Dzienniak na temat zaburzeń zachowania w zespołach otępiennych.

II. NOWE FILMY GRAMATYCZNE

Akademia Opiekunów specjalnie dla Was przygotowała kolejne filmiki, w których prowadzący wyjaśniają zawiłości niemieckiej gramatyki. W odcinkach nr 15 kontynuowane są obszerne zagadnienia z poprzedniego miesiąca, czyli:

  • Poziom podstawowy: ciąg dalszy informacji o rodzajnikach. W których sytuacjach używamy rodzajnika określonego, kiedy rodzajnika nieokreślonego, a kiedy jeszcze w ogóle nie stosujemy rodzajnika. Ćwiczymy na przykładach! Lekcję zobaczyć można tutaj.
  • Poziom zaawansowany: dalsze informacje na temat rekcji czasowników. Ostatnio prowadzący skupili się na czasownikach, które wymagają dopełnienia w bierniku (Akkusativie). W drugiej części tematu omawiają pozostałe przypadki. Lekcję zobaczyć można tutaj.

Do platformy edukacyjnej Akademii Opiekunów dostęp mają wszyscy Opiekunowie zatrudnieni w ATERIMA MED.

Życzymy owocnej nauki! :)