Aktualności

II edycja Letniej szkoły językowej ATERIMA MED dla Opiekunów

Trwa nabór na II edycję intensywnych warsztatów językowych w ramach programu Letniej szkoły językowej dla Opiekunów i Opiekunek. Zajęcia rozpoczną się 25 sierpnia w Szczecinie.

Oferta Letniej szkoły językowej ATERIMA MED kierowana jest do osób z podstawową znajomością języka lub pragnących uczyć się go od podstaw. Sześciotygodniowy kurs jest przygotowany i prowadzony przez ekspertów i lektorów, znających realia pracy opiekuńczej. Celem projektu jest zwiększenie kwalifikacji i umiejętności językowych osób wyjeżdżających z ATERIMA MED jako opiekun osób starszych do Niemiec. Najważniejszym elementem zajęć są rozmowy po niemiecku na tematy kluczowe dla opiekunów.

- Program pilotażowy ma duży potencjał. Dlatego zdecydowaliśmy się kontynuować projekt. Kursanci pierwszej edycji osiągnęli większą swobodę w rozumieniu i mówieniu w języku niemieckim, co bezpośrednio przełoży się na proponowane oferty zatrudnienia – mówi Monika Nowicka, koordynator programu w ATERIMA MED.

Warunkiem uczestnictwa w kursie jest status pracownika lub chęć podjęcia pracy za granicą w ATERIMA MED. Istotne jest również doświadczenie w opiece nad osobą starszą lub chorą, zdobyte w specjalistycznym ośrodku lub prywatnie (np. opieka nad członkiem rodziny).

ATERIMA MED pokrywa 80% kosztów szkolenia. Kursanci za udział w zajęciach wnoszą symboliczną opłatę w wysokości 200 zł.

Osoby zainteresowane odbyciem kursu językowego zapraszamy do kontaktu pod adresem
kursy@aterima-med.pl.
Program pilotażowy jest prowadzony w Gdańsku, Tarnowie i Szczecinie. Planowane jest rozszerzenie zasięgu na inne miasta: Opole, Wrocław oraz Kraków. 

Wszystkich chętnych do podnoszenia poziomu języka zachęcamy także do zapoznania się z lekcjami języka niemieckiego online, dostępnymi na www.aterima-med.pl/niemiecki