Aktualności

Grupa ATERIMA w jubileuszowym Raporcie o odpowiedzialnym biznesie!

Forum Odpowiedzialnego Biznesu przedstawiło dziś jubileuszową edycję Raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”. W publikacji opisane zostały działania Grupy ATERIMA. Cieszymy się tym bardziej, że nasze praktyki zostały docenione już po raz szósty!

Wśród wyróżnionych projektów, znalazły się nasze społecznie odpowiedzialne działania, które prowadzimy i rozwijamy nieprzerwanie od kilku lat, czyli:

  • Bezpieczna praca za granicą (od 2011) – projekt współtworzony z zaprzyjaźnionym Stowarzyszeniem PoMOC. Wspólnie podejmujemy szereg działań, w ramach których ostrzegamy przed zjawiskiem handlu ludźmi i promujemy bezpieczną pracę za granicą. O tym, co dokładnie robimy w ramach projektu można przeczytać na: www.bezpieczny-wyjazd.eu

  • Bezpłatne udźwiękowione lekcje niemieckiego (od 2012) – czyli kurs językowy z Opiekunką Basią, który opracowujemy i bezpłatnie udostępniamy na stronie: www.aterima-med.pl/niemiecki

Cieszymy się i dziękujemy za wyróżnienie dwóch naszych społecznie odpowiedzialnych praktyk – mówi Wojciech Rzepka, Członek Zarządu Grupy ATERIMA. – Bycie odpowiedzialnym to nie tymczasowy projekt, ale długoterminowa strategia, ale podstawa dla działalności naszej firmy.

Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2016. Dobre praktyki” to przegląd aktywności firm i podsumowanie najbardziej istotnych kwestii związanych z odpowiedzialnym biznesem w danym roku w Polsce. Można pobrać go tutaj.