Praca dla opiekunek w Niemczech

+48 12 341 15 15
Zadzwoń już teraz!

Praca dla opiekunek w Niemczech

ATERIMA MED współtwórcą kampanii „Bezpieczna praca w wakacje”

bezpieczny_wyjazd11 czerwca ruszyła kampania „Bezpieczna praca w wakacje”, której celem jest zwrócenie uwagi na zjawisko współczesnego niewolnictwa i handlu ludźmi. Z badań wynika, że aż 20% Polaków nie wie, co zrobić, by wyjazd za granicę był bezpieczny. Z tego powodu ATERIMA MED we współpracy ze Stowarzyszeniem PoMOC oraz Stowarzyszeniem Inicjatywa Mobilności Pracy rozpoczęła wakacyjną akcję edukacyjną.

W kampanii został przeprowadzony eksperyment,
w którym badano świadomość zagrożenia handlem ludźmi wśród osób zainteresowanych pracą opiekunki osób starszych w Niemczech. Podsumowanie uzyskanych danych dostępne jest na stronie kampanii www.bezpieczny-wyjazd.eu. Specjalnie na potrzeby kampanii powstał także przewodnik po bezpiecznej pracy w wakacje „Nie bądź ofiarą!”. Publikacjom towarzyszy quiz, który w przewrotny sposób sprawdza poziom wiedzy o zagrożeniu handlem ludźmi. 

Wnioski z eksperymentu budzą niepokój. Polacy nie posiadają wystarczającej wiedzy o tym jak zadbać o swoje bezpieczeństwo – mówi Stefan Schwarz, ekspert z zakresu bezpiecznej pracy za granicą Agencji Zatrudnienia ATERIMA. – Mam nadzieję, że akcje takie jak ta podniosą świadomość osób wyjeżdżających zarobkowo za granicę

Fałszywe ogłoszenie – przedmiot eksperymentu, spotkało się z wyjątkowo dużym zainteresowaniem, które przerosło oczekiwania twórców. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi wynikami oraz do wypełnienia quizu.

Organizatorami kampanii są: Stowarzyszenie PoMOC, ATERIMA MED z Grupy ATERIMA i Stowarzyszenie Inicjatywa Mobilności Pracy.

Strona akcji: www.bezpieczny-wyjazd.eu

Szukasz pracy jako opiekunka w Niemczech?

Zgłoś się do nas - oddzwonimy!

Masz zdjęcie, dyplomy, certyfikaty lub referencje?
Dodaj je teraz, by przyspieszyć rekrutację.

Dane, które nam przekażesz będą bezpieczne. Ich administratorem będzie ATERIMA Sp. z o.o. oraz ATERIMA Polska Sp. z o.o. Sp. k. z siedzibą w Krakowie. Będą przetwarzane na podstawie Twojej zgody, w celu przekazywania Ci informacji o ofertach i warunkach zatrudnienia dla opiekunów osób starszych.

W każdej chwili możesz swoją zgodę wycofać, ale wówczas nie będziemy mogli przedstawiać Ci ofert. Masz również prawo dostępu do swoich danych oraz prawo ich poprawiania lub usunięcia.

Odbiorcami danych, które nam przekażesz będą nasi pracownicy oraz zaufani partnerzy (np. podopieczni lub koordynatorzy w Niemczech). Masz pytania? Zapoznaj się z naszą polityką prywatności lub skontaktuj się z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych. ^zwiń

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki ciasteczek i polityki prywatności.

Zgłoś się do nas - oddzwonimy