Aktualności

Nowa lekcja niemieckiego z dźwiękiem: Co czuje Opiekunka

Jest już dostępna 55 lekcja w naszym internetowym kursie niemieckiego! Czy i Wy czasem miewacie gorszy nastrój i bardzo tęsknicie za domem? Zobaczcie, jak z chandrą w Niemczech poradziła sobie Basia Oleksy.

Każdy czasem czuje spadek motywacji i miewa gorszy nastrój - zwłaszcza w trakcie dłuższych pobytów za granicą. Basia nie jest tutaj wyjątkiem i w naszej najnowszej lekcji Sehnsucht nach Hause - czyli co czuje Opiekunka opowiada właśnie o takich dniach. Nie umknęło to uwadze syna jej podopiecznej, który bardzo starał się poprawić humor opiekunce swojej mamy.

Wymyślonym przez Hansa lekarstwem na przygnębienie naszej bohaterki była wizyta w polskiej restauracji. Dlatego w słowniczku znajdziecie wiele słówek i zwrotów, które na pewno przydadzą się Wam w kuchni, przy stole i podczas zamawiania jedzenia poza domem. Koniecznie sprawdźcie swoich sił w przygotowanych przez nas ćwiczeniach!

A co Wy robicie, gdy dopada Was chandra i tęsknota za krajem i rodziną? Zapraszamy do dzielenia się sprawdzonymi pomysłami w komentarzach pod lekcją!Najnowsza lekcja opracowywanego przez ATERIMA MED kursu języka niemieckiego dla opiekunek dostępna jest tutaj.

Oprac. C.A.