Praca dla opiekunek w Niemczech

+48 12 341 15 15
Zadzwoń już teraz!

Praca dla opiekunek w Niemczech

II edycja Letniej szkoły językowej ATERIMA MED dla Opiekunów

Trwa nabór na II edycję intensywnych warsztatów językowych w ramach programu Letniej szkoły językowej dla Opiekunów i Opiekunek. Zajęcia rozpoczną się 25 sierpnia w Szczecinie.

Oferta Letniej szkoły językowej ATERIMA MED kierowana jest do osób z podstawową znajomością języka lub pragnących uczyć się go od podstaw. Sześciotygodniowy kurs jest przygotowany i prowadzony przez ekspertów i lektorów, znających realia pracy opiekuńczej. Celem projektu jest zwiększenie kwalifikacji i umiejętności językowych osób wyjeżdżających z ATERIMA MED jako opiekun osób starszych do Niemiec. Najważniejszym elementem zajęć są rozmowy po niemiecku na tematy kluczowe dla opiekunów.

- Program pilotażowy ma duży potencjał. Dlatego zdecydowaliśmy się kontynuować projekt. Kursanci pierwszej edycji osiągnęli większą swobodę w rozumieniu i mówieniu w języku niemieckim, co bezpośrednio przełoży się na proponowane oferty zatrudnienia – mówi Monika Nowicka, koordynator programu w ATERIMA MED.

Warunkiem uczestnictwa w kursie jest status pracownika lub chęć podjęcia pracy za granicą w ATERIMA MED. Istotne jest również doświadczenie w opiece nad osobą starszą lub chorą, zdobyte w specjalistycznym ośrodku lub prywatnie (np. opieka nad członkiem rodziny).

ATERIMA MED pokrywa 80% kosztów szkolenia. Kursanci za udział w zajęciach wnoszą symboliczną opłatę w wysokości 200 zł.

Osoby zainteresowane odbyciem kursu językowego zapraszamy do kontaktu pod adresem
kursy@aterima-med.pl.
Program pilotażowy jest prowadzony w Gdańsku, Tarnowie i Szczecinie. Planowane jest rozszerzenie zasięgu na inne miasta: Opole, Wrocław oraz Kraków. 

Wszystkich chętnych do podnoszenia poziomu języka zachęcamy także do zapoznania się z lekcjami języka niemieckiego online, dostępnymi na www.aterima-med.pl/niemiecki

Szukasz pracy jako opiekunka w Niemczech?

Zgłoś się do nas - oddzwonimy!

Masz zdjęcie, dyplomy, certyfikaty lub referencje?
Dodaj je teraz, by przyspieszyć rekrutację.

Dane, które nam przekażesz będą bezpieczne. Ich administratorem będzie ATERIMA Sp. z o.o. oraz ATERIMA Polska Sp. z o.o. Sp. k. z siedzibą w Krakowie. Będą przetwarzane na podstawie Twojej zgody, w celu przekazywania Ci informacji o ofertach i warunkach zatrudnienia dla opiekunów osób starszych.

W każdej chwili możesz swoją zgodę wycofać, ale wówczas nie będziemy mogli przedstawiać Ci ofert. Masz również prawo dostępu do swoich danych oraz prawo ich poprawiania lub usunięcia.

Odbiorcami danych, które nam przekażesz będą nasi pracownicy oraz zaufani partnerzy (np. podopieczni lub koordynatorzy w Niemczech). Masz pytania? Zapoznaj się z naszą polityką prywatności lub skontaktuj się z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych. ^zwiń

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki ciasteczek i polityki prywatności.

Zgłoś się do nas - oddzwonimy