Aktualności

Niemiecki dla Opiekunek: Przedpołudnie w ogrodzie

Nasz najlepszy w Polsce kurs języka niemieckiego dla osób starszych właśnie powiększył się o kolejną lekcję: Blumen und Unkräuter - czyli przedpołudnie w ogrodzie. Znajdziecie w niej opis wypoczynku na świeżym powietrzu i sporo słówek związanych z ogrodem – na pewno przydadzą się Wam latem!

Najnowsza lekcja opowiada o leniwym przedpołudniu, które Basia i jej podopieczna – Doris Schulz – spędziły w przydomowym ogrodzie. Ogród ten był oczkiem w głowie pani Schulz, kiedy ta miała jeszcze więcej sił i mogła osobiście o niego dbać. Teraz lata świetności ma on już za sobą, ale obie panie i na to znalazły radę.

W 52 lekcji naszego kursu znajdziecie dialogi i wiele zwrotów związanych z pracami ogrodowymi takimi jak koszenie trawy, wyrywanie chwastów, przycinanie żywopłotu czy reperowanie altany. Przygotowaliśmy również wyczerpujący słowniczek kwiatów i najpopularniejszych chwastów – te słówka mogą się Wam przydać np. przy zakupie nasion albo świeżych kwiatów.

Staraj się zachęcać swojego podopiecznego do spędzania czasu na świeżym powietrzu – jeśli tylko pozwala na to jego stan zdrowia!


Najnowsza lekcja opracowywanego przez ATERIMA MED kursu języka niemieckiego dla opiekunek dostępna jest tutaj.

Oprac. C.A.